Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

(התיעצות בנוגע לשיפור) עוצמת הבלימה בסיוויק 97

Berserker
שימו לב! השרשור הזה בן 4227 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום חברים.

בשותי סיוויק האצ' 1.4 97 שזקוקה להחלפת צלחות ורפידות בקרוב.

אין לרכב ABS ולאחרונה אני מגיע למצבי נעילה בקלות יתרה.

הבנתי שלדגמי 1600 יש צלחות גדולות יותר. האם זה ישפר לי את הבלימה במידה ואתקין צלחות שמיועדות ל1600?

האם ההחלפה הנ"ל דורשת החלפה של עוד מכלולים (קליפרים?)?

רפידות EBC מאוד מומלצות כאן, כנראה שארכוש בקרוב.

צמיגים חדשים ורחבים יותר כבר יש.

אשמח להיענות והצעות נוספות.

מי שיכתוב שהרכב לא זקוק לשיפור ומקורי זה הכי יענש בחומרה.

Honda civic EJ6

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אממ...אממ...

אתה מבין שאם ננעלים לך הגלגלים זאת אומרת שהגלגלים לא אוחזים מספיק לעומת עוצמת הבלימה שמופעלת עליהם? אם תשפר את מערכת הבלימה הבעיה רק תחמיר.

נ.ב.

אם אתה כבר רץ למערכת בלימה, תשקול גם קליפרים ומשאבת בלם יתנו תוצאה הרבה יותר טובה מרק דיסקים ורפידות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה מגיע למצב של נעילת גלגלים הבעיה היא בצמיגים ולא בבלמים (בבלמים מטפלים בלי קשר).

מה שאני אומר בעצם זה שאתה לא צריך לשפר את הבלמים אלא את הצמיגים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצמיגים הם YOKOHAMA C DRIVE במידה 185.60.14 בני פחות משנה, שזה לא רע.

איך קורה שעדיין ננעלים הבלמים?

נדרשת לחיצה הגונה כדי לבלום כמו שצריך, ומשם המרחק לנעילה לא רחוק.

הייתי מרחיב לצמיגים ברוחב 195, אך עם המנוע הנוכחי אני מפחד שהרכב יהפוך לעגלה...

משאבת בלם נשמעת כמו משהו רציני ויקר...

השאלה היא האם צלחות גדולות יותר גורמות לבלימה טובה יותר?

במה כרוכה החלפת קליפרים ומשאבת בלם? במידה ואני הולך על זה, מה המבחר?

Honda civic EJ6

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שום שיפור במערכת הבלימה לא יעזור לך אפילו לא בקצת במצב זה.

הבעיה שלך מתחילה בצמיגים שלא אוחזים טוב, או מבולמי זעזועים גמורים.

כאשר אין אחיזה בכביש הבעיה היא בחיכוח בין הצמיג לכביש, עד שלא תפתור את הבעיה הזו לא תוכל לשפר את יכולת הבלימה נקודה.

הצמיגים שלך מחליקים על הכביש, כאשר תשפר את האחיזה בכביש ויהיה לך קשה מאוד להגיע למצב של נעילת גלגלים רק אז יש מקום לשפר את מערכת הבלימה עצמה, כל עוד לא הגעת לגבול יכולת מערכת הבלמים אין לך מה ליגוע בה.

ה"צוור בקבוק" אצלך הוא האחיזה שככל הניראה מגיע מהצמיגים או בולמי זעזועים גמורים.

כאשר הבולמים גמורים והרכב נהפך לקופצני אז הגלגלים מקפצים תוך כדי בלימה ומאבדים אחיזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמו שכבר כתבו לך, הבעיה שלך אינה במערבת הבלימה שמבצעת את תפקידה (עובדה שהגלגלים ננעלים).

כמה אופציות:

1.צמיגים יבשים (למרות שהם רק שנה על הרכב).

2.בולמים\קפיצים עייפים שפוגעים באחיזת הגלגל.

3.סגנון נהיגה אגרסיבי\לקוי שאינו תואם את הסט אפ של הרכב.

לא תמיד האשמה היא בצמיגים, כדי להנות מנהיגה ספורטיבית אתה חייב להכיר את הרכב מבחינת נקודות חוזק ותורפה.

נקודת תורפה יכולה להיות למשל בלמים שמתחם מים מהר יחסית ולכן הנהג צריך להבין שאחרי סשן של כמה בלימות חזקות ממהירות גבוהה הוא צריך לצנן את הקצב לאיזה דקה כדי לתת למערכת להתאוורר ולהתקרר כדי שהיא תוכל להמשיך לספק את הסחורה מבלי לדעוך.

הכתוב בפסקה האחרונה לא מיועד ספציפית לפותח השרשור אלא בכלליות.

ניתן לפנות אלי בה"פ לייעוץ בענייני יהלומים ותכשיטים

http://www.sheynjewellery.com.hk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אם מערכת הבלימה שלך היתה חלשה, עדיין במצב שאתה מתאר הצעד הנכון יהיה להחליף לצמיגים טריים.

מערכת בלימה חזקה אפילו סופר משופרת לעומת הסטנדרטית רק תחריף את איבוד האחיזה.

תחליף לצמיגים טריים ואז אם לא תהיה מסופק מעוצמת הבלימה אפשר יהיה לבצע שדרוגים:

1) החלפת רפידות.

בחירת רפידות שקולה, כאלו שלא ישחקו מהר את הדיסקים, לא ירעישו מידי ולא יפרישו הרבה אבק.

אחרת תאלץ לקנות גם דיסקים מתאימים לרפידות.

2) הקפיצה לשלב הבא יקרה משמעותית :

דיסקים גדולים וקליפרים מתאימים שעדיין יכנסו בגלגלים, אחרת גם הגלגלים ידרשו לפנות מקום.

זה לא מספיק כי עכשיו לקליפרים הגדולים יש תאבון גדול יותר לקצב הזרמת נוזל הבלימה, ולכן צריך משאבה מתאימה,

אבל משאבה חזקה ללא מגבר בלם מתאים, גם לא תעשה את עבודתה, ועל הדרך רצוי להחליף צינורות בלימה ונוזל בלימה)

אני מגיע מעולם הצרפתיות הקטנות, עלות החלקים לשדרוג (חלק מפירוק ושיפוץ), לא כולל עבודה (מבצע לבד) נעה באיזור ה 2000 ש"ח.

אני מעריך שהעלויות בהונדה גבוהות יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבנתי, תודה על התגובות, למדתי המון.

מערכת המתלים עברה שדרוג מקיף לפני פחות מחודש בעלות שקרובה לשווי הרכב.

הצמיגים כאמור בני פחות משנה.

לאחר החלפת הבולמים והקפיצים לקוילאוברים אכן הגיעה ההרגשה שנק' התורפה כעת הם הצמיגים. מכיוון שהם יחסית חדשים אין טעם להחליפם, אני מניח שפשוט אחליף לצלחות ורפידות ברמבו תחליפיות, ואחסוך לצמיגים רחבים ואוחזים יותר.

פרוקסימה, הקפיצה לשלב הבא תתבצע לאחר החלפת מנוע, מתי שזה יקרה...

תודה לכולם וחג שמח!

Honda civic EJ6

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה לך להשקיע ברפידות וצלחות אם הבעיה שלך היא לא הדעיכה? אם אתה באמת צריך את זה לספורטיביות או בשביל הבטחון, תחליף לצמיג ספורטיבי זול (כמו הטויו).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שמע בו נעשה סדר בדברים.

1. הונדה סיוויק 1.4 ללא ABS הגלגלים ננעלים מהר מדי? ליחס ל... או פשוט ננעלים מהר?

לפתרון הבעיה:

1 מתלים חדשים, כלומר קוילאוברים? איזה? נקווה שגם על הדרך משולשים א הגומיות שם, אם לא אולי זה.

2 צמיגים בני פחות משנה יוקוהמה.

אתה רוצה:

לפתור את הבעיה ועל הדרך להרכיב מערכת בלימהיותר איכותית וחזקה משלך?!

בו אני ינסה לעזור לך להפריד, אם עד כאן לא הבנתה מה החברה פה אומרים לך.

קודם כל מה משב המשולשים הגומיות שם? כיוונים האם יש משיכה מסוימת בעת הבלימה. מתי חודש נוזל הבלמים?

לא הכי קשור אבל קודם בודקים תקינות מערכות.

עכשיו בכללי אתה מרוצה מהבלימה, עד החלו בעיות הנעילה?!

מכאן כנראה שכמו שאמרו כאן הרוב נקודת התורפה היא הצמיגים.

אבל שים לב ידידי, גם לאחר צלחות רפידות וקאליפרים של 1.6 ושל מה שלא תרצה, לא ישפרו את העניין.

אגב על מנת להגדיל את המידה של הקלחת וקאליפר יותר גדול, בכדי שכל זה יעבוד כראוי,כדי גם לארגן בוסטר יותר גדול ומשאבה בעלת קוטר בוכנה פנימית גדולה יותר. ועדיין זה לא פותר את בעיית הנעילה, אלה נועל הרבה יותר מהר.

לגבי זריקת השם ברמבו, אתייחס בקצרה לענמיין. נכון שכדי להרכיב מוצרים איכותיים וכו...

אבל בבקשה דבר בדגמים. כיוון שאני יודע כמה בערך אמורים לעשות רפידות וצלחות של ברמבו שהם למעשה התחליף היותר טטוב מהמקורי בכמה רמות, אבל יש מעל עוד כמה דגמים.

על כן איני בטוח שאתה הולך להשקיע מעל 1000 ש"ח על צלחות רפידות בטח אתה יותר בכיוון של גג 600.

זה דגם הפשוט של ברמבו, איכותי והכל, אך זה לא מה שאתה חושב שזה. תבין אין מוצרים טובים בזול, זה דגם פשוט אולי ברמה של הלוקס. ועדיין לא פותר את הבעיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כי זמנם חלף...

צמיג טוב יותר זה מידה גדולה יותר וזה גאנט חדש...

מינימום 3.5K שח שאין לי כרגע.

אז תחסוך מעצמך הוצאה מיותרת בשדרוג מערכת הבלימה כי זה לא יתן לך כלום חבל על המאמץ הבעיה שלך היא בצמיגים.

אמרת שהבנת, כניראה שלא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מיט, אני חושב שפיספסת אותו.

הוא כבר הבין שהבעיה בצמיגים, אבל הוא אומר שבכל מקרה הגיע הזמן להחליף רפידות ודיסקים אז אם כבר אז עדיף להרכיב מערכת משופרת.

אני לא מתיימר להיות גאון מערכות בלימה אבל לדעתי גם הסט הכי פשוט של ברמבו יהיה עדיף על סט מקורי של רכב שפותח בתחילת שנות ה90. לגבי משאבת בלם, אם נכנסים לשם אז זה בגלל קליפרים יותר גדולים, אם נכנסים לקליפרים אז זה בגלל רפידות יותר גדולות, אם נכנסים לרפידות אז זה בגלל דיסקים יותר גדולים. אם הוא נשאר עם מידות מקוריות אין לו סיבה להתחיל להשתולל.

לפות"ש,

או שאתה מתחרע יותר מידי על הדוושה באמצעית(אני גם ברכב בלי ABS ועדיין לא ננעלו לי הגלגלים אף פעם בלי שניסיתי לנעול אותם מראש) או שתקפוץ לבדוק תקינות של הצמיגים, כי זה ממש לא נשמע תקין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4227 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...