Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סיכום שנה ו 27,000 ק"מ עם רנו פלואנס 2 ליטר בנזין.

Night Driver
שימו לב! השרשור הזה בן 4160 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היום בוצע טיפול ראשון והחלטתי לכתוב סיכום קצר.

על הרכב:

רנו פלואנס בנזין אוטומטית מנוע 2 ליטר רמת גימור EX (המאובזרת יותר). הרכב נקנה תוך ביצוע טרייד אין למגאן II שנלקחה ב 3K מתחת למחירון המשוקלל ושולם עבורו 124,000 ש"ח.

אבזור:

ברכב יש כמעט הכל. החל מבקרת שיוט ומגביל מהירות דרך חיישני רוורס אורות וגשם ועד דיבורית BT עם חיוג קולי. מה שחסר לי בו זה מראה פנימית מתכהה אוטומטית והוילונות המקוריים שהיו לחלונות האחוריים במגאן II. עם זה שחזרו למכסה פתח תדלוק שצריך לפתוח ולא כמו שהיה במגאן II ויש בפוקוס אני עוד מסתדר למרות שלא מבין את ההיגיון שבזה.

מבחינת מושבים, למרות שהם על הצד הרך של הסקאלה הם תומכים היטב ולא מעייפים גם בנסיעות ארוכות. למרות שההגה לא מתכוונן לעומק קל מאוד למצוא תנוחת נהיגה נוחה בזכות כונון משענת המושב באמצאות ברז ולא ידית (מאפשר לעצור בכל מצב ולא במרווחים קבועים).

שימושיות:

הרכב מרווח מאוד ויכול להסיע 5 מבוגרים בנוחות (או 2 ילדים בבוסטרים עם מבוגר שמצטופף לא בנוחות באמצע. לא אידאלי אבל אפשר לעשות נסיעה של כשעה ככה בלי לצאת מפורק לחלוטוין). תא המטען ענק ובעל פתח העמסה נוח אבל הזרועות שת מכסה תא המטען נכנסות פנימה. שולחן מתקפל של 180X80 נכנס לשם בלי בעייה.

על הכביש:

הפלואנס מאוד נוחה לנסיעות מנהלתיות ואין בעייה לעשות איתה נסיעה לאילת וחזרה ולהגיע רענן לחלוטין. היא גם נוחה לתמרות בעיר בזכות ההגה עם התגבור המשתנה ומרווח הגחון הנדיב שמאפשר לחנות בניצב למדרכה בלי לשמוע את ה כחח המוכר של שפשוף הפגוש הקדמי באבן השפה. למרות האחיזה הגבוהה היא ממש לא הרכב לחובבי נהיגה ספורטיבית. היא רכה מידי בשביל זה וההגה חסר תקשורת לחלוטין.

מבחינת תפקוד יחידת הכוח אני פשו התאהבתי בגיר הזה. מצד אחד הוא נותן נסיעה חלקה לחלוטין ומנגד אין לו בעייה לייצר כוח זמין. החיסרון שלו הוא במעין השייה קצרצרה אבל מורגשת בלחיצה מהירה על הדוושה. ההשהייה הרבה יותר קצרה מה השהיה ב DSG לסוכיו ויצרניו אבל עדיין מיותרת.

עלויות אחזקה:

צריכת הדלק אצלי עומדת על ממוצע של 8.1 ליטר ל 100 ק"מ (12.3 ק"מ לליטר). בנסיעות בין עירוניות פתוחות הצריכה הממוצעת מגיעה לכ 14 ק"מ לליטר (אילת וחזרה הניבה צריכה הרבה יותר טובה אבל זה ממש לא מייצג) ונסיעה עירונית לא פקוקה יורדת לסביבות ה 8 ק"מ לליטר.

כפי שכתבתי היום בוצע טיפול ראשון במוסך מורשה כמובן ועלות הטיפול (טיפול אחת ל 30,000 ק"מ או שנה. המוקדם מביניהם) הינה 750 ש"ח.

הרכיב היקר בטיפול הינם מסנן מזגן ב 150 ש"ח. עלות שעת עבודה במוסך הינה 245 ש"ח.

עד היום האוטו שורד יפה למרות התנאים הקשים בו הוא עובד. אין קרקושים של כלום ושום דבר לא מראה סימני התפרקות.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דבר ראשון תתחדש (באיחור קל). :-)

בסה"כ הביקורת שלך נשמעת טובה ואני חושב שאתה מרוצה.

אתה נוסע הרבה יחסית, לא חשבת ללכת על מנוע דיזל?

ומה מבחינת ירידת הערך? "כמה היא במחירון היום?"

תמונות?

Just daily

07' Škoda Octavia 1.9 TDI DSG6 09' Toyota Avensis

HU: Alpine CDE-126BT AMP: Mac Audio ZX 4000 SUB: Hifonics HFI12D4

מצלמות תיעוד לרכב - המון מידע והמלצות מחברי הפורום

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מתנצל מראש.....נהגתי "בטעות" ברכב ולא אצליח להבין לעולם למה ? למה לבזבז 124 אלף שח על אוטו שלא מצטיין או עושה שום דבר מיוחד מאוטו אחר שעולה כמשומש חצי.....לא מבין

לא אוטו יפה,לא אוטו מהיר,לא אוטו מהנה לנהיגה אפילו מתסכל ,לא מרווח יותר מאלטרנטיבות אחרות ועדיפות במחיר כמו האוקטביה וכו,לא מפואר ולא מאובזר במיוחד אלא אם בקרת שיוט{לא שימושי יותר מידי} היא החלום הישראלי...

מצטער...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הסיבה שלא בחרתי בדיזל היא הגיר. מדובר בגיר כפול מצמדים חדש לחלוטין וההיסטוריה של רנו עם תכנון גירים אוטומטיים לא מלבבת. בגלל זה העדפתי לספוג את מחיר הדלק תמורת השקט הנפשי של גיר עם אמינות ועמידות מוכחת (גיר ומנוע שבאו מהקשקאי).

אם ביקשת תמונות אז קבל תמונה אחת שיש לי במחשב.

עריכה: לא התייחסתי לנושא ירידת הערך.

אני מסתכל על סך כל העלות האחזקה של הרכב ביחס לתמורה. בכל מקרה אני מחזיק רכב עד כ 150K ק"מ או 6 שנים (המוקדם מביניהם) כי מדובר על רכבים בבעלות החברה. אחרי 6 שנים אני ממצים את הפחת ולכן עדיף להחליף. בגלל זה בכל מקרה הוא יימכר בזול מאוד ולכן ירידת הערך היא פחות שיקול. אם אמכור אותו בסוף התקופה בכמה אלפים לפה אוו לשם זה לא מרכיב.

20111218_115657.jpg

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מי שקונה פלואנס 2 ליטר לא מחפש ריגושים והנאה מנהיגה, אלא רכב משפחתי מנקודה א' לב'.

אם נשווה את זה למתחרות שגם עולות 124,000, תגלה שמדובר בתמורה לא רעה, הרכב מאוד מרווח והמנוע חזק יותר משאר המשפחתיות.

קאליפרים צהובים בגודל של הטוסטר שיש לאמא שלי במטבח

ודיסקים בגודל של מגש פיצה .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מתנצל מראש.....נהגתי "בטעות" ברכב ולא אצליח להבין לעולם למה ? למה לבזבז 124 אלף שח על אוטו שלא מצטיין או עושה שום דבר מיוחד מאוטו אחר שעולה כמשומש חצי.....לא מבין

לא אוטו יפה,לא אוטו מהיר,לא אוטו מהנה לנהיגה אפילו מתסכל ,לא מרווח יותר מאלטרנטיבות אחרות ועדיפות במחיר כמו האוקטביה וכו,לא מפואר ולא מאובזר במיוחד אלא אם בקרת שיוט{לא שימושי יותר מידי} היא החלום הישראלי...

מצטער...

באיזו גירסא נהגת?

הוא הרבה יותר נוח ממרבית הרכבים במחיר שלו וגם הרבה יותר מרווח מהאוקטביה שציינת. הנוחות זה מה שגרם לי לבחור בו ולמרות שיש לנו מונדיאו שעומדת בחוץ כשאני נוסע יחד עם אבא שלי אנחנו נוסעים בפלואנס.

לגבי אבזור אשמח אם תגיד מה היה לך חסר (בקרת אקלים מפוצלת, יציאות מזגן למושבים האחוריים, BT, USB, חיישני אורות וגשם, בקרת שיוט מיותר אבל מגביל מהירות מאוד נוח, מושב עם קשיות משענת מתכוננת, שטויות כמו פנסי ערפל וחישוקי סגסוגת שמבחינתי זה אפילו חיסרון אלה דברים שקיימים. כנ"ל תא כפפות מקורר שמסוגל להכיל גם בקבוק משפחתי וגם צא אחסון במשענת היד בין המושבים הקדמיים).

לגבי צורה נכון שהאוטו מכוער רצח ואם תבחר בריפוד פנימי כהה הוא גם די מדכא וזו הסיבה שהעדפתי את הפנים הבהיר. כשקניתי אותו לקחתי בחשבון ניקוי יסודי של הריפודים כל כחצי שנה אבל עד היום למרבה הפלא הם שומרים על הצבע המקורי.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למעט מרווח מעולה, ההתרשמות שלי היתה קצת שונה.

לטעמי הכיסאות לא ממש נוחים, באבזור חסר לי סאן-רוף מקורי, למשל, וגם מערכת סבירה (אולי זה השתנה?). לגיר לא ממש התחברתי עוד בקשקאי. ועוד דבר, קטן אבל מעצבן, להבדיל מבגולף (סליחה אבל זו ההשוואה היחידה שיש לי כרגע), בשל סידור שונה של תופסני חגורות הבטיחות, הילד לא הצליח לחבר את החגורה שלו לבד בבוסטר, ואנו היינו צריכים כל הזמן להגיע אחורה ולעשות זאת עבורו. אני מניח שזה תלוי בוסטר.

ועדיין, כרכב לשינוע משפחות, הוא לפחות לא עצל כמו ה- 1.6, ומציע מרחב נדיב.

תהנה!

מחפש קבריו לא יקרה שתנייד 2+2.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נוחות של כיסאות זה דבר אינדיבידואלי כמובן ומה שמתאים לאחד לא יתאים לשני.

מערכת השמע היא סבירה ולא יותר מזה. מה שעוד חשוב לציין הוא שהתפעול לא אינטואיטיבי ודורש עקומת הסתגלות. אחרי שמבינים את ההיגיון של הצרפתי השיכור שתכנן את הממשק היא מאוד נוחה לתפעול (מההגה. אף פעם לא תפעלתי אותה מהכפתורים).

מבחינת חגורות אצלי אין בעייה. יצא לי לקחת חברות של הקטנה ועם 3 בוסטרים הן חגרו את עצמן לבד.

עוד דבר שחסר זה מצב מונו בבקרת האקלים המפוצלת. לא נוח לשנולת כל אחד לבד כשאין הגבלה כמו בפורד על הפרשי הטמפ' בין הצדדים.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4160 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...