Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

(עוד) סיכום טיול שבוע באיטליה

שביט
שימו לב! השרשור הזה בן 4145 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

ערב טוב לכולם

במוצאי שבת האחרונה חזרנו, אני ואשתי, משבוע באיטליה, שהתחיל והסתיים במילאנו. להלן פירוט של מה שעשינו כל יום, להנאתכם.

יום 1: נחיתה, קבלת הרכב, נסיעה ללוקה (300 ק"מ ממילאנו, 20 ק"מ מפיזה) ביקור במגדל פיזה בשעת ערב

יום 2: סיבוב קצר בטוסקנה- ביקור בסאן ג'מיניאנו, עיירה קטנה ששמרה על קו רקיע אופייני לימי הביניים, ובסיינה- סיבוב בסמטאות העיר ובכיכר הצדף. אחר הצהריים נסענו לכיוון פירנצה והגענו לעיירה פייזולה Fiesole, בה התאכסנו.

יום 3: סיור בפירנצה. לאחר יומיים קרים וגשומים, מזג אוויר נאה קידם את פנינו. עדיין קר אבל השמש זורחת. מתחילים בדואומו וקתדרלת סנטה מריה דל פיורה, ממשיכים בפאלאצו וקיו, פונטה וקיו ופאלאצו פיטי. נחים קצת וחוזרים על המסלול בשעת ערב.

יום 4: ביקור במוזיאון פרארי במאראנלו. לא אכביר במלים, רק אציין שהתרגשתי לפגוש את אלילת ילדותי, ההיא שראיתי בכל בוקר כשקמתי ובכל לילה לפני השינה (בתמונה כמובן)- הפרארי טסטארוסה. הדעות לגבי המוזיאון כאן בפורום חלוקות, לדעתי כחוויה לחובבי רכב "סולידיים" הוא בהחלט משביע רצון.

אחר הצהריים מגיעים למלון בעיר מסטרה Mestre וקופצים לבקר את ונציה בערב.

יום 5: סיור בונציה. אני מוכרח לציין שאחרי פירנצה, ונציה הייתה קצת מאכזבת. העיר מלוכלכת ומזכירה את טבריה ואת עכו... מזג האוויר האפור והגשום לא כל כך תורמים לחוויה.

יום 6: ורונה. ביקור בארנה, סיבוב בעיר העתיקה ובבית של יוליה כמובן. ורונה מאוד מצאה חן בעינינו והשאירה טעם של עוד. בשעת צהריים הגענו לסרמיונה Sirmione, על קצהו הדרומי של אגם גארדה, ובהמשך היום הסתובבנו בעיירת הנופש החביבה הזו.

יום 7: נסיעה לעיירה מלצ'זנה Malcesine, על שפת האגם המזרחית, עלייה ברכבל לאתר מושלג וחזרה לסרמיונה.

למחרת הסתובבנו עוד קצת בעיירות השכנות בסביבת האגם ושמנו פעמינו חזרה למילאנו.

רכב ותחבורה:

מרכבתנו הנאמנה הייתה אופל אינסיניה, 2 ליטר טורבו דיזל, 6 הילוכים, ידנית כמובן. היינו אמורים לקבל פורד פוקוס או רכב דומה מאותה קבוצה, ובמעמד קבלת הרכב הודיעו לנו ששודרגנו לאופל. אני שציפיתי בכליון עיניים לנהיגה על הפוקוס הידנית, הייתי בטוח שהאופל תהיה דווקא אוטומטית (הרי באתי מישראל) ושמחתי מאוד לגלות שטעיתי. הנעתי את הרכב וזעקתי בשמחה כששמעתי את גרגור מנוע הדיזל.

הרכב, שגמע במהלך הטיול 1430 ק"מ, מהנה לנהיגה ובעל כוח זמין בסל"ד נמוך, גם בהילוכים גבוהים ולעיתים אין כל צורך בהורדת הילוך כדי להאיץ.

ומה עוד בכבישים?

הרבה מיני קופר, המון פיאט 500 חדשה וימבה פיאט פנדה ישנה... כל מי ששואל בכל קיץ מחדש "האם הפיאסטה 2001 שלי יכולה להגיע לאילת?" מוזמן לאוטוסרדות של איטליה ולראות פנדות שועטות בדרכים.

לא טרחתי לבדוק את אמיתות גבולות המהירות המותרת, ועל פי רוב נסעתי על 130. היו פעמים ש150 ו160 הרגישו קליל ושקט כמו נסיעה על 90 בארץ...

עזבו אתכם מפרארי, אלפא, למבורגיני ופגאני :wink:. מה שאותי הכי הדליק היו גרסאות הסטיישן של מכוניות המנהלים, תרבות שלדעתי לעולם לא תתפוס אצלנו. מה רע לנהוג בסדרה 5 סטיישן- גם מראה מכובד ביציאה מהמשרד, גם מכונת נהיגה מהנה וגם רכב פרקטי כשקופצים לשבוע בדרכים עם האישה והילדים. תופעה נוספת, בעיקר בסביבות האגם, היו הקמפרים על בסיס פיאט דוקאטו.

עוד בכבישים היו הרבה פיאטים שאנחנו לא מכירים, גרסאות סטיישן לקומפקטיות/ משפחתיות כמו גולף, פוקוס דור ראשון וטויוטה קורולה ורכבי 2 מקומות בסגנון סמארט שאני כיניתי אותם stupido.. :-) ראינו גם פיאט 500 אבארת', חדשה וישנה, מזארטי, אסטון מרטין DBS, בנטלי, 2 פרארי (סילחו לי אבל לא יודע אילו הן :oops:) דה שבו ורנו 4 חביבות, טרנספורטר וכמובן- הגרסאות האיטלקיות (וגרמניה אחת) של מכוניות המשטרה

מצ"ב תמונות להנאתכם

1- מגדל פיזה בלילה. 2- נוף בטוסקנה. 3+4- כיכר הצדף בסיינה. 5- הקתדרלה של סיינה. 6- מגדל הפעמונים בפירנצה. במגדל 414 מדרגות עד לראשו :lol:. 7- נוף מהמגדל. 8- משטרה צבאית (קרביניירי).

1.JPG

2.JPG

3.JPG

4.JPG

5.JPG

6.JPG

7.JPG

8.jpg

סוזוקי ג'ימני His side- JLX-L 2006 [   ] [][][][][] [   ]

טויוטה קורולה Her side- GLI 2013

שימרו על מרחק בכביש ועל קירבה בלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

9+10- משטרה בפירנצה. 11- הגשר הישן, פונטה וקיו. 12+13- ברחובות פירנצה. 14- דינו במוזיאון פרארי. 15+16- :bigcry::brickwall::puppydoge:shock:

9.jpg

10.jpg

11.jpg

12.JPG

13.jpg

14.jpg

15.jpg

16.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

17- ג'יימס בונד- הפרארי שעקפה אותי :lol:. 18+19- ונציה. 20- דה שבו חביבה ברחובות ורונה. 21- הארנה של ורונה. 22- מבט מלמעלה. 23- יוליה. 24- אסטון מרטין DBS.

17.jpg

18.jpg

19.jpg

20.jpg

21.jpg

22.jpg

23.jpg

24.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

25- מרצדס סטיישן נכנסת לכביש אגרה. 26- חניון קמפרים בסרמיונה. 27- ב.מ.וו. 28- פרארי, סורי לא גיליתי איזו. 29- פיאט 500 אברת'. 30+31- הדרך למלצ'זנה. 32- נוף מושלג.

25.jpg

26.jpg

27.jpg

28.jpg

29.jpg

30.jpg

31.jpg

32.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה עם הקפה ?. לא הזכרת אותו בכלל .

אגב, באיטליה רואים יותר ויותר רוכבי אופניים בכלל וחשמליים בפרט, כנראה שהמצב הכלכלי באירופה נותן את אותותיו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אספרסו אחרי כל ארוחה :lol:

לא צריך לבקש "אספרסו". מספיק להגיד "קפה".

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אספרסו אחרי כל ארוחה :lol:

לא צריך לבקש "אספרסו". מספיק להגיד "קפה".

איזה תענוג הקפה שלהם הא?.

לפני מספר שנים עשיתי שם טיול מקיף סביב הקפה, בכל עיירה ועיירה חיפשנו את בית הקליה המקומי, ואת הקפה היחודי לאותה עיירה, חזרתי משם עם תופעות לוואי של נרקומן אבל היה כיף.

אעשה זאת שוב בעתיד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

להלן פירוט של מה שעשינו כל יום, להנאתכם.

חסרים לי כמה דברים בפירוט מה שעשיתם כל יום, להנאתי :twisted::-P

איטליה מדהימה, אין ספק, אני כבר מחכה לפעם הבאה שייצא לי לבקר שם.

“.You will never reach your destination if you stop and throw stones at every dog that barks"

Winston S. Churchill -

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איזה כיף! אחלה תמונות.

כמה עלה כל התענוג? (אם תוכל לפרט קצת יותר לגבי העלויות זה יהיה מצוין, אני מתכנן בראש טיול דומה)

מה היית משנה במסלול?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עוזר לי מאוד הסיכום שלך, תודה רבה!

האם נחתת במלפנסה? האם קל למצוא את המקום ממנו לוקחים את הרכב המושכר שם?

מה לגבי משטרה על הכביש ובמיוחד לגבי אכיפת מהירות בכבישים שם?

האם השתמשת ב GPS?

אתר הבישולים שלי:

DrorZi.com

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טיול שעלה לפחות פי 3 מאשר מאורגן באותו מסלול לאותם ימים.

מי נכנס ממלפנסה למילנו עם אוטו ? מי מחפש לשלם חניה בטרונקטו (במקרה הטוב, אם לא במסטרה),מחוץ לפירנצה,בסירמיונה, בורונה וללכת ברגל מהחומה/נהר ? למה פעמיים כל האיזור התעשייתי מצפון למילנו למלפנסה ? (ולא שמעתי קומו,קיאסו,לוגנו,סטרזה).

מה שעושה אדם מחושב זה לוקח מאורגן למסלול הזה ובשנה הבאה אוטו ממינכן ,דרך כל היופי של נהיגה בנופי וכבישי האלפים דרומה מהרומנטישה שטראסה -אינסברוק - עד הדולומיטים, בלי תנועה ,חניות וערים וחזרה למינכן מהמזרח - זלצבורג-ברכטסגאדן.מדרום להרים ובכלל בצפון איטליה - כל האיזור שנסעת אין מה לחפש בנהיגה.תן לנהג האוטובוס לסבול.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שביט, יופי של טיול, תודה על ההסבר ועל התמונות. יחד עם זאת, להבא הקפד להגיש כאן תוכניות טיול לאישור בשלושה העתקים. אנו נגיה, נסדר ונכבס אותן, לבסוף נכניס כרטיס נתונים למחשב שיגיד לך לפנות לטיול מאורגן. כפי שאתה רואה, אנו יודעים טוב ממך מה טוב בשבילך, נהג האוטובוס ינהג בשבילך, ולמעשה , תמורת תשלום צנוע, יש מי שיטוס במקומך בעתיד וימנע ממך טיסה מפרכת.

אז למה? למה לתכנן? למה לטייל? למה לכתוב כאן? הרי אנו יודעים הכל טוב ממך.

אה, כן הפרארי הן בטח רפליקות. עבדו עלייך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמה עלה כל התענוג? בסביבות 13 אלף.

700 אירו לטיסה (שנינו) ורכב שכור ל8 ימים, 7 לילות עלו לנו 500 אירו, ביצענו הזמנות מהארץ. ידענו באילו עיירות אנחנו רוצים לישון, נכנסנו לאתר ורשמנו את המקומות.

מכאן הכל תלוי האם אתה ברכב או בתח"צ, טיול סובב או טיול "כוכב" ובכמה אתה רוצה להוציא.

מה היית משנה במסלול? המממ, האמת נראה לי ששומדבר. מוונציה קצת התאכזבנו אבל מזג האוויר האפור השפיע על האווירה.

האם נחתת במלפנסה? כן

האם קל למצוא את המקום ממנו לוקחים את הרכב המושכר שם? כן, יש שילוט ברור למשרדי חברות ההשכרה

מה לגבי משטרה על הכביש ובמיוחד לגבי אכיפת מהירות בכבישים שם? לא ראיתי ניידות. נסעתי על 130 לרוב והGPS אותת לי כשעברתי את המהירות המותרת. מידי פעם רואים סימן של מצלמת מהירות.

האם השתמשת ב GPS? כן, הבאתי מהארץ. נחוץ בעיקר בכניסה וביציאה מהערים הגדולות, וביציאה משדה התעופה

מי נכנס ממלפנסה למילנו עם אוטו ? לא אני. אדייק- הטיול התחיל ונגמר בשדה התעופה מלפנסה הקרוב למילאנו

מי מחפש לשלם חניה בטרונקטו (במקרה הטוב, אם לא במסטרה). לילה בונציה יעלה יותר מלילה במסטרה. אתה שם את האוטו במלון ולא מזיז אותו בכלל. כרטיס הלוך ושוב לונציה עולה 3.2 אירו.

מחוץ לפירנצה כנ"ל בסירמיונה ישנו בסרמיונה, חנייה במלון, הולכים הכל ברגל.

(ולא שמעתי קומו,קיאסו,לוגנו,סטרזה) סליחה, בפעם הבאה :shock:

מה שעושה אדם מחושב זה לוקח מאורגן למסלול הזה ובשנה הבאה אוטו ממינכן ,דרך כל היופי של נהיגה בנופי וכבישי האלפים דרומה מהרומנטישה שטראסה -אינסברוק - עד הדולומיטים, בלי תנועה ,חניות וערים וחזרה למינכן מהמזרח - זלצבורג-ברכטסגאדן.מדרום להרים ובכלל בצפון איטליה - כל האיזור שנסעת אין מה לחפש בנהיגה.תן לנהג האוטובוס לסבול.

צודק, סבלתי כל הדרך ואשתי עוד הייתה צריכה לסבול את הקיטורים שלי.

שוב, אני מצטער. בפעם הבאה אשריין שלושה שבועות כדי לשלב את גרמניה והדולומיטים. את הצ'ק תשלח ישירות אליי ואל תשכח לבוא שבוע לפני זה כדי שאוכל לחפוף אותך במקום עבודתי.

חבר, לתת ביקורות בונה זה יפה וחשוב, אבל יש גם דרך מנומסת ולא מתנשאת לעשות זאת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

haimy - כל אחד וסגנונו, תחומי העניין שלו וסדרי העדיפויות שלו.

אישית אני מעדיף טיולים שמרוכזים באזור אחד (ובטיול ממושך יאפר יותר ממוקד אחד, אבל עם שהיה של מספר לילות בכל מוקד). היתרון העיקרי הוא המנעות מחיפוש בתי מלון וכן מאריזה ופריקה חוזרות של הציוד, מה שפחות בעייתי בטיול של זוג אבל הופך למשימה גוזלת זמן כאשר נוסעים עם משפחה שלמה.

ולגבי קפה - עם כל הכבוד לקפה האיטלקי, ויש הרבה כבוד והנאה ממנו, אני מעדיף את הקפה הגרמני. לפני 3 שנים הייתי במלון בפאתי מינכן שבו כל ארוחת בוקר כללה לפחות ליטר קפה משובח, וכמובן שמכל טיול כזה אני חוזר עם כמה ק"ג קפה למכונת הפילטר.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...