Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

תצרוכת שמן, לחץ אוויר ועצות לקראת "מסע" לאילת.

gibsonlp
שימו לב! השרשור הזה בן 7174 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי,

מחר אני נוסע לאילת עם חברים וחשבתי לעשות טיפולונצי'ק קטן לאוטו למרות שעוד לא הגיע זמן הטיפול.

עברו 12,000 ק"מ מהטיפול הקודם (הרכב בן חצי שנה עם 27,000 ק"מ) ומעולם לא יצא לי למלא שמן (החליפו בטיפול הקטן).

האמת שעד עכשיו לא בדקתי שמן/מים אפילו פעם אחת, אני יודע - קצת דבילי אבל משום מה סמכתי על הסנסורים שיתריעו אם חסר לי נוזל קירור או שמן (בסדר בסדר... מעכשיו בדיקה שבועית...)

אגב - האם באמת ניתן לסמוך על הסנסורים שיתריעו בזמן?

את הרכב בדקתי היום לאחר שהוא עמד 7 שעות והספיק להתקרר.

מצב נוזל הקירור - מצויין, על הקצה של הMAX

מצב השמן - מצויין גם כן, המדיד הראה שיש כמות שמן מקסימלית.

עכשיו השאלה...

האם זה הגיוני שבמשך 12 אלף ק"מ הרכב לא איבד גרם שמן?

מים מובן לי (הוחלפה מערכת קירור בתאונה, לפני 4 ק"מ) אבל איך זה יכול להיות שיש מקסימום שמן? יכול להיות שפיספסתי משהו בקריאת המדיד? (ממש מדיד מוזר... אגב)

אין מצב שהחליפו לי שמן במוסך ולא חייבו את הביטוח, רשמו שם קליפס בשווי 60 אגורות... אז שמן שלא יירשמו...?

בלי שום קשר - אני יודע שיש להשתמש בשמן סינטטי בלבד, אבל מישהו יודע איזו צמיגות?

לגבי לחץ אוויר - את זה אני כן בודק פעם בשבועיים לערך ותמיד עניין אותי - האם הלחץ אוויר המומלץ מדבר על צמיג קר או חם?

למיטב ידיעתי ההבדל בלחץ בין צמיג קר וחם הוא גדול מאוד, אצלי רשום 33PSI מקדימה, 30 מאחורה ו35 מקדימה, 38 מאחורה אם הרכב עמוס.

עוד המלצות לשפצור הרכב לקראת נסיעה ארוכה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קח איתך כמובן שתייה.

בקשר לשמן, אתה בטוח שבדקת טוב ? כי באמת זה קצת מוזר.

אגב, גם אני מחר נוסע לאילת.

שמוליק

המכוניות שלי : Lantis-F 98 -> מאזדה מיאטה 95

המכוניות של אשתי : יונדאי אקסט 95, מאזדה 3 2006, מיאטה NB 2003, סיטרואן C3 2017

המכוניות ליסינג שהיו לי : מאזדה 3 2010, סוזוקי סוויפט 2014, סוזוקי ויטרה 2016, רנו גרנד קופה 2019, סקודה קאמיק

החלום : RX8

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קח איתך כמובן שתייה.

בקשר לשמן, אתה בטוח שבדקת טוב ? כי באמת זה קצת מוזר.

אגב, גם אני מחר נוסע לאילת.

שמוליק

אבל אם שותים לא נוהגים ;)

אני אבדוק שוב פעם מחר בבוקר, המדיד ממש מוזר - קצה פלסטי עם שפיץ כלפי מטה ו3 סנטימטר למעלה שפיץ כלפי מעלה, הייתי בטוח שזה המדיד עד שהסתכלתי טוב ובינהם יש חלק שקוע יותר באמצע.

בקיצור - I shall RTFM, לא בושה.

תהנה באילת, סע בזהירות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אפשרי שלא יאכל שמן אם הנסיעה שלך רגועה ולא מגיעה לאיזור ה5 אלף סל"ד .

בקשר למים - אסור שיהיה חסר זאת מערכת סגורה !! אז אם לא חסר.. סע לאילת ואל תסמוך על שום דבר חוץ מעצמך !

JDM :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אפשרי שלא יאכל שמן אם הנסיעה שלך רגועה ולא מגיעה לאיזור ה5 אלף סל"ד .

בקשר למים - אסור שיהיה חסר זאת מערכת סגורה !! אז אם לא חסר.. סע לאילת ואל תסמוך על שום דבר חוץ מעצמך !

5000 סל"ד? זה בערך 600 סל"ד מעל האדומים בTDI שלי :)

בכל מקרה - בסוף אכן היה חסר המון שמן וקראתי את המדיד לא נכון... קניתי מיכל של שמן סינטטי מלא ומילאתי בערך ליטר (עוד מעט טיפול גדול והשמן יישפך בכל מקרה...)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי הלחץ אוויר, תשתדל למלא אוויר בצמיגים קרים, תבחר את התחנה עם המד הדגיטלי הכי קרוב לבית \ למקום קרוב אחרי שהרכב עמד זמן מה. אם אתה רוצה להיות בטוח עוד יותר לגבי הPSI שאתה ממלא, קנה מדיד ובדוק איתו. אם כי לרוב הדגיטלית חדשים יותר וטובים יותר מהאנלוגים הישנים בתחנות הדלק.

גיא

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7174 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...