Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אתם לא חושבים ש GIAC ו APR עושים גם נזק?

Notepad
שימו לב! השרשור הזה בן 4251 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• תגובות 42
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

אחלה שאלה. גם אני תכננתי לשאול את אותה השאלה בדיוק.

באמת מעניין אותי לשמוע מכאלה שהתקינו צ'יפ. כמה זמן הם עם הצ'יפ? כמה תקלות היו? וכו'

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יצרני הרכבים שמתכננים רכבים צריכים להתמודד עם כמה דברים:

1.אמינות- לשמור את הרכב אמין ככל הניתן.

2.ביצועים- שאיפה לביצועים טובים ככל הניתן והצגת שיפור ביחס לדגם הקודם.

3.צריכת דלק- שאיפה לצריכת דלק טובה ככל הניתן.

4.מתיחת פנים עתידית- לכל רכב יש "אורך חיים" מסויים כאשר באמצע התקופה לרוב תיהיה מתיחת פנים שלעיתים גם תכלול שינויים במנוע.

כל הפרמטרים האלה מביאים לכך שהמנוע מתוכנן מראש מתוך פשרה.

ניקח מנוע סטנדרטי שהנתונים שלו הם כאלה:

175 כ"ס, 25 קג"מ מומנט, מנתק הצתה ב-6200 סל"ד, וניהול מנוע מתון כדי להשיג צריכת דלק ממוצעת 1 ל-12 ק"מ. (נתונים לצורכי המחשה בלבד).

יכול להיות שאותו יצרן יכל למתוח את מנתק ההצתה ל-8000 סל"ד ולבצע שינוי בתוכנת הניהול המקורית שיניבו 200 כ"ס ו-31 קג"מ.

זה היה לא רע עבור חובב הנהיגה אבל יכול להיות שאותה מתיחה של המנוע ל-8000 סל"ד היתה מקצרת את חייו ושינוי מפות ניהול המנוע היו גורמות לצריכת הדלק לרדת משמעותית ל-1 ל-8 ק"מ.

מצד שני, יכול להיות שאת אותו רכב ספורטיבי רוכש מישהו שלא מעניין אותו אם המנוע יוציא 175 כ"ס או 200, או קנה את הרכב כי אהב איך הוא נראה ואהב איך הוא מאיץ ל-100 קמ"ש והוא מעולם לא הגיע ל-120 קמ"ש.

בקיצור, יצרנית הרכב מייצרת את הרכב לכולם.

מה באות יצרניות התוכנה לעשות?

לגשר.

אם לפשט את זה הן מציעות לקחת את אותו מנוע עם 175 כ"ס, לשנות לו את מפות הדלק, אולי למתוח מנתק הצתה ל-7000 סל"ד שעדיין יחסית בטוחים למנוע ולהעלות לך את ההספק ל-190 כ"ס ואת המומנט ל-29 קג"מ.

הפשרה מבחינתך הינה הירידה בצריכת הדלק אבל זו פשרה מתקבלת ומוסכמת מראש שכן מובן לך כחובב נהיגה שיותר הספק= יותר דלק.

החלטת שאתה רוצה להוציא מהמנוע יותר מאותם 190 כ"ס?

הסדנא המשפרת אמורה להדליק לך נורות אדומות ולידע אותך שאם תמתח את מנתק ההצתה אל מעבר ל-7000 סל"ד רצוי שתחליף במנוע את חלק X ואם אתה עולה ל-31 קג"מ רצוי שתחליף בגיר את חלק Y.

ניהול המנוע (צ'יפ) ביסודו לא אמור לפגוע במכלולי הרכב (למעט בלאי מואץ, כמובן) כל עוד הוא לא מחברה עלומת שם ומותקן בהתאם לדרישות כולל החלפת חלקים על פי הנדרש בהתאם לעליה בהספקים.

ניתן לפנות אלי בה"פ לייעוץ בענייני יהלומים ותכשיטים

http://www.sheynjewellery.com.hk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כחודש וחצי התייעצתי עם מספר חברים, וכולם המליצו על פיט סטופ, דיברתי עם נתי - הוא שלח לי קישור במייל עם הסבר על התוכנה לרכב שלי, קבענו שאגיע ואכן הגעתי.

נתי מנסה להתחבר לרכב אך יש בעיה באינטרנט(בדיוק עברו למקום החדש...)

אחרי מספר ניסיונות, נתי ביקש שאגיע בפעם אחרת ושהוא יפצה אותי על כך.

דיברתי עם נתי כמה ימים אחרי, ושוב קבענו שאגיע. הגעתי, נתי פירק את המחשב של הרכב, ניסה להתקין, הייתי שם מעל שעה, הוסבר לי שצריך מחשב / חלק מיוחד, נתי חיבר את המחשב חזרה, עטף אותו בניילון נצמד(לפי מה שהבנתי נגד מים) ושיצרו איתי קשר שזה יגיע.

עד היום אני מחכה....:|

אגב, אין לי שום דבר נגד נתי או דודי, ואני לא בא להתנגח באף אחד, רק לשתף - פשוט חבל שזהו השירות בארץ.

היי

לא קראנו לך עדיין בגלל שעדיין החלק לא הגיע, יש מחסור עולמי בחלק ואנו אמורים לקבל אותו אחרי החגים,

זאת תמונה של החלק שיושב על המחשב

550660_486172834730619_1363660264_n.jpg

אתה ראשון ברשימת ההמתנה, בשניה שהחלק יגיע אתה תקבל פיצוי הולם (דיברנו על זה:lol: )

את הכיסוי שעל המחשב אתה יכול להוריד, כמו שהסברתי לך זה רק לימים הראשונים שהסילוקון יתייבש

נתי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה המשמעות מוגבל ל25? במידה והרכב יעמוד על הספק של 25 קג"מ, זה יהיה שונה מ24/23 או לא? כנל לגבי 26.

תודה.

קודם כל אני אדייק, המומנט המירבי הוא 25.5 קג"מ.

לא נכנסתי ממש לעומק העניין מדוע יש הגבלה כזו על הגיר אבל זה על סמך אתרים בחו"ל.

אני לא חושב שיכול להיגרם איזשהו נזק לגיר ע"י תוכנה בלבד אפילו אם ההספק יעמוד על 25.5 קג"מ או קצת מעבר.

אם אני לא טועה התוכנה של APR ל1.4TSI בדלק 98 לא עוברת את ה25.5 קג"מ, זה לפחות ע"פ האתר שלהם, לא יודע לגבי חברות אחרות.

האם קיימת הגבלה גם לסיאט לאון החדשה (2012) עם גיר הDSG?

איך מוגבל ל25 אם היא מגיעה עם 25.5 קגמ או שלא התכוונת אלי :neutral:

אני לא יודע אם הגיר זהה ב1.4TSI וב1.8TSI אבל לפי מה שאני יודע, בסוף 2011 הקלאצ'ים בגיר הזה שופרו ויש איתו הרבה פחות בעיות מבעבר אז יכול להיות שההגבלה יותר גבוהה אבל אל תתפוס אותי במילה. מה שכן, הצ'יפים של רוב החברות אם לא כולן עוברות את ה25.5 קג"מ.

מפרט טכני של הDSG7:

http://www.my-gti.com/847/volkswagen-dsg-7-speed-dual-clutch-gearbox

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חייב לשאול בתגובה להסבר של edan82:

(לדוג' בהתייחסות לציפ על דגם 1.2TSI עם DSG 7 היל' ) - אם למשל מעלים את המנתק מ6000 ל6300 - התיבת היל' (DSG) תדע ותוכל למשוך עוד סלד עד 6300 לפני שתעביר הילוך?

ובנוסף - הDSG מעביר היל' בקו אדום, כלומר לא נותן לנהג עצמאות מלאה במצב ידני (מעצבן!). האם הציפ משפיע גם על התנהלות הגיר או שזה אינו קשור לזה?

PAST - POLO 16V , 2000

NOW! - POLO 1.2TSI , 2012

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הכל מתחבר אחד לשני וכמובן שהעלאת מנתק תגרום לתיבת ההילוכים (שגם מקושרת לניהול המנוע) להעביר הילוכים בהתאם.

מעבר לזה, יש אפשרות גם לשנות את תכנת הניהול של הגיר עצמו (לפחות ברכבי ב.מ.וו אני יודע שיש צ'יפים מיוחדים לגיר עצמו במידה ורוצים רק לשנות את תפקודו).

ניתן לפנות אלי בה"פ לייעוץ בענייני יהלומים ותכשיטים

http://www.sheynjewellery.com.hk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז האם הצ'יפים המדוברים כגון אפסולוט, ריבו ושות' יכולים לשנות קו אדום אך לא שינוי התנהגות הגיר?

זה כבר ידרוש משהו מעבר?

PAST - POLO 16V , 2000

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אינני טועה - ל-GIAC יש גם תוכנה ל-DSG7.

אם אביחי קורא כאן,

לבטח יגיב ויאשר או יתקן.

Seat leon Cupra MK3 FL 2011 - sold

Seat leon Cupra 280 - sold

Golf GTI Performance - sold

Awaiting on new car :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אינני טועה - ל-GIAC יש גם תוכנה ל-DSG7.

אם אביחי קורא כאן,

לבטח יגיב ויאשר או יתקן.

אז נחכה לתגובתו.. אם משהו עצבן אותי במעבר לDSG מידני זה העניין הנ"ל.

PAST - POLO 16V , 2000

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4251 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...