Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

[פרוייקט מצולם] אינטרקולר חזית - איביזה FR 2008

שימו לב! השרשור הזה בן 4238 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי,

כבר כמה חודשים שאני מתלבט לגבי מה השיפור הבא שלי ברכב ואחרי די הרבה התייעצויות החלטתי על אינטרקולר חזית מכיוון שהקטנטן המקורי פשוט לא עושה את העבודה.

אחרי שהחלטתי על מה לשפר נשאר רק להחליט איך... הדבר הפשוט לעשות היה לקחת מפירוקיה קולר של CUPRA שהוא אכן גדול יותר אבל יש לו מספר חסרונות והבולט בינהם הוא שפתחי הכניסה והיציאה ממוקמים באותו הצד.

בסוף החלטתי לשים קצת יותר כסף ולרכוש קולר חזית חדש וגדול מE&A תואם עד 400 כ"ס (ליום שבו אני אחליף את הטורבו) ועכשיו רק נשארה ההתקנה. אסף ורונן מבית נחמיה ביצעו את ההתקנה שכללה פינוי מקום בחזית לקולר ע"י הרחקת הרדיאטור פנימה, החלפת פילטר שמן לקטן יותר תואם (של פולו), התאמה ועיגון של הקולר לשלדה, בנייה מאפס של כל הצנרת (כניסה ויציאה) כולל מיקום החיישן של הקולר על הצנרת והתאמת הבאמפר הקדמי כך שיישב במדוייק ולא יבלוט.

העבודה היתה מקצועית ואדיבה מכל הלב ואני באמת רוצה להודות המון לאסף על הסבלנות, המקצועיות ועל חוסר פשרות בעבודה שעשה.

כמו כן גם הרבה תודה לאלי מE&A על הייעוץ וההכוונה ועל זה שתמיד אני יוצא מרוצה עד השמיים מכל קנייה שאני עושה שם :)

כרגע אני בהרצה ועוד מספר ימים אני אחזור לE&A לנסיעה וכיוון של הצ'יפ.

gidox31tynzu.jpg

mcnn2wttyjd3.jpg

nyizu5nm5d1m.jpg

mmj5iwzvnjzz.jpg

jyyiw2m2yzyn.jpg

(SEAT IBIZA FR - 2008 (Toyo T1R 205/40/R17

UPsolute Chiptuning, S3 Intercooler

3Inch Downpipe Exhaust + Silicone Inlet, Simota Open Airfilter

Luk Reinforced Sports Clutch + Lightweight 4.4kg VW-VR6 Fly-Wheel, vMaxx 40mm. Springs

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ועוד תמונות של המוצר הסופי...

mcm1tdwy1mdk.jpg

0qzwdmommdzm.jpg

ot5ynydti1eh.jpg

Luk Reinforced Sports Clutch + Lightweight 4.4kg VW-VR6 Fly-Wheel, vMaxx 40mm. Springs

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שאלה,

האם יש אפשרות להתקנת מצנן-ביניים שהכניסה והיציאה באותו הצד ?

האם זה יתרום ל - לאג נמוך יותר ?

האם הלאג משתנה בכלל אם הצנרת היא ארוכה כמו שרואים בתמונה, מול צנרת שתצא באותו צד ?

תודה.

וכל הכבוד על הפרויקט ועל הצילום.

89' Citroen Ax Sport 1.6 8v Twin Weber - נמכר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ההבדלים בלאג שמתקבל כרגע (לפני הכיוונון של הצ'יפ) הוא בערך ב200-300 סל"ד יותר מאוחר...

וכן, ניתן להרכיב קולר מקורי של קופרה שהוא קטן יותר מזה אך גדול מהמקורי והכניסה והיציאה הם באותו הצד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם יש כל הבדל בזמינות של הכח בזמנים חמים אלו?

אני שואל כי אני שוקל גם כן להתקין אינטרקולר רק לא בטוח שהמחיר שווה את ההשקעה.

בפנטזיות שלי האינטרקולר גורם למנוע להתנהג בקיץ כמו בחורף מבחינת בוסט וזמינות של כח, האם אני טועה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מוקדם לי קצת לענות על זה כי הקולר רק בן יומו ואין לי עדיין ניסיון איתו אבל אין ספק שמורגש הבדל כרגע בימי הקיץ הלוהטים - האם זה כמו בחורף או בלילה שקריר... קשה לי עדיין להחליט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתחדש :-)

קודם כל העבודה נראית מאוד נקייה ואיכותית!

לא הבנתי מדוע זה נחשב חיסרון שיציאה וכניסה של קולר חזית הן מאותו צד הרי גם הקולר חזית של פורג' בנוי בצורה כזאת וקולר כזה אמור להיות מנוצל יותר טוב מאשר קולר שהיציאה והכניסה לא מאותו צד לא?

כמן כן, הלאג שמתקבל הוא בגלל הקולר או בגלל התוכנה? כי אני מכיר כמה 1.8T עם קולר חזית שלא עברו שום טיוניג נוסף.

(אם זה משנה הקולר שלהם לא של E&A)

מעניין לראות השוואה של טמפ' יניקה בין הקולר הנ"ל לבין קולר של קופרה..

זה הבאסה ברכבים האלה, קולר חזית זה פרוייקט בפני עצמו (ודי מסובך) אשר מצריך התאמה אישית לכל רכב ורכב.

חבל שעד היום הסדנאות לא ייבאו קיט אינטרקולר איכותי עם כל הצינורות וכל מה שצריך ללא שום חיתוכים וקומבינות.

אגב, גם בגולפים ובלאונים צריך לעשות את כל השינויים של הרדיאטור והפילטר שמן?

תודה מראש וסע בדרכים טובות :wink:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממה שהבנתי מהמתיקינים ובעלי הסדנאות היתרון בכניסה ויציאה מצדדים שונים זה שהאויר זורם בכיוון אחד וככה הוא זורם בצורה חלקה ואחידה.

לגבי הפילטר שמן, הוא הוחלף רק בגלל שהחדש קטן יותר, דבר שאיפשר הכנסת הרדיאטור פנימה יותר. אני מניח שברכבים אחרים עדיין צריך לעשות את השינויים הנ״ל כי לקולר אין מקום ייעודי ולכן צריך ליצור לו מרווח בין הבאמפר לרדיאטור.

כל הגדלה של הקולר או של הצנרות גוררת אחריה לאגים כאלה ואחרים כי לאויר הקר לוקח יותר זמן להגיע. הטיוניג של הצ׳יפ לא נועד לשפר את זה אלא להוריד את סף מגבלות בטיחות שכעת שהטמפ אויר נמוכה יותר כבר לא נחוצות יותר או נחוצות ברמה יותר נמוכה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אגב, גם בגולפים ובלאונים צריך לעשות את כל השינויים של הרדיאטור והפילטר שמן?

תודה מראש וסע בדרכים טובות :wink:

על איזה דורות של לאונים וגולפים אתה מדבר?

אינני בקיא במה שקורה בלאון שלך שבסמלון (אתה לבטח יודע יותר טוב ממני) אבל בלאון שלי מגיע קולר חזית של S3 גדול ויפה וראיתי בגולף סימן 6 התקנה של קולר זהה ללא שינויים בכלל.

גיא

Seat leon Cupra MK3 FL 2011 - sold

Seat leon Cupra 280 - sold

Golf GTI Performance - sold

Awaiting on new car :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם בצורה הזאת הקולר ינוצל במלואו? כי הכניסה והיציאה הם למטה ונראה שהאוויר לא יגיע כלל לחלקו העליון של הקולר, בקולר עם הכניסה והיציאה מאותו צד, האוויר צריך לעשות את כל "הדרך" כך שהתפוקה היא מלאה.

אז מה באמת עדיף, קולר עם זרימת אוויר ישרה או מפותלת? קראתי לא מעט בנושא ולא הצלחתי למצוא תשובה חד משמעית.

גיא,

התכוונתי כמובן לגולף דור 4/לאון דור 1. אני יודע שבדורות החדשים של הלאון (יש לנו קופרה במשפחה) ושל הגולפים אין בעיה לשים קולר S3/אפטרמרקט, שם כמעט אין בכלל שינויים/חיתוכים/התאמות וכו'. רוב הקולרים יושבים אחד אחד וההתאמות היחידות הן בצנרת.

ואצלך בלאון מגיע קולר של GTI לא של S3, אני זוכר שעשית את השדרוג זמן קצר לאחר שקנית את הרכב נכון?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דניאל אצלכם שאביתר החליף לקולר של קופרה אני לא זוכר שהוא הזיז דברים והחליף פילטר שמן, אבל למען הסר ספק תשאל אותו.

לבחור תתחדש על הקולר!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל תתחדש!

העבודה נראית סופר מקצועית!

בקשר לאורך צנרת היא מעט ארוכה אבל עדיף שהצנרת תעבור מתחת לרכב ולא מעל המנוע שזה סתם מכוער ומושך עניים.

האמת שמעניין אותי מה באמת ההבדל בין כניסה ויציאה מאותו הצד לעומת קולר עם כניסה ויציאה מצדדים שונים.

אני חושב שהכניסות פחות קריטיות, מה שיותר חשוב זה מבנה המעברים בקולר.

מנסיון שלי הקולר של הקופרה עושה עבודה מצויינת על טורבו מקורי.

בימים קרים של 13 מעלות בערך קיבלתי 18 מעלות ביניקה בלחיצות.

בימים חמים לא ממש יצא לי לבדוק.

אגב רוב המחיר בקולר זה הצנרת שבניה אישית שלה גורמת לייקור העסק.

אני מקווה שבקרוב בדרום תוכלו להגיע אליי לייצור מוזל

התחלתי לאסוף כסף קטן לקניית רתכת ;)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הטיוניג של הצ׳יפ לא נועד לשפר את זה אלא להוריד את סף מגבלות בטיחות שכעת שהטמפ אויר נמוכה יותר כבר לא נחוצות יותר או נחוצות ברמה יותר נמוכה.

לא הבנתי את המשפט הזה.

הטבלאות במחשב במילא מכוונות על פי טמפרטורה. למה צריך לשנות אותן?

"החיים הם לא קו ישר" - פיזבן

"If you want to test a man's character, give him power" - Abraham Lincoln

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התכוונתי כמובן לגולף דור 4/לאון דור 1. אני יודע שבדורות החדשים של הלאון (יש לנו קופרה במשפחה) ושל הגולפים אין בעיה לשים קולר S3/אפטרמרקט, שם כמעט אין בכלל שינויים/חיתוכים/התאמות וכו'. רוב הקולרים יושבים אחד אחד וההתאמות היחידות הן בצנרת.

ואצלך בלאון מגיע קולר של GTI לא של S3, אני זוכר שעשית את השדרוג זמן קצר לאחר שקנית את הרכב נכון?

אם כך, אין לי תשובה לשאלתך. :roll:

אכן, בקופרה הרגילה מגיע הקולר של הבת דודה.

בקופרה R מגיע הקולר של ה-S3.

החלפתי ב- E&A את הקולר שלי בקולר S3 באותו יום שבצעתי את התוכנה של GIAC, כשמד האוץ הראה 3km :)

גיא

Seat leon Cupra MK3 FL 2011 - sold

Seat leon Cupra 280 - sold

Golf GTI Performance - sold

Awaiting on new car :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4238 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...