Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מבקש יעוץ לרכישת מכונית "פאר" עד 100,000 ש"ח

Guest Anonymous
שימו לב! השרשור הזה בן 7752 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

סדר עדיפויות (לפי סדר יורד):

1. בטיחות פאסיבית

2. בטיחות אקטיבית

3. יכולת ניהוג

4. אמינות והוצאות אחזקה שוטפות (נמוכות...:)

5. מרווחות

6. שמירת ערך

7. סחירות

רצוי מכונית בת לא יותר מ- 10 שנים. אפשר ידנית. אפשר דיזל.

אשמח מאוד לקבל המלצות על דגמים ספציפיים ככל האפשר.

תודה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה ההגדרה שלך לפאר?

האם מדובר במכוניות מסדר גודל של המרצדס S והב.מ.וו 7, או שגם מכוניות בגודל של סדרה 5 יכולות להתאים?

שי

פיספסת אה הו, אה הו, פיספסת, אה הו. פיספסת, נפלת על פז'ו.

אתה רוצה להתאבד נסה ליפול על שברולט.

פיספסת, פיספסת אה הו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אפילו קשה... הדרישות שלך מאוד גבוהות.

מכונית יוקרה ב-100000 ש"ח היא קנייה מיוחדת. היא לא תהיה חדשה למדי, כך שתצטרך לחפש שנת 97 ומטה.

היא כנראה כן תהיה בטוחה למדי - וזה נתון חשוב לגביך. מצד שני מבחני בטיחות כמו NCAP לא בהכרח נערכו למכוניות אלו, כי הן ישנות מדי. כך שתצטרך להסתמך על אמצעי הבטיחות כמו ABS, כריות אוויר וכולי.

חשובה לך יכולת הניהוג, לכן כנראה שלמרות שוולבו היא בטוחה מאוד, היא יורדת מהרשימה. ב.מ.וו סדרה 5 היא אופציה נהדרת. שנת 96, אולי 97. עדיף מעל 520.

הבעיה היא שאתה דורש עלויות אחזקה נמוכות, סחירות, שמירת ערך ואמינות. את כל אלו לא תמצא בהכרח במכונית יוקרה בת 6-7. אין מה לעשות.

הייתי אומר שלנצ'יה קאפה היא אפשרות טובה, אבל למצוא אחת קשה והעלויות גבוהות. אותו הדבר עם סאאב 9-5..

נראה לי שהב.מ.וו היא האופציה הכי טובה...

רוני

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

על הקטע של שמירת הערך אני לא מתחייב...

אבל ממליץ בחום על סאאב 9-5.

(רק תבדוק טוב שהטורבו לא מעודן מדיי... :lol::wink: )

ואם היא נכנסת בתקציב אז גם רובר 75.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אפילו קשה... הדרישות שלך מאוד גבוהות.

מכונית יוקרה ב-100000 ש"ח היא קנייה מיוחדת. היא לא תהיה חדשה למדי, כך שתצטרך לחפש שנת 97 ומטה.

היא כנראה כן תהיה בטוחה למדי - וזה נתון חשוב לגביך. מצד שני מבחני בטיחות כמו NCAP לא בהכרח נערכו למכוניות אלו, כי הן ישנות מדי. כך שתצטרך להסתמך על אמצעי הבטיחות כמו ABS, כריות אוויר וכולי.

חשובה לך יכולת הניהוג, לכן כנראה שלמרות שוולבו היא בטוחה מאוד, היא יורדת מהרשימה. ב.מ.וו סדרה 5 היא אופציה נהדרת. שנת 96, אולי 97. עדיף מעל 520.

הבעיה היא שאתה דורש עלויות אחזקה נמוכות, סחירות, שמירת ערך ואמינות. את כל אלו לא תמצא בהכרח במכונית יוקרה בת 6-7. אין מה לעשות.

הייתי אומר שלנצ'יה קאפה היא אפשרות טובה, אבל למצוא אחת קשה והעלויות גבוהות. אותו הדבר עם סאאב 9-5..

נראה לי שהב.מ.וו היא האופציה הכי טובה...

רוני

דווקא לא כלכך קשה למצוא 9-5 ואם לא מוצאים בשוק כמעט תמיד יש בטרייד-אין של UMI. עוד אפשרות בתקציב הזה למכונית פאר זאת קאדילאק STS.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סדר עדיפויות (לפי סדר יורד):

1. בטיחות פאסיבית

2. בטיחות אקטיבית

3. יכולת ניהוג

4. אמינות והוצאות אחזקה שוטפות (נמוכות...:)

5. מרווחות

6. שמירת ערך

7. סחירות

רצוי מכונית בת לא יותר מ- 10 שנים. אפשר ידנית. אפשר דיזל.

אשמח מאוד לקבל המלצות על דגמים ספציפיים ככל האפשר.

תודה!

אופל אומגה, בתקציב הזה תוכל להשיג שנת 99 (אנחנו מוכרים כזו שנת 2000 אבל היא גדולה עלייך בגלל כל התוספות), יש לה גם מנוע דיזל מאותם שנים . . .

האומגה לא הכי אמינה אבל הרכב נוח בצורה מדהימה, אני ממליץ ללכת על רמת הגימור הגבוה (ELEGANCE) עם ריפודי עור (אתה לא מדמיין איזה הבדל משמעותי לעומת ריפודים רגילים), ברמת הגימור הגבוה העיצוב הוא לא שחור קודר סטייל BMW אלא בצבע קרם וחום שנראה הרבה יותר טוב . . .

לרכב יש מנוע 2500 סמ"ק (V6) שמספק מספיק כח (משנת 2000 המנוע הוחלף ל-2600 סמ"ק), גיר מצויין (העברות סופר חלקות, יש לו גם מצב ספורט שבו הוא מושך הילוכים אפילו מעבר ל-5 אלף סל"ד), במהירויות גבוהות פשוט אין על הרכב הזה, נסעתי איתו כבר הרבה פעמים ב-200 קמ"ש ובקושי מרגישים שאתה ב-100 קמ"ש. למנוע יש רעש (גרגור ) מצויין שלא נשמע יותר מדיי אבל בסל"ד גבוה זה פשוט סימפוניה . . . .

האוטו מאוד מרווח, אני הכנסתי 4 חבר'ה מאחורה (2 מתוכם גדולי איברים) וכולם ישבו מניחותא ללא צפיפות. לרכב יש גם תא מטען ענק !!! המזגן באוטו מצויין (יש לו הרבה אופציות) . . .

בנוסף לכך הרכב הנעה אחורית (עם מיליון ואחד בקרות אחיזה) ככה שהוא מספק ים של הנאה (לפחות לי), לרכב יש 4 כוכבים ב-NCAP והוא אחד מהמובילים בבטיחות מאותם שנים . . .

בגלל שמירת ערך גרועה אתה יכול לקנות שנתון הרבה יותר גבוה מהמתחרים (שזה דווקא יתרון בקניה), לרכב יש שוק חלש ולכן תוכל לקנות אותו מתחת למחירון (אבל מצד שני תקח בחשבון שגם תצטרך לרדת כשתמכור) . . .

לרכב יש רשימת איבזור מפה ועד הגולה, במיוחד אם מדובר ברמת גימור גבוה:

מערכת שמע מצויינת (מערכת אינטגרלית עם שליטה מההגה, אופציה למערכת עם צ'ינגר חיצוני של 4 דיסקים), חלון שמש אחורי נפתח עם כפתור מהקונסולה, חימום מושבים (אופציה), בקרת אקלים, נורות קסנון, הרבה תאי איחסון מאוד שימושיים וכו' . . .

אם אתה רוצה נסיעת מבחן (בלי שום קשר לקניה של הרכב) אז אתה מוזמן ליצור קשר בהודעות פרטיות . . .

אנשים העלו פה אופציות נוספות של לנצ'יה וסאאב, אל תחשוב ששם המשחק שונה, גם לרכבים האלה יש שוק מאוד חלש . . .

אם אתה רוצה באמת להשתגע תוכל לקנות קאדילאק STS שנת 95, רכב פשוט מדהים (אם רק היו לי 100K ש"ח), מנוע V8 32 שסתומים (דיי נדיר לאותם שנים) שנותן ביצועים מצויינים. עוד בתקציב תוכל לקנות יגור XJ6 שנת 95-96, רכב פשוט מדהים ביופיו, חוץ מזה אני לא יכול לספר הרבה על הרכב כי לא נסעתי בו . . .

אלעד רוזנקר, טלפון 0524626633.

ניתן להתקשר להתייעץ בכל הקשור ברכבי אספנות ואופל בפרט (בעיקר ישנים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אופל אומגה, בתקציב הזה תוכל להשיג שנת 99 (אנחנו מוכרים כזו שנת 2000 אבל היא גדולה עלייך בגלל כל התוספות), יש לה גם מנוע דיזל מאותם שנים . . .

האומגה לא הכי אמינה אבל הרכב נוח בצורה מדהימה, אני ממליץ ללכת על רמת הגימור הגבוה (ELEGANCE) עם ריפודי עור (אתה לא מדמיין איזה הבדל משמעותי לעומת ריפודים רגילים), ברמת הגימור הגבוה העיצוב הוא לא שחור קודר סטייל BMW אלא בצבע קרם וחום שנראה הרבה יותר טוב . . .

לרכב יש מנוע 2500 סמ"ק (V6) שמספק מספיק כח (משנת 2000 המנוע הוחלף ל-2600 סמ"ק), גיר מצויין (העברות סופר חלקות, יש לו גם מצב ספורט שבו הוא מושך הילוכים אפילו מעבר ל-5 אלף סל"ד), במהירויות גבוהות פשוט אין על הרכב הזה, נסעתי איתו כבר הרבה פעמים ב-200 קמ"ש ובקושי מרגישים שאתה ב-100 קמ"ש. למנוע יש רעש (גרגור ) מצויין שלא נשמע יותר מדיי אבל בסל"ד גבוה זה פשוט סימפוניה . . . .

האוטו מאוד מרווח, אני הכנסתי 4 חבר'ה מאחורה (2 מתוכם גדולי איברים) וכולם ישבו מניחותא ללא צפיפות. לרכב יש גם תא מטען ענק !!! המזגן באוטו מצויין (יש לו הרבה אופציות) . . .

בנוסף לכך הרכב הנעה אחורית (עם מיליון ואחד בקרות אחיזה) ככה שהוא מספק ים של הנאה (לפחות לי), לרכב יש 4 כוכבים ב-NCAP והוא אחד מהמובילים בבטיחות מאותם שנים . . .

בגלל שמירת ערך גרועה אתה יכול לקנות שנתון הרבה יותר גבוה מהמתחרים (שזה דווקא יתרון בקניה), לרכב יש שוק חלש ולכן תוכל לקנות אותו מתחת למחירון (אבל מצד שני תקח בחשבון שגם תצטרך לרדת כשתמכור) . . .

מערכת שמע מצויינת (מערכת אינטגרלית עם שליטה מההגה, אופציה למערכת עם צ'ינגר חיצוני של 4 דיסקים), חלון שמש אחורי נפתח עם כפתור מהקונסולה, חימום מושבים (אופציה), בקרת אקלים, נורות קסנון, הרבה תאי איחסון מאוד שימושיים וכו' . . .

אם אתה רוצה נסיעת מבחן (בלי שום קשר לקניה של הרכב) אז אתה מוזמן ליצור קשר בהודעות פרטיות . . .

אנשים העלו פה אופציות נוספות של לנצ'יה וסאאב, אל תחשוב ששם המשחק שונה, גם לרכבים האלה יש שוק מאוד חלש . . .

אם אתה רוצה באמת להשתגע תוכל לקנות קאדילאק STS שנת 95, רכב פשוט מדהים (אם רק היו לי 100K ש"ח), מנוע V8 32 שסתומים (דיי נדיר לאותם שנים) שנותן ביצועים מצויינים. עוד בתקציב תוכל לקנות יגור XJ6 שנת 95-96, רכב פשוט מדהים ביופיו, חוץ מזה אני לא יכול לספר הרבה על הרכב כי לא נסעתי בו . . .

למה ידעתי שזה יגיע :?:

:roll:

תגיד, אתה עושה קופי ופייסט בכל הודעה שלך? אני מנייאק אם לא קראתי את ההודעה הזו ממש כבר (לפחות) 3-4 אלף פעם.

די. זה אוטו טוב. הבנו. אבל די!!!

לאחר עריכה: פה, במקרה, האומגה אפילו מתאימה למה שהוא ביקש. אז קח את זה בתור בקשה כללית, טוב?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה ידעתי שזה יגיע :?:

:roll:

תגיד, אתה עושה קופי ופייסט בכל הודעה שלך? אני מנייאק אם לא קראתי את ההודעה הזו ממש כבר (לפחות) 3-4 אלף פעם.

די. זה אוטו טוב. הבנו. אבל די!!!

לאחר עריכה: פה, במקרה, האומגה אפילו מתאימה למה שהוא ביקש. אז קח את זה בתור בקשה כללית, טוב?

דבר ראשון אני לא עושה קופי פייסט, אני ממליץ על הרכב שלי רק (בד"כ) איפה שצריך ופה הוא האופציה הכי טובה . . .

מה שהכי מעצבן זה שאנשים יורדים על הרכב הזה לפני שהם בכלל נסעו בו, תשאל את איציק אחרי נסיעה קצרה באומגה הוא כבר הפסיק לרדת עליי (איציק, אתה שוקל לעבור לאומגה ??? :wink::lol: ) . . .

תוספות (לאחר עריכה), אופציות נוספות שעלו לי לראש זה אאודי A6 שנת 98 (אבל המלצות ממני על אאודי אתה לא תשמע) או BMW סדרה 5 מאזור שנת 96-94 (תלוי בסוג), לפי דעתי האופציה של BMW לא הכי טובה, אני יודע שמקדם הפוזה ב-BMW הרבה יותר גבוה עדיף לפי דעתי ללכת על רכב חדש יותר מכיוון שיהיה קל יותר למצוא רכב שמור (פחות ק"מ, פחות ידיים וכו') וגם הבדל של יותר מ-3 שנים הוא דיי משמעותי (מבחינת בלאי של המכלולים) . . .

אלעד רוזנקר, טלפון 0524626633.

ניתן להתקשר להתייעץ בכל הקשור ברכבי אספנות ואופל בפרט (בעיקר ישנים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני ממליץ על וולוו S70 T-5 / 850

בתקציב הנ"ל ובתנאי שוק הנוכחיים סביר שתוכל להשיג שנת 1997

תקבל בטיחות אקטיבית / פסיבית אמינות סבירה עלויות ביטוח סבירות (יחסית)

שוק סביר.

בהצלחה :!:

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לנצ'יה קאפה שנת 1998.

או טורבו ידנית או 3000 אוטומטית.

עלויות אחזקה לא נמוכות, אבל כל השאר :mm_yeah: במיוחד בטורבו :twisted:

בועז.

אני לא הייתי ממליץ על קאפה כל כך בקלות. רוב המכוניות הללו הן כבר די "גמורות", כך שצריך לא מעט ידע בכדי לברור את המוץ מהתבן. קאפה גרועה תהיה מאוד לא אמינה ותעלה הון תועפות בתיקונים.

מלבד זאת, המכונית לכשעצמה לא עדיפה על מתחרותיה בשנתונים הללו (אם מניחים את גירסת הטורבו בצד). אופל אומגה אמורה להיות מכונית טובה מהקאפה.

שי

פיספסת אה הו, אה הו, פיספסת, אה הו. פיספסת, נפלת על פז'ו.

אתה רוצה להתאבד נסה ליפול על שברולט.

פיספסת, פיספסת אה הו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הכי טוב:

אלפא 156, ירידת הערך בשנים הראשונות הפכה את מודלים 98-99 לדיל מצויין, ואם תקנה היום מובטח שבהמשך ירידת הערך כבר תהיה פחותה בהרבה. מכונית נהיגה אמיתית, עם הרבה יופי ופאר, והיא כבר שייכת לדור ה"חדש", האיכותי של אלפא-רומיאו.

חוץ מזה:

סאאב 9-5 מכונית מצויינת ובטוחה אקטיבית ופסיבית, וגם אמינה, הבעיה שכאשר בכל זאת יש בעיה, העסק יכול להיות מאוד יקר. חוץ מזה, בתור מכונית פאר עיצוב הפנים שלה מעט אפור.

וולוו בדגמים המקבילים פחות מהנה לנהיגה, אבל כקניה היא קצת יותר בטוחה (שמירת ערך, עלות אחזקה). לא עדיפות ראשונה לרכישה.

ערן | חבר IAROC - הבית לבעלי וחובבי אלפא רומיאו* - נפגשים כל יום שישי בהרצליה פיתוח!

*וגם אבארט :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חבר'ה, כולכם מתעלמים מרשימת הדרישות שלו.

מקום ראשון - בטיחות.

מקום שני - יכולת ניהוג - כלומר הנאה מנהיגה.

אם אני מבין את רצונותיו נכון, ב.מ.וו סדרה 5 היא התשובה.

אומגה? מפוארת. נוחה. מאובזרת.

הנאה מנהיגה? כנראה רק לך רדרוז, עוד לא שמעתי על מכונית יוקרתית שעשתה את זה טוב כמו ב.מ.וו.

בנוסף חשובה לו ירידת הערך, הסחירות והאמינות - בזה האומגה לא מצטיינת במיוחד, לא?

רוני

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7752 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...