Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

(קניית רכב) חדש ידני: סיאט איביזה מול יונדאי I20 מול פורד פיאסטה

kubic
שימו לב! השרשור הזה בן 3839 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם

צריך את עזרתכם בקניית רכב חדש מהחברה, גיר ידני תג מחיר 75,000 ש"ח.

אחרי שסיננתי ופסלתי, נשארתי עם 3 רכבים שאני מתלבט בניהם, אשמח אם תוכלו לייעץ, המחירים שאני רושם כאן הן הצעות המחיר שקיבלתי מנציג החברה כשביקרתי אצלהם. בגדול מה שחשוב לי זאת נוחות הנסיעה ברכב ולאו דווקא ביצועים.

המנועים די דומים בשלושת הדגמים(פלוס מינוס אותו סדר גודל לא ממש הבדל, כנ"ל צריכת דלק לדעתי)

סיאט איביזה - לדברי הנציג, דגם חדש שיצא לא מזמן 5 דלתות(בניגוד ל-3 בשנה הקודמת), 4 מראות חשמליות(בניגוד ל-2 בשנה הקודמת), בקרת שיוט(כן גם בגיר ידני), Hill Hold. הבעיה היא שאין לי אפשרות לקבל נסיעת מבחן מאחר והנציג טוען שאין רכב זמין כרגע לנהוג עליו בגלל שמדובר בדגם חדש שהגיע לארץ ממש לאחרונה ואישית לא יצא לי לנהוג בעבר על האיביזה. תג מחיר: 75000.

יונדאי I-20: לדעתי המרווח מבין השלושה(ואני בחור גבוה) תא מטען גדול, קיפול מראות אוטו', חסכוני מאוד בדלק, לדעתי פחות יפה חיצונית מבין שלושת המכוניות אבל לא קריטי לי היופי. תג מחיר: 77,120. קצת גבוה לדעתי אבל המחיר כולל מספר תוספות שאני יכול לוותר עליהם כרגע ולהתקין לבד ביותר זול, למשל חיישני רווס בעלות של אלף שח שלדעתי די גבוה.

פורס פיאסטה: גם מכונית יפה לדעתי, נראית מרווחת, עדיין לא יצא לי לנהוג, כניסת USB+AUX לרדיו, ומביקורות ששמעתי די נוחה לנהיגה, תג מחיר 76,660, לא כולל תוספות מיוחדות שניתן לקבל גם חינם בעת הרכישה לדברי הנציג.

מי לדעתכן תהיה הבחירה הנכונה מבחינת נוחות הנסיעה, בידוד רעשים, ירידת ערך ושכירות לאחר 3-4 שנים?....

תודה רבה למי שיוכל לעזור!!!.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 42
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

היי,

מנסיוני עם פורד פיאסטה 2012 ידנית:

יתרונות: 7 כריות אוויר, כניסת USB, תא מטען מספיק למשפחה קטנה, רכב נאה ומרווח יחסית.

חסרונות:

א. מנוע חלש ואנמי, במיוחד בעליות

ב. איכות ההרכבה לא משהו

ג. בעיות שנתגלו ב-4 חודשים ראשונים: הודעות על תקלת מנוע חוזרות ונשנות, מגעי דוושת גז משוחררים, נזילה ממיכל נוזל בלמים, רעש פלסטיקים שליד חלון קדמי, הילוך אחורי משתחרר ("קופץ") בזמן נסיעה אחורה בעלייה (לפי מה שהבנתי ממישהו שעובד במוסך פורד, בעייה ידועה), רעש קפיצים במושב נהג (מי היה מאמין...). כמובן, כל הבעיות האלה ניתן לסדר במסגרת האחריות, כך שזה לא סוף העולם. לדעתי, i20 מכוערת ומשעממת למרות שלזכותה יש לומר שהמנוע שלה יותר חזק מזה שבפורד. לגבי סיאט -- רכב נחמד, אבל לא בטוח עם כמה כריות אוויר הוא מגיע עכשיו (דגם קודם היה עם 4).

בהצלחה בקנייה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי דעתי תעשה קודם נסיעת מבחן בכולם לפני שאתה קונה אני גם התלבטתי המון בין הפיאסטה לפאביה. הנסיעת מבחן הכריע את הכף, בעיקר בגלל מנוע שהרגיש ממש חלש אצל הפיאסטה. בקשר לנסיעת מבחן בסיאט תשב עליהם שיביאו לך והם יעשו את זה. אם צריך תלך לסוכנות אחרת.

לגבי הדברים שרשמת נוחות נסיעה ובידוד רעשים אתה כבר תשים לב בנסיעת המבחן, אבל לגבי הירידת ערך והסחירות אין אפשרות לדעת מי תהיה הכי טובה ביניהם בעניין.

skoda fabia 1.4 16V

skoda octavia 1.9TDI

audi A4 1.8T - sold

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זו בדיוק ההתבלטות שלי בימים אלו, בין שלושת הרכבים הללו.

תודה שהעלת את זה כאן לפורום, נקווה שיהיו תגובות ענייניות שיעזרו להחליט.

אגב,ציינת שאתה בחור גבוה, לא הייתה לך בעיה עם הפיאסטה? כי ממספר תגובות שקראתי כאן בפורום, לא ניתן לכוון את הכסא מעלה-מטה. מה ההתרשמות שלך?

בנוסף לזה, היה פרסמו ב YNET לגבי פורד פיאסטה מחודשת בינואר, קישור: http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4277533,00.html

האם הזכירו על הדגם הזה בסוכנות משהו? (אולי בדגם הזה כן יש אפשרות כיוון הכסא..)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי kamradkin, די נשארת שליו אחרי שרשמת את כל התקלות בפיאסטה, בעיניי אלו תקלות שממש לא צריכות להיות ברכב דנדש....מהפידבקים שאני מקבל ברחבי הרשת, הרכב די נוח ואמין, אתה טוען אחרת?

לגבי המנוע החלש, יום שלישי הקרוב אני אגיע לנסיעת מבחן ואעדכן את התרשמותי(ולמזלי אני נוהג בלא מעט רכבים ביום יום כך שיש לי אומדן די טוב).

OREN, לדעתי אין מה לחכות לגירסה החדשה, השינוי יהיה רק בגיר האוטומט אם הבנתי נכון, בכל מקרה התכנון שלי הוא לקנות בזמן הקרוב מאוד, ואכן אני בחור גבוה רכב קטן לא בא בחשבון, אם ארגיש שאני לא נכנס לרכב כמו שצריך אני אוותר, אבל יצא לי קצת לשבת בפיאסטה ולא לנהוג ונראה היה שהיה לי מקום לרגליים כמו שצריך.

מה אתה אומר על האיביזה החדשה? יצא לך לעשות עלייה נסיעת מבחן?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אצלי אחרי בדיקות רבות כולל נסיעות מבחן הרשימה צומצמה.

(הסיאט לא ברשימה בגלל העדפות אישיות)

הפיאסטה ירדה בגלל שהיא לפני מתיחת פנים.

האיי 20 לאחר מתיחת הפנים, מכונית טובה לדעתי. אני פוזל לכיוון קיה ריו ידנית (אבל לא מבין למה היא יקרה יותר בהפרש משמעותי).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אי אפשרות לעשות נסיעת מבחן על הסיאט איביזה.

הסיאט מרשימה מבחינת מראה חיצוני, אך לי באופן אישי יש מס' בעיות איתה (במיוחד לאחר שקראתי תגובות של בעלי איביזות החדשות)

1. השוק מוצף באיביזיות חדשות, מהסתכלות ביד 2 אתה תראה איביזות חדשות (3K-15K ק"מ) נמכרות במחירים מצחיקים. (כ-20 מתחת ל"מחירון"), בגלל המבצעים שמוצעים על האיביזות כל פעם, זה שובר את השוק יד 2 ויהיה מאוד קשה "להפטר" מהרכב הזה במחיר נורמלי.

2. האיבזור הפנימי ברכב הוא לא עשיר ביחס למתחרות שהעלת פה.

3. הביטוח של הרכב יקר,כנראה מהסיבה שהרבה צעירים קונים אותו בעקבות המראה/המחיר האטרקטיבי

4. הרעש מהמנוע, שלא באופן אישית לא יצא לשמוע.

אלו החסרונות העיקריים באיביזה שאני באופן אישי התרשמתי מתגובות ובדיקה שעשיתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אצלי אחרי בדיקות רבות כולל נסיעות מבחן הרשימה צומצמה.

(הסיאט לא ברשימה בגלל העדפות אישיות)

הפיאסטה ירדה בגלל שהיא לפני מתיחת פנים.

האיי 20 לאחר מתיחת הפנים, מכונית טובה לדעתי. אני פוזל לכיוון קיה ריו ידנית (אבל לא מבין למה היא יקרה יותר בהפרש משמעותי).

ומה זה אומר שהיא לפני מתיחת פנים?

ומתי זה אמור לקרות?

מה המחיר של הקיה ריו על הכביש?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ומה זה אומר שהיא לפני מתיחת פנים?

ומתי זה אמור לקרות?

מה המחיר של הקיה ריו על הכביש?

מדובר על עדכון הדגם לאחר 4 שנים, יש פרטים לגבי השינויים בפיאסטה בחו"ל, שם המכוניות יסופקו מינואר. לא ברור מתי יגיע לארץ.

חפש fiesta 2013 facelift

לגבי הריו עדיין לא קבלתי הצעת מחיר, אני רואה לפי מחיר מחירון שיש הפרש של כ 8000 שח. גם הנחה לא תמחק את ההפרש הזה - ולי עדיין לא ברורים ההבדלים (חוץ מהמבנה/עיצוב).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מדובר על עדכון הדגם לאחר 4 שנים, יש פרטים לגבי השינויים בפיאסטה בחו"ל, שם המכוניות יסופקו מינואר. לא ברור מתי יגיע לארץ.

חפש fiesta 2013 facelift

לגבי הריו עדיין לא קבלתי הצעת מחיר, אני רואה לפי מחיר מחירון שיש הפרש של כ 8000 שח. גם הנחה לא תמחק את ההפרש הזה - ולי עדיין לא ברורים ההבדלים (חוץ מהמבנה/עיצוב).

לא אהבתי את ה FRONT של הפיאסטה החדשה.. ב"ישנה" יפה יותר לפי דעתי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

על הריו קיבלתי הצעה של 78k "על הכביש", ואפילו לא התאמצתי יותר מדי, בטוח אפשר להוריד עוד קצת.

לגביי האיביזה, מדובר על דגם הרפרנס 5 דלתות?

Jeep Grand Cherokee Trailhawk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מתיחת פנים - שינוי אמצע החיים בדגם וכולל בד"כ שינויים ושיפורים רבים.

הקוסמטיקה החיצונית חשובה פחות, אבל יש לכך גם השפעה על מכירה בעתיד.

ככל הנראה המנוע של הפיאסטה הידנית בארץ לא ישתנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

על הריו קיבלתי הצעה של 78k "על הכביש", ואפילו לא התאמצתי יותר מדי, בטוח אפשר להוריד עוד קצת.

לגביי האיביזה, מדובר על דגם הרפרנס 5 דלתות?

כן. זאת האיביזה..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי,

הרכב באופן כלליי אכן די נוח ומציע אבזור די טוב (רק מעצבן שאין מחשב דרך ואין אפשרות לנעול רכב מבפנים). לגבי אמינות - הייתי מופתע לרעה, במויחד כי הרכב הורכב בגרמניה... אבל אולי זה מקרה נקודתי (חוץ מהעניין של הגיר כמו שהבנתי). מה קצת שמחזק חשדות שזה לא מקרה נקודתי זה העובדה שפורד "זכתה"השנה במקום שני מבחינת כמות תקלות שנתגלו בדגמים שלה. אני מקווה שהדגמים שיגיעו בינואר יהיו יותר מוצלחים.

http://www.auto.co.il/%D7%9B%D7%AA%D7%91%D7%94-29348-%D7%A7%D7%95%D7%A0%D7%A1%D7%99%D7%95%D7%9E%D7%A8-%D7%A8%D7%99%D7%A4%D7%95%D7%A8%D7%98%D7%A1-%D7%A4%D7%95%D7%A8%D7%93-%D7%9C%D7%90-%D7%90%D7%9E%D7%99%D7%A0%D7%94.aspx

היי kamradkin, די נשארת שליו אחרי שרשמת את כל התקלות בפיאסטה, בעיניי אלו תקלות שממש לא צריכות להיות ברכב דנדש....מהפידבקים שאני מקבל ברחבי הרשת, הרכב די נוח ואמין, אתה טוען אחרת?

לגבי המנוע החלש, יום שלישי הקרוב אני אגיע לנסיעת מבחן ואעדכן את התרשמותי(ולמזלי אני נוהג בלא מעט רכבים ביום יום כך שיש לי אומדן די טוב).

OREN, לדעתי אין מה לחכות לגירסה החדשה, השינוי יהיה רק בגיר האוטומט אם הבנתי נכון, בכל מקרה התכנון שלי הוא לקנות בזמן הקרוב מאוד, ואכן אני בחור גבוה רכב קטן לא בא בחשבון, אם ארגיש שאני לא נכנס לרכב כמו שצריך אני אוותר, אבל יצא לי קצת לשבת בפיאסטה ולא לנהוג ונראה היה שהיה לי מקום לרגליים כמו שצריך.

מה אתה אומר על האיביזה החדשה? יצא לך לעשות עלייה נסיעת מבחן?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3839 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...