Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

תאונת דרכים - כיצד יש לנהוג וכיצד יש להתנהל מול חברת הביטוח?

שימו לב! השרשור הזה בן 4191 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לחברי הפורום.

אשמח מאוד לקבל הדרכה והכוונה לגבי דרך הפעולה לאחר מעורבות בתאונת דרכים.

תיאור המקרה:

חברה שלי נהגה ברכב שלה ונכנסה מאחורה ברכב אאודי שכתוצאה מהמכה נכנס ברכב שלישי מסוג הונדה. בכל הרכבים היה רק נהג. הנזק לשני הרכבים האחרים הם נזקי פח קטנים בלבד . הנהגת ברכב האאודי פונתה על ידי אמבולנס למיון (לדברי הבן שלה שהגיע לאסוף את הרכב היא בסדר ובעיקר מבוהלת). התאונה התרחשה לאחר שחברה שלי פנתה ימינה מעצירה מוחלטת ומיד רצתה לפנות שמאלה (לאחר כ 50 מטר) והתנגשה ברכב שהמתין גם הוא בפניה שמאלה.

ברכב שלנו נפתחו 2 הכריות אויר בנוסף לעיקום מכסה המנוע והכנף הימנית הקידמית.

שוטר הגיע לזירת האירוע, שחרר את הרכבים לאחר שבדק את הזירה וזימן את הנהגים למשטרה לפגישה עם בוחן התנועה ביום א'.

שני הרכבים האחרים נסעו מהמקום ואת הרכב שלנו פיניתי באמצעות גרר למגרש אחסנה עד ליום א', אז עלי להחליט לאן לפנות את הרכב.

פרטים נוספים:

מחיר המחירון של הרכב שלנו (לפי לוי יצחק) כ 15,000. יש לנו ביטוח חובה ומקיף אותו עשינו לפני 5 חודשים.

חברה שלי הלכה למיון לאחר שהגיע השוטר, ולא אובחנו אצלה כל נזקים, פרט לרגישות באיזור הצוואר. היא קיבלה 2-3 ימי מנוחה מהרופא. משקפי הראיה שהרכיבה נשברו כתוצאה מפתיחת כרית האויר.

אשמח לדעת כיצד עלי לנהגו מול חברת הביטוח, לאן עלי לגרור את הרכב ביום א (למוסך הסדר של חברת הביטוח או שאפשר למוסך בו אני מטפל ברכב אליו יגיע השמאי מחברת הביטוח, או אפילו שמאי עצמאי). כמו כן, האם עלי להיוועץ בעורך דין טרם הפנייה למשטרה למפגש עם הבוחן תאונות.

כמו כן, במידה והרכב יהיה טוטאל לוסט (סבירות גבוהה לכך למיטב הבנתי מכיוון שמדובר בפתיחת של 2 כריות אויר + פגיעת פח), האם יש אפשרות לקבל זיכוי / החזר על הטסט (אותו עשינו רק לפני חודש) או על משהו אחר?

אשמח לשמוע כל אינפורצמיה אשר תועיל לי, כי לשמחתי מדובר בפעם ראשונה שאני נדרש לטפל בענין זה

תודה רבה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי מרבית השאלות התשובה פשוטה מאד: פנה לסוכן הביטוח שלך מחר בבוקר, הוא ינחה אותך.

אני מקווה מאוד שיש לזוגתך ביטוח מקיף, או לפחות צד ג', כיון שסביר שהנזקים לשתי המכוניות האחרות גדולים משמעותית ממה שנדמה לך במבט ראשון. אם היא הצליחה להזיז רכב כך שיפגע בזה שלפניו, וכריות האויר שלה נפתחו, המכה צריכה להיות חזקה מאוד, אם כי יתכן שהנזק נסתר ממבט ראשון ויתגלה רק בבדיקה יותר מעמיקה.

אם אכן הרכב יורד מהכביש (ולפי התאור שלך זה סביר) - תוכל לקבל זיכוי של אגרת הרישוי (יחסית לתקופה שנותרה).

לגבי התיעצות עם עו"ד - אני מסופק אם יהיה לה זמן לכך. מכל מקום, גם אם רשיונה יפסל הרי כרגע אין לה רכב לנהוג בו, במידת הצורך יהיה לה זמן לפנות לעורך דין ולערער על הפסילה.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. לגבי הרכב - 99% שמדובר בטוטל לוס.

לפנות לסוכן הביטוח ולקבל הנחיות, לדעתי יש להזמין שמאי למקום בו הרכב נמצא כעת שיקבע באופן רשמי שמדובר בנזק מוחלט.

ואז כבר חברת הביטוח תיתן הנחיות לאן היא רוצה שתעביר את שרידי הרכב (שיעבור לבעלותה מן הסתם בסופו של דבר).

אל תשכח לקחת פריטים אישיים מהרכב.

אל תשכח לצלם את לוח השעונים של הרכב כך שיראו את הקילומטרז'. אפשר עם עיתון מהימים האחרונים להוכחת עדכניות.

לא להודות בכלום בפני הנהגים האחרים - רק לתת להם את פרטי הנהגת ואת הטלפון של סוכן הביטוח שלה ושם חברת הביטוח (מקיף) ומספר פוליסה. זה הכל. לא לחתום להם על שום דבר למרות שנראה שחברה שלך אשמה.

1א. אם אבדן מוחלט אז אכן יש ללכת למשרד הרישוי ולהוריד את הרכב מהכביש ולקבל החזר אגרת הרישוי. לעשות זאת רק אם חברת הביטוח קבעה אבדן מוחלט והסכימה להורדת הרכב מהכביש. בכתב.

באבדן להלכה לא.

1ב. על טוטל לוס אין השתתפות עצמית. על הנזקים לצדדי ג' כנראה תהיה השתתפות עצמית. שים לב שיחייבו אותך רק פעם אחת בלבד.

1ג. קנה מחירון לוי יצחק עדכני לחודש זה או צלם את הדף הרלוונטי אם יש לך מאיפה. בצע בעצמך את חישוב ערך הרכב ובדוק שחברת הביטוח משלמת כראוי, כולל הפחתות/תוספות על ק"מ+יד. הם אוהבים לעגל פינות...

2. בעוד מספר חודשים תרצו מן הסתם לתבוע את ביטוח החובה שלכם. שמרו על העתק הפוליסה כדי שיהיו בידיכם הפרטים.

זה לא מונע מכם, אחרי הורדת הרכב מהכביש/העברת הבעלות לביטוח, לקבל החזר יחסי מלא עבור התקופה שנשארה מביטוח החובה.

(על המקיף אין שום החזר כי הוא "ממצה את עצמו" ברגע שתובעים טוטל לוס)

3. אפשר ורצוי להתייעץ עם עו"ד (אפילו בטלפון) עוד לפני הפגישה במשטרה. לא יקחו אותה לכלא אם לא תגיע למשטרה ב07:00 בבוקר אלא יותר מאוחר מחר.

זה יכול לצמצם נזקים בהמשך כי יש פוטנציאל משמעותי לשלילה מנהלתית של 30 יום כבר מחר + הגשת כתב אישום בהמשך הדרך שיוביל להרשעה בעבירות כאלו ואחרות+עוד שלילה.

3א. בביטוח המקיף בד"כ יש כיסוי להגנה משפטית. לזה בדיוק זה מיועד.

אילת-מצפה רמון: שעה ורבע. (דרך עובדה)

20 ליטר דלק הכי מהנים ששרפתי עד היום.

צריכה 1:8.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• ספונסר פורום
שלום לחברי הפורום.

אשמח מאוד לקבל הדרכה והכוונה לגבי דרך הפעולה לאחר מעורבות בתאונת דרכים.

תיאור המקרה:

חברה שלי נהגה ברכב שלה ונכנסה מאחורה ברכב אאודי שכתוצאה מהמכה נכנס ברכב שלישי מסוג הונדה. בכל הרכבים היה רק נהג. הנזק לשני הרכבים האחרים הם נזקי פח קטנים בלבד . הנהגת ברכב האאודי פונתה על ידי אמבולנס למיון (לדברי הבן שלה שהגיע לאסוף את הרכב היא בסדר ובעיקר מבוהלת). התאונה התרחשה לאחר שחברה שלי פנתה ימינה מעצירה מוחלטת ומיד רצתה לפנות שמאלה (לאחר כ 50 מטר) והתנגשה ברכב שהמתין גם הוא בפניה שמאלה.

ברכב שלנו נפתחו 2 הכריות אויר בנוסף לעיקום מכסה המנוע והכנף הימנית הקידמית.

שוטר הגיע לזירת האירוע, שחרר את הרכבים לאחר שבדק את הזירה וזימן את הנהגים למשטרה לפגישה עם בוחן התנועה ביום א'.

שני הרכבים האחרים נסעו מהמקום ואת הרכב שלנו פיניתי באמצעות גרר למגרש אחסנה עד ליום א', אז עלי להחליט לאן לפנות את הרכב.

פרטים נוספים:

מחיר המחירון של הרכב שלנו (לפי לוי יצחק) כ 15,000. יש לנו ביטוח חובה ומקיף אותו עשינו לפני 5 חודשים.

חברה שלי הלכה למיון לאחר שהגיע השוטר, ולא אובחנו אצלה כל נזקים, פרט לרגישות באיזור הצוואר. היא קיבלה 2-3 ימי מנוחה מהרופא. משקפי הראיה שהרכיבה נשברו כתוצאה מפתיחת כרית האויר.

אשמח לדעת כיצד עלי לנהגו מול חברת הביטוח, לאן עלי לגרור את הרכב ביום א (למוסך הסדר של חברת הביטוח או שאפשר למוסך בו אני מטפל ברכב אליו יגיע השמאי מחברת הביטוח, או אפילו שמאי עצמאי). כמו כן, האם עלי להיוועץ בעורך דין טרם הפנייה למשטרה למפגש עם הבוחן תאונות.

כמו כן, במידה והרכב יהיה טוטאל לוסט (סבירות גבוהה לכך למיטב הבנתי מכיוון שמדובר בפתיחת של 2 כריות אויר + פגיעת פח), האם יש אפשרות לקבל זיכוי / החזר על הטסט (אותו עשינו רק לפני חודש) או על משהו אחר?

אשמח לשמוע כל אינפורצמיה אשר תועיל לי, כי לשמחתי מדובר בפעם ראשונה שאני נדרש לטפל בענין זה

תודה רבה

צריך קודם כל להזמין שמאי רכב כדי לקבוע. את גובה הנזק ואים מדובר באובדן מלא.

צור איתי קשר טלפוני אנסה לעזור לך יותר.

ללא התחיבות מצידך, תקבל הדרכה מסודרת כיצד לפעול

אלי אמרן - שמאי רכב 054-6999223

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה על התשובות

הרכב הוכר כאובדן גמור (טוטאל לוסט), כאשר עלות התיקון הוערכה על ידי השמאי כ 101% משווי הרכב.

כרגע הרכב עבר לרשות חברת הביטוח ואני מחכה להתפתחויות מחברת הביטוח (לפי הפרסום תוך 10 ימי עסקים אמור להגיע הכסף...).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4191 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...