Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מאוורר נדלק ונכבה כל כמה שניות

viki86
שימו לב! השרשור הזה בן 4132 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מהרגע שאני מתניעה (הרכב אפילו לא מספיק להתחמם) כל 10 שניות בערך מרגישים באוטו כמו בום חלש ושומעים אותו מבמנוע... פתחתי את המכסה ונראה שכל הזמן המאוורר נדלק ונכבה. (קורה רק כשהמזגן דולק)

הרכב הוא סוזוקי SX4 2010.

קראתי פה בפורום שכנראה הבעיה ביוניט ושיש להחליפו, האם זה יכול להיות משהו אחר?

ואם זה יוניט, איפה מחליפים אותו? במוסך או במכון רדיאטורים?

מישהו יכל להמליץ לי על מקום אמין באיזור צפון ת"א - ר"ג - בני ברק?

בנוסף, הרכב עדיין באחריות יצרן, זה נותן לי משהו בטיפול בבעיה הזו?

תודה רבה :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בטח שזה נותן, בשביל זה בדיוק קיימת האחריות.

מוסך מורשה סוזוקי שמצא חן בעיני הוא מוסך "הגה" ליד עזריאלי, אני בטוח שגוגל מכיר את הכתובת.

איתמר.

"מדינה מפותחת היא לא מדינה בה העניים נוסעים ברכב פרטי אלא מדינה בה העשירים נוסעים בתחבורה ציבורית"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא בטוח שזה מצב תקין, מאוורר מזגן לא אמור להיכנס ולצאת מפעולה כל 10 שניות ובטח לא ברמה שגורמת לאי-נוחות ברכב.

יש אחריות אז כדאי לגשת למוסך לבדיקה או לפחות שירשמו את הדיווח. אולי באמת מדובר בתקלה.

איתמר.

"מדינה מפותחת היא לא מדינה בה העניים נוסעים ברכב פרטי אלא מדינה בה העשירים נוסעים בתחבורה ציבורית"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה תקין, בדקתי את זה ברכב שלי עוד מזמן ובצב עמידה עם מהירות מפוח הכי נמוכה מחזור הפעולה של המדחס הוא כ 15 שניות.

בנוסף, היה כאן שירשור בנושא ואנשים דיווחו על מחזורי פעולה אפילו יותר קצרים.

עכשיו גם לא חם, והמדחס יוצא להפסקות ארוכות יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מבין למה אתה כל הזמן מתווכח איתי, ולא רק בשרשור הזה.

יש כאן מצב שלכאורה לא נשמע תקין בעיקר בגלל המכות והרעש שמתלווה אליו. הרכב באחריות אז קופצים למוסך לבדיקה. מאיפה היהירות שהמצב תקין? בדקת את הרכב הזה ספציפית? באמת.

איתמר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מבין למה אתה כל הזמן מתווכח איתי, ולא רק בשרשור הזה.

יש כאן מצב שלכאורה לא נשמע תקין בעיקר בגלל המכות והרעש שמתלווה אליו. הרכב באחריות אז קופצים למוסך לבדיקה. מאיפה היהירות שהמצב תקין? בדקת את הרכב הזה ספציפית? באמת.

איתמר.

איפה בדיוק אני מתווכח?

לא כתבתי שמה שאתה אומר לא נכון, שגוי, מטעה וכו'. זה ממש לא כך. דעתך לגיטימית.

אני רק מביע דעה שונה משלך, לגיטימית בדיוק באותה מידה.

קראתי את הודעת הפתיחה שוב פעם, ואני לא רואה שום דבר לא תקין.

במקום שקט תמיד שומעים את צליל חיבור המדחס, מרגישים את הרעידה הקטנה הנלווית ואת השינוי הקטן בסל"ד. (כל עוד זה לא מדחס ספיקה משתנה).

לא נכתב שיש רעשים חזקים ורעידות מטורפות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי זה לא תקין. (המדחס נכנס ויוצא כל 15 שניות, אחרי שהרכב קר והמזגן פעל כמה זמן (ולא דקה-שתיים).

זה הגיון, הרכב עוד לא קר אבל המדחס משחק ויוצא מהעבודה?

בקוואליר שלי יש גם "תופעה" כזו, רק שאצלי המזגן פועל נגיד 10 דקות, הרכב לא חם אבל גם לא קפוא (כמו שאמור ליהיות), ורק אז המדחס יוצא ונכנס בתדירות גבוה.

אצלי הבעיה גם כן, שהרכב נותן "מכות" (אם אני לא מחזיק ברקס קצת חזק, הוא קופץ קדימה כל כניסה-יציאה של המדחס (גיר אוטומט).

תבדוק מה המוסך אומר, ותעדכן, הכי חשוב!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

לסיכום אלו הנתונים:

המכות והרעשים שהתלוננתי עליהם תקינים לחלוטין (זה נשמע זהה גם ברכבים אחרים, זה באמת פשוט המדחס שנכנס לפעולה)

כמעט ללא קשר לטמפרטורה, כאשר עוצמת האוורור היא: 1-2-3 המדחס עובד 4-5 שניות ונשאר כבוי כ-5 שניות (מעצבן מאוד)

כאשר עוצמת האוורור היא: 4-5-6 המדחס עובד באופן כמעט רציף עם הפסקות כל כמה דקות בלבד (לא מעצבן)

הבנתי שסה"כ פעולת המדחס תקינה וממה שקראתי אני חושבת שאולי באמת הורדת לחץ הגז תעזור.

בכל מקרה אני אלך לבדוק את הלחץ, אבל לפני זה כמה שאלות:

1. בהנחה שהכל תקין (אין שום דבר מלוכלך/סתום) האם אני יכולה פשוט לבקש במוסך שיוציאו לי קצת גז כדי לבחון את פעילות המדחס עם פחות גז? או שיגידו לי "גברת לכי הבייתה"?

2. כל כמה זמן צריך לנקות את רכיבי מערכת המיזוג? (הרכב בן שנתיים וחצי)

תודה רבה :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4132 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...