Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רכב אוטומטי לנסועה עירונית בכ-60K-70K ש"ח

Fkl0ster
שימו לב! השרשור הזה בן 4182 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום רב,

אני מחפש אחר רכב אוטומטי לנסועה עירונית בעיקר; הקריטריונים החשובים הם, בסדר עדיפות יורד: נוחות ונינוחות, בטיחות, שקט ועידון, אמינות, סחירות, עלויות אחזקה (ירידת ערך, ביטוח, טיפולים, אגרת רישוי, צריכת דלק). נדמה לי שמכוניות המיני לא תוכלנה לענות על קריטריונים אלו בצורה נאותה דייה על מנת לספק את דרישותי ועל כן אני פוזל אל עבר קטגוריית הסופר-מיני; אין זמן טוב מזה הנוכחי, מתברר, על מנת לנצל היטב את מצבו של שוק היד שניה על המציאות הרבות שיש בו.

מכל המועמדות הנמנות על הקטגוריה, שבכולן הזדמן לי לשבת אך רק במיעוטן לנסוע, נדמית לי הפורד פיאסטה כחבילה הטובה ביותר על מנת לענות על דרישותי. לא רק שהיא מסתפקת בהוצאה השמרנית יותר של התקציב, אלא ששבחים רבים הורעפו עליה בכל הקשור לאיכויות הנסיעה והנהיגה שעליהן נאמר כי הן לא אופייניות לקטגוריה (לטובה כמובן). בכמה דקות של נסיעה במושב האחורי שלה, אני יכול רק להסכים.

ה"בעיה" של הפיאסטה היא תדמיתית - היא מאד underrated בארץ. מצד אחד זה מביא, בין השאר, רכב שעלה 107.5K לפני שנתיים, להימכר כיום ב-60K ולהפוך להיות בהישג ידי. אולם מה בעת המכירה? אני לא בטוח עד כמה ה"לקנות בזול ולמכור בזול" היא אסטרטגיה משכנעת (היאריס שהייתה לי נקנתה במחיר יקר כמשומשת אך נמכרה במחיר כזה שגרם לירידת הערך שספגה להישמע מגוחכת - לטובתי כמובן. ברור לי ש"תסריט יאריס" הוא חד פעמי ויוצא מהכלל, במיוחד במצבו של שוק הרכב כיום, אבל בכל זאת..). מה דעתכם בסוגיה?

סגנית ראשונה לפיאסטה מבחינתי היא הפולו, שמתהדרת בקומבינציית גיר-מנוע נפלאה ומגבה זאת בתחושה של רכב מקטגוריה מעל. אלא שצלו של מוניטין האמינות לאורך זמן שדבק במערכת ההינע המשובחת הזו יחד עם מחיר רכישה גבוה בכ-20K מהפיאסטה, מרתיעים אותי די הצורך על מנת למצבה מתחת לפיאסטה בשיקול הכולל של הדברים. האם יש בפיכם הצעות נוספות שאולי פסלתי בחופזה? למשל, מה אתם יכולים לומר לי על הג'אז שנכנסת לתקציב (אפשר להימתח בכמה אלפי שקלים אם זה שווה את זה)?

תודה. :-)

:idea:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבעיה של הפיאסטה היא ליסינג כמו הרבה רכבים,זה השוק עכשיו,ואין מה לעשות.

הפיאסטה מצוינת בטיחותית עם 7 כריות אוויר,קצת עצלה ואבל לדעתי חבילה טובה,הגאז מרווחת מונטין טוב של אמינות וחסכונית גם,אולם שומרת על מחירה יותר מפיאסטה,אתה יכול גם להוסיף את הגרנדה פונטו,תקבל הרבה נקודות זכות בכול מה שקשור לאחזקה,היא הכי חסכונית תודות לגיר רובוטי,ולא יקרה לאחזקה,מה החיסרון שלה הוא מנוע חלש יחסית,אך הרכב לעיר אתה לא תרגיש זאת.

נסעתי כמה פעמים על I20 היא לא רעה,מאובזרת יחסית מושבים קצת נוקשים,אך גם כן נחשבת לאמינה,אצלנו בצבא יש כמה ואין בנתיים טענות לגבי זה,סחירות כמו פיאט לא משהו עקב הליסינג.

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הג'אז, למיטב ידיעתי, מגיעה בשנתונים שנכנסים לתקציב (טרום 2011) עם גיר רובוטי. אני מעוניין בתיבה אוטומטית קונבנציונלית (פלנטרית) ועל כן קלה הייתה האצבע על ההדק בפסילת הג'אז והפונטו. ה-i20 רחוקה מלהציע אותה מידה של מהוקצעות שמציעה הפיאסטה בתחומים החשובים לי והיא על כן פחות מוכשרת ממנה בהסתכלות כוללת.

הארות\הערות נוספות יתקבלו בברכה. :-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נראה לי שטויוטה יאריס החדשה הייתה מתאימה בדיוק רב לדרישות שהצבת, אם היא רק הייתה זולה יותר.

בכל מקרה, הפיאסטה היא מכונית נהדרת ואין סיבה שתוותר עליה רק בגלל שהשוק ממצב אותה מתחת למתחרות היפאניות. פולקסווגן פולו בתקציב שלך פירושה מכונית מהדור הקודם ולכן פחות הייתי ממליץ.

מחפש סוזוקי ג'ימני סטיישן 1,600 סמ"ק אוטומט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אף על פי שציינתי נוחות ונינוחות במקום הראשון ואמינות וסחירות לקראת המקום האחרון, המלצתך היא על היאריס החדשה? :?

עם כל הכבוד ליאריס החדשה - עליה הספקתי לנסוע ולהתרשם לחיוב ממנה בסעיפי הנוחות והנינוחות - היא לא מדיחה את הפיאסטה הממוצבת בפסגה בהקשרים אלו, לפי תמימות דעים שנמתחת מקיר אל קיר (כאמור, בפיאסטה יצא לי לנסוע דקות ספורות בלבד). אני יכול להסיק לוגית מהמלצה זו שהפיאסטה כל כך לא סחירה ו\או אמינה עד שגרעונה בתחומים אלו מעמיד את יתרונותיה על היאריס בתחום הנוחות, הנינוחות, השקט והעידון באור חיוור בלבד.

עד כמה חמור מצבה של הפיאסטה בכל הקשור לאמינות וסחירות לעומת המתחרות מיפן? האקזמפלרים שנכנסים לתקציב הרי כבר ספגו את ירידת הערך המאסיבית ביותר. האם בכל זאת צפויה הפיאסטה לצלול מטה באופן שעשוי לגרום לי לשנות את סדר העדיפויות? :|

למען הפרוטוקול: באמת שנהנתי מהיאריס הקודמת - אבל הייתה זו הנאה "מעוותת", של הסה"כ בחשבון הבנק. היא לא הצטיינה בנוחות, נינוחות, שקט או עידון; נהפוכו. עם זאת, היא הייתה מלכה בלתי מעורערת בכל הקשור באמינות, סחירות, בטיחות וכפועל יוצא מכך גם בעלויות אחזקה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4182 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...