Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אתם לא חושבים ש GIAC ו APR עושים גם נזק?

Notepad
שימו לב! השרשור הזה בן 4238 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אמנם אתם לוחצים על הדוושה ומרגישים שהרכב מתקדם במהירות, אבל בטוח זה חייב לבוא על חשבון משהו. בין אם זה בלאי מואץ לרכיבים (שמביא לחוסר אמינות), צריכת דלק גבוהה יותר, אי החזקת מעמד של הרכיבים האחרים (כגון תיבת ההילוכים) וכו'. הרי אפשר לחשוב על זה בצורה פשוטה: למה פולקסווגן לא פשוט העלו את העוצמה של הגולף R באמצעות תוכנה אם הם יכלו לעשות את זה? כי הם ידעו שאולי הרכב יתפרק תוך 3 שנים ויתחיל לעשות בעיות. ככה אני רואה את הדברים.

.Your average Notepad

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 42
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

ברור שיש בלאי מואץ, אבל הוא מזערי.

נהיגה ספורטיבית באופן כללי גורמת לבלאי מואץ יותר מנסיעות סבתא.

בנושא ה"למה לא להעלות מהיצרן", לפעמים היצרן רוצה למתג את דגם א' באופן אחד ואת דגם ב' באופן אחר, למשל הלאון ספורט אפ עם ה180 כ"ס והלאון FR עם ה211 שחולקות את אותו המנוע, הטורבו והגיר.

כבר לא בן 12 ועדיין מאמין באלוהים? מזל טוב, גם לך יש חבר דמיוני.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפעמים היצרן רוצה למתג את דגם א' באופן אחד ואת דגם ב' באופן אחר, למשל הלאון ספורט אפ עם ה180 כ"ס והלאון FR עם ה211 שחולקות את אותו המנוע, הטורבו והגיר.

בגלל זה נתתי את הגולף R כדוגמה, ולא ה GTI. לשניהם יש אותו מנוע אבל אחד הרבה יותר חזק. אין להם סיבה לרסן את הגולף R - זה הדגם הספורטיבי הכי high end שלהם, הוא מגיע עם תיבה ידנית והנעה כפולה ככה שהגבלה מכאנית גם כמעט ואין, ולמרות זאת, אני בטוח שאפשר להפוך אותו ליותר חזק עם שינוי תוכנה.

לדעתי אם תקח שני גולף GTI זהות ובמשך 10 שנה שתיהן יעשו 170,000 ק"מ כאשר לאחת היה שינוי תוכנה והשניה נשארה נקיה - הרכב הנקי יהיה כמעט נטול תקלות בעוד הרכב עם ה APR ישב הרבה במוסכים. אלא אם טיפלו בו לפני הזמן או משהו, אבל זה כבר סיפור אחר.

.Your average Notepad

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בגולף R יש מנוע 2.0TFSI עם טורבו יותר גדול. היצרן חושב על אמינות לטווח ארוך ולכן לא מחפש להוציא הספק מקסימלי ממנוע.

אין ספק שהבלאי של רכבים משופרים הוא גדול יותר. מצד שני רכבים כאלו לרוב גם מטופלים בצורה טובה יותר.

למרות הבלאי המואץ, רכבים כאלה לא יושבים כל שני וחמישי במוסך אז הסר דאגה מעל לבך.

מה השאלה שלך בעצם?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

11 שנה היה לי צי'פ ברכב שגמע מעל 200 אלף ק"מ,הרכב היה רק בפול גז מאשר נסע רגוע.

לא נשבר מנוע ולא היה שום נזק למנוע,חוץ מחישנים שהתישנו והיה צורך להחליף.

אפילו הקלאץ החזיק 90 אלף ק"מ ושודרג בגלל שעילנו תהספק כפול מהמקור.

גם הטורבו שרד כמו גדול.

המנוע היה 1.8 טורבו של סיאט.

ועדין ממשיך לצבור ק"מ אצל הבעלים החדשים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בהתעלם מחוסר מזל (=פגמי ייצור וכד')

הכל תלוי ביחס שהמנוע מקבל.

מנוע שמטופל היטב ישרוד טוב.

מנוע שעובד קשה, ישחק יותר.

מנוע משופר - יכול לעבוד קשה יותר...

וְאָהַבְתָּ לְרֵעֲךָ כָּמוֹךָ

מָה שֶׁשָּׂנוּא עָלֶיךָ אַל תַּעֲשֶׂה לַחֲבֵרְךָ

Don't know what I want ; But I know how to get it

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תצחקו, תבכו אני אישיתי כבר לא יודע איך להגיב.

לדעתי? כמה שהרכב יותר אקזוטי ככה הסיכויים שהוא לא עבר הזנחה גדולים יותר. אני אספר לכם סיפור:

חבר רכש בכסף האחרון שלו פוקוס, הזנחה כזאת אני בחיים שלי עוד לא ראיתי.

באורח "פלא" נעלם לו השמן גיר עד למצב שהמדיד היה יבש והגיר התחיל לעשות רעשים (נזילה שהזכרתי לו לפחות זיליארד פעמים), נסע ככה כמעט שבוע כי לא היה לו כוח לנסוע למוסך.

חסר שמן מנוע? יאללה נקנה שמן בתחנת דלק הקרובה. איזה שמן ישאלו, מה זה משנה מה שיש הכי זול "מה צמיגות? מה זה משנה... עזוב אחי עוד פחות מחודש טיפול".

הגיע הזמן לטיפול "עזוב אחי אני קצר בכסף, עוד שבועיים משכורת מה זה משנה השמן גם ככה יהיה שוב שחור אחרי שעה"

צמיגים בני 4 שנים החליף רק אחרי צעקות ממני.

המנוע עושה קולות של טרקטור (מעניין איך זה קרה) והוא אפילו לא מתעניין לבדוק למה.

וזה בחור שעבד כמה שנים בתור מכונאי אז הוא יש לו מושג על הסדר גודל של הנזק שהוא עושה.

לעומתו בחור שאפילו לא יודע איך נראה גלגל שיניים רכב רכב אקזוטי יחסית עם מנוע שיודע לתת עבודה ומטפל ברכב כמו שצריך, אמרתי לו שלמנוע שלו עדיף AGIP אז זה רק AGIP. המנוע כבר מזמן עבר את ה200K ועדיין דופק כמו שעון. אז קח בחשבון, שחלק גדול מהתקלות שמופיעות בכל רכב זה הזנחה נטו.

שום תוכנה בסדר גודל בין לאומי לא תתעלה על הנזק שגורמת הזנחה כזאת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברור שרכב מוזנח זה הדבר הכי גרוע שיכול להיות. אישית יש לי אודי A1 ספורטבק ואני מתכוון לטפל בה לא כל 15, אלא כל 10,000 ק"מ ולשמור עליה כאילו היא עשויה מסוכר. נקודה נוספת היא שרכב שמטופל במוסך המרכזי בלבד כל 10,000 ק"מ יהיה קלי קלות למכור בעתיד במחיר מחירון, ואולי קצת יותר.

.Your average Notepad

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הכותרת שלך מעט עוקצנית,אינך חושב כך?

ישנה דרך להביע דעה עניינית,בלי לנצל לרעה את השמות של ענקי הטיונינג.

ואגב,מה עם REVO? מקושר למישהו במקרה?

עזוב,אף אחד אינו מכריח אף אחד לשדרג תוכנה ברכב שלו.כל אחד מביע רצון לזה בעצמו ורוכש את המוצר המעודף עליו.

בלאי נמוך,בלאי גבוה,את מי זה מעניין?!

בעלי רכבי ספורט וVAG בפרט,רוכשים רכבים כדי להנות מהם כהוגן,אחרת מה שווה בכלל להחזיק רכב ספורט?

סע סטנדרטי לבריאות חבר ושנה כותרת,כי לא נראה שאתה באמת מוטרד מזה.

''הדרך הטובה ביותר לקיים הבטחות היא לא להבטיח !!!''

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יותר מזה - הכותרת כמעט ולא עניינית.

מיתוג בהחלט תופס פה חלק.

מעבר לזה, רכב משופר צריך להיות מטופל בקפידה רבה יותר מרכב סטנדרטי -

המרווח מתקצר כשהרכב משופר ויצרני הרכב שומרים על מרווח גדול יותר שמא הרכב לא יטופל כפי שצריך.

שתי החברות בכותרת מציעות צ'יפים בעיקר לואגיות - שבורבן מנועים אמינים וחזקים ממילא (לא מדבר על ה-1.4 : ) כך שעם טיפול הולם אין סיבה לחשוש מבלאי מואץ בצורה חריגה...

גיא

Seat leon Cupra MK3 FL 2011 - sold

Seat leon Cupra 280 - sold

Golf GTI Performance - sold

Awaiting on new car :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הכותרת שלך מעט עוקצנית,אינך חושב כך?

לא התכוונתי להביע שום עוקצנות, חבר. פשוט פתחתי את הדיון ממש אחרי שקראתי המון תגובות בדיון אחר על תוכנות וכמה זה משפר את כח הסוס ואת המומנט וכמה שזה עושה פלאים, אז הכותרת היא סוג של פנייה לכולכם.

.Your average Notepad

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כולם יודעים שריבו מוסיף לאמינות :).

וברצינות, תוכנה נועדה למתוח את הרכב מעבר למה שהיצרן החליט.

לדוגמה, אם הסדר עדיפויות אצל היצרן הוא:

1. אמינות

2. צריכת דלק

3. כוח

אצלנו הוא:

1. כוח

2. מומנט

3. אחיזה

8)

Golf GTi MK5: Revo Stage 2+ - Tein SuperStreet 2 - MILLTeK Performance Pipe - APR Hpfp

למכירה: איביזה טורבו 20VT.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נניח שתאורתית אני רוצה להתקין APR או Giac על הרכב שלי... איפה אני עושה את זה? האם זאת לא ממש התעללות בתיבת ה-DSG שהיא גם ככה לא מי-יודע-מה אמינה? האם זה לא יסיר לי את האחריות מהרכב?

.Your average Notepad

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4238 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...