Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שיפור נהיגה ספורטיבית דרך משחקי מחשב

שימו לב! השרשור הזה בן 4218 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

fhagay, יש לך קישור למדריך טוב לכוון נכון את ההגה בLFS?

ההגה הוא Logitech Driving Force Pro, שמשום מה הוא קצת כבד, וממש לא מתנהג כמו

למשל.

פשוט מאוד, אתה הולך להגדרות, להגדרות שליטה ואתה הולך לאפשרות הכי סופית, איפה שאתה מכוון את הגז והברקס אם זה ילחץ אוטומטית. למטה שמה יש שמה שני דברים שכתובים בשניהם YES ו NO, העליון קשור לכך שההגה יהיה יותר קל וברגע שאתה פונה הוא נותן תחושה יותר מציאותית אז פשוט אתה משנה את זה בYES וה NO

יש לי 306 סיבות לחייך בכל סיבוב :lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 71
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

מרב יידע מתפרץ, לא כתבת עובדה אחת. תגובה אחת לטענה. התייחסות אחת עניינית.

אחת.

אחרי שתפגין יידע, תוכל להתגאות בו.

אני מבין שאתה נהנה לחשוב שהשעות שאתה משקיע מול המחשב זה זמן איכות, אבל זה בסה"כ ילד שיושב בבית ומשחק במשחקי מחשב (אפילו אם יקרים מאוד).

נ.ב. ידידות אתה יכול לקנות בסימולטור הידידות, הידוע בשם פייסבוק.

בטופ גיר או ב FIFTH GEAR הם עשו ספיישל על ילד שבזבז הרבה זמן בנהיגה על GRAN TURISMO.

לאחר מכן הבחור הצעיר התחרה בראלי אמיתי ועשה זמנים לא הגיוניים בעליל לחובבן ,והוא קיבל ספונסר ועכשיו הוא מתחרה בכיף שלו עם הגדולים.

בריאיון הוא אמר שכן , אפשר ללמוד הרבה על נהיגה במחשב בסימולטורים ביחס למציאות.

האם זה לא הגיוני ? זה הגיוני מאוד. אז עם כל הכבוד למצו'איזם של "אם זה לא אמיתי זה כלום" זה בולשיט טוטאלי ויש הרבה מה ללמוד.

אי אפשר ללמוד קוי נהיגה נכונים במחשב ? למען השם ב FORZA זה משורטט לך על המסלול ,קווי נהיגה כמו שצריך גם ב NURBURGRING ובמסלולים אמיתיים , עם הזמן אתה מבין למה הקווים נמצאים איפה שהם. האם זה לא מלמד אותך כלום במציאות ? זה כן מלמד אותך הרבה. זה לא תחליף למירוץ אמיתי איפה שיש לך את הפחד להתרסק ודברים כאלה , אבל ידע תיאורטי אפשר בהחלט ללמוד במחשב. טייסי חייל האויר לומדים בסימולטור מאוד מציאותי והם אומרים שזה מאוד , אבל מאוד מדוייק. אני שירתתי בחייל האויר וראיתי את הסימולטור הנ"ל. סמוך עליי ש iRacing ו FORZA בהגדרות הכי ריאליסטיות הן מדד מאוד מאוד אמיתי למציאות ... אז מספיק עם המצ'ואיזם. כי זה בדיוק מה שזה.

לא לקח את התרופות שלו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברור. אתה מדריך מוכח. בלי אימון והדרכה.

אפילו אתה אומר את זה...:roll:

וואלה, כוללללם פה מדריכי נהיגה.

הדבר היחיד שמוכח פה זה שעודף משחקי מחשב מביא לשיגעון גדלות.

לא אמרתי שאני מדריך מוכח, אמרתי שאני יכול להדריך אנשים.

ומצטער בשבילך אבל אני כבר הוכחתי לעצמי שאני צודק בתחרות שהשתתפתי בחו"ל, חבל שאתה סתם הולך נגד הזרם.

סתם מסקרנות..כל ההתווכחות שלך פה היא מהגיון בריא(או שלא) או מנסיון מוכח?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא אמרתי שאני מדריך מוכח, אמרתי שאני יכול להדריך אנשים.

ומצטער בשבילך אבל אני כבר הוכחתי לעצמי שאני צודק בתחרות שהשתתפתי בחו"ל, חבל שאתה סתם הולך נגד הזרם.

סתם מסקרנות..כל ההתווכחות שלך פה היא מהגיון בריא(או שלא) או מנסיון מוכח?

אני לא חושב שאתה מבין מה צריך כדי להוכיח טענה, אמפירית.

בריאיון הוא אמר שכן , אפשר ללמוד הרבה על נהיגה במחשב בסימולטורים ביחס למציאות.

ללמוד על נהיגה -כן. זה לא אותו הדבר כמו ללמד את עצמך לנהוג.

אני מציע לך לחזור לקרוא בעיון את מה שכתבתי ואת האבחנות שעשיתי, כי אני לא חוזר עליהן שוב.

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לניקו רוזברג:

אתה אל תערבב לי תפוחים עם אגוזי פקאן מסוכרים. מה קשור נהיגה לטיסה?

אם יש לך תלונות בנושא פנה להנס ברט'לה, אני דווקא אוהב אגוזים בשטרודל שלי.

בנהיגה, הקריטריון היחידי שמשנה בדיון שלנו הוא מהירות. אם אתה יותר מהיר, אתה יותר טוב ממי שפחות מהיר.

בטיסה...? מה הקריטריון לטייס טוב? בטיחות? מהירות? יעילות? יצירתיות? התנהגות בחירום? כל אחד יגיד אחרת. זה לא חד משמעי כמו נהיגה. אז בנהיגה אין בטיחות? אם אתה מציג את זה ככה, אז בבקשה: בטיס מדובר על אותו דבר, מי שיפיל את היריב ינצח, ולא אכפת אם זה יהיה יצירתי, בטיחותי, מהיר או מיץ מדוזה עם קוביות אלוורה, המטרה היא אחת ויחידה, מי שנשאר בשמיים ניצח, וזה חד-משמעי.

אתה רוצה משהו שונה? אין בעיה. כדורגל. מי שיכניס יותר גולים ינצח, האם יש שחקן אחד שנהיה מאוד מוצלח בלי שום הדרכה? זו שאלה שלא ענית עליה, במקום זה בחרת ללכת סחור סחור.

אז, אשאל שוב: האם יש סופרטאי מוצלח אחד בעולם הזה שעשה זאת ללא שום הדרכה?

בקשר לשאלה שלך. אם תעלה על קארט בגיל 4 ותיסע כל הזמן עד שאתה בן 80, תהיה הנהג הכי טוב בעולם על קארט. הדרכה עוזרת לך לקפוץ מדרגות. לגלות דברים שבלעדיה היה לוקח לך יותר זמן לגלות. אבל עדיין, היית מגלה אותם בהנתן מספיק תרגול. הרי ככה גילו אותם מלכתחילה אותם אלו שמדריכים...

לא ענית לי עליה, זה שכתבת בקשר לא אומר שסיפקת תשובה. שאלתי האם הילדים המדוברים, שהתאמנו כל חייהם, עשו זאת ללא הדרכה? ללא תדריכים? וללא שום עזרה? או הסבר?

לפי מה שאתה אומר: בא אבא של ילד בן 4, ואומר לו תעלה על האוטו, וסע. תוך 20 שנים, בגיל 24, תהיה נהג הראלי הכי טוב בעולם?

בהצלחה עם זה.

שימו הרבה ג'ל בפוני,

הדביבון

זהירות על העגיל באף,

ניקו.

ובזה סיימתי את הדיון. חג שמח.

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ניקו היקר.

ובכלל, אני שם לב שכל מי שעונה לי מנסה בכל מרצו לחקות את סגנון הדיבור שלי.

אתם לא מצחיקים כפרות. אני כן מצחיק, כי נולדתי כזה. וכן אני יודע שאתם דווקא חושבים שלא, משום שהבדיחות הם על פי רוב על חשבונכם או שהן עוברות מעליכם כי אתם לא מבינים אותן. אבל ראבק, הניסיונות האלה עלובים. מיץ מדוזה עם קוביות אלוורה... באמא שלך.

:-D

אז בנהיגה אין בטיחות? אם אתה מציג את זה ככה, אז בבקשה: בטיס מדובר על אותו דבר, מי שיפיל את היריב ינצח, ולא אכפת אם זה יהיה יצירתי, בטיחותי, מהיר או מיץ מדוזה עם קוביות אלוורה, המטרה היא אחת ויחידה, מי שנשאר בשמיים ניצח, וזה חד-משמעי.

אתה רוצה משהו שונה? אין בעיה. כדורגל. מי שיכניס יותר גולים ינצח, האם יש שחקן אחד שנהיה מאוד מוצלח בלי שום הדרכה? זו שאלה שלא ענית עליה, במקום זה בחרת ללכת סחור סחור.

ואני הולך סחור סחור הא.

לא, בנהיגה אין בטיחות. משום שאף אחד לא זכה בשום דבר בגלל היותו הנהג הבטוח ביותר. מבין?

וכך גם בטיסה, אף אחד לא הוכיח את עליונותו בגלל שהפיל הרבה מטוסי אויב. כל מה שהוכיח הוא שיש לו מזל מחורבן שכל הזמן מקפיצים רק אותו. הרי, יש מאות טייסים אחרים שטובים ממנו, ולא זכו להפיל אפילו לא מטוס אחד, משום שלא היתה מלחמה באותה תקופה. ועדיין הם נחשבים טייסים מעולים. נכון או לא נכון?

אז כדורגל. אפשר להגיד שמי שהכניס הכי הרבה גולים הוא הכי טוב. וההיסטוריה מלאה באנשים שעשו זאת ללא הדרכה. אתה מכיר את המדריך של מרדונה? ה"מדריך לנהיגה מתקדמת" של חואן מנואל? של ניקי לאודה? של ג'ים קלארק? אתה יכול להגיד שאחד מהם הוא לא ספורטאי ברמה עולמית? תחת.

לא ענית לי עליה, זה שכתבת בקשר לא אומר שסיפקת תשובה. שאלתי האם הילדים המדוברים, שהתאמנו כל חייהם, עשו זאת ללא הדרכה? ללא תדריכים? וללא שום עזרה? או הסבר?

לפי מה שאתה אומר: בא אבא של ילד בן 4, ואומר לו תעלה על האוטו, וסע. תוך 20 שנים, בגיל 24, תהיה נהג הראלי הכי טוב בעולם?

עכשיו ניקו אני רוצה שתשים לב למשהו מדאיג.

אני השבתי לך תשובה מעולה. אתה פסלת את התשובה הזו כי לדעתך היא לא עונה על השאלה. ואז חזרת על שאלה שהיא זהה לתשובה שסיפקתי :-D

עלינו כבר על זה שאתה לא חד. אבל לפחות תהיה עקבי.

כן יקירי, כל הנהגים בוגרי הארץ שהלכו להתחרות בחו"ל בעת האחרונה עשו זאת בלי שום הדרכה. כל הקריירה שלהם בארץ נסתמכה על ניסיון ואימונים בלבד. וזה לא גאווה גדולה, זה בגלל שאין מי שידריך.

אם תנהג, תסרוג, תבשל, תהנדס משך זמן מאוד ארוך, תהיה הכי טוב במה שאתה עושה.

ובזה סיימתי את הדיון. חג שמח.
נו, בוא נראה :)

בכל מקרה אם למישהו (אהם אהם) נכנס קצת חול לפיפי והוא נבי נעלבי כי כולם אומרים לו שהוא טועה למרות שהוא בטוח שהוא צודק, אז אני מאוד מתנצל שהעלבתי אותו.

לא, רגע, זה לא נכון :)

ליל תענוגות,

הדביבון

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא, בנהיגה אין בטיחות. משום שאף אחד לא זכה בשום דבר בגלל היותו הנהג הבטוח ביותר. מבין?

אז כדורגל. אפשר להגיד שמי שהכניס הכי הרבה גולים הוא הכי טוב. וההיסטוריה מלאה באנשים שעשו זאת ללא הדרכה. אתה מכיר את המדריך של מרדונה? ה"מדריך לנהיגה מתקדמת" של חואן מנואל? של ניקי לאודה? של ג'ים קלארק? אתה יכול להגיד שאחד מהם הוא לא ספורטאי ברמה עולמית? תחת.

מילא היתר, ומילא סגנון הדיבור השחצני והמיותר של מישהו שנוחת עם כינוי בלתי מזוהה במנטליות של מנטור לנייטיבס, אבל הטענות שבציטוט פשוט מגוכחות.

הציטוט הראשון, לעניין הבטיחות, פשוט לא עומד במבחן המציאות. כדי לסיים ראשון, ראשית אתה חייב לסיים. תספר את הטיעון שלך לקולין מקריי, למשל - תראה את מספר ה-DNF שלו ותחשוב כמה היה יכול לזכות לולא נטייתו להתרסק, וזו רק דוגמא אחת. במירוצי סיבולת הדבר חשוב שבעתיים.

לגבי מרדונה - אתה באמת חושב שלא היה לו מאמן אחד לרפואה מגיל ילדים ועד הבוגרים? כך גם הנהגים שציינת. אף אחד מהם לא צמח בחלל ריק.

באת, התלהמת, טענת - הא ותו לא. אימון הוא חשוב, מאד, אבל כמו ש-falou אמר, אימון ללא הדרכה ויסודות הוא חזרה על טעויות. אני לא מזמזל בסימולטורים, עובדה שנהגי מירוץ רבים משתמשים בהם בכדי ללמוד מסלולים לא מוכרים, אבל שים לב שגם הם לא חזרה על הקפות בלבד - ברובם יש סוג של אימון והדרכה - קוים, אייפקסים, נקודות בלימה, רמזים להילוכים או כל שילוב של מה שהזכרתי.

ZC6 | JB43

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא צריך כל כך להתעצבן מויכוחים מהסוג הזה.

זכותו של כל אחד, מן הסתם, להחזיק באיזו דעה שבא לו.

אני חושב שאפשר לסכם ולומר שסימולטורים נותנים מענה מצויין נוסף ללימוד של נהיגה \ נהיגה ספורטיבית. ככל שהטכנולוגיה מתקדמת, בין אם זה בחומרה, לבין אם זה באפשרויות שיש בסימולטורים החל מהמנוע הפיזיקלי ועד לעצות שהסימולטור מסוגל לתת, הסימולטורים מסוגלים ללמד יותר ויותר, וכן - גם להחליף אימונים או קורסים עם מורה לנהיגה כזה או אחר.

נכון, זה מאוד עוזר כשמישהו אומר לך להיות יותר עדין עם ההגה וזה חוסך המון זמן ותסכול וניסוי ותהייה, אבל זה עדיין אפשרי

בדיוק כמו שאפשרי להיות שחקן כדורגל ברמה בינלאומית ללא איזה מנטור שמגדל אותך מגיל 0. אני בטוח שגם את מראדונה וגם את רונלדנו מישהו אימן החל מגיל מסוים, אבל את הבסיס ואת היסודות הם למדו כנראה בשכונה, ככה שזה לא סותר.

זה לא צריך להיות עניין של שחור או לבן: מי שישתמש רק בסימולטורים כנראה גם יפספס חלק מהכיף וההנאה שיש בנהיגה. עם זאת, לבוא ולהגיד באופן גורף שהם לא עוזרים זה גם לא כ"כ צודק \ נכון. לא צריך גם להגזים בנושאים כמו כח הG שמופעל עליך. זה אולי מורגש במכוניות חזקות מספיק, במהירויות ושינויי גובהה חדים, אבל בטח לא בכוכב יאיר או מסלול קארטינג ממוצע.

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מילא היתר, ומילא סגנון הדיבור השחצני והמיותר של מישהו שנוחת עם כינוי בלתי מזוהה במנטליות של מנטור לנייטיבס, אבל הטענות שבציטוט פשוט מגוכחות.

הציטוט הראשון, לעניין הבטיחות, פשוט לא עומד במבחן המציאות. כדי לסיים ראשון, ראשית אתה חייב לסיים. תספר את הטיעון שלך לקולין מקריי, למשל - תראה את מספר ה-DNF שלו ותחשוב כמה היה יכול לזכות לולא נטייתו להתרסק, וזו רק דוגמא אחת. במירוצי סיבולת הדבר חשוב שבעתיים.

לגבי מרדונה - אתה באמת חושב שלא היה לו מאמן אחד לרפואה מגיל ילדים ועד הבוגרים? כך גם הנהגים שציינת. אף אחד מהם לא צמח בחלל ריק.

באת, התלהמת, טענת - הא ותו לא. אימון הוא חשוב, מאד, אבל כמו ש-falou אמר, אימון ללא הדרכה ויסודות הוא חזרה על טעויות. אני לא מזמזל בסימולטורים, עובדה שנהגי מירוץ רבים משתמשים בהם בכדי ללמוד מסלולים לא מוכרים, אבל שים לב שגם הם לא חזרה על הקפות בלבד - ברובם יש סוג של אימון והדרכה - קוים, אייפקסים, נקודות בלימה, רמזים להילוכים או כל שילוב של מה שהזכרתי.

או, רובין הוד הגיע להושיע את הנייטיבס.

שמע. אתה צודק. אני באמת פרא אדם. כזה שחצן. וכזה בלתי נסבל. ואתה, כל כך אמיץ, כל כך אבירי. כל הכבוד לך.

במקרה שלך אני חושב שאוסיף אקטרה ג'ל לפוני. אבל לא לפני שאגיד לך מה אני חושב שאתה צריך לעשות בפעם הבאה שאתה קורא הודעה שכתבתי.

אני בעד שתדפוק את הראש חזק בקיר.

אם לא נוח לך לקרוא את מה שאני כותב, אל תקרא. אף אחד לא הכריח אותך.

עכשיו למעט ביקורת עניינית שכתבת (מהביקורת המרתקת אודותי אני מתעלם ברשותך).

כדי לסיים ראשון צריך קודם כל לסיים. וואלה. עוד מעט תצטט לי סלואו אין פאסט אאוט.

אם פלוני מנצח את המירוצים שלו רק על ידי כך שהוא מתהפך שוב ושוב כאשר חוצה את קו הסיום, לדעתך הוא לא הכי מהיר? מה תעשה, תצייר לו נקודה שחורה על הגביע? תעמיד אותו בפינה? מה אדוני מתכוון לעשות בדיוק, לנהג שאינו בטוח אך הוא הכי מהיר ותמיד מנצח? סתם מעניין אותי.

מה שאתה לא מבין הוא שאף אחד לא נמדד במוטורספורט על בטיחות. בטיחות היא דרישת סף לתחרות, היא לא אמת מידה להישגים. מבין עכשיו? אתה לא נמדד על בטיחות במוטורספורט, כמו שאתה לא נמדד על משאבים או אירגון או גודל האוזניים. אתה נמדד על מהירות, ומהירות בלבד. מקווה שאתה מבין עכשיו יותר טוב. תודה רבה. וסליחה. וחג שמח.

(עכשיו יבוא עוד אחד ויגיד שבדריפטינג זה לא ככה. אז את זה אני יודע)

ולפסקה האחרונה.

סימונים על המסלול שמראים לך את הקו הנכון, ABS, עזרה בבלימה או בהאצה או באני לא יודע מה, כל שאר האמצעים שיש בסימולטורים שנועדו לעזור למתחילים, התיעצות עם חברים, שיחות ארוכות עם אבא, טיפים ממתחרים אחרים - כל אלה הם לא הדרכה.

הדרכה זה שיושב לידך אדם שיודע יותר ממך שאומר לך "תעשה ככה ותעשה אחרת ואז תהיה יותר מהיר".

והטענה שלי לאורך כל הדרך היתה שניתן להגיע להישגים משמעותיים גם ללא הדרכה, משום שאמפירית אני רואה את זה קורה סביבי כל הזמן. ואם להיות כנה לרגע, זה די מעצבן אותי שזה ככה.

ולמה אימון הוא לא חזרה על טעויות? משום שגם זה, אמפירית, מוכח כלא נכון.

כל מי שמתאמן בצורה רצינית יש לו Motec או MXL או דאטה לוגר אחר שמראה לו איפה הוא עומד ביחס להקפה הכי מהירה שלו. הכלי הזה (שגם הוא לא הדרכה) עוזר יותר מכל דבר אחר. הוא מראה לך איפה אתה ביחס למהירים ביותר, הוא מראה לך מה אתה צריך לעשות כדי להיות יותר מהיר בצורה הברורה ביותר. וזה הכלי שיש גם בסימולטורים איכותיים.

שים הרבה ג'ל בפוני ושמור על קשר טלפוני!

הדביבון

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וואוו, כמעט חמישה עמודים לפני שהגענו לתר'ד עם התקפות אישיות.

אני לא מנהל בפורום אבל מציק שתר'ד עם הרבה אינפורמציה שוב יורד לטמיון עם 50% מלל אישי ורק היתר אינפורמטיבי.

לצערי אני עייף מהתכתבויות מסוג זה, יש עוד סיכוי קטן להציל את התר'ד הזה לפני שהוא יסגר על ידי מנהל חברים, שחררו את העוינות ודברו לעניין.

תודה,

חגי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חגי, אתה צודק ב100%. לצערי החברים כאן בוחרים לשזור התקפות אישיות בתוך דיון לגיטימי וזה חבל. אז בואו נפסיק עם הפסים האישיים כאן ונמשיך בדיון - לרוב ענייני, לפרקים קטנוני - כמו שאנחנו אוהבים.

למכירה פנסים קדמיים מקוריים חדשים לGTI MKV

My grandfather rode a camel, my father rode a camel, I drive a Mercedes, my son drives a Land Rover, his son will drive a Land Rover, but his son will ride a camel -

Rashid bin Saeed Al Maktoum

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4218 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...