Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פיאסטה 2012 - בבוקר נראה שחסר שמן, בצהריים פתאום הכל תקין - מה קורה כאן?

Ctzvi
שימו לב! השרשור הזה בן 4145 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום חברים

בזמנו פתחתי שירשור לגבי תאימות של שמן לרכב שלי.

פתחתי את השירשור לאחר שבבדיקת שמן אשר בוצעה בבוקר, נראה היה שחסר הרבה שמן.

הסיפור הסתיים אז מבחינתי, כשבאותו ערב בדקתי שמן ונראה היה שלמעשה לא חסר שמן.

הסיבה ההגיונית היחידה שחשבתי עליה אז, היא שלא ביצעתי את הבדיקה בבוקר כמו שצריך (תיארתי לעצמי שלא הכנסתי את המדיד עד הסוף).

מאז יצא לי לבדוק פעמיים שמן בזמן שהייתי בעבודה והכמות הייתה תקינה (מילימטר מתחת לקו המקסימום).

היום הופתעתי מאד, כאשר ביצעתי בבוקר בדיקה ליד ביתי ושוב נראה היה שחסר שמן (מילימטר וחצי מעל קו המינימום).

בדקתי שוב בצהריים ליד העבודה והנה שוב, נראה שהכל תקין :shock:

ההבדלים היחידים בין שתי הבדיקות היו כמות הזמן שבה הרכב לא עבד לפני הבדיקה, זווית הרכב בזמן הבדיקה והבדלי טמפרטורה חיצונית.

בבוקר הרכב עמד בשטח מישורי יחסית ועל תלולית קטנה, כך שצידו הימני נמוך מעט מהשמאלי.

בצהריים הרכב עמד בירידה מתונה, כך שצידו הקדמי נמוך מעט מהאחורי.

יש לציין שבשני המקרים מדובר בשיפוע קל ביותר.

האם יתכן שהבדלים מינוריים שכאלה ישפיעו עד כדי כך על בדיקת השמן?

בצהריים בדקתי שמן בערך שעה וחצי לאחר שביצעתי נסיעה קצרה. ההיגיון אומר לי, שדווקא לאחר שהרכב עמד זמן יראה שיש יותר שמן (אשר יורד לתחתית האגן בשעות בהן הרכב עמד מחוץ לבית).

כרגע החנתי את הרכב בנקודה מישורית לחלוטין ואני אבדוק כל כמה זמן מה המצב.

אז מה לעשות? להוסיף שמן או לא?

אשמח לשמוע הסברים ותובנות בנוגע לתופעה.

תודה,

צביקי

Ford Fiesta Ambiente 2012

Ford Focus Active Tourer  2020

Magenta Workshop

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הכי פשוט , אחרי נסיעה תחכה חמש דקות ותבדוק בשטח מישורי לחלוטין (כמו תחנת דלק.. ,אם יש אפ' קרוב לקו הפול ,בטוח שהכל בסדר, אם לא אז כנראה שינה בעיה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כיצד מוגדר לבצע הבדיקה בספר הרכב ?

בכול מקרה, התחום התקין הוא בין המינימום למכסימום (כמובן שיהיה רצוי למכסימום).

כך שאצלך זה תקין בכול מצב.

רענן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4145 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...