Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

האם חוקי לשים מאותת על המראה, לרכב שמגיע ללא מאותת מובנה על המראה?

nimrod7676
שימו לב! השרשור הזה בן 4225 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום רב, התלבטתי אם לפתוח את השרשור פה בפורום דיני נהיגה החלטתי בסוף פה. אם לא מתאים אז תעבירו :p

אז ככה, הרכב שלי (סוברו אימפרזה) מגיע בלי מאותתים על המראה ורציתי לשים לו כאלה.

הסיבה כנראה ברורה, זה ממש יפה לדעתי.

חשבתי להזמין את אלה:

http://www.ebay.com/itm/Blue-Yellow-18-LED-Soft-Car-Side-Mirror-Indicator-Turn-Signal-Light-FG37-/271051181373?_trksid=p5197.m1992&_trkparms=aid%3D111000%26algo%3DREC.CURRENT%26ao%3D1%26asc%3D14%26meid%3D2304723509448513629%26pid%3D100015%26prg%3D1006%26rk%3D6%26sd%3D200812359308%26

או משהו דומה.

בגלל שמדובר בחוק ואני לא מעוניין להסתבך, היתי באמת מעדיף שרק אנשים שבטוחים יענו.

אז, רציתי לשאול ארבעה שאלות בנוגע לחוקיות של זה:

1. האם זה חוקי לשים את המאותתים האלה על המראה?

2. במידה וכן, האם צריך לנתק את המאותת המובנה שנמצא קרוב לדלת של הרכב?

3. האם יש מקסימום עוצמה שמותר להיות למאותתי לד האלה? והאם אלה שבדוגמא עומדים בתקן?

4. האם חובה שהם יהיו כתומות , או אפשר לקחת גם את הכחולות? (סתם מהתעניינות, לדעתי יותר יפה כתום)

כמו-כן יש לי עוד מספר שאלות שקשורות להתקנה של זה:

5. האם יש אפשרות לחבר את החוט של המאותת הזה למאותת המובנה? (שעל הצד של הרכב שקרוב לדלת)

6. האם מומלץ ללכת לחשמלאי שיעשה לי את זה? כי אני לא ממש מבין בזה למרות שזה לא נראה לי קשה.

ואם כן כמה כסף הוא אמור לקחת לי בערך?

7. האם ניתן לחתוך מסילה במראה שלשם יכנסו המאותתים? אם כן כמה עולה לעשות דבר כזה?

וכמובן עוד שתי שאלות אחרונות שהם רק לדעתכם, בנושא יופי :D

8. מבחינת יופי לדעתכם כדאי לשים את זה?

9. איך יותר יפה לדעתכם עם מסילה שהוא משתלב עם המראה (כמו שמגיע במכוניות החדשות) , או שהוא בולט (משמע מודבק למראה)?

תודה רבה לכולם! :D

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום רב, התלבטתי אם לפתוח את השרשור פה בפורום דיני נהיגה החלטתי בסוף פה. אם לא מתאים אז תעבירו :p

אז ככה, הרכב שלי (סוברו אימפרזה) מגיע בלי מאותתים על המראה ורציתי לשים לו כאלה.

הסיבה כנראה ברורה, זה ממש יפה לדעתי.

חשבתי להזמין את אלה:

http://www.ebay.com/itm/Blue-Yellow-18-LED-Soft-Car-Side-Mirror-Indicator-Turn-Signal-Light-FG37-/271051181373?_trksid=p5197.m1992&_trkparms=aid%3D111000%26algo%3DREC.CURRENT%26ao%3D1%26asc%3D14%26meid%3D2304723509448513629%26pid%3D100015%26prg%3D1006%26rk%3D6%26sd%3D200812359308%26

או משהו דומה.

בגלל שמדובר בחוק ואני לא מעוניין להסתבך, היתי באמת מעדיף שרק אנשים שבטוחים יענו.

אז, רציתי לשאול ארבעה שאלות בנוגע לחוקיות של זה:

1. האם זה חוקי לשים את המאותתים האלה על המראה? כן

2. במידה וכן, האם צריך לנתק את המאותת המובנה שנמצא קרוב לדלת של הרכב? לא

3. האם יש מקסימום עוצמה שמותר להיות למאותתי לד האלה? והאם אלה שבדוגמא עומדים בתקן? לא

4. האם חובה שהם יהיו כתומות , או אפשר לקחת גם את הכחולות? (סתם מהתעניינות, לדעתי יותר יפה כתום) כתום תיקני

כמו-כן יש לי עוד מספר שאלות שקשורות להתקנה של זה:

5. האם יש אפשרות לחבר את החוט של המאותת הזה למאותת המובנה? (שעל הצד של הרכב שקרוב לדלת) כן בצורה אסתטית בתוך הכנף

6. האם מומלץ ללכת לחשמלאי שיעשה לי את זה? כי אני לא ממש מבין בזה למרות שזה לא נראה לי קשה.

ואם כן כמה כסף הוא אמור לקחת לי בערך? אם אינך מבין, אל תתקין. חשמלאי רכב או כל מתקין מוסמך יקח סביב ה100שקל

7. האם ניתן לחתוך מסילה במראה שלשם יכנסו המאותתים? אם כן כמה עולה לעשות דבר כזה? ואז על מה הם ישבו? אלו מתקינים בהדבקה

וכמובן עוד שתי שאלות אחרונות שהם רק לדעתכם, בנושא יופי :D

8. מבחינת יופי לדעתכם כדאי לשים את זה? על טעם וריח...

9. איך יותר יפה לדעתכם עם מסילה שהוא משתלב עם המראה (כמו שמגיע במכוניות החדשות) , או שהוא בולט (משמע מודבק למראה)?

תודה רבה לכולם! :D

על שאלה 9 עניתי ב7

הלוגו של רוב מכוניות העל הוא חיית בר. יגואר, למבורגיני, פרארי, רק פג'ו האגדית יש לה אריה, בגלל זה פג'ו בעייני היא מכונית על.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

על שאלה 9 עניתי ב7

אוקי תודה רבה.

3. לא - אין מקסימום עוצמה בתקן, או לא - הם לא טובים אלו בדוגמא?

4. מה זאת אומרת "כתום תקני"? מה זה "תקני"?

5. מה זה כנף? (סליחה על הבורות..)

7. חשבתי אולי לעשות מסילה כזאת (זאת אומרת, חור שטוח באורך של המאותת) במראה, ושם להדביק את המאותת. שזה לא יראה כאילו הוא בולט. האם זה אפשרי?

8. בדיוק על טעם וריח :D מה הטעם והריח שלך? :p

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוקי תודה רבה.

3. לא - אין מקסימום עוצמה בתקן, או לא - הם לא טובים אלו בדוגמא?

אין מקסימום עוצמה בתקן.

4. מה זאת אומרת "כתום תקני"? מה זה "תקני"?

פשוט כתום, אין גוון 0x000000 כלשהו לכתום תקני. הכתום של הלדים באיביי חוקי.

5. מה זה כנף? (סליחה על הבורות..)

חלק הפח שממוקם מעל שני הגלגלים הקדמיים, עליו נמצא בד"כ האיתות המקורי של הרכב.

7. חשבתי אולי לעשות מסילה כזאת (זאת אומרת, חור שטוח באורך של המאותת) במראה, ושם להדביק את המאותת. שזה לא יראה כאילו הוא בולט. האם זה אפשרי? גם אם כן, זה לא יראה מספיק טוב ללא ידע מקצועי וכלים מקצועיים. לא מומלץ ומיותר.

8. בדיוק על טעם וריח :D מה הטעם והריח שלך? :p

לגבי 8, לדעתי, יפה מאוד. אבל אני אישית מאוד אוהב שטויות כאלו של לדים וכו'. הרבה אנשים סביבי חולקים עליי.

המדריך המלא לכניסה לעולם הדיטיילינג

HU: Pioneer AVH2750BT | Midbass: Morel Virtus MW6 | Tweeters: Morel MT230 | Amp: Sundown SAX100.4 | SW: DLS Nordica 12" | SoundDeadener: Stinger Roadkill

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה לא שייך לפורום הזה אלא לפורום טכני. צפה העברה.

לגבי 4 - שים לב שבלינק שצירפת, יש לך בעצם נורות כחולות ונורות כתומות ביחד באותו המוצר (9 כאלו ו-9 כאלו בכל צד), כתלות בצורת החיבור החשמלי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי 8, לדעתי, יפה מאוד. אבל אני אישית מאוד אוהב שטויות כאלו של לדים וכו'. הרבה אנשים סביבי חולקים עליי.

תודה רבה ..

זה לא שייך לפורום הזה אלא לפורום טכני. צפה העברה.

לגבי 4 - שים לב שבלינק שצירפת, יש לך בעצם נורות כחולות ונורות כתומות ביחד באותו המוצר (9 כאלו ו-9 כאלו בכל צד), כתלות בצורת החיבור החשמלי.

את האמת אין לי מושג לאיפה זה שייך ככה שאני מצטער מראש.

אז אתם בטוחים 100% שאין עם זה בעיות חוקיות? חח כי אני לא רוצה שיעשו לי בעיות השוטרים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מבחינת חוקיות, החוק היבש מדבר על איסור התקנת פנס מחוץ לרכב.

מכיוון שהוא לא דולק קבוע ומפיץ אור, אלא רק בפניות ומשמש כאיתות,

לדעתי לא תקבל על כך דוח.

אבל במקרה שתקבל חלילה הורדה מהכביש על ליקויים חמורים,

אולי יוסיפו את האיתותים שהם אינם מקוריים.

תתחדש.

ל'

תגיש כזאת תביעה אזרחית ואחרי שבוע עוד תוכל להראות לחברים שלך את טביעת הנעל של השופט על התחת שלך לאחר שהוא בעט אותך החוצה מבית המשפט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מבחינת חוקיות, החוק היבש מדבר על איסור התקנת פנס מחוץ לרכב.

מכיוון שהוא לא דולק קבוע ומפיץ אור, אלא רק בפניות ומשמש כאיתות,

לדעתי לא תקבל על כך דוח.

אבל במקרה שתקבל חלילה הורדה מהכביש על ליקויים חמורים,

אולי יוסיפו את האיתותים שהם אינם מקוריים.

תתחדש.

ל'

הפחדת אותי מעט.

אז אני לא בטוח מה לעשות .. אני באמת אוהב את זה אבל זה לא שווה הורדה מהכביש :| בקיצור אני מתלבט עכשיו

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יתנו לך הורדה על הדבקת האיתותים.

במידה וחלילה הרכב שלל יורד על ליקויים חמורים אחרים,

יכל להיות שיוסיפו את הסעיף של האיתות גם להורדה.

(אבל זו כבר לא בעיה בכלל).

ל'

תגיש כזאת תביעה אזרחית ואחרי שבוע עוד תוכל להראות לחברים שלך את טביעת הנעל של השופט על התחת שלך לאחר שהוא בעט אותך החוצה מבית המשפט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יתנו לך הורדה על הדבקת האיתותים.

במידה וחלילה הרכב שלל יורד על ליקויים חמורים אחרים,

יכל להיות שיוסיפו את הסעיף של האיתות גם להורדה.

(אבל זו כבר לא בעיה בכלל).

ל'

האא לא חס וחלילה לנסוע עם ליקויים קודם כל בטיחות הכי חשוב.

אז מבחינת החוק לא יורידו אותי או יתנו לי דוח?

ומה זה ל' אגב?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא לא יתנו לך דוח.

ל'= האות הראשונה של השם שלי.

ל'

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא לא יתנו לך דוח.

ל'= האות הראשונה של השם שלי.

ל'

סבבה תודה

אז אתם בטוחים 100% שזה חוקי?

(גם אני לא מוצא בזה בעיה .. אבל שמעתי על יותר מדי חוקים מוזרים שגורמים לי לשאול פעם אחת יותר)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

החוק זה לא הבעיה במדינה הקטנה שלנו... זה איך שהשוטר שעוצר אותך אחרי שאישתו לא נותנת לו כבר חודשים מפרש אותו כי בדיוק באת לו בזווית הלא טובה של העין ביום הכי גרוע בשנה אחרי שבבוקר השותף שלו שפך עליו את הקפה הרותח על המדים החדשים.:lol:

משם והלאה - בתי משפט, עורכי דין, כסף כסף כסף... אני אומר, אם כל מה שהרווחת מהדפיקות לב האלו שהשוטר עוצר אותך לבדיקה שגרתית זה אור כתום מהבהב כנראה שעדיף לא להכנס לזה מלכתחילה.

(SEAT IBIZA FR - 2008 (Toyo T1R 205/40/R17

UPsolute Chiptuning, S3 Intercooler

3Inch Downpipe Exhaust + Silicone Inlet, Simota Open Airfilter

Luk Reinforced Sports Clutch + Lightweight 4.4kg VW-VR6 Fly-Wheel, vMaxx 40mm. Springs

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

החוק זה לא הבעיה במדינה הקטנה שלנו... זה איך שהשוטר שעוצר אותך אחרי שאישתו לא נותנת לו כבר חודשים מפרש אותו כי בדיוק באת לו בזווית הלא טובה של העין ביום הכי גרוע בשנה אחרי שבבוקר השותף שלו שפך עליו את הקפה הרותח על המדים החדשים.:lol:

משם והלאה - בתי משפט, עורכי דין, כסף כסף כסף... אני אומר, אם כל מה שהרווחת מהדפיקות לב האלו שהשוטר עוצר אותך לבדיקה שגרתית זה אור כתום מהבהב כנראה שעדיף לא להכנס לזה מלכתחילה.

משהו כזה.

FWIW יצא לי פעם לדבר עם שוטר תנועה לגבי עניינים כאלו, האו אמר לי שזה תלוי בעיקרון בשוטר אבל כל עוד לא תעשה מהאוטו קרקס (ותתפלא לשמוע כמה יש שכן עושים וחוטפים על זה) הסיכוי ששוטר ייתן לך דוח על זה הוא נמוך.

עם כל הרכבים המכוערים שיוצא לי לראות מידי פעם עם מלא ניקלים, לדים מכוערים על חצי אוטו, סופר לנסר שעשו אותה קופה ע"י הסרת הידיות האחוריות או ניסן אלמרה עם 8 סופיות אגזוז מותקנים על הטמבון, איתותים על המראה או לדים עדינים בתור פנסי ערפל (כמו אצלי באוטו) בטח לא ימשכו את תשומת הלב של השוטר הממוצע, אפילו ביום רע.

ניסאן מקסימה 2015 גפ"מ

סוניק RS 2014

בעבר: אימפלה 2005 3.4 :( , ספארק 2016 LT+ בליסינג, ספארק 2013 ידני 1.2 בליסינג, לנטרה 94

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4225 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...