Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

~טיפ החודש: כאשר יש כלי רכב מימין בנתיב ההאצה, מאפשרים לו להשתלב בבטחה~

אברהם48
שימו לב! השרשור הזה בן 4206 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

איך עושים את זה?

אני שואל ועונה כמובן.

מלכתחילה יש להסתכל לכיוון נתיב האצה (או המחלף) ולזהות סיכון פטנצייאלי. הכוונה לרכב שעומד להכנס לנתיב שלך ובעיקר אם הוא לצידך - הוא לא רואה אותך במראה.

במידת האפשר, כדאי לעבור נתיב שמאלה כמובן. אך זה לא מוריד מהזהירות בה יש לנקוט.

זכור - זכות הקדימה היא שלך! אל תבלבל נהגים אחרים. אך כמובן שתמיד יש לנהוג חכם ולא צודק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טיפ השנה: לתת להשתלב גם במעבר נתיבים. איך עושים את זה? מגלים ירידה חדה באגו (אזהרה: בעיה בישראל) ומאפשרים לרכב להכנס לנתיב שלך במקום לחסום אותו ולגרום לו להמשיך לכיוון שאינו כיוון נסיעתו.

אז: פיאט פונטו 1999 1.2 כ"ס (אוטו זה מטוס)

אז פחות ישן: רנו מגאן 1.6 16V (מכירים אותי במוסך)

אז הרבה יותר קרוב להיום: אופל אסטרה 1.4 טורבו ENJOY PLUS (מה זה סחירות?)

היום: בעיקר רכבת תחתית אבל גם קצת טראם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למעשה הייתי מסתפק בזה אם נהג על הכביש הראשי לא היה מאיץ כמו לא יודע מה כשהוא קולט רכב בנתיב השתלבות. הוא אמור להמשיך באותה מהירות וזו אחריות של מי שמשתלב להאיץ/לא להאיץ בהתאם למצב התנועה ולהשתלב כשזה לא מהווה סיכון. ברגע שנהג על הכביש הראשי מתחיל להאיץ כאילו אין מחר, הוא יוצר את הסיכון והסיכון פה הוא מהגדולים שיש (מהירויות גבוהות).

בת'כלס? ככל שקיימת אפשרות עדיף לעבור לשמאל (רק לקטע של ההשתלבות). הצרה היא שנהג בשמאל כמובן גם הוא יאיץ לא לתת לך. זה לא נגמר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

ד"א, זה טיפ החודש בחתימה של רב הפורום כבר כמה שנים.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למעשה הייתי מסתפק בזה אם נהג על הכביש הראשי לא היה מאיץ כמו לא יודע מה כשהוא קולט רכב בנתיב השתלבות. הוא אמור להמשיך באותה מהירות וזו אחריות של מי שמשתלב להאיץ/לא להאיץ בהתאם למצב התנועה ולהשתלב כשזה לא מהווה סיכון. ברגע שנהג על הכביש הראשי מתחיל להאיץ כאילו אין מחר, הוא יוצר את הסיכון והסיכון פה הוא מהגדולים שיש (מהירויות גבוהות).

בת'כלס? ככל שקיימת אפשרות עדיף לעבור לשמאל (רק לקטע של ההשתלבות). הצרה היא שנהג בשמאל כמובן גם הוא יאיץ לא לתת לך. זה לא נגמר.

ואולי הנהג שנוסע בכביש הראשי בעצם האיט ובשניה שקלט שיש לו עסק עם נהג "רדום" שלא מאיץ (מוריד הילוך / "נותן קיק") החליט להאיץ בעצמו?

הדבר שהכי מעצבן אותי בכביש הוא להגיע לרכב שגורם לי להאיט שלא לצורך בכביש שאמור לזרום, מ-100 פתאום לרדת ל-60, בעליה, זה מעצבן!

Just daily

07' Škoda Octavia 1.9 TDI DSG6 09' Toyota Avensis

HU: Alpine CDE-126BT AMP: Mac Audio ZX 4000 SUB: Hifonics HFI12D4

מצלמות תיעוד לרכב - המון מידע והמלצות מחברי הפורום

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טיפ החודש #1: סעו בתחבורה ציבורית כשזה מתאפשר.

טיפ החודש #64: אופנוע הוא גם כלי רכב, שמור ממנו מרחק.

טיפ החודש #102.5: אל תגרד מקומות מסויימים בגוף אחרי שהתעסקת עם פלפלים חריפים. (במיוחד לא בזמן נהיגה...)

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ד"א, זה טיפ החודש בחתימה של רב הפורום כבר כמה שנים.

אה לא ידעתי. חשבתי שאם כבר בוחרים טיפ אחד שיופיע כמה שנים... זה צריך להיות זה:

סע בזהירות, ובמהירות, ובלי יהירות, ותשמור על בריאות

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ואולי הנהג שנוסע בכביש הראשי בעצם האיט ובשניה שקלט שיש לו עסק עם נהג "רדום" שלא מאיץ (מוריד הילוך / "נותן קיק") החליט להאיץ בעצמו?

הדבר שהכי מעצבן אותי בכביש הוא להגיע לרכב שגורם לי להאיט שלא לצורך בכביש שאמור לזרום, מ-100 פתאום לרדת ל-60, בעליה, זה מעצבן!

שלום לך מר Freak_Miky,

לטעמי נהג על הכביש הראשי לא אמור להאט אלא לנסוע רגיל ועל המשתלב להשתלב בהתאם לתנאים אלו. הלנתי על כך שנהג המבחין במשתלב עושה הכל כדי לטרפד זאת. נדמה לי שאני חוזר על דברים במילים אחרות.

טיפ בשבילך אישית: אל תתעצבן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם כבר טיפים אז תזוזו מהנתיבים השמאליים ותחזרו לימינים אם אתם לא עוקפים או מנסיים להקוף, גם אם זה אומר שאתה נוסע 110 בכביש 6 עם 3 נתיבים. ולא לא לא באמצעי בימיני זה כביש מהיר שעם אוטו נורמלי בכיף אפשר לנסוע בוא 130-140 ואני רואה הרבה נהגים נואשיים שנמאס להם וגם אני לפעמיים מתחילים לעשות "סללומים" כמו במהיר ועצבני ועוקפים מהימיני ומהאמצעי שירה של 10 מכוניות שנוסעת בשמאלי אחרי איזה נהג קשיש או נהגת מפגרת שבכלל המסלול האמצעי ריק לגמרי או הימיני.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אל תחמיץ אף הזדמנות לדו קרב בכביש.

אחרי שייקבע למי יש יותר קטן, כתוב בפורום מי הגיע ראשון ובכמה שעות הפרש. (אה, לא לפונטה ארנס אתה נוסע ?) .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה זה הקשקוש הזה? אני שואל ועונה.

זכות קדימה שלי ? כן.

אתה רוצה שאני אאט ואתן לרכב אחר להיכנס לפניי, על הדרך אני כנראה אאט רכבים אחרים שנוסעים אחריי ובגלל שאני צדיק הדור אני גוזל מזמנם על מנת לתרום אותו לנהג המשתלב ומסכן אותם בהאטה לא חוקית ומיותרת ? כן.

אתה ממליץ במקרה הצורך על מעבר נתיב מיותר לחלוטין ומסכן אנשים על הכביש על מנת לבצע את מתן זכות הקדימה כשחוקית הוא שלי ? כן.

בקיצור אתה ממליץ להפוך את הכביש ליותר מסוכן ממה שהוא היום.

אולי לחילופין שהנהג המשתלב יזדיין בסבלנות ?

לא לחינם זכות הקדימה היא שלי.

מצטער על הבוטות אבל ממש הצלחת לעלות לי על העצבים עם השטות הזו.

אם עוקפים אותך מימין את/ה כנראה בנתיב הלא נכון.

(lancia delta turbo mk3 (844

HU: ECLIPSE CD5000   AMP: NAKAMICHI PA1004   SUB: ROCKFORD FOSGATE rfz3412    FRONT: RAINBOW CS 3/160

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה זה הקשקוש הזה? אני שואל ועונה.

זכות קדימה שלי ? כן.

אתה רוצה שאני אאט ואתן לרכב אחר להיכנס לפניי, על הדרך אני כנראה אאט רכבים אחרים שנוסעים אחריי ובגלל שאני צדיק הדור אני גוזל מזמנם על מנת לתרום אותו לנהג המשתלב ומסכן אותם בהאטה לא חוקית ומיותרת ? כן.

אתה ממליץ במקרה הצורך על מעבר נתיב מיותר לחלוטין ומסכן אנשים על הכביש על מנת לבצע את מתן זכות הקדימה כשחוקית הוא שלי ? כן.

בקיצור אתה ממליץ להפוך את הכביש ליותר מסוכן ממה שהוא היום.

אולי לחילופין שהנהג המשתלב יזדיין בסבלנות ?

לא לחינם זכות הקדימה היא שלי.

מצטער על הבוטות אבל ממש הצלחת לעלות לי על העצבים עם השטות הזו.

להאט לא. להאיץ גם לא.

לעבור נתיב ? זה לא מסכן אף אחד כל עוד אתה עושה זאת נכון. מיותר ומסוכן ? לעתים אף יעיל ובטוח יותר (רחוק ממוקד סכנה). אגב, בהרבה מדינות אירופה זה דבר מקובל לחלוטין - עוברים לנתיב שמאל, רחוק יותר, כשמישהו מנסה להשתלב, כל זמן שזה אפשרי כמובן.

לא הכל שחור ולבן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

^^ לא בדיוק.

אני יכול להגיד לך שאני נותן לאנשים להשתלב באופן חופשי, גם אם הם עוברים נתיב בלי לאותת.

לא רק שאני לא מעכב את התנועה, התנועה זורמת בצורה טובה יותר.

איך זה? אתה בטח שואל את עצמך.

ובכן, פשוט מאוד. אם אני מרים רגל מהגז, לא בולם, והבחור בנתיב ההאצה משלב בצורה רגועה, שנינו מגיעים למהירות המותרת בזמן קצר יחסית. (הוא מאיץ ויודע שהוא יוכל להיכנס בלי להלחם ואני לא מאיט מדי.)

לעומת זאת, אם אני לא אתן לו להשתלב, הוא יאלץ להאט. בסופו של דבר יגמר לו נתיב ההאצה והוא יאלץ "לחתוך" מישהו ולגרום לו להאט בצורה "עצבנית". כל הטור מאחוריו יבלום גם וכך גם יגיע לעצירה מלאה. (כך בעצם נוצרים פקקים...)

אני חושב, ואני לא יכול להגיד שחקרתי את זה בצורה מדעית, שאם כולם יתכנסו בצורת ריץ' רץ', כל עניין הפקקים יגמר. אבל זה רק אני...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

blackice אתה צודק, לא חסרים נהגים ממהרים שבתוצאה הסופית רק מעכבים את עצמם ובנוסף את כולם.

סבתא בסוזוקי אלטו, אני פונה אל הלב שלך, למה לעזאזל את מנסה להשתלב בכוח ובקיק-דאון? את הרי רואה במראה שאני "טס נמוך".

Just daily

07' Škoda Octavia 1.9 TDI DSG6 09' Toyota Avensis

HU: Alpine CDE-126BT AMP: Mac Audio ZX 4000 SUB: Hifonics HFI12D4

מצלמות תיעוד לרכב - המון מידע והמלצות מחברי הפורום

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4206 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...