Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שמן מנוע למנוע RFV שמורכב עם סעפות של GTI6- תהיות איזו צמיגות מתאימה

שימו לב! השרשור הזה בן 4207 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

כרגע אני משתמש ב10-60 SHELL HELIX ULTRA RACING, אחרי הרבה שיחות עם אנשים מהתחום המוטורי, כולם טוענים ששמן בצמיגות הזאת לא מגיע בהתנעה קרה למעברים, ויוצר נזק ובגלל העובדה שהוא צמיגי יותר הוא יוצר עומס על המנוע וגורם לצריכת דלק גבוהה יותר.

המלצת יצרן למנוע הזה היא 10-40

מיותר לציין שהרכב רואה מדי פעם את מנתק ההצתה, ונמצא בטיולים אחת לחודש. בקיץ שלנו הטמפ' מגיעות ל35-37 מעלות ובמנוע הרבה יותר.

האם כדאי לרדת בצמיגות?, המנוע דנדש במצב עצבני לא אוכל לא שותה ולא משחק סנוקר, וכל אמן שלו זה סוכר.

האם כדאי לעבור לשמן 5-50?

התענוג שמוביל אותך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 39
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

כמות האנשים שבאמת מבינים בשמני מנוע בארץ שואפת ל 0 (וזה לא נאמר מתוך התנשאות, גם אני לא בדיוק מהנדס שמנים). אם זה מה שאמרו לך אז כדאי שתחפש אנשים אחרים לקבל מהם עצות.

הבעייה שלך היא לא עם ציון ה 10 אלא עם המספר השני בקצה הסקאלה שמיותר לחלוטין ומביא יותר נזק מתועלת, בטח אם המלצת היצרן מדברת על שמן 40.

במקרה הזה השמן הטוב ביותר שתוכל לשים ברכבך הוא שמן 5 או 0W40, וזאת בהנחה שהרכב משמש אותך ביום-יום, המנוע שלך לא בלוי בצורה חריגה והשמן שאתה שם הינו סינטטי מלא מחברה מוכרת העומד בתקן הנדרש ע"י היצרן ותקפיד על משטר טיפולים קפדני ולא מחפף.

מאחר וברור לי לאן הרוחות בשרשור הזה ינשבו, מי שחושב אחרת מוזמן להביא נימוק מקצועי להמלצותיו ולא להתנגח "מה אתה מבין", זה לא תורם למקצועיות הפורום ולא מוסיף כבוד לאף אחד.

איתמר.

"מדינה מפותחת היא לא מדינה בה העניים נוסעים ברכב פרטי אלא מדינה בה העשירים נוסעים בתחבורה ציבורית"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רכב הנמצא קבוע במסלול עם סל"ד של 6000-10.000 - רצוי שמן הנושק ל 60 .

רכב עם מנוע בסל"ד רגיל עם כניסות ל 6000 סל"ד מספיק 40 ואולי 50 - לפי המלצת היצרן .

אם השימוש ברכב הוא בד"כ רגיל , ורק מידי פעם כניסה לסל"ד גבוה ולא קבוע של יותר מ 10 דקות על הסל"ד הגבוה .

לדעתי 5W-40 סינטטי איכותי , יספק הגנה ושימון טוב , ופחות מאמץ למנוע ולמשאבת השמן .

כרגע אתה עם 10W-60 - נסה לעבור לתקופה מסויימת ל 5W-50 סינטטי איכותי - וראה תוצאות .

אם הכל תקין , בשלב הבא בדוק אפשרות לעבור ל 5W-40 .

אייל .

עצמאי בשטח - 1 מטר מהצד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אצלי ברכב הונדה ACCORD TYPE R מומלץ שמן יצרן 5W30 ,5W40 סנטטי ,או 10W40 חצי ס.המנוע בנוי לעבוד בטורים מאוד גבוהים 6800 -7500 .לכן לא נראה שיש צורך לשים ברכבים שעובדים בטורים יותר נמוכים ,את כל השמנים 10W60 או 5W50 . אלה אם אתם כל היום במנתק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

TGT, אין קשר אם המנוע חובב סל"ד גבוה או לא. גם מעולם לא ראיתי המלצה של יצרן לגבי שמן מינרלי \ חצי \ סינטטי מלא אלא רק המלצות לצמיגות ותקן.

איתמר.

"מדינה מפותחת היא לא מדינה בה העניים נוסעים ברכב פרטי אלא מדינה בה העשירים נוסעים בתחבורה ציבורית"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במקרה הזה השמן הטוב ביותר שתוכל לשים ברכבך הוא שמן 5 או 0W40, וזאת בהנחה שהרכב משמש אותך ביום-יום, המנוע שלך לא בלוי בצורה חריגה והשמן שאתה שם הינו סינטטי מלא מחברה מוכרת העומד בתקן הנדרש ע"י היצרן ותקפיד על משטר טיפולים קפדני ולא מחפף.

איתמר, לשיטתך, מדוע שמנים שצמיגותם ה"קרה" היא 10 או אפילו 5 קיימים בכלל? הרי עדיף היה לייצר שמנים בעלי צמיגות קרה קבועה ודלילה ככל הניתן כדי לייצר זרימה טובה יותר וחסכון באנרגיה וכן זרימה טובה יותר ברגע ההתנעה. אז למה יש גם שמנים בצמיגות 20W40?

פשוט מאוד: הצמיגות הקרה לא נפרדת לחלוטין מהצמיגות החמה ולהיפך. יש ביניהן יחסי גומלין. שמן 5W40 ו-0W40 לא יתנהגו בדיוק אותו דבר בטמפרטורת עבודה בפועל ולכן שמן 0W40 יהיה מעט דליל מדי. החסכון שיווצר מזרימה טובה יותר יהיה זניח לחלוטין בהשוואה להגנה הפחות טובה ואף לבעיות תפקוד של משאבת השמן (תלוי בגודל המעברים) ושל מרימי שסתומים הידראולים, אם ישנם.

אני כן מסכים שאין סיבה "לחנוק" כל מנוע עם שמן 20W50 או אפילו 10W40 אם אפשר ללכת על משהו דליל יותר, אבל 5W40 ולעתים אפילו 5W30 זה בהחלט מספיק ולא צריך להגזים. אולי בעתיד מעברי השמן ברכבים יהיו עוד יותר דקים ואז שמנים כמו 0W40 וכיוצא בהם יהיו שמישים גם בטמפרטורות של אגן הים התיכון.

הייתי בטוח שהילוך M נועד בשביל עליות [Mountain]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אתייחס פיסקה פיסקה.

שמני 10, 15 ו 20 קיימים כי פעם זו הייתה הטכנולוגייה, היה קשה ויקר לייצר שמנים שפחות צמיגיים מזה. היום זה אפשרי וזול.

נכון, יש קשר בין הצמיגות ה"קרה" וה"חמה" אבל זה לא קשור לעניין. שמן 5W40 ושמן 0W40 יתנהגו בדיוק אותו דבר בטמפ' העבודה (במסגרת הטולרנס שמוגדר לצמיגות 40 שנמדדת בטמפרטורת עבודה 100 מעלות צלזיוס), יהיה הבדל זניח יחסי בצמיגויות עד ההגעה לטמפ' העבודה, שמן ה 0 יהיה דליל יותר מה 5 לאורך כל הסקאלה.

גם טענתך השנייה לא מחזיקה מים מהסיבה הפשוטה שמעברי השמן במנוע בנויים לעבודה כאשר השמן הגיע לטמפ' העבודה, היא הטמפ' בה המנוע נמצא רוב ימי חייו (בתיאורייה). שמן קר אף פעם לא יהיה דליל יותר משמן חם ולכן כל מה שאתה אומר על מרימי שסתומים הידראוליים וכו' לא נכון.

אני גם טוען שאסור לרדת מתחת הצמיגות המינימלית שהיצרן אישר לטמפ' העבודה (כלומר בד"כ 40 או 30) אבל אני לא מסכים ששמן 0 או 5 מיותרים בשימוש בארץ. בגלל שהשמנים האלה דלילים יחסית בהתנעה קרה הם זורמים טוב יותר כשהמנוע קר, מקלים על התנעתו ותורמים לשמירת המכלולים טוב יותר משמנים צמיגיים יותר כמו 10 או 15.

איתמר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי שמן 5W40 או 5W30 - אתה צודק. אבל לדעתי שמן בצמיגות 0W40 הוא קצת דליל מדי ולא שווה את ה"יתרונות" שלו במזג האוויר הישראלי. כמו שלא צריך להגזים ולקחת שמן צמיגי, ואני מסכים לחלוטין שלא צריך להשתמש שלא לצורך בשמן 15W40 או אפילו 10W40 אם אפשר דליל יותר. אני טוען שאותו הדבר נכון גם לגבי נטיה ללכת לכיוון השמנים הדלילים: לא צריך להגזים, גם לא אם מדובר "רק" בצמיגות הקרה.

עוד נקודה, שציינת נכון, ואני חושב שכדאי להסביר אותה אחת ולתמיד לקוראים: שמן 5W40 לא מתנהג כמו שמן 5 כשהוא קר וכמו שמן 40 כשהוא חם, כי זה אומר שהוא נעשה יותר צמיגי עם עלית הטמפרטורה וזה לא הגיוני. הכוונה היא שכשהשמן קר, הוא מתנהג כמו שמן בצמיגות 5 כשהוא קר. וכשהוא חם הוא מתנהג כמו שמן 40 - כשהוא חם.

הייתי בטוח שהילוך M נועד בשביל עליות [Mountain]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם שווה לעבור לוולווליין 5-50 רייסינג ולראות מה קורה עם המנוע?

או לרדת ישר בטיפול הקרוב לSHELL HELIX ULTRA 5-40?

אגב המלצת היצרן עקב גילו של המנוע ומזג האוויר בארץ היא לעבור אפילו לשמן 15-40.

אוסיף ואומר המנוע דנדש במצב עצבני לא אוכל לא שותה ולא משחק סנוקר, וכל אמן שלו זה סוכר

התענוג שמוביל אותך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ב GTI6 ההמלצה היא 10W40. גם ב XSI.

אני השתמשתי ב 5W40 שש שנים רצוף של LM, לפני ואחרי ההסבה. המנוע עשה 100K ק"מ ללא שום בעיה בזמן הזה. והוא ראה את המנתק יופי.

"החיים הם לא קו ישר" - פיזבן

"If you want to test a man's character, give him power" - Abraham Lincoln

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם שווה לעבור לוולווליין 5-50 רייסינג ולראות מה קורה עם המנוע?

או לרדת ישר בטיפול הקרוב לSHELL HELIX ULTRA 5-40?

אגב המלצת היצרן עקב גילו של המנוע ומזג האוויר בארץ היא לעבור אפילו לשמן 15-40.

אוסיף ואומר המנוע דנדש במצב עצבני לא אוכל לא שותה ולא משחק סנוקר, וכל אמן שלו זה סוכר

ההמלצה הזו לא באה כי זה מה שמומלץ אלא פשוט כי זה מה שהיה והאקלים הים תיכוני של מדינת ישראל מאפשר שימוש גם בצמיגות 15 ברוב אם לא כל ימות השנה. לא אידאלי אך אפשרי.

שוב, אני לא ממליץ על "שמן מירוצים" ובעיקר צריך להיזהר משמן שאינו עומד בתקן הנדרש על ידי היצרן. 5W50 הוא אופציה הגיונית יותר מ 10W60 אבל רחוק מלהיות השמן האידאלי.

ב GTI6 ההמלצה היא 10W40. גם ב XSI.

אני השתמשתי ב 5W40 שש שנים רצוף של LM, לפני ואחרי ההסבה. המנוע עשה 100K ק"מ ללא שום בעיה בזמן הזה. והוא ראה את המנתק יופי.

בשנות ה 90 לא היו נפוצים שמנים סינטטיים או שמנים בעלי צמיגות פחות מ 10. זו הסיבה להמלצה.

על ה LM הסגול שמעתי חוות דעת חיובית מאוד ממכונאי שאני מאוד מעריך את דעתו וניסיונו, הוא אומר שמנועים שטופלו בקביעות בסגול הסינטטי המלא המנועים עובדים מצויין ונראים חדשים מבפנים גם לאחר מאות אלפי קילומטרים.

איתמר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התקן של היצרן מותאם לשנת 99 ששם לא היה בדיוק SHELL HELIX ULTRA RACING 10-60.

המנוע בפירוש מרגיש טוב יותר עם השמן הזה, עובד שקט וטוב.

השאלה אם לרדת לצמיגות של 5-40 לא תחרוץ את דינו בהתגרזנויות.

הבנתי שהוולווליין 5-50 לא מתאים לנסיעה יום יומית וזאת הבעיה איתו.

התקנים של השמן SHELL שכרגע אני משתמש בו:

API SN/CF

ACEA A3/B3/B4

Meets the requirements of BMW M

MB approval 229.1

VW 501 01/505 00

Ferrari

http://www.shell.com/home/content/products_services/on_the_road/oils_lubricants/cars/find_right_car_oils/helix_ultra/ultra_racing/

קישור לדף עצמו

התענוג שמוביל אותך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Lubricant / Capacity Notes

a. Engine oil viscosity options, model year 2000 onwards: petrol engines; -45°C to 45°C, 0W-30/40; -30°C to 45°C, 5W-30/40; -30°C to 50°C ,5W-50; -20°C to 45°C, 10W-30/40; -20°C to 50°C, 10W-50; -15°C to 45°C, 15W-30/40; -15°C to 50°C, 15W-50; -5°C to 45°C, 20W-30/40; -5°C to 50°C; 20W-50. Energy economy oils or 0W-30 must not be used in engines other than those specifically designed for its use.

b. Alternative recommendations,

התענוג שמוביל אותך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לך אולי נראה שהמנוע עובד טוב, תהיה בטוח שבתוך המנוע לחץ השמן גבוה מאוד והזרימה שלו איטית, מה שמפחית מאפקטיביות הקירור ויוצר חיכוך מיותר בין המכלולים.

איתמר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4207 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...