Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

חלאס! הוצאתם את העיניים מהחורים כבר!

Superdror
שימו לב! השרשור הזה בן 4154 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

תרשו לי לפרוק קצת עצבים.

נמאס לי מנהגים שנשרפה להם נורה ראשית אז הם נוסעים עם אורות גבוהים

נמאס לי מהערסים שנוסעים עם פנסי ערפל דולקים

נמאס לי מהאידיוטים שמתקינים "קסנון" במרכאות כפולות ומכופלות ברכבים שלהם שלא מתאימים לזה ולא אמורים להיות מצוידים בזה

נמאס לי מהטמבלים שמתקינים מנורות שלא מתאימות ברכבים שלהם

נמאס לי מהטיפשים שרוצים לקלף את הכיסוי המושחר מקצה נורת ההלוגן שיש להם ברכב כי "העוצמה של האור לא מספיקה להם"

נמאס לי מנהגים שמבחינתם כיוון פנסים צריכים לעשות רק אם מכשילים אותם בטסט

נמאס לי מהמשטרה המחורבנת שלא אוכפת את כל החגיגה שנראית כמו מופע יום עצמאות\מפגן תאורה של בולדוזרים שעובדים במחצבות\מופעי הליצנות המוטוריים האלה\הערסיאדה הטיפוסית\פיאט אונו עם קסנון שמסכנים את הנוסעים בדרך.

ועכשיו אני הולך להקים מפלגה ולרוץ עם זה לכנסת

מי מצטרף?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 49
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תרשו לי לפרוק קצת עצבים: נמאס לי מנהגים שנשרפה להם נורה ראשית אז הם נוסעים עם אורות גבוהים

הנורה הראשית היא הנורה של מה שאתה קורא לו בטעות "אור גבוה." האור ה"גבוה" הוא לא גבוה - הוא האור הראשי, הוא אור הדרך. כלומר, הוא האור שאיתו צריך לנסוע בחשכה. נסיעה עם אור מעבר (אור נמוך) מטרתה לשמש בנסיעה ביום או בלילה כשאי אפשר להשתמש באור הדרך מבלי לסנוור.

הבעיה היא לא שמפעילים אור דרך, אלא ששוכחים להוריד אותו כשעוברים ליד מישהו אחר (כולל הולכי רגל).

הייתי בטוח שהילוך M נועד בשביל עליות [Mountain]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לך את הקול שלי+ הבטחה לגייס לפחות עוד 20 קולות :lol:.

שאני רואה ערסאוות ברכב חבוט וישן עם דמוי קסנון גוון 1600000000K שנועד לא להאיר אלא לשרוף אישונים תמימים של נהגים שנוסעים בתנועה ממול, בא לי פשוט לבצע אחריו מרדף ולנפץ לו את הפנסים עם לום.

Mercedes Benz CLA 200 8)

The best or nothing

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בזמן אחרון אני נתקבל בהרבה רכבים שאחד הפנסים לא מכוון טוב וזה ממש מסוונר,לגבי סיננור מאחור,הפיתרון הפשוט הוא למשוך את הלחצן שבמראה המרכזית כדי שהיא תהיה כהה יותר,עובד מעולה.

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא סובל אנשים שמדליקים אור ערפל בשביל הכיף / כאלה שמדליקים אור גבוה כי הנמוך התקלקל.

רגל וחצי, 4 כ"ס.

מדוע לא כדאי לקנות פרארי:

אין תא מטען (כן, כן).

פאקינג אביר בסיאט לבנה.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הנורה הראשית היא הנורה של מה שאתה קורא לו בטעות "אור גבוה." האור ה"גבוה" הוא לא גבוה - הוא האור הראשי, הוא אור הדרך. כלומר, הוא האור שאיתו צריך לנסוע בחשכה. נסיעה עם אור מעבר (אור נמוך) מטרתה לשמש בנסיעה ביום או בלילה כשאי אפשר להשתמש באור הדרך מבלי לסנוור.

הבעיה היא לא שמפעילים אור דרך, אלא ששוכחים להוריד אותו כשעוברים ליד מישהו אחר (כולל הולכי רגל).

נכון מאוד, אך בוא נגיד שלפחות באיזור מרכז הארץ אפשר להפעיל אור דרך בערך ב 0.1% מהזמן, אלא אם רוב הנסיעות שלך מבוצעות בשעות 02-04 בבוקר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האמת היא שאני לא כל כך מסכים. בעזרת שימוש נבון ועירנות, כמות הזמן שאפשר לנסוע בה באור הדרך היא די גדולה. למשל, בפניות הדוקות ימינה אפשר בדרך כלל להשאיר את אור הדרך פועל לאורך כל או רוב העקומה כי מרכז האלומה מופנה החוצה מהכביש. גם בפניות שמאלה אפשר לנסוע עם אור הדרך לאורך חלק גדול מהעקומה גם אם יש רכב בצד השני.

גם בצמתים גדולים כשרכבים עומדים בקו העצירה בדרך החוצה, אפשר לנסוע לאורך כמעט כל הדרך עם אור הדרך. בכביש דו-מסלולי ומרובה נתיבים אפשר להדליק אור דרך עד שרכבים בכיוון הנגדי מתקרבים למרחק יחסית קטן, ולהדליק חזרה את אור הדרך כמה שניות טובות לפני שהם חולפים על פניך - כל זה מבלי לסנוור אף אחד כלל!

גם כשיש תאורת רחוב (שלרוב עוצמתה לא מספיקה), להפעלת אור הדרך מגוון יתרונות:

1. רואים משמעותית רחוק יותר.

2. רואים משמעותית רחב יותר ולתוך כל מיני "פינות"

3. רואים משמעותית טוב יותר.

4. רואים אותך מגיע (למשל, מעבר לסיבוב או בצומת) מבלי להסתנוור.

5. אתה למעשה "מאיר" לנהגים אחרים (מאחוריך, למשל) את הדרך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ועכשיו אני הולך להקים מפלגה ולרוץ עם זה לכנסת

מי מצטרף?

אפשר לקבל שיריון לעשירייה הראשונה?

כל כך נמאס מהמסנוורים למינהם.

את טעם נרכש,את כמו בירה,כמו סיגריות,כמו קפה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אור מסנוור שזה לא אור גבוה זה נורה סינית בשקל או קסנון שמותקן כמו אני לא יודע מה ועל רפלקטור.

קסנון זה אור יפה מאוד, מושך עיניים לטובה ומאיר בצורה מצויינת.

אל תפיל אשמה על נורות סיניות או קסנון המותקנים בצורה חאפרית שרשום עליהן MADE IN CHINA8).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מזכיר לי שרשור ישן שפתחתי בעקבות זה:

http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?t=289356&highlight=%D7%90%D7%95%D7%A8%D7%95%D7%AA

דווקא אותי יותר מחרפן אותי אלה שנוהגים בחושך ולא שמים לב בכלל שאין להם אורות.

פעם כיוונה אותי בחורה ממין נקבה לאיזה באר במודיעין, אני וחברים שלי היינו באוטו מאחורה והיא מקדימה ובלי אורות.

אציין כי הדרך הייתה חשוכה מאוד, וכל הדרך הבהבנו לה שתדליק את האורות, אולי 10 דק' רק מהבהבים, היא אפילו לא עצרה בכדי להבין מה אנחנו רוצים ממנה.

במילים אחרות, חוסר האכפתיות של אנשים בכביש מזוויע, אנשים לא מבינים את חומרת הנזק שהם נוסעים עם אורות גבוהים או שמא בלי אורות.

אחרי זה מתפלאים למה יש תאונות דרכים ולמה נדרסים רוכבי אופניים בצידי הכביש.

אני מדליק תמיד אורות, גם בקיץ בשעות הבוקר, לדעתי זה צריך להפוך לחוק וכמו כן מכון הטסטים צריך לבדוק את איזון הנורות הקדמיות, ולא רק לבדוק שיש מנורות ואז לגרום לך לקנות באביזרי רכב של המכון.

איכשהו מדינת ישראל מאוד מקלה על זה ראש.

אגב, בחיים שלי לא חשבתי שיש מישהו שמקלף את החלק האפור שיש במנורה, איך אתה בכלל יודע שזה זה?

Polo 2012

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם בצמתים גדולים כשרכבים עומדים בקו העצירה בדרך החוצה, אפשר לנסוע לאורך כמעט כל הדרך עם אור הדרך.

לא הבנתי את הנקודה הזו.

כשאתה עובר את הצומת עם אור דרך, אתה לא מסנוור נהגים שממתינים לאור יקור ממול?

בכביש דו-מסלולי ומרובה נתיבים אפשר להדליק אור דרך עד שרכבים בכיוון הנגדי מתקרבים למרחק יחסית קטן, ולהדליק חזרה את אור הדרך כמה שניות טובות לפני שהם חולפים על פניך - כל זה מבלי לסנוור אף אחד כלל!

כמו שכתבתי, לפחות באיזור מרכז הארץ עד שעות ערב מאוחרות כמעט תמיד יש תנועה די משמעותית ממול. אור דרך ברכב שבא ממול מתחיל להפריע כבר ממרחק די רציני (כמה מאות מטרים). אל תשכח, שברוב המקרים יש גם רכב שנוסע באותו כיוון מלפניך, ואתה מסנוור אותו עם אור דרך, דרך המראות שלו.

גם כשיש תאורת רחוב (שלרוב עוצמתה לא מספיקה), להפעלת אור הדרך מגוון יתרונות:

1. רואים משמעותית רחוק יותר.

2. רואים משמעותית רחב יותר ולתוך כל מיני "פינות"

3. רואים משמעותית טוב יותר.

4. רואים אותך מגיע (למשל, מעבר לסיבוב או בצומת) מבלי להסתנוור.

5. אתה למעשה "מאיר" לנהגים אחרים (מאחוריך, למשל) את הדרך.

גם כאן - נכון בעיקרון, אם כי כשיש תאורת רחוב התועלת באורות דרך נמוכה יותר. אבל בהחלט יש תועלת.

בפועל תאורת רחוב קיימת בערים או בכבישים בינעירוניים יחסית עמוסים, כך שאתה כמעט תמיד נוהג בסביבה של רכבים אחרים, בכייון שלך ובכיוון הנגדי, והפעלת אור דרך לא אפשרית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כשמפעילים קצת מחשבה לגבי המיקום אליו פונה אלומת האור, ניתן למצוא הזדמנויות טובות להפעיל את אור הדרך. כך, למשל, כאשר אתה נוסע ישר ורכבים עומדים באור אדום באגפי הצומת (לגבי רכב בכיוון הנגדי ממול - תלוי בגודל הצומת), בדרך כלל הם יהיו מספיק רחוקים ממרכז אלומת האור כך שתוכל להתקרב ממש לתוך שטח הצומת לפני שתוכל לסנוור אותם. המשמעות היא שאתה יכול לנסוע כמעט לאורך כל קטע הדרך עם אור דרך ולרדת לאור מעבר בערך לשניה אחת. זה גם אומר שרכב שמגיע מעבר לפינה ישים לב לקיומך על ידי אלומת האור הגדולה של פנסי רכבך.

גם רכב שמצוי בכיוון הנגדי, אך במרחק של מספר נתיבים, יצטרך להתקרב די הרבה בשביל שתוכל לסנוור אותו. כמו כן, יש לזכור שבזמן שאתה חולף על פני נהג אחר, אתה יכול להדליק חזרה את אור הדרך כבר לפני שהוא חולף על פניך, עוד בשלב שבו פניו נמצאים בערך באלכסון לפנסים שלך, מכיוון שבזוית זו אור הדרך אינו מסנוור יותר מאור מעבר. כאשר מדובר ברכב המצוי במרחק מספר נתיבים הצדה, ניתן להדליק את אור הדרך כמה שניות טובות לפני שהוא חולף על פניך.

כמובן שאם יש רכב ממול לא מדליקים אור גבוה אלא מאטים ונוסעים באור המעבר, וגם מסתייעים באלומת האור של הנהג ממול. גם כאן, אפשר לעקוף את הנהג השני ועוד לפני שאנו חולפים על פניו, כבר אפשר להדליק חזרה את אור הדרך (כאשר הפנסים נמצאים בזוית אלכסון למראת הצד שלו). אם גם הוא במקרה יש ביניכם עוד נתיב, זה אומר שאפשר להדליק את אור הדרך חזרה עוד יותר מוקדם!

על תאורת רחוב, מלבד מקומות בהן היא חזקה במיוחד, אין בדרך כלל יותר מדי על מה לסמוך. גם במקומות מוארים היטב או בסביבה של נהגים אחרים, הבהוב קצר באור הדרך לא יפריע לאיש אך כן יאפשר לקבל "הצצה" טובה להמשך הדרך. כמו כן, מצאתי כי בזמן נסיעה בישורת, שינויים קלים של מיקומך בנתיב תוך כדי האצה קלה מאפשרים לכוון את אלומת האור הצדה לעבר כל מיני פינות חשוכות בצד הדרך. מיקום מושכל של הרכב גם מאפשר להאיר עקומות יותר טוב ללא הפרעה לנהגים בצדה השני של העקומה, וכן הלאה.

תלוי איפה נוסעים, תלוי מתי נוסעים - אני מסכים - אבל זה גם תלוי עד כמה משקיעים מחשבה בתפעול האורות. הרבה נהגים שמתלוננים על בעיה בראיה בזמן נהיגת לילה, מוצאים שהבעיות שלהן נפתרו על ידי שימוש מושכל יותר באורות הרכב ונקיון פשוט של השמשה והפנסים. היכן שלא ניתן לנהוג באור דרך, נוסעים עם אור מעבר ובמהירות אטית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חן ג. - כרגיל, כללית אני מסכים אתך, אבל נסיוני הוא שגם בכביש דו מסלולי עם הפרדה (כגון כביש 2, מצפון לנתניה - האשרו חשוך) - אפשר להסתנוור מאור גבוה ("דרך") ממרחק מאות מטרים.

לגבי תאורת רחוב - חלק גדול מתפקידה הינו מניעת מעברי אור-חושך הגוררים צורך בהסתגלות ממושכת של העין. בהרבה מקומות התאורה די קלושה ולכן עדיין יש צורך בסיוע של התאורה העצמית של הרכב.

hen-T - הבעיה בפנסי ערפל היא לא הכיוון אלא פיזור האור - האלומה שלהם לא ממוקדת ולכן הם מסנורים. בכביש רטוב הבעיה מחמירה בשל החזר האור מהכביש לכיוון עיני הנהג שממול.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4154 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...