Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הסבת E36 328 לגיר ידני- איזה גיר יתאים?

srool
שימו לב! השרשור הזה בן 4170 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום!

מכר שלי לפני רכישת E36 328. אני יודע שההמלצה הנכונה היא לקנות רכב ידני מלכתחילה, אך בגלל שיקולים של מצב הרכב ההפרש הכספי הגבוה ואח מכונאי (שזה אומר שהוא ישלם רק את מחיר הגיר עצמו, וזה יוצא כשליש מההפרש בין ידני לאוטומט)- ככל הנראה הקניה תהיה רכב אוטומט.

השאלה הנשאלת היא: אילו גירים יתאימו לרכב הנ"ל?

הרכב מיועד למטרות דריפטים, וההספק עתיד להשתפר מההספק המקורי (בשלב ראשון ישופר לאזור ה- 220 כ"ס, בהמשך יותר מזה).

תודה.

Pioneer P90RS | Celestra RA | Seas Lotus Reference

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודש מאוחר יותר...

אומנם לא היות תגובות, אך הרכב נקנה והוסב לידני, ועכשיו השלב הבא הוא החלפת הדיפרנציאל.

ברכב מגיע עם דיפרנציאל פתוח וכמובן שיוחלף למוגבל, השאלה הגדולה היא מה יחס ההעברה האופטימלי לרכב הנ"ל ולמטרות דריפטינג ?

מה שיש כרגע זה 3.07, אני יודע ש- 328 E36 מגיעות עם 2.93. האם זה היחס האופטימלי או שיחס שונה יפיק תוצאה טובה יותר?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אומנם לא היות תגובות, אך הרכב נקנה והוסב לידני, ועכשיו השלב הבא הוא החלפת הדיפרנציאל.

ברכב מגיע עם דיפרנציאל פתוח וכמובן שיוחלף למוגבל, השאלה הגדולה היא מה יחס ההעברה האופטימלי לרכב הנ"ל ולמטרות דריפטינג ?

מה שיש כרגע זה 3.07, אני יודע ש- 328 E36 מגיעות עם 2.93. האם זה היחס האופטימלי או שיחס שונה יפיק תוצאה טובה יותר?

תישאר עם ה 3.07. הוא יותר קצר, משמעות הדבר שיהיה לך יותר כוח מאשר מהירות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדריפטינג ה3.07 יעשה את העבודה, אם להחליף אז לקצר יותר.

הפרט היותר מעניין האם הוא מוגבל החלקה?

הגיר הידני המקורי שמגיע ב328 הוא S5D 320Z, למרות שלפי מה שאני יודע כל גיר 6 צלינדר יתאים, גם ZF וגם Getrag גם ככה היחס העברה הסופי נקבע לפי הדיפרנציאל.

לפי הנתון של ה220 אני מבין שחבר שלך מודע לעניין שסעפת יניקה בלבד של M50 תקפיץ את ההספק למ193 כ"ס לאיזור ה220?

BMW E30 325i Coupe

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ככפי שציינתי הקיים לא מוגבל, ויוחלף למוגבל, יכול להיות שהוא יפתח את הדיפ' ויחליף SPOOL.

תודה על התשובות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

3.07 מאוד ארוך למטרה הזאת. אתה צריך יחס של מינימום 3.15 או אפילו 3.23...שגם זה נחשב קצת ארוך(ביחס לכמות הכח של הרכב) אבל ביגלל שהרכבתם גיר ZF שהוא הקצר בין השניים מבין הגטראג אז זה יהיה מספיק.

אידיאלי לדריפטרים נחשב הבחירה בין 3.45 לבין 3.64 לרוב.

השאלה אם הרכב נטו לדריפט או גם דיילידרייב?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אשמח לדעת מאיפה אפשר להשיג דיפרנצציל מוגבל החלקה בארץ, אני מחפש אחד כזה לרכב שקניתי( E30) שהולך

להיבנות בידיוק לאותה מטרה.

בינתיים לא מצאתי כלום כנראה נצטרך לייבא מחו"ל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בארץ מאוד קשה למצוא אבל אפשרי, הסכום גם כן בהתאם ונע סביב ה 3 אלף שקל.

לרוב מה שדריפטרים עושים זה לרתך את הדיף שיהיה נעול קבוע . זה כמובן אחלה כל עוד הרכב לא דיילי דרייב אבל גם עם זה אפשר לחיות ביומיום

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרכב ישמש לעתים לנסיעות אחרות, לכן ריתוך לא בא בחשבון.

ברוב המקומות ראיתי יחסי העברה בין 2.93 ל 3.23. מעל זה לא נפוץ לנפח הזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אשמח לדעת מאיפה אפשר להשיג דיפרנצציל מוגבל החלקה בארץ, אני מחפש אחד כזה לרכב שקניתי( E30) שהולך

להיבנות בידיוק לאותה מטרה.

בינתיים לא מצאתי כלום כנראה נצטרך לייבא מחו"ל.

שלום

במידה ותחליט שאתה מעוניין להזמין מחול אני מניח שאוכל לעזור לך בעניין

אנחנו דילרים של מספר חברות בשוק שמייצרות דיפרנציאל מוגבל החלקה לרכב זה

נשמח לעזור

TOP RPM

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרכב ישמש לעתים לנסיעות אחרות, לכן ריתוך לא בא בחשבון.

ברוב המקומות ראיתי יחסי העברה בין 2.93 ל 3.23. מעל זה לא נפוץ לנפח הזה.

2.93 זה יחס ארוך מאוד ומוגבל החלקה ביחס הזה זה פריט נדיר מאוד(זאת הסיבה שלא משתמשים בהם בעיקר לא לדריפטים) שהיה קיים ביצור כמה חודשים במעבר בין 95 ל96. משנת 96 מוגבל החלקה כבר לא היה פריט אופציה(לסדרה הרגילה) לבחירה כי הרכבים הגיעו עם בקרות משיכה..רק בדגמי ה M הגיע מוגבל החלקה.

3.15 זה הדיף שהגיע ב M3 עד שנת 95

3.23 זה הדיף שהיה ב M3 אחרי 95.

שניהם מאוד נפוצים בחול אבל לארץ לא הגיעו כמובן הרבה כאלה רק מירדן.

מבחינת נפוץ או לא נפוץ זה הכל תלוי בבניה ולאיזו מטרה הרכב, יש כאלה שבונים 328 עם 3.91 גם.

נסעתי ב E30 עם 4.1 ומנוע M50 והאוטו זריז מאוד ויש מספיק כח גם לצאת להחלקה בשלישי ברוב המקרים, נכון בנסיעה בנעירונית זה היה עם הרבה רעש ביגלל הסלד אבל שהרכב בנוי נטו לכייף זה לא מעניין הרבה.

מעבר לדיף הייתי ממליץ לך לדאוג לדברים אחרים כמו בושינגים של פאוורפלקס , אנטירולים ואולי איזה סט בולמים או קוילאוברים איכותי. ואחרי זה כיוון טוב למטרת דריפטינג.

בהצלחה בכל אופן..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4170 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...