Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מצבר

Tzabary
שימו לב! השרשור הזה בן 7171 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

הלך לי המצבר בפיג'ו

איזה מצבר לקנות? כאילו יש איזה משהו שאני צריך לבחור במיוחד? אמפר גבוה או מה? אם כן תעזרו לי כי אם כבר אני קונה חדש אז שידחוף לי את כל המערכת כמה שיותר בלי נפילות מתח וכאלה...

תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בזמן שהאוטו מונע, יצרן החשמל ברכב הוא האלטרנטור, למצבר אין השלכות לגבי המערכת שלך, הוא ניזון על ידי האלטרנטור

למצבר יש השלכה בשני מצבים

מצב 1, הרכב לא מונע.

מצב2, האלטרנטור לא מצליח לספק כוח, וכוח נלקח מהמצבר., מצב מאוד לא תקין ודיי פאטאלי לאלטרנטור.

המשתמש עזב את הפורום.

if i have seen farther than other men it is because i have stood on the shoulders of giants

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בזמן שהאוטו מונע, יצרן החשמל ברכב הוא האלטרנטור, למצבר אין השלכות לגבי המערכת שלך, הוא ניזון על ידי האלטרנטור

למצבר יש השלכה בשני מצבים

מצב 1, הרכב לא מונע.

מצב2, האלטרנטור לא מצליח לספק כוח, וכוח נלקח מהמצבר., מצב מאוד לא תקין ודיי פאטאלי לאלטרנטור.

ממש ממש אבל ממש לא מדוייק.

כשהרכב מונע האלטרנטור מספק חשמל למערכות הרכב, אבל תאמין לי (או תמדוד, מה שאתה מעדיף) - כשהמערכת נמצאת בפיק של עוצמה - כלומר צורכת יותר אמפר ממה שהאלטרנטור יכול לספק - המצבר הוא זה שנותן את התוספת - ולמעשה הוא משמש כ-קבל ענק, שמווסת את הספייקים שהאלטרנטור אולי יוצר, ומשמש רזרבה של כוח כשצריך. לכן לומר שכשהרכב מונע ספק החשמל שלך הוא האלטרנטור זה בעליל לא נכון.

רון.

-אגב, מנסיוני, אם יש לך מערכת בעלת דרישות כוח משמעותיות, מצבר בעל יחס אמפר\שעה גבוה יותר מהמקורי, ישפר את הצליל (אצלי זה מאוד עזר למגבר לשלוט בסאב, והבאס התהדק פלאים - זה היה ממש כמו להחליף חלק במערכת) -

oo==00==00

למכירה אגזוז SEBRING אובלי, כניסה 2.5', פרטים בה"פ

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כניראה לא קראת עד הסוף.

כמו שאמרתי. המצב מגיע לזה שהמצבר צריך לספק חשמל, משמע האלטרנטור לא עומד בעומס הנדרש, משמע האלטרנטור ימות.

אתה יכול לוודא את זה עם איזה חשמלאי שאתה רוצה... אני כבר בדקתי.

עריכה, המצבר הוא קבל גדול אה?

אתה מוכן להסביר לי למה קבלים נמצאים עם 16-18 וולט, והמצבר עם 12 ?

ואם אכן המצב נכון, איזה רכיב ברכב עשה את ההמרה למצבר מ12 וולט, ל14 ?

קצת היגיון, כי בדברייך אין היגיון...

המשתמש עזב את הפורום.

if i have seen farther than other men it is because i have stood on the shoulders of giants

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שנייכם צודקים. כול אחד במובן אחר.

- האלטרנטור לא ימות שהוא לא עומס בעומס הנדרש. בכול אופן אצלי ברכב המגברים צורכים יותר מ70A.

והאלטרנטור שלי הוא 60A וכמו שאמרתי בעוצמה מלאה כמעט אין טעינה בכלל המשייכה הרבה.

אז גם המצבר וגם האלטרנטור הם הספקים בעוצמה מלאה... בעוצמה בינונים האטרנטור הוא הספק.

בלי מצבר המערכת חשמל תהייה לא יציבה בכלל. וזה מסוכן להתשמש באוטו דלוק בלי מצבר.

המתח עלול לעלות על 15V כי אין עומס (מצבר).

ההמרה שדיברת עלייה .........לא ניסחת את זה טוב... זה טעינה .. בשביל טעינה אתה צריך שהספק יהיה עם מתח יותר גבוה. המצבר הוא לא קבל... קבל - מצבר זה שני דברים שונים. קבל - אוגר פורק.

והוא מגיע למתחים לא קבועים הוא יכול להתמלאת כי 5V והוא יכול להתמלאת כ 20V. תלוי בסוג.

מצבר אם רשום עליו 12V הוא יתמלא רק כ12V. ושוב הוא מרסן את מערכת החשמל באוטו.

תמיר

***** Amplifiers Jobs *****

***** VW Golf Function *****

***** 050-7-266-766 *****

מכירה של רדיו דיסק:

http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?t=46216

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם תנתק את המצבר ותמדוד את האלטרנטור, לא תגיע ל15 וולט.

ולא יודע מאיפה המידע שאלטרנטור שמתאמץ יתר על מידה לא ימות מזה.

קוראים לזה "בלאי מואץ" הן לאלטרנטור, ואין למצבר....

המשתמש עזב את הפורום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם תנתק את המצבר ותמדוד את האלטרנטור, לא תגיע ל15 וולט.

ולא יודע מאיפה המידע שאלטרנטור שמתאמץ יתר על מידה לא ימות מזה.

קוראים לזה "בלאי מואץ" הן לאלטרנטור, ואין למצבר....

תראה.......מצבר באוטו מכובה. 12.5V שהאוטו דלוק........ 14.6 + -.

שהמערכת על פול וואליום 11.7V עכשיו בדקתי. משמע האלטרנטור מפיק את כול העוצמה שלו.

(וכול זה בטורים גבוהים). והמצבר עוזר לו כי אם לא היה מצבר אז הוא היה נהרס. כי המתח היה יורד מ11V.

וגם ממדתי לשניונת בלי מצבר......(כי זה מסוכן). 14.9V על טורים נמוכים).

ואל תסמוך על המייצב שבתוך האלטרנטור שהוא לא יצא מתווך ה14V.

תאר לך אז מה יהיה על טורים גבוהים.. והתוצאה לא הייתה יציבה בכלל. אם האוטו שלך יותר מודרני אל תנסה את זה בכלל.

כי המערכת חשמל יותר עדינה.

והמידע שהאלטרנטור לא נהרס מיזה.....זה כי כול בוקר וצהריים המערכת עובדת איזה 40 דקות על עוצמה מלאה. (נוסע למכללה - חוזר מימנה).

בגלל זה אני מביא אלטרנטור יותר חזק.

מכירה של רדיו דיסק:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תמיר, גם מגבר שיציב ב1 אוהם, לא ימות מזה.

אך החיים שלו יתקצרו משמעותית בין אם תפעיל אותו בעומס של 8 אוהם, לעומת 1 אוהם , אפילו אם הינו יציב בזה

האלטרנטור עובד על אותו העקרון, רק שפה זה יותר קריטי והתוצאות עלולות להיות קצת יותר עכשיוויות.

בכל אופן, זה אינפורמציה שקיבלתי מכמה וכמה אנשים בתחום החשמל לרכב, אם כולם טועים, זה אפשרי.

פחות סביר.....

דרך אגב, יש לי רכב מודרני, האלטרנטור אף פעם לא עבר את ה14 וולט.

המשתמש עזב את הפורום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תמיר, גם מגבר שיציב ב1 אוהם, לא ימות מזה.

אך החיים שלו יתקצרו משמעותית בין אם תפעיל אותו בעומס של 8 אוהם, לעומת 1 אוהם , אפילו אם הינו יציב בזה

האלטרנטור עובד על אותו העקרון, רק שפה זה יותר קריטי והתוצאות עלולות להיות קצת יותר עכשיוויות.

בכל אופן, זה אינפורמציה שקיבלתי מכמה וכמה אנשים בתחום החשמל לרכב, אם כולם טועים, זה אפשרי.

פחות סביר.....

דרך אגב, יש לי רכב מודרני, האלטרנטור אף פעם לא עבר את ה14 וולט.

ברור שהוא לא יעבור את ה14V תנתק את המצבר ותראה שהוא עובר את ה14V.

ובקשר לדוגמא של המגבר לא הבנתי בכלל מה רצית.

תמיר

מכירה של רדיו דיסק:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ניסיתי להמחיש לך שבלאי מואץ, לא אומר מוות מיידי, אלה משהו שיכול לקרות במשך הזמן...

והעובדה שהאלטרנטור שלך ממשיך לעבוד, לא חייבת להיות נכונה לעוד חודש (לדוגמא)....

כשאמרתי שהוא לא עובר את ה14, התכוונתי לזה כשהמצבר אינו מחובר.

המשתמש עזב את הפורום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7171 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...