Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

נסיעת מבחן על ניסאן פרימרה dci סטיישן

redroze
שימו לב! השרשור הזה בן 7164 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שדה התעופה פרנקפורט, יום שבת ה-7/8 השעה 15:15. אני מקבל את המפתחות של הניסאן לידיים שלי, חותם על כל המסמכים, לוקח את המזוודות וצועד לכיוון החניון.

תא המטען ראוי לציון, הוא ממש ענק גם ביחס לסטיישנים אחרים וגם שטח ההטענה גדול, הכנסנו אליו 2 מזוודות גדולות מאוד ועוד אחת בינונית ועוד כמה שקיות/תיקים והכל כיסינו עם הבד השחור שזה אומר שלא השתמשנו אפילו בחצי מהתא מטען.

לאחר מכן עשיתי סיבוב לבדוק שאין שריטה/מכה ברכב המבחן. הפרימרה הזו נראת לא רע !!! מקדימה אין הרבה שינוי והפרונט דומה מאוד לשאר דגמי ניסאן, פשוט ואלגנטי. תצורת הסטיישן עושה רק טוב לפרימרה והיא נראת הרבה יותר טוב משאר הדגמים.

נכנסים לאוטו והדבר הראשון שרואים הוא הדשבורד העצום. לוח השעונים נמצא באמצע עם הטיה קטנה לכיוון הנהג. אני לא מצאתי את המיקום הזה מצויין כמו ביאריס. צריך להזיז את הראש קצת יותר מדיי בשביל להעיף בו מבט לעומת היאריס שבה הוא נמצא בכיוון הראיה של הנהג ולא צריך להזיז הרבה את הראש.

שאר האיבזור הוא סטנדרטי, התא למשקפיים שנמצא מעל חלון הנהג היה שימושי מאוד למרות שניסאן לא המציאו את הגלגל. הקונסולה מעוצבת בצורה יפה מאוד, אני מצאתי אותה מאוד מרשימה בעיצוב אבל כמובן כמעט לכל דבר חדשני יש בעיות בתפעול. לקח לנו כשעתיים ללמוד איך לתפעל את המערכות השונות של הרכב (ספר הרכב היה בגרמנית ולכן לא יכולנו להעזר בו). אני רק חייב להוסיף שהכפתורים לא היו מפוזרים מדיי כפי שניתן לראות בתמונה הנ"ל.

רואים שניסאן השקיעו הרבה בעיצוב, הפרימיירה נראת כמו עוף מוזר בגלל הניסיון להביא לחידוש מרעיש בקטגוריה. ניסאן אכן התקדמו הרבה בתחום העיצוב, האבזור והמרווח וזה ראוי לציון ולשבח.

camera-ar-nissan-primera.jpg

ויצאנו לדרך ...

pw008.jpg

היציאה מהחניון הייתה הפעם קלה מתמיד הודות לדור החדש של "חיישני החניה". מצלמה מזערית ממוקמת מעל הלוחית רישוי בהטיה כלפי מטה והיא משדרת תמונות LIVE למסך בתוך הרכב. אז איך חברות כמו מרצדס ו-BMW לא חשבו על זה קודם ??? הפטנט הזה מאוד מקל אבל עדיין הוא לא פוטר את הנהג מלהעיף מבט במראות כי אם יבוא רכב מאחור הוא לא יבחין בו על המסך.

עוד פטנט נחמד שיש בפרימרה הוא השילוב לרוורס. צריך להרים מעין טבעת על מוט ההילוכים בשביל לשלב לרוורס. זה נוח מאוד ומונע שילוב בטעות של הילוך שישי.

המושבים, או אולי יותר נכון הקורסאות, בפרימרה מאוד נוחים אבל לא תומכים בכלל. במבחן האחרון שלי על ה-BMW 320D סבלתי קשות מהמושבים הקשים כמו קרש גיהוץ.

אפשרויות הכיוונון של המושבים רבות, רק חבל שהכל נעשה בצורה מכאנית ולא חשמלית. יש גם אופציה נחמדה להבליט את החלק התחתון של משענת הגב, זה בעיקר לאנשים שלא אוהבים להישען אלא להיות יותר קרובים להגה (נשמע לכם מוכר?!).

הנוחות הכללית טובה מאוד, גם לאחר 8 שעות נהיגה רצופות לא הרגשתי כאבי גב וזה מרשים מאוד. הפרימרה מגהצת יפה מאוד את כל סוגי המהמורות ללא נידנודים מיותרים.

לא נרשמו קרקושים במהלך כל המבחן כיאה לאיכות ההרכבה היפאנית. הדבר שהפתיע אותי מאוד הוא המזגן, שהיה חזק בהתחלה אבל לקראת סוף המבחן התחיל להראות סימני דעיכה ולפעמים אפילו סירב לקרר (לאחר כיבוי והדלקה כמה פעמים הוא חזר לקרר).

ונעבור לכבישים המפותלים ...

mihori_primera.jpg

עד כה הפרימיירה הרשימה אותנו מאוד ולכן אי אפשר מבלי לבדוק את היכולת הדינמית שלה.

ההגה של הפרימיירה בעל משקל מצויין אבל מנתק לגמרי מהכביש, אין אפילו ניצוץ של מידע על מה שקורה על הכביש. מי שמחפש להגיע מנקודה A ל-B זה מצויין בשבילו אבל בשבילנו זה פשוט משעמם !!! :bad-word:

חבר'ה, תאמינו לי שניסיתי, עשיתי כמעט הכל בשביל להוציא את הזנב של הפרימרה למחול ריקודים אבל כל נסיונותיי כשלו. הפרימרה מכויילת לתת היגוי תמיד, האחיזה שלה קצת פחות מסבירה בגלל צמיגים צנומי מידות. רק כאשר נכנסתי לפניה במהירות דיי גבוה ובשילוב עם משחקי הגה ובלמים יצאו ניצנים אבל הם נקטעו מיד ע"י מערכת בקרת האחיזה הלא ניתנת לניתוק. גם עם תוספת משקל של כ-80 ק"ג מזוודות על הזנב והגשם שהתחיל לרדת לא עזרו לי.

חבל, מכיוון שהפרימרה עד עכשיו הותירה רושם מאוד טוב עליי ואחרי כל המחמאות הגיעה המכה של ההתנהגות המשעממת שלה וזה גרם לי לרצות לצבוע אותה בכחול (ואת ההמשך אתם יודעים:hihi: ) ...

מנוע וגיר

זו הפעם השניה שאני מקבל רכב עם גיר 6 הילוכים וזו הפעם השניה שאני מתלהב מהשימושיות הרבה שלו. אומנם הגיר הידני בפרימרה הוא לא משהו, שילוב ההילוכים לא חלק ומהלכו מעורפל קצת. הייתי מעדיף את הגיר של ה-BMW.

המנוע טורבו דיזל (dci) ששוכן בפרימרה הוא בנפח 2.2 ומפיק 138 כ"ס שזהו נתון לא מרטיט. המיאוץ הקלאסי למאה לוקח קצת יותר מ-10 שניות, אני לא יכולתי לאמת את הנתון הזה בגלל שרוב הזמן הייתי עם מזוודות ועוד 2 חבר'ה באוטו. למרות זאת הפרימרה לא מרגישה כבדה מדיי ולא חזקה מדיי, 140 כ"ס זה נתון שמספיק בשביל להזיז את הפרימרה במהירויות סבירות.

המהירות המקסימלית היא קצת מעל 200 קמ"ש, אני יכול לספר לכם שהפרימרה מטפסת בקלות לאיזור ה-200 למרות עודף המשקל שהיה על מכונית המבחן.

צריכת הדלק מצויינת כצפוי מרכב דיזל. השיוטים על 100-120 קמ"ש אפשר לצריכה ממוצעת של 1:18 ובסה"כ הממוצע שלנו עמד על כ-1:13 שזה כלל שיוטים במהירות כפולה מהמהירות המותרת, נסיעות בתוך העיר וגם שיוטים במהירויות שפויות יותר.

Engine%20P1060042.jpg

בטיחות ...

הפרימרה מצויידת בכל האבזורים הבטחותיים הסטנדרטים (כריות אוויר, ABS בקרת אחיזה וכו') ו-4 כוכבים במבחן הריסוק NCAP.

nissan_primera_2002_liten.jpg

לצערנו המבחן לא הסתיים כרגיל עם החזרת המפתחות לסוכן. כאשר היינו בצרפת בדרך לפריז בחור שהחליט שאור אדום זה לא בשבילו נכנס בנו חזיתית, זו התאונה הרצינית הראשונה שלי. אני לא זוכר הרבה מהתאונה, מה שאני כן זוכר זה שניסיתי לפנות שמאלה ופתאום רנו לבנה דהרה במהירות מטורפת לכיוון שלי. לפני שבכלל הספקתי לנסות להתחמק הוא כבר נכנס בנו. מהרגע הזה אני לא זוכר הרבה, אני רק זוכר שהכל היה לבן ומחניק, הורדתי את החגורה, כיביתי את האוטו (שהמשיך לעבוד) והתחלתי לתמרן יציאת מילוט מהרכב. דבר ראשון שעשיתי זה לבדוק שהחברים שלי בסדר ולאחר מכן הלכנו לבדוק מה שלום הבחור ברכב השני.

עברו דקות ארוכות עד שהמשטרה והאמבולנסים הגיעו וגם כאשר הם הגיעו הם לא דיברו בכלל אנגלית (צרפתים מטומטמים ^%$&^#@).

הפרימיירה ספגה יפה את המכה, לפי הערכות שלי אנחנו היינו במהירות של כ-20 קמ"ש והבחור שהתנגש בנו היה לפחות ב-50 קמ"ש. כל החלק הקדמי ספק את המכה, הנזק היחיד שראיתי זה רדיאטור וכל השאר זה רק קוסמטיקה.

מה שכן אני יכול להגיד לכם זה:

תמיד לשים חגורות בטיחות !!!

החגורות בטיחות הצילו לנו את החיים. הכריות אוויר עשו יותר רוח מאשר להציל חיים. אני קבלתי כוויה ביד ימין, כנראה מהאוויר החם שיצא מהכרית אוויר. חברה שלי שישבה לידי קבלה מכה קטנה בראש מהדשבורד למרות שהכרית אוויר שלה גם נפתחה וגם הרגליים של חטפו מכה מהדשבורד. חבר נוסף שלי שישב מאחורה (וגם היה חגור!!!) יצא רק עם סימן קטן של חגורה. כמובן שבכמה הימים שאחרי סבלנו מכאבי גב וצוואר אבל הכל עבר.

סיכום:

אז ניסאן אומנם התקדמו הרבה בתחום העיצוב, האבזור והמרווח אבל שאר הביצוע (התנהגות והנדסת אנוש) קבל ציון נכשל. בארץ המחיר של הפרימרה מאוד אטרקטיבי, כ-170K ש"ח לגרסאת ה-2 ליטר בנזין. אז מדוע לא רואים אותה יותר על כבישי ארצנו ??? כנראה העיצוב ה"משונה" מפריע לישראלים.

חבל, כי הפרימרה פוגעת בול לכל הצרכים של הלקוח הישראלי (מרווח, נוחות, אמינות, מחיר זול), יהיה מעניין לבדוק אותה פה בארץ עם מנוע 2 ליטר בנזין (140 כ"ס, קרוב מאוד לדיזל) וגיר אוטומט.

primera_combi_1_big.jpg

אלעד רוזנקר, טלפון 0524626633.

ניתן להתקשר להתייעץ בכל הקשור ברכבי אספנות ואופל בפרט (בעיקר ישנים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לאחר שסיימנו את המבחן המסורתי (פה תוכלו לראות את המבחן הקודם על BMW 320D) אני אספר יותר על הטיול.

נסעתי עם חברה שלי ל-3 שבועות לאירופה. שבוע ראשון היינו אצל ההורים שלה בגרמניה (אישטטן, ליד פריבורג). אחרי שבוע חבר שלי הצטרף אלינו ואז גם לקחנו רכב והתחלנו לטייל. התחלנו לסוע דרומה לשוויץ, בילינו שם יומיים שלושה ואז המשכנו עוד קצת דרומה לצפון איטליה. באיטליה ביקרנו במילאנו, ורונה, ונציה. אח"כ התחלנו לחזור צפונה להורים של חברה שלי. בדרך חזרה עברנו דרך אוסטריה המשגעת. כל זה לקח לנו קצת יותר משבוע.

נחנו אצל ההורים של חברה שלי יום וחצי ואז יצאנו לצרפת לכיוון פריז. התאונה התרחשה ברימס שזה כשעה נסיעה מפריז. מרגע התאונה עברנו לרכבות כי בגרמניה משכירים מגיל 19 ובצרפת משכירים רק מגיל 23.

בגלל החוק הטיפשי הזה אני עכשיו מתחיל בתהליכים משפטיים נגד חברת בדג'ט על כל עוגמת הנפש שנגרמה לי וכל ההוצאות המיותרות של הרכבות.

אבל אם נתעלם מהמקרה הזה ההשכרה יצאה לי זול מאוד. עלה לי 39 יורו ליום ההשכרה ועוד איזה 6 יורו לכל הביטוחים האפשריים (הורדת השתתפות עצמית, צד ג', מיסי כביש וכו'). סה"כ כ-45 יורו ליום שזה ממש לא יקר בהתייחס בעובדה שאני רק בן 19. חברה שלי בת 27 והחבר שהצטרף אחרי שבוע בן 25 אבל לשניהם אין רישיון.

בהתחלה נתנו לי אלמרה מסריחה, 1.6 בנזין ידנית. אז חזרתי אליהם והתעצבנתי כי אמרו לי גולף או A3, ועם כל הכבוד אלמרה אפילו לא מדגדגת אותם. בנוסף גם ביקשתי דיזל ונתנו לי בנזין.

אז עכשיו אני אתן טיפים למי שלא יודע הרבה כמוני. באיטליה כנראה הדיזל ברמה נמוכה משאר אירופה ולכן הם לא נותנים רכב דיזל למי שמשכיר בגרמניה ומתכוון לסוע לאיטליה.

בנוסף הם גם לא נותנים פלוצווגן, אאודי או מרצדס למי שמתכוון לצאת מגרמניה ולכן קיבלנו אלמרה מסריחה.

אז לקחנו את האלמרה ב-1 בצהריים ואחרי חצי שעה של ריבים הם עדיין לא הסכימו להחליף לי את האוטו. עם הרבה עצבים עזבתי את השדה תעופה. לאחר כשעה נסיעה עוצר אותי שוטר בצד (זה גם דיי הפתיע אותי כי אפילו בארץ עדיין לא עצרו אותי אפילו לביקורת רישיונות) ואמר לי שהלוחית רישוי שלי עומדת ליפול. כאשר יצאתי מהרכב באמת ראיתי שהלוחית עומדת לאורך במקום לרוחב (אחד מ-2 הברגים השתחרר) בגלל שאני תייר והרכב הוא מושכר הוא שיחרר אותי ללא קנס אבל הורה לי לחזור מהר לחברת השכרה שיתקנו את זה. אז שוב חזרתי לחברת השכרה אדום מעצבים. הפקידה ממש נבהלה ממני ואמרה לי שיש להם רק אלמרה זהה אבל אוטומטית. כאשר היא ראתה שהפנים שלי שוב נעשות אדומות וגם הסברתי לה שאני ואוטומט לא הולך טוב ביחד אז היא ישר הוציאה לי את המפתחות של הפרימרה. ככה קבלתי גם רכב הרבה יותר גדול (שבדיעבד היה אסור לה לתת לי אותו כי אני מתחת לגיל 25), גם דיזל וגם ידני. בעיקרון היה אסור לה לתת לי דיזל כי הצהרתי שאני נוסע לאיטליה אבל היא כנראה התבלבלה או שלא היו לה אופציות אחרות.

כאשר היינו בשוויץ, לפני שנכנסנו לאיטליה תדלקתי בדלק שוייצרי וכאשר היינו באיטליה תדלקתי רק פעם אחת חצי טנק עם עוד חצי טנק של דלק שוויצרי שהיה לי בתוך המיכל וככה יצאתי מאיטליה לאוסטריה.

אני לא הרגשתי שום הבדל עם הדלק האיטלקי אבל כנראה שתדלוק ממושכך בדיזל איטלקי אכן גורם נזק למנוע.

יש לי עוד כמה תמונות אבל אני לא מצליח להקטין אותם, מישהו יכול לעזור לי בה"פ ???

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ערב טוב,

נהנתי לקרוא , אתה כותב מעולה :-)

חבל שנאלצתם לעבור תאונה , שלפי דברייך מטופשת ומיותרת לחלוטין. העיקר שאתם בסדר.

Abarth 595 Turismo BiColor 2017 :twisted:

Seat Ateca XCELLENCE 2017 :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סיקור מעניין מאוד!

מצטער על התאונה, כולם יצאו בסדר? (גם האיש מהרכב השני?)

ואתה בן 19 וחברה בת 27? פששש... :)

כן, כולם יצאו בסדר, גם הבחור עם הקליאו הלבנה. קצת מכות יבשות אבל הכל עבר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל הכבוד על הסקירה, ממש מעניינת.

מזל שכולכם יצאתם שלמים מהתאונה ומקווה שזה לא הרס את מצב הרוח בטיול.

אתה רוצה להגיד לי שהכוויה על היד שראיתי, כשהיינו בהשקה, היא מהאוויר החם של כרית האוויר?! :shock:

אם תרצה אני אוכל לנסות להקטין את התמונות בפוטושופ. תשלך לי כמה מה לדוא"ל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נהנתי לקרוא, טוב שכולכם בסדר. מצדיע לך (19) על החברה (27), הגשמת כמה חלומות שהיו לי כשהייתי בן 19....

ותיקון אחד - החמאת לאיכות ההרכבה היפנית, אבל כל הפרימרות שאתה רואה באירופה (ונדמה לי שגם אצלנו) מגיעות ממפעל בבריטניה. רבים מהיפנים מייצרים באירופה, כדי לעקוף מגבלות יבוא שונות.

טויוטה יאריס מיוצרת במפעל בצרפת, קורולה ראנקס ואוונסיס בבריטניה, קורולה סדאן בטורקיה, מאזדה 2 על אותו פס ייצור של הפיאסטה (ספרד?). וגם הניסן אלמרה מיוצרת בבריטניה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7164 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...