Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מחוג הספידומטר נתקע באמצע הסקלה. וולוו 240 ידני 83'

re_ilan
שימו לב! השרשור הזה בן 4184 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום חברים,

היום התופעה חזרה על עצמה פעמיים ברכבי מסוג וולוו 244 מודל 83 גיר ידני:

במהלך נסיעה בכביש מהיר, לאחר יציאה מרמזור טיפס מחוז המהירות עד 38 קמ"ש ואח"כ נתקע שם כל עוד המהירות היתה גבוהה יותר. עם ירידת המהירות מתחת ל38 המחוג ירד עד לאפס, בהגברת המהירות נתקע שוב ב-38 קמ"ש.

לאחר מנוחה חזר המחוז לעבוד כרגיל.

בנסיעה שלישית חזרה על עצמה התופעה הנ"ל, אבל במהירות 45 קמ"ש. כעבור נסיעה של כמה דקות המחוג השתחרר והתופעה לא חזרה על עצמה במהלך חצי שעה נסיעה נוספת עירונית ובין-עירונית.

יובהר, שבשום שלב המחוז לא התנדנד או קיפץ, כמו שקורה כאשר הכבל לא מוכנס כמו שצריך לשעון.

מה ההסבר לתופעה?

איך מונעים אותה?

תודה!

אם ראיתם וולוו 240 בפירוקיה אנא ספרו לי על כך

וגם אם ראיתם וולוו 700 או 900

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• ספונסר פורום

התקלה היא כנראה בלוח שעונים עצמו.

ממליץ לך להתייעץ עם אוו ספידומטרים אשר מתמחים בתחום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה.

אוו הוא בעל מקצוע שמחפש לעשות עבודה (ושמעתי עליו דברים טובים גם מחוץ לפורום) ולא לתת ייעוץ.

אשמח לקבל כמה שיותר מידע כאן, כי אני מנסה לטפל בוולוו כמה שיותר בכוחות עצמי, ורק בלית ברירה ניגש לבעלי מקצוע.

אגב, יש לי שעון חלופי מפירוק + בוולוו התורמת (שהולכת עוד שבוע לברזל) יש כבל שהולך למד מהירות.

האם כבל הספידומטר זהה בין וולוו ידנית לבין וולוו אוטומט? ואם כן - איך מפרקים אותו מהצד השני?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כנראה שהכבל הפנימי שלך התארך (זה קורה) ותוקע את הספידומטר.

אם תחליף רק את הלוח (ספידומטר), התקלה תחזור על עצמה לכן יש להחליף גם כבל ספידומטר.

בהצלחה

סיגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סיגל, תודה על התשובה.

בהרכבה מלפני כשבועיים של לוח השעונים משכתי כחצי מ"מ את הריבוע הפנימי המסתובב של הכבל כדי שיכנס היטב לחיבור ללוח שעונים (זה כלקח מפעם קודמת, שבה לא עשיתי את זה, והמחוג של הספידומטר קיפצץ לו כל הדרך).

לפי מה שכתבת - אני מבין שיתכן שמשכתי קצת יותר מידי, ואולי כדאי לפתוח שוב להחזיר טיפה פנימה.

דבר שני - כמה עולה כבל כזה חדש? והאם הכבל של ה-240 האוטומטית זהה לכבל של זו הידנית? ואיך מפרקים אותו?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4184 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...