Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אזהרת מסע: עתלית/חורשת לימור/דבורים

bar72
שימו לב! השרשור הזה בן 4185 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אתמול יצאנו לטיול, זוג הורים + ילד בן 5 + תינוקת בת 9 חודשים בתוך מנשא גב, בחורשת לימור ומעלה החירבה שמאחוריה, כדי לתצפת ולאתר חצבים. המסלול מוסדר על ידי קק"ל ומסומן.

ראשית, החורשה עצמה היתה די מטונפת, אבל זה כנראה כי לצפות מעובדי קק"ל לעבוד בחג/סופ"ש זו דרישה מוגזמת.

שנית - וכאן האזהרה - באמצע העליה תקף אותנו נחיל צרעות/דבורים (dabur), לא הספקנו ממש לראות משום שמיהרנו לברוח, אבל הן היו גדולות... ולא מתו כשעקצו... התוצאה: אשתי עם שתי עקיצות דרך החולצה! אני עם שתי עקיצות בידיים, והילד עם ארבע (!) עקיצות, אחת בכל קרסול, אחת בירך ואחת ביד. מזל שאל התינוקת הן לא הגיעו.

מעבר לטראומה, הילד התחיל לצרוח מכאבים (או הו, כמה זה כואב), והמקומות בהן נעקץ התחילו להתנפח. התינוקת היתה שקטה מידי, וחששנו שאולי נעקצה גם דרך הבגד. שמנו פעמינו בכל המהירות לבי"ח כרמל, דרך פרויד, אלא שבדיוק בעליה, החליט בעלים של פאביה שחורה שהוא "מחנך" אותי, לא הסכים לעבור ימינה, וכשעברתי ימינה נצמד לרכב הבא כדי שלא אוכל לעקוף. אני כמובן הייתי בדרך לבי"ח, אבל הוא בחר להתעלם מצפצופים והבהוב אורות, ורק נתן בי מבט במראה. יש לו מזל, כמובן, שאי לי ברכב גאדג'טים כמו של בונד, וכן שבסוף הכל הסתדר לטובה (עדיין כואב, אבל לאחר בדיקת רופא נקבע שאין אלרגיה, צריך לתת טיפות פניסטיל (מצריך מרשם רופא) וטיפול נגד כאב, אפילו שאת כף היד הוא בקושי יכל להזיז, ושצמח לו קרסול נוסף). בכל מקרה, המפגש עם הרופא הרגיע את הילד, רופא למופת - אין מילים - והילד חזר גם לנשום כמו שצריך (כנראה בשל ההיסטריה, לא אלרגיה).

אז המסקנות הן שתיים: (א) הישמרו מהמקום; (ב) הישמרו מפאביה שחורה :-)

כל טוב בטיולי החג :-)

מחפש קבריו לא יקרה שתנייד 2+2.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצרעות המזרחיות האלה נותנות עקיצות מאוד כואבות. אני עוד זוכר שבסדיר הלכנו לישון ליד קן של חארות כאלה והתעוררנו אחרי כחצי שעה בצרחות כאב. כל הצוות בילה אח"ג בגימלים 3 ימים אבל הכאבים נמשכו עוד כמה ימים אחרי.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ראשית, החורשה עצמה היתה די מטונפת, אבל זה כנראה כי לצפות מעובדי קק"ל לעבוד בחג/סופ"ש זו דרישה מוגזמת.

זה כנראה מוגזם לדרוש מעם ישראל שייקח את הזבל שלו חזרה הביתה?

או שאתה מצפה שעובדי קק"ל ירוצו אחרי כל מטייל עם מטאטא ויעה.

החלמה מהירה וללא כאבים מהעקיצות, מאחל לך ששאר טיולך יהיו שלווים וכיפיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממש חויה לא נעימה לילד ,אירוע טראומטי.

שילוב של פנאמארה ובנצי שילוב קטלני . אבל מה אשמה המשפחה

רק בריאות

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה כנראה מוגזם לדרוש מעם ישראל שייקח את הזבל שלו חזרה הביתה?

או שאתה מצפה שעובדי קק"ל ירוצו אחרי כל מטייל עם מטאטא ויעה.

החלמה מהירה וללא כאבים מהעקיצות, מאחל לך ששאר טיולך יהיו שלווים וכיפיים.

פעם היו פחים, והאנשים, מי נורמטיבי יותר ומי נורמטיבי פחות, היו שמים את הזבל בפח. בחגים בשל העומס הפחים היו מתמלאים ואנשים, לפחות הנורמטיבים יותר, היו שמים את הזבל בשקית ליד הפח. הגיעו הקק"ל והחליטו שאי אפשר ככה שיש זבל בשקיות ליד הפחים, ובמקום לעשות את הדבר ההגיוני, קרי להגביר את כמות הפקחים \ איסוף הזבל בחגים, החליטו פשוט להוציא את הפחים לחלוטין, כי אם אין פחים אין איפה להניח את הזבל. ישראבלוף בהתגלמותו.

1995 Mitsubishi Colt

2004 Mazda MX-5

2012 Toyota GT86

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פעם היו פחים, והאנשים, מי נורמטיבי יותר ומי נורמטיבי פחות, היו שמים את הזבל בפח. בחגים בשל העומס הפחים היו מתמלאים ואנשים, לפחות הנורמטיבים יותר, היו שמים את הזבל בשקית ליד הפח. הגיעו הקק"ל והחליטו שאי אפשר ככה שיש זבל בשקיות ליד הפחים, ובמקום לעשות את הדבר ההגיוני, קרי להגביר את כמות הפקחים \ איסוף הזבל בחגים, החליטו פשוט להוציא את הפחים לחלוטין, כי אם אין פחים אין איפה להניח את הזבל. ישראבלוף בהתגלמותו.

ממש לא ישראבלוף.

יש לי הרבה טענות נגד גופים רבים במדינה, כולל קק"ל, על מעשים (או חידלון ממעשים) שהם עושים, אך לא הפעם.

לך לניו זילנד, אוסטרליה ועוד הרבה מדינות, בהן התיירות (מקומית ושל אנשים מחו"ל) קצת יותר מפותחת מבישראל ותראה שבשמורות, גנים וטרקים אין פחי אשפה.

הכלל הוא פשוט, עם מה שנכנסת לשמורה, איתו תצא ממנה.

בהתחלה זה היה לי מוזר וחיפשתי פחי אשפה, כשהסבירו לי והבנתי את העסק, התחלתי לנהוג כמותם, גם בחו"ל וגם בישראל.

יש לי ברכב שקיות אשפה גדולות שחורות, במידה ואין פח בסוף המסלול, אני לוקח את האשפה איתי עד לפח הבא שאמצא או עד לביתי.

בחג האחרון יצאתי עם משפחתי (4 נפשות) וחברים לטיול בנגב, שני לילות ושלושה ימים של ניתוק מכבישים. נחש מה? כל האשפה חזרה איתנו למרכז.

זה לא קשה כשמתרגלים.

יש אשם אחד בנושא האשפה - מי שמשאיר אותה בשטח.

הצלחת להיכנס עד ללב השמורה עם המזון והשתיה שלך?

עכשיו מה, קשה לסחוב את האריזות הריקות בחזרה לרכב? הרי זה כבר לא שוקל כלום, את התוכן כבר צרכת.

זה עובד בשאר העולם. רק אנחנו עם סגולה.

אתה מחזיק עדיין ברכב עם מנוע TSI שנגמר לו האחריות? שמע, ביצים של שור.

תברח מהבית, תפיל הכל על אישתך.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

בדיוק. לשים פחי זבל בשמורת טבע? תכף תבקשו גם נדנדות ומגלשות. מה ההבדל בין זה לגן ציבורי בלב העיר?!

צריך להיות מכולת זבל אחת גדולה בחניון / כניסה לאתר ושכל משפחה תגיע עם שקיות זבל מראש ותאסוף את הזבל שלה.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

+1 ל safari1

הבעיה במכלי אשפה שכמה שלא תשים תמיד הם יתמלאו, ואז מתחילים לשים את הזבל על ידם.

גם אם הפחים מספיקים, יהיו כאלה שלא ייסגרו אותם, גם אם ייסגרו אותם תמיד ימצאו מהחיות כאלה שידעו לפתוח גם את הפחים המתוחכמים ביותר.

חיות בר (עד כמה שהם נשארו כאלה) לא אמורות לאוכל זבל שהולכי על שתיים משאירים.

מהסיבות אלה ואחרות מוציאים כליל את פחי הזבל מהטבע. כל מבקר אמור להוציא איתו כל מה שהכניס.

דרך אגב וזה משהו חדש שלמדתי רק לאחרונה, גם את הליבה של התפוח או גלעין של אפרסק לא אמורים לזרוק על הקרקע בטבע, לא משאירים כלום בטבע (נקודה), אם כל מה שנכנסים - יוצאים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

טרי מהיום:

תושבי ישראל השאיר 400 טון זבל בפארקים במהלך "החגים".

http://www.nrg.co.il/online/1/ART2/408/045.html?hp=1&cat=459&loc=8

איזה כיף לחלוק את הארץ היפה הזו עם קופים. :x

אתה מחזיק עדיין ברכב עם מנוע TSI שנגמר לו האחריות? שמע, ביצים של שור.

תברח מהבית, תפיל הכל על אישתך.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצרעות המזרחיות האלה נותנות עקיצות מאוד כואבות. אני עוד זוכר שבסדיר הלכנו לישון ליד קן של חארות כאלה והתעוררנו אחרי כחצי שעה בצרחות כאב. כל הצוות בילה אח"ג בגימלים 3 ימים אבל הכאבים נמשכו עוד כמה ימים אחרי.

זו סתם גזענות, אפשר לחשוב שהצרעות האשכנזיות רק מלטפות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...