Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מישהו מוכן להסביר לי על מה חשבו בPSA כאשר תכננו רכבים חדשים?

tzvipper
שימו לב! השרשור הזה בן 4134 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני כמה ימים הייתי בסוכנות פיג'ו סיטרואן ביחד עם חבר שמחפש לקנות רכב. ישבתי בכל הרכבים ודי הופתעתי מכמה דברים:

1. בC5 על מושבים האחוריים הראש שלי נוגע בתקרה ואני לא גבוה, כאשר ישבתי דמיינתי מה היה קורה עם הראש שלי עם פסי האטה. שאלתי את סוכן המכירות את פשר הדבר ולא הייתה לו תשובה רציונלית.

2. בC4 אותה בעיה כמו בC5 במושב האחורי.

3. ב508 אין את הבעיה במושב האחורי אבל בכניסה למושב הנהג המשקוף מעל הדלת כל כך נמוך שממש צריך לכופף ראש כדי להיכנס ולא לקבל ממנו מכה.

הרכבים מרגישים איכותיים והאבזור נחמד, אבל לאילו אנשים הרכבים האלו מתאימים מבחינת הגובה?

כיצד לחסוך דלק? להאיץ לאט, לצבור תנופה לקראת עליות, לחזות מהלכים של נהגים אחרים בכביש, לא לעבור על המהירות המותרת, להמנע מגז-ברקס אלא לגלוש כמה שיותר ולהתאים נסיעה לתנאים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ישבתי ברכבים האלו ביחד עם חבר ואצלו הייתה בדיוק אותה בעיה, שנינו מתחת ל180סמ. אפילו במזדה 2 אין לי את הבעיה הזאת שלא לדבר על אוקטביה, פסאט , כמובן גם במרצדס שלי (לא הנוכחית ולא הקודמת) וכד. רכבים האלו בסוכנות היו הראשונים שנתקלתי בהם בבעיה הזאת ואני די מופתע כי מדובר ברכבים לא ממש קטנים.

ועוד דבר: ישבתי וגם נהגתי בC5 דור קודם וגם לא ראיתי בעיה כזאת.

כיצד לחסוך דלק? להאיץ לאט, לצבור תנופה לקראת עליות, לחזות מהלכים של נהגים אחרים בכביש, לא לעבור על המהירות המותרת, להמנע מגז-ברקס אלא לגלוש כמה שיותר ולהתאים נסיעה לתנאים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבעיה של חוסר נוחות ופגיעה בשימושיות היא גורפת וקיימת אצל יצרנים רבים.

כנראה למען העיצוב החיצוני גורמים עצב פנימי. כלומר לאלו שמשתמשים ברכב.

הזוית החדה יותר מידי במשקופי הדלתות הקידמיות גורמת לראש לקבל זפטה פה וחבטה שם. ולטעמי מפריעה לשטח שהנהג יכול לצפות ויוצרת "חור" בשדה הראיה.

נסה להכנס לג'ולייטה או בראבה עם 1.80 מ' פלוס מינוס ותבין.

הקו האלכסוני-מעוגל בדלת האחרוית לכיוון השמשה גורם הנמכה שפוגעת בפדחת של נוסע גבוה (יחסית) היושב מאחור. תראה את ה- I35 : מעוצבת יפה אך לא נוחה למבוגרים מאחור. (ואנו כרגע רק בקשר בין עיצוב ונוחות ישיבה, לא בנושאים אחרים)

אישית אני מחבב את המיניואנים ודגמי סטיישן, בהם הגג נמשך לאחור בקו ישר וגבוה יותר מה שנותן, ברוב הדגמים, נוחות השימוש טובה יותר על חשבון עיצוב חיצוני.

ילה גבר בא נראה! מר +1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רוכב בודד, גם אני חושב שזה בגלל העיצוב. גולייטה ובראבה לפחות לא נחשבים רכבים מרווחים במיוחד וסיטרואן C5 זה רכב שאמור להיחשב מרווח למדי. אני מוכן לקבל שהצ'בק או רכב קופה יקריב ממקום ליושבים מאחור, אבל ברכב יחסית גדול זה מוזר כי יושבים ברכב אמורים ליהנות מהמרחב הפנימי. יוצא שהיצרן תכנן שיושבים מאחור אמורים להיות ילדים קטנים. וב508 תכנון שגם נהג אמור להיות ילד בגלל המשקוף?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. בC5 על מושבים האחוריים הראש שלי נוגע בתקרה ואני לא גבוה

כנראה מחלה של סיטרואן - במושב אחורי של קסארה וקסנטיה הראש שלי גם כמעט נגע בתקרה, ואני בגובה 186 ס"מ.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נסה להכנס לג'ולייטה או בראבה עם 1.80 מ' פלוס מינוס ותבין.

לפחות לגבי הג'ולייטה (ואני מניח שכך גם בבראבו) אין בעיה של מקום מאחור. נכון, לא מדובר על S קלאס, אך בהחלט סביר.

* מועדון אלפא רומיאו הישראלי IAROC *

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפחות לגבי הג'ולייטה (ואני מניח שכך גם בבראבו) אין בעיה של מקום מאחור. נכון, לא מדובר על S קלאס, אך בהחלט סביר.

בהחלט יש מספיק מקום ל-3 מבוגרים (ניסיון אישי של 4 חודשים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם כבר מתעסקים בנושא, אכן בשנים האחרונות יש טרנד לעשות קורות קדמיות בעלות שיפוע חד, דבר שגורם לראות לקויה.

היונדאי אלנטרה דור קודם והפיאט פונטו הזקנה שלי, מפאת גילן לא ״התברכו״ בקורות כאלה, אך כשנכנסתי ללאנסר בפעמים הראשונות לא יכולתי שלא לתהות מי לקח ולאן נעלמו כמה סנטימטרים מהכביש?

אז: פיאט פונטו 1999 1.2 כ"ס (אוטו זה מטוס)

אז פחות ישן: רנו מגאן 1.6 16V (מכירים אותי במוסך)

אז הרבה יותר קרוב להיום: אופל אסטרה 1.4 טורבו ENJOY PLUS (מה זה סחירות?)

היום: בעיקר רכבת תחתית אבל גם קצת טראם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4134 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...