Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מיקום הקליפר ביחס לבולם

edan82
שימו לב! השרשור הזה בן 7175 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מראש אני אומר,לא ידעתי אם לשאול את זה כאן או בטכני,אז קבלו את התנצלותי אם זה לא הפורום המתאים.

שאלה שכבר הרבה זמן מסקרנת אותי- בחלק מהרכבים שאני רואה על הכביש,הקליפרים של הדיסקים (כמובן אני מתייחס אך ורק לבלמי דיסק) בסרן הקדמי יושבים בחלק האחורי של הגלגל,ובחלק הקליפר יושב דווקא בחלק הקדמי של הגלגל (לצורך העניין יושב קרוב יותר לפגוש הקדמי מאשר לדלת הקדמית).

אותו כנ"ל לגבי הסרן האחורי.

מה שאני רוצה לדעת זה האם יש למיקום הקליפר חשיבות מיוחדת (מגדיל את עוצמת הבלימה\מאזן עוצמת בלימה בין סרנים וכו') או שזה חסר חשיבות ?

תודה מראש....

נ.ב

תמונה להמחשה-מיקום הקליפר במכונית החלומית (הלוואי על כולנו) בסרן הקדמי שונה ממיקומו בסרן האחורי.

http://www2.us.porsche.com/english/usa/carreragt/modelinformation/experience/desktop/bilder/icon4_384x280.jpg

ניתן לפנות אלי בה"פ לייעוץ בענייני יהלומים ותכשיטים

http://www.sheynjewellery.com.hk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מראש אני אומר,לא ידעתי אם לשאול את זה כאן או בטכני,אז קבלו את התנצלותי אם זה לא הפורום המתאים.

שאלה שכבר הרבה זמן מסקרנת אותי- בחלק מהרכבים שאני רואה על הכביש,הקליפרים של הדיסקים (כמובן אני מתייחס אך ורק לבלמי דיסק) בסרן הקדמי יושבים בחלק האחורי של הגלגל,ובחלק הקליפר יושב דווקא בחלק הקדמי של הגלגל (לצורך העניין יושב קרוב יותר לפגוש הקדמי מאשר לדלת הקדמית).

אותו כנ"ל לגבי הסרן האחורי.

מה שאני רוצה לדעת זה האם יש למיקום הקליפר חשיבות מיוחדת (מגדיל את עוצמת הבלימה\מאזן עוצמת בלימה בין סרנים וכו') או שזה חסר חשיבות ?

תודה מראש....

נ.ב

תמונה להמחשה-מיקום הקליפר במכונית החלומית (הלוואי על כולנו) בסרן הקדמי שונה ממיקומו בסרן האחורי.

http://www2.us.porsche.com/english/usa/carreragt/modelinformation/experience/desktop/bilder/icon4_384x280.jpg

למיקום הקליפר אין ממש חשיבות, זאת בשל היות הדיסק בעל תנועה סיבובית, איזון/משקל וכו' אינם גורמים המשפיעים ישירות על סיבובו. בד"כ הסיבה שאתה רואה אותו במיקומים שונים אצל יצרנים שונים הינה אוורור שונה ממכונית למכונית (עיצוב אירודינאמי של הכנף וכו'), מרווח פנימי בין חלקו הפנימי של הגלגל לציריה, אקס או מה שהולך באותו רכב וכו'. מקובל למקם את הקליפר בצידי הדיסק או בחלקו העליון ולא מתחתיו בשל שחיקת הרפידה הגורמת לחלקיקים זעירים מהרפידה להתפורר ובעצם מיקום הצד, בזמן נסיעה, חלקיקים אלו "נופלים" ועפים להם עם הרוח ולא מצטברים, בחריצים וכו', כפי שיכול היה לקרות במיקום תחתון, בזמן עצירה ושחרור הרפידה מהדיסק.

ליאור.

תמונה של מערכת הבלימה החדשה שלי, אשר עושה בימים אלו את דרכה מחו"ל :smile: 13" דיסק קדמי ו-12" אחורי, מחורצים ומחוררים, קליפר כפול, 6 בוכנות (בתמונה 4..).

BaerClawSystem.jpg

Track.JPG

חלומות נועדו להתגשם

http://www.BackOnTwo.com

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דבר אחד לא הבנתי מכל ההסבר ...

וזה על הבולם עצמו , שאמרת בוכנות איפה בידיוק יש בוכנות ? בדיסק או בקליפר ?

והבוכנות בבולם זה כמו במנוע או שזה בכלל משהו אחר ?

Mitsubishi Colt 2003

תמונות : http://www.pbase.com/dannir/

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למיקום הקליפר אין ממש חשיבות, זאת בשל היות הדיסק בעל תנועה סיבובית, איזון/משקל וכו' אינם גורמים המשפיעים ישירות על סיבובו. בד"כ הסיבה שאתה רואה אותו במיקומים שונים אצל יצרנים שונים הינה אוורור שונה ממכונית למכונית (עיצוב אירודינאמי של הכנף וכו'), מרווח פנימי בין חלקו הפנימי של הגלגל לציריה, אקס או מה שהולך באותו רכב וכו'. מקובל למקם את הקליפר בצידי הדיסק או בחלקו העליון ולא מתחתיו בשל שחיקת הרפידה הגורמת לחלקיקים זעירים מהרפידה להתפורר ובעצם מיקום הצד, בזמן נסיעה, חלקיקים אלו "נופלים" ועפים להם עם הרוח ולא מצטברים, בחריצים וכו', כפי שיכול היה לקרות במיקום תחתון, בזמן עצירה ושחרור הרפידה מהדיסק.

ליאור.

תמונה של מערכת הבלימה החדשה שלי, אשר עושה בימים אלו את דרכה מחו"ל :smile: 13" דיסק קדמי ו-12" אחורי, מחורצים ומחוררים, קליפר כפול, 6 בוכנות (בתמונה 4..).

BaerClawSystem.jpg

Track.JPG

תתחדש!!!

גילי

מחפש בלוק מנוע V8 לתרומה וגם מחסן למכוניות שלי

האם זה נכון שחמישה מכל ארבעה אנשים מתקשים במתמטיקה ?

הציבור מטומטם, ולכן הציבור משלם...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דבר אחד לא הבנתי מכל ההסבר ...

וזה על הבולם עצמו , שאמרת בוכנות איפה בידיוק יש בוכנות ? בדיסק או בקליפר ?

והבוכנות בבולם זה כמו במנוע או שזה בכלל משהו אחר ?

הבוכנות נמצאות בקליפר, הן אלו שבעצם מפעילות לחץ על הדיסק בכדי להאט את מהירות הסתבבותו.

נ.ב

ליאור, תתחדש!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למי ששאל על הבוכנות בקליפר.

030628-2926.jpg

הבוכנה היא הכוסית שבמרכז.

שמוליק

המכוניות שלי : Lantis-F 98 -> מאזדה מיאטה 95

המכוניות של אשתי : יונדאי אקסט 95, מאזדה 3 2006, מיאטה NB 2003, סיטרואן C3 2017

המכוניות ליסינג שהיו לי : מאזדה 3 2010, סוזוקי סוויפט 2014, סוזוקי ויטרה 2016, רנו גרנד קופה 2019, סקודה קאמיק

החלום : RX8

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחלה הסבר,תודה רבה,למדנו עוד משהו.

נ.ב

ליאור תתחדש.......LOOKING GOOD........!

ניתן לפנות אלי בה"פ לייעוץ בענייני יהלומים ותכשיטים

http://www.sheynjewellery.com.hk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבוכנות נמצאות בקליפר, הן אלו שבעצם מפעילות לחץ על הדיסק בכדי להאט את מהירות הסתבבותו.

נ.ב

ליאור, תתחדש!

תיקון קטן..

הבוכנות מפעילות לחץ על הרפידה והרפידה מאטה את מהירות סיבוב הדיסק...

:wink:

בברכה,

שחף בן צבי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למי ששאל על הבוכנות בקליפר.

030628-2926.jpg

הבוכנה היא הכוסית שבמרכז.

שמוליק

באמת קוסית...

רון.

oo==00==00

למכירה אגזוז SEBRING אובלי, כניסה 2.5', פרטים בה"פ

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7175 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...