Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

[סקסו] רעשי חריקה ומציאת המקור להם

sronis
שימו לב! השרשור הזה בן 6961 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

כבר כמה שבועות שזה מפריע לי, אבל אני לא מוצא את הסיבה לרעשים האלו. מדובר ברעשי חריקות שנשמעים מכיוון החלק הקדמי (אזור הגלגל השמאלי ליתר דיוק) ומופיעים רק בזמן נסיעה. קל לשמוע אותם רק במהירות איטית, עד 50 קמ"ש, והם לא קשורים לכמות הגז או הפניית הגלגלים. גם בזמן שיוט רגיל הם נשמעים מדי כמה שניות. נשמע קצת כמו חריקת קפיצים אבל זה לא זה (קורה גם כשהכביש חלק לחלוטין).

עוד צליל שיכול להיות קשור לזה הוא דפיקות (נניח קבוצה של 5-10 כאלו בכל פעם) שנשמעות מאותו אזור וקורות רק בהילוך ראשון תחת כוח עם הפניית הגה. (כלומר - לא בקו ישר). חשבתי שאולי זו הציריה אבל עשיתי בדיקה מתאימה וזה לא זה.

הסיבה שאני שואל כאן היא מכיוון שבמוסך אומרים שאין שום בעיה. אני יכול להבין שקשה להם לשמוע את הרעשים בזמן נסיעה כי הרעשים לא חזקים ובזמן שהמוסכניקים עובדים יש הרבה רעש מסביב (אני שומע אותם הכי טוב בשעות הלילה כשיש שקט). אבל הם גם העלו את הרכב על ליפט וטוענים שלא מצאו כלום. יש לציין שהרכב היה במוסך לפני כמה שבועות ועבר פירוק והרכבת בולמים קדמיים ובדיקה של כל האזור ולא נמצא כלום.

יש למישהו רעיון? כיוון מסוים שלא חשבתי עליו?

תודה (למי שלא יודע - מדובר בסיטרואן סקסו VTS)

רוני

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 37
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

כבר כמה שבועות שזה מפריע לי, אבל אני לא מוצא את הסיבה לרעשים האלו. מדובר ברעשי חריקות שנשמעים מכיוון החלק הקדמי (אזור הגלגל השמאלי ליתר דיוק) ומופיעים רק בזמן נסיעה. קל לשמוע אותם רק במהירות איטית, עד 50 קמ"ש, והם לא קשורים לכמות הגז או הפניית הגלגלים. גם בזמן שיוט רגיל הם נשמעים מדי כמה שניות. נשמע קצת כמו חריקת קפיצים אבל זה לא זה (קורה גם כשהכביש חלק לחלוטין).

עוד צליל שיכול להיות קשור לזה הוא דפיקות (נניח קבוצה של 5-10 כאלו בכל פעם) שנשמעות מאותו אזור וקורות רק בהילוך ראשון תחת כוח עם הפניית הגה. (כלומר - לא בקו ישר). חשבתי שאולי זו הציריה אבל עשיתי בדיקה מתאימה וזה לא זה.

הסיבה שאני שואל כאן היא מכיוון שבמוסך אומרים שאין שום בעיה. אני יכול להבין שקשה להם לשמוע את הרעשים בזמן נסיעה כי הרעשים לא חזקים ובזמן שהמוסכניקים עובדים יש הרבה רעש מסביב (אני שומע אותם הכי טוב בשעות הלילה כשיש שקט). אבל הם גם העלו את הרכב על ליפט וטוענים שלא מצאו כלום. יש לציין שהרכב היה במוסך לפני כמה שבועות ועבר פירוק והרכבת בולמים קדמיים ובדיקה של כל האזור ולא נמצא כלום.

יש למישהו רעיון? כיוון מסוים שלא חשבתי עליו?

תודה (למי שלא יודע - מדובר בסיטרואן סקסו VTS)

רוני

רוני, בעבר אמרת שהיתה לך בעיה דומה והחלפת (כמדומני) מיסב, האם מדובר באותם הרעשים ?

בנוגע לרעשים (דפיקה ? תיקתוק ?) האם בזמן בלימה הם מפסיקים ?

האם הם מופיעים רק תחת האצה ?

תן יותר פירוט...

(בנוגע לרעש של הציריה, זה שעשית בדיקה לא מחייב שהציריה 100% תקינה, בכל כלל יש יוצא מן הכלל - וכבר נתקלתי במקרה באופן אישי על ציריה שעברה את הבדיקה אבל עדיין עשתה רעשים בהפניית הגה מסויימת)

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רוני, לא מכיר את הרכב שלך, אצלי יש מחלה (ואצל כל החברים שלי אם אותו רכב) שכל 70K בערך אנחנו מחליפים משהו שנקרא "מוט מייצב" אם אותו סימפטומים

זה גם נקרא " מוט מקשר"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רוני, לא מכיר את הרכב שלך, אצלי יש מחלה (ואצל כל החברים שלי אם אותו רכב) שכל 70K בערך אנחנו מחליפים משהו שנקרא "מוט מייצב" אם אותו סימפטומים

זה גם נקרא " מוט מקשר"

מוט מקשר הוא המוט שמחבר בין המתלה למוט המייצב.

לפיכך, המוט המייצב הוא לא מוט מקשר.

רוני - הרעשים מהמוט המקשר המופיעים בעיקר כאשר הכביש משובש קלות (וזה נכון לגבי רוב המכוניות עם מוט מייצב המשתמשות במוט מקשר או חלק אחר המקשר בין המוט למתלה - מדובר בבלאי בתפוחים של המקשר או בבוקסות במידה ויש חלק אחר שמקשר)

איציק

1.6
HDi 100Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סליחה איציק, אני מתבלבל באמת.

זה מוט קישור.

הסתכלתי עכשיו בקבלה של המוסך. זה הוחלף לפני 4 טיפולים אצלי, ושוב זה חזר. זה משגע אותי!!!.

130 שקל זה עלה לי. פעם 6 שאני מחליף אותו אולי. וזה לא קורה לי בשמאל. רק בימין.

בכל אופן , רוני - שווה התייחסות. זה יחסית זול.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סליחה איציק, אני מתבלבל באמת.

זה מוט קישור.

הסתכלתי עכשיו בקבלה של המוסך. זה הוחלף לפני 4 טיפולים אצלי, ושוב זה חזר. זה משגע אותי!!!.

130 שקל זה עלה לי. פעם 6 שאני מחליף אותו אולי. וזה לא קורה לי בשמאל. רק בימין.

בכל אופן , רוני - שווה התייחסות. זה יחסית זול.

אפרופו מוט קישור לפג'ו-סיטרואן: מוט חליפי עולה סיבובת ה 70-90 שח, מקורי 295 שח (לא טעות).

איציק

1.6
HDi 100Hp Automatic

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איציק - אני מטפל במוסך מורשה.

אבל , בחרתי לקחת תחליפי והוא עלה לי 130 שקלים.

אני לא אחליף כל ארבעה חודשים חדש מקורי ב 300 ש"ח שיתחיל לדפוק כל כך מהר.

הוא דופק ומתקתק בצורה מטורפת.

מה שכן אם אתה אומר 90 מעניין למה המוסך רמאי הזה לקח לי 130, אבל זה שייך לאשכול אחר. פעם הבאה אני ילמד שאם אני רוצה תחליפי אני לא יקנה את החלק מהמוסך. הוא תמיד שואל אם אני רוצה מקורי או תחליפי. חשבתי שזה יותר זול. אבל אם אני משקיע 130 שקל וזה עולה 90 אני לא מבין מה בדיוק אני מרוויח שאני קונה אצלו תחליפי .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ראשית, תודה לכולכם.

הבעיה שלי היא שהרכב היה במוסך כבר ולא מצאו כלום, גם כשביקשתי ספציפית לבדוק - לא נמצא דבר. אני יכול להבין למה קשה להם לשמוע את הרעשים אבל מוזר לי שגם בבדיקה על הליפט לא מתגלה משהו חריג.

איציק - בנוגע למיסב - יכול להיות שזה זה, אבל הרי רק החלפתי אותו (זה באותו הצד). אני חושב שהיו שמים לב אם הוא היה חרוך (פעם קודמת אם אתה זוכר היו צריכים להוציא אותו עם מבער כי הכל היה חלודה)

אין קשר לבלימה או האצה. לפחות לא ששמתי לב. בנוגע למוט המקשר - הוא נבדק גם כן בטיפול ונמצא תקין בשני הצדדים. אני לא חושב שזה הוא מכיוון שאלו לא דפיקות אלא חריקות. (הדפיקות קורות רק בזמן האצה חזקה בהילוך ראשון תוך כדי הפניית הגה)

אייל - מיסב ציריה = מיסב גלגל? אם כן כפי שאמרתי הוא באמת הוחלף, כנראה שצריך לבדוק אותו שוב... אם שוב צריך להחליף - אולי הבעיה אחרת? משהו שגורם לשחיקה מואצת שלו?

רוני

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב, האוטו היה במוסך, ביקשתי שיבדקו הכל. אמרו שבדקו, חיזקו, שימנו ולא יודע מה עוד - הבעיה נשארה.

עדיין יש חריקות שנשמעות במהירות נמוכה, בעיקר אחרי עזיבות גז אבל לא רק, מכיוון צד שמאל מלפנים. נמשכות לרוב שניה או שתיים. קורות בלי קשר לבלמים או למהמורות בכביש.

יש למישהו רעיון? כיוון כלשהו?

תודה

רוני

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רוני,

כמה אפשרויות:

1. קפיץ של רפידות בלימה משוחרר - גורם לחופש של רפידות בקאליפר - שנוגעות קלות בצלחת בכל סיבוב הגלגל? בדיקה פשוטה ביותר (אך משום מה מוסכים אף פעם לא מתייחסים לקפיצים האלא ברצינות :()

2. צמיג פגום? תנסה להחליף צמיגים קדימה/אחורה ולבדוק...

3. לעבור על כל הבוקסות של מתלים + מיסבי בולמים לראות שכולם בסדר.

4. לבדוק שברגים שמחזקים את תושבות המשולשים לגוף לא השתחררו?

5. תושבות מנוע?

P.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רוני,

כמה אפשרויות:

1. קפיץ של רפידות בלימה משוחרר - גורם לחופש של רפידות בקאליפר - שנוגעות קלות בצלחת בכל סיבוב הגלגל? בדיקה פשוטה ביותר (אך משום מה מוסכים אף פעם לא מתייחסים לקפיצים האלא ברצינות :()

2. צמיג פגום? תנסה להחליף צמיגים קדימה/אחורה ולבדוק...

3. לעבור על כל הבוקסות של מתלים + מיסבי בולמים לראות שכולם בסדר.

4. לבדוק שברגים שמחזקים את תושבות המשולשים לגוף לא השתחררו?

5. תושבות מנוע?

P.

1. לא חושב שבדקו את זה, אבל הרעש לא קורה בכל סיבוב של הגלגל אלא מדי פעם, כך שאני בספק.

2. הצמיגים לא במצב משהו אבל אלו לא רעשי צמיגים, בטוח.

3. בדקו בולמים, כריות בולמים, חיזקו ברגים, הכל.

4. אני מאמין שבדקו את זה גם.

5. תושבות תקינות, הוחלפו לא מזמן ונבדקו שוב.

ואין גם קשר למזגן...

רוני

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יריה באפלה

לי היו פעם רעשים דומים שהוציאו אותי מדעתי

אחרי בדיקה התברר שזה היה כבל הספידומטר באיזור שמאחורי לוח השעונים ולמטה שהגריז שלו התייבש ומידי פעם הוא היה חורק ומתקתק.

אולי?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לשאלתך אני לא חושב שמישהו פה יוכל לפתור לך את הבעיה ולא משנה מה הידע שלו ,חייבים לשמוע את הרעש שהX מייצר ורק אז לשבור את הראש ..

לדעתי אם לא מצאו לך את הבעיה במוסך ,אז תנסה בעוד מוסך ..אולי הם יוכלו לעזור

בכל אופן פה יכולים רק לשער כל מיני השערות משונות שלדעתי לא יהיו ממש רלוונטיות

בכל אופן שיהיה בהצלחה !

JDM :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6961 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...