Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שואב אבק לרכב (מתחבר למצית) - האם יש מוצר איכותי או שכדאי לוותר ?

איציק נ.
שימו לב! השרשור הזה בן 7143 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני לא מאמין ממש במוצר הזה ומניסיון עם מוצרים כאלה משנים עברו - נשאר טעם מר בפה.... אבל בכל זאת:

יש מגוון רחב של שואבי אבק לרכב, השאלה היא האם למישהו יש ניסיון עם שואב אבק איכותי וחזק שמתחבר למצית או שעדיף לוותר על הרעיון.

אני זקוק לפתרון פרקטי מאחר ואני מעוניין לבצע ניקוי אחת לשבוע (ועם השואב אבק בבית זו טירחה לא קטנה לזרוק כבל מאריך ולהוריד אותו למטה) של הריפודים ברכב - עם דגש על הריפודים ולא השטיחים (שטיחי גומי מקדימה, הכיטוב).

לרכב אין כיסויים (וגם אם יש, זה לא משנה הרבה) וקיימת הצטברות אדירה של אבק כל שבוע שבועיים. הצטברות של אבק על הריפודים גורמת לריח לא נעים ברכב.

העדפות: שואב אבק בעל הספק גבוה עם צינורית גמישה וראשים מתחלפים.

אגב, ניסיתי לעבור עם מברשת בעלת שערות ארוכות ומעט קשיחות על הריפודים - ואכן, כמויות אדירות של אבק עולות לאויר (מה שמטנף כל חלק אחר אפשרי בדשבורד ובדלתות).

אם למישהו יש המלצה למוצר טוב במחיר נורמלי (או שהוא נגד הרעיון), SHOOT.

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האמת [המטרידה] היא שאתה צודק. באופן אישי היו לי בערך 3 שואבי אבק יעודיים לרכב ואף אחד מהם לא בידיוק הבריק. וכן אם אתה לא גר בבית פרטי אז זה סיפור להוריד כבל באורך 30 מטר בשביל 5 דקות שאיבה, אני מבין אותך.

אין לי מה להציע לך בתחום זה , המוצרים שהיו לי כולל אחד של חברת JUMBO שנחשב לסביר , היה די מספק [מצאתי אותו בהום סנטר] ועשה עבודה סבירה.

אבל זה לא ממש שווה את הכסף לטעמי משום שזה מרוקן את המצבר די בנקל, ואם אתה חושש מרעש לשכנים, אתה גם צריך לסגור את החלונות ואז אתה נחנק מפליטת האבק של השואב. בקיצור..עזוב.

רבים השניים מן האחד.. מה.. לא?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איציק, אני גם חושב שכדאי לוותר.

לי היו שניים, ושניהם היו גרועים. אני לא מכיר אף אחד שיש לו שואב כזה ומרוצה.

הפתרון, או כבל מאריך בבית, או 5 ש"ח בתחונות דלק, בעמדת שאיבה עצמית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האמת [המטרידה] היא שאתה צודק. באופן אישי היו לי בערך 3 שואבי אבק יעודיים לרכב ואף אחד מהם לא בידיוק הבריק. וכן אם אתה לא גר בבית פרטי אז זה סיפור להוריד כבל באורך 30 מטר בשביל 5 דקות שאיבה, אני מבין אותך.

אין לי מה להציע לך בתחום זה , המוצרים שהיו לי כולל אחד של חברת JUMBO שנחשב לסביר , היה די מספק [מצאתי אותו בהום סנטר] ועשה עבודה סבירה.

אבל זה לא ממש שווה את הכסף לטעמי משום שזה מרוקן את המצבר די בנקל, ואם אתה חושש מרעש לשכנים, אתה גם צריך לסגור את החלונות ואז אתה נחנק מפליטת האבק של השואב. בקיצור..עזוב.

חיפשתי קצת בכל מיני אתרים ומצאתי את זה . גם באתר של "שר" (יבואנית אביזרי רכב) יש מגוון רחב מאוד של שואבי אבק מעשרות שקלים ועד 250 שח. אין תמונות ואין נתונים מפורטים על השואבים.

הספציפי שמופיע בקישור נראה חביב, אבל אין איזכור בנוגע להספק והוא נראה קטן מאוד.

איציק

1.6
HDi 100Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם רק בריפודים עסקינן... למה שלא ללכת לשואבי האבק בתשלום הנמצאים בתחנות הדלק?

5 ש"ח = 6 דקות שאיבה...

מספיק זמן לעבור על כל הריפודים, ואפילו קצת אקסטרה זמן לשטיחים

אני עושה את זה פעם בשבוע-שבועיים...

שווה את ההשקעה כי בד"כ מדובר בשואבים סופר-חזקים

(אמנם אין פה אפשרות להחלפת ראשים)

בהשוואה למחיר של שואב ייעודי לרכב, תוכל "לרכוש" לך דקות ארוכות של שאיבה חזקה

1f u c4n r34d th1s u r34lly n33d t0 g37 l41d

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם רק בריפודים עסקינן... למה שלא ללכת לשואבי האבק בתשלום הנמצאים בתחנות הדלק?

5 ש"ח = 6 דקות שאיבה...

מספיק זמן לעבור על כל הריפודים, ואפילו קצת אקסטרה זמן לשטיחים

אני עושה את זה פעם בשבוע-שבועיים...

שווה את ההשקעה כי בד"כ מדובר בשואבים סופר-חזקים

(אמנם אין פה אפשרות להחלפת ראשים)

בהשוואה למחיר של שואב ייעודי לרכב, תוכל "לרכוש" לך דקות ארוכות של שאיבה חזקה

כמובן שאני מודע לאפשרות הזו, אבל השואב הקרוב לביתי נמצא ביהוד (10 ק"מ נסיעה כל צד) וחשבתי על משהו יותר פרקטי שיוכל לשמש גם את שאר המכוניות בבית (יש 3: שלי, של אמא ושל אחי...).

איציק

1.6
HDi 100Hp Automatic

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לצערי, ונסיוני הרב עם שואבי אבק לרכב (אני הייתי מאלה שצריכים לנסות את כל הדגמים שכסף יכול לקנות, כדי להבין שהם זבל...) - לשואבים שמתחברים למצית אין מספיק עוצת שאיבה כדי לעשות עבודה מספקת (אני אפילו לא דורש שאיבה טובה - אלא מספקת).

למעשה, ככל שבדקתי מגוון רחב יותר, מסתבר שבגלל שצפיפות הבד והרכב חומריו, גם בריפודי הרכב, וגם בשטיחים שלו, גבוהה יותר, כך תדרש יותר עצמת שאיבה.

לרוב המכוניות יש ריפודים, שכדי שיחזיקו לאורך זמן, בנויים מבד מאוד אמיד וארוג מאוד חופשי, אבל מכמה שכבות, מה שמאפשר ללכלוך להצטבר, אבל מאוד מקשה על הניקיון שלו - וכאן אפילו שואבי אבק ביתיים מתקשים לעמוד במשימה, ונדרשים לכך שואבים תעשייתיים.

רון.

oo==00==00

למכירה אגזוז SEBRING אובלי, כניסה 2.5', פרטים בה"פ

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חיפשתי קצת בכל מיני אתרים ומצאתי את זה . גם באתר של "שר" (יבואנית אביזרי רכב) יש מגוון רחב מאוד של שואבי אבק מעשרות שקלים ועד 250 שח. אין תמונות ואין נתונים מפורטים על השואבים.

הספציפי שמופיע בקישור נראה חביב, אבל אין איזכור בנוגע להספק והוא נראה קטן מאוד.

איציק

לאבא שלי יש את השואב הזה כבר שנה, ואנים משתמש בו בערך פעם בשבועיים כשאני מנקה את האוטו..

בדיוק אתמול נקרעה לו הגומיה של ה"פילטר" שלו מבד (רב פעמי)..

סה"כ עושה את העבודה אבל לא מדהים במיוחד בעוצמת השאיבה שלו... גם אני מחפש משהו יותר חזק ועד עכשיו נראה שאין..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עזוב יאצק ,

מנוע 12 וולט בחיים לא יוכל לייצר מספיק הספק כדי לתת כח שאיבה נורמלי - אין למצבר מספיק זרם בשביל זה.

מה שכן שווה , זה כזה דבר :

http://www.dirtdevil.com/products/Hand_Vacs/default.asp. בדוק את הדגמים שעובדים על 220 וולט ,לא הנטענים.

אמנם תצטרך להגיע עם מקור מתח לרכב ,אבל השואב עצמו קטנצ'יק ונייד.

בזמנו מכרו כאלה דברים ב"בון מארט" (רשת ביגוד זולה) את דגם ה-F1 העתיק שלהם במחיר מצחיק (60 ש"ח) , אבל עד שהגעתי לחנות הרשת נסגרה. לא ראיתי מאז את המוצר וחבל...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עזוב יאצק ,

מנוע 12 וולט בחיים לא יוכל לייצר מספיק הספק כדי לתת כח שאיבה נורמלי - אין למצבר מספיק זרם בשביל זה.

מה שכן שווה , זה כזה דבר :

http://www.dirtdevil.com/products/Hand_Vacs/default.asp. בדוק את הדגמים שעובדים על 220 וולט ,לא הנטענים.

אמנם תצטרך להגיע עם מקור מתח לרכב ,אבל השואב עצמו קטנצ'יק ונייד.

בזמנו מכרו כאלה דברים ב"בון מארט" (רשת ביגוד זולה) את דגם ה-F1 העתיק שלהם במחיר מצחיק (60 ש"ח) , אבל עד שהגעתי לחנות הרשת נסגרה. לא ראיתי מאז את המוצר וחבל...

לא לא לא לא !

הדירט דוויל הזה הוא פשוט כלי עלוב.

הוא מתפקד בדיוק כמו שואב לרכב - רק על 220V - זה הכל

אני לא יודע אם יצא לך להשתמש בו - אבל אנחנו קנינו אותו כדי לאסוף שיער של הכלבים שלי מהרצפה (להזכירך - אפס התנגדות, רק לינוק את השיער מהרצפה - עבודה שהיא כלום עבור שואב) וגם בזה - השואב הזה עושה עבודה גרועה מאוד. - ממש לא שואה רציני לדעתי.

רון.

oo==00==00

למכירה אגזוז SEBRING אובלי, כניסה 2.5', פרטים בה"פ

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני, כמו רוב התגובות פה, שולל את הרעיון של השואבים הייעודיים לרכב. הם ממש לא חזקים. אני משתמש בשואב מקצועי. ונכון, זה קצת טירחה - אבל עדיף על העצבים עם שואב שלא מצליח לשאוב שום דבר..

הרעיון של תחנות הדלק נראה בסדר.

עדיף לשאוב לעתים יותר רחוקות - אבל בצורה טובה יותר.. :-)

סער

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצטרפים לשוללים את שואבי האבק היעודיים. זה תמיד מתסכל לעבור שוב ושוב ולא לשאוב כלום. כנראה ה 12V באמת לא מספיק בשביל לייצר מספיק כוח שאיבה.

מעדיף ללכת לבית של חבר פעם בחודש שיש לו שואב שהוא מוציא לחצר :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אולי אפשר לשים שנאי ולהשתמש בשואב הביתי ברכב ,לא ניסיתי אז אני לא יודע איך זה .

באופן אישי הטרחה הזאת של להוציא קבל מהבית לא מפחידה אותי , כי לעשות הכל בלחץ ועוד בתחנת דלק שיש עוד אנשים שמחכים מוציא את כל הכיף מזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עזוב יאצק ,

יש לך קצת רקע באלקטרוניקה?

אם היה לך לא היית רושם אוסף ענקי כזה של שטויות

בכל אופן, המגבלה בשקע המצת היא הפיוז שיש שם שהוא בד"כ לא יותר מ-10A והמגבלה אחרי הפיוז היא האלטרנטור.. או עצם העובדה שהמשתמש הממוצע לא יניע את הרכב כדי להשתמש בשואב ואז אופס הלך לו המצבר אחרי 5-10 דקות עבודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לך קצת רקע באלקטרוניקה?

אם היה לך לא היית רושם אוסף ענקי כזה של שטויות

בכל אופן, המגבלה בשקע המצת היא הפיוז שיש שם שהוא בד"כ לא יותר מ-10A והמגבלה אחרי הפיוז היא האלטרנטור.. או עצם העובדה שהמשתמש הממוצע לא יניע את הרכב כדי להשתמש בשואב ואז אופס הלך לו המצבר אחרי 5-10 דקות עבודה.

אין לי שום רקע ,את תעודת הטכנאי המוסמך שלי הדפסתי בבית.

ואם לך היה רקע אולי היית יודע שמדובר בחשמל ולא באלקטרוניקה :? .

תראה לי מנוע 12 וולט אחד שעובד על מצבר ומערכת חשמל של מכונית עם הספק נורמלי שיספיק לשאיבה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7143 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...