Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סיכום מחודש - חצי שנה ו(כמעט) 5000 ק"מ עם קליאו ידנית 12

dorsht
שימו לב! השרשור הזה בן 4125 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

סיכום של 4 חודשים (ליתר דיוק 3 וחצי חודשים) עם הרכב:

http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?t=438273

לאלו שתוהים מביניכם כיצד הרכב העלה את הקילומטראז' תוך חודשיים ב-3000 ק"מ - התשובה נעוצה בהתחלת הסדיר שלי, ושירות של כ-40 ק"מ מביתי. (מה שמצריך ממני נסועה יומית של 80 ק"מ).

בגזרת הביצועים אין יותר מדי מה לחדש, לאחר הסיכום הנ"ל, לטעמי המנוע סיים את ההרצה, ויש שיפור קל בביצועים, מניסיון לא קטן של עשרות נסיעות בינעירוניות, אין בעיה לנסוע במהירויות החוקיות (גם מעבר לכך), אין בעיות לצאת לעקיפות וכו'.

צריך לקחת בחשבון שההילוך החמישי מאווווד ארוך. יחסי ההעברה הקצרים מאפשרים לשייט בנעימות בהילוך רביעי במהירות של 40-50 קמ"ש ללא רעידות או טלטולים למיניהם מצד הרכב, אך בהילוך חמישי זה מעט מציק.

ב100 קמ"ש המנוע מסתובב מעט מעל 3000 סל"ד, הרעש (אין הרבה) לא חודר מדי לתוך הרכב.

חבל שלא הוסיפו הילוך שישי לרכב. :?

צריכת הדלק - תחום בו הקליאו עומדת בצורה טובה. לרוב אני נוסע עם שני נוסעים ברכב, ועדיין נוסע עם מזגן - כי חם. צריכת הדלק המשולבת עומדת של משהו כמו 1:15-1:16. כמובן שבינעירוני זה לא 80 קמ"ש, אלא 90-100 קמ"ש שצורכים יותר דלק.

ניתן להתפלא, אך מחשב הדרך מציג צריכת דלק מאוד קרובה למציאות, בהנחה שמחשב הדרך יציג נתון של צריכת דלק 100KM/6L (שזה אומר 1:16.6), הנתון בפועל יהיה למשל 1:16 או 1:17 לאחר חישוב רגיל של: מרחק הנסיעה/כמות הדלק.

נוחות הנסיעה - הרכב רק מוכיח את עצמו בקטע הנ"ל בצורה טובה יותר. הכבישים בהם אני נוסע לבסיס אינם הכבישים הנעימים ביותר לנסיעה, ובכל זאת ניתן לשבת בנוחות ולא לסבול מבורות ושיבושים על הכביש.

אני מעביר כשעה וחצי נהיגה ברכב ביום, ולא סובל מכאבי גב ונוח לי מאוד, וכך גם לנוסעי הרכב.

הנאה מנהיגה - כן, אולי זה מפתיע כי מדובר בסך הכול במכונית סופר מיני עם מנוע צנום, אבל לרכב התנהגות טובה, הוא מגיב טוב, ההגה אמנם חשמלי אך מגיב טוב והרכב אוחז טוב את הסיבובים ולא מאבד אחיזה.

נקודות בנוגע לאבזור - הקרוז קונטרול התגלה כאביזר שימושי ונוח, נכון שמדי פעם צריך להתערב בעקיפות או בהאטה כללית של התנועה, אך הוא עדיין נוח שכן ניתן לעשות בו שימוש ברוב זמן הנסיעה.

נכון לעכשיו, גם כן אין קרקושים או בעיות ברכב. כולי תקווה שהרכב ימשיך כך עד לנקודת הפרידה בינינו.

אין לי מה עוד לרשום כאן,

אתם מוזמנים לשאול שאלות.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחלה סיכום.

מפתיע שברכב ב 70 אל"ש יש בקרת שיוט.

אולי זה לא ענייני אבל איך כלכלית אתה מצליח כחייל ליסוע כל יום לבסיס 40 ק"מ הלוך וחזור?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחלה סיכום.

מפתיע שברכב ב 70 אל"ש יש בקרת שיוט.

אולי זה לא ענייני אבל איך כלכלית אתה מצליח כחייל ליסוע כל יום לבסיס 40 ק"מ הלוך וחזור?

זה די OT, אבל משכורת צבאית + כסף שיש לי + אישור עבודה שיהיה לי, יספק אותי בשביל לכלכל את עצמי בנושא של דלק וטיפולים, ביטוח יש לי מהעבודה של ההורים.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה הסלד שבו אתה נמצא אם הרכב בהילוך 4 במהירות 50 קמ"ש?

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נשמע כאילו אתה נהנה..בהצלחה

למה כאילו? :)

באמת נהנה.

מה הסלד שבו אתה נמצא אם הרכב בהילוך 4 במהירות 50 קמ"ש?

משהו כמו 1800 סל"ד ככה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

והוא מצליח להאיץ?

כן, בלי בעיות.

אני יותר בקטע של לחסוך בדלק מאשר להיות הראשון שיוצא מהרמזור, אז לא אכפת לי שהאצה ל60 קמ"ש תיקח 2-3 שניות יותר ממישהו אחר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם כך, זה מסביר את היותו חסכוני.

לדעתי הרכב ניראה טוב,אני אמנם נהגתי על הגירסה האוטומטית שלו,אבל משאני זוכר עד עכשיו זה את סגירת דלת הנהג,מרגישים מסיביות,ורכב משדר ביטחון.

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם כך, זה מסביר את היותו חסכוני.

לדעתי הרכב ניראה טוב,אני אמנם נהגתי על הגירסה האוטומטית שלו,אבל משאני זוכר עד עכשיו זה את סגירת דלת הנהג,מרגישים מסיביות,ורכב משדר ביטחון.

ברור, סגנון נהיגה זה הרבה מצריכת הדלק.

מן הסתם אם אני אמשוך הילוכים כמו לא יודע מה, ואנצל את כל המומנט והכוח של המנוע, כנראה שאני אמצא את עצמי בתדירות כפולה מזו עכשיו בתחנת הדלק.

האוטומטית זהה לדגם שלי, אבל מנוע אחר וגיר אחר.

עכשיו צריכות להגיע עוד כמה גרסאות לארץ, ביניהן 1.2 מוגדשת עם 120 כ"ס וגיר רובוטי כפול מצמדים, נשמע מעניין.

גם יגיע 1.5 DCI עם 90 כ"ס, אך עדיין יגיע 1.2 של 75 כ"ס.

חבל שלא מביאים איזה מנוע 1.4 עם 85-90 כ"ס במחיר ריאלי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ניתן להתפלא, אך מחשב הדרך מציג צריכת דלק מאוד קרובה למציאות, בהנחה שמחשב הדרך יציג נתון של צריכת דלק 100KM/6L (שזה אומר 1:16.6), הנתון בפועל יהיה למשל 1:16 או 1:17 לאחר חישוב רגיל של: מרחק הנסיעה/כמות הדלק.

אתם מוזמנים לשאול שאלות.

לדעתי מצויין. גם כשאני נוהג באיביזה 1.4 ידנית רגוע, אני בקושי מגיע ל 1:14.5

SOLD  Manual Black Seat IBIZA 2012

Manual Toyota Corolla 2010 <----------

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי מצויין. גם כשאני נוהג באיביזה 1.4 ידנית רגוע, אני בקושי מגיע ל 1:14.5

זה היה לדוגמה,

אני מוציא משהו כמו 1:15-1:16 משולב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא כל כך הבנתי איך מסתדר גיר ידני עם קרוז קונטרול?

הילוך חמישי, בשיוט בבינעירוני.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4125 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...