Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פורד פיאסטה החדשה, האם תגיע לארץ?

yoavbd123
שימו לב! השרשור הזה בן 4149 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אהלן,

ממש בימים האחרונים קראתי על הרבה דגמים חדשים של פורד (בטח כמו רבים וטובים כאן)

בין היתר ראיתי את דגם הפיאסטה החדש.

קודם כל הוא ממש יפה לטעמי, עם נגיעות אסטון מרטין

הרכב מרגיש יותר צעקני במובן חיובי.

דבר יותר מעניין מבחינתי הוא שילוב ה ECOBOOST 1.0 עם תיבה ידנית

מנוע שעם כזאת מכונית קטנה יכול לתת ביצועים בהחלט מספקים

בתוספת לצריכת דלק טובה למדי

ובשילוב ידני גם פשוט כיף..

ואז קראתי ב YNET את זה:

מחברת דלק מוטורס, יבואנית פורד לישראל, נמסר ל-ynet כי שילובו של המנוע הקטן והחדשני בשוק הרכב המקומי נשקל ברצינות, אך ספק אם יגיע עקב מחירו הגבוה.

עכשיו למיטב הבנתי הפרש המחירים באמת לא גדול.

אז אני לא מבין מה הם רוצים...

לא אחת הבנתי שדלק מוטורס מתנהגים ביד רמה עם כל הייבוא ופשוט לא מייבאים הרבה דגמים שיכולים להיות מאוד פופולאריים בארץ, בלי שום סיבה אמיתית מאחורי זה.

האם למישהו יש עוד מידע על העניין?

מה דעתכם?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אולי זה באמת יהיה יקר,כמו למשל ההבדל בין המנוע של הפנדה ה1.2 לעומת ה 0.9 TWIN AIR ואז זה לא משתלם.

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מדובר במתיחת פנים של הפיאסטה הנוכחית שהוצגה בשנת 2008.

וכתוב בבירור שהרכב הזה יגיע לארץ רק לא ברור עם איזה מנועים. השינוי אולי המשמעותי לשוק שלנו הוא שינוי בתיבת ההילוכים האוטומטית שכעת תהיה כפולת מצמדים 6 הילוכים, כמו בפוקוס. השאלה רק היא האם התיבה הזו תשודך גם למנוע ה- 1400 הנוכחי או שרק למנוע ה- 1600, 105 כ"ס שכרגע בכלל לא זמין בארץ.

הפיאסטה המחודשת תתחיל להימכר באנגליה בינואר 2013.

בתאריך 23.5.2021 בשעה 22:04, Shab00 כתב:

(פורד פיאסטהאוטו מצוין אבל למי שתכנן את בקרת האקלים בו מחכה מקום שמור בגהנום.

מדויק לחלוטין. 😂🤣.

עריכה: תודה על 6 שנות שירות פיאסטה יקרה. היי שלום!..... ולא להתראות🤪.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא חושב שדלק מוטורס באמת נמנעים משיווק של דגמים שיכלו להפוך ללהיט, בטח שללא שום סיבה. מדובר ביבואן ששולט ביד דיי רמה בטבלאות המכירות בעשור האחרון.

אבל הם מייחסים יותר חשיבות לרווחים שלהם מאשר לפופולאריות, רכב יקר יותיר להם פחות מרווח להנחות לחברות הליסינג ושולי רווח קטנים יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נראה שמנוע ה 1.0L החדש של פורד עומד לאכלס את התא הקדמי בהרבה מאוד דגמים.

נראה גם, שבסופו של דבר הוא יעלים את המנועים הותיקים אשר אינם מספקים את הסחורה הפוליטית (זיהום/חסכון).

דבר דומה קרה אצל VW ל 1.6 שנמכר היטב אבל בסופו של דבר פינה את מקומו ל TSI .

לכן, בהתחשב בכך שדלק מוטורס יהיו חייבים להערך לתחזוקה שלו, אני מאמין שגם הפיאסטה תציע בסופו של דבר בארץ את הגאון החדש במשפחה.

וְאָהַבְתָּ לְרֵעֲךָ כָּמוֹךָ

מָה שֶׁשָּׂנוּא עָלֶיךָ אַל תַּעֲשֶׂה לַחֲבֵרְךָ

Don't know what I want ; But I know how to get it

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מעניין.

אולי זאת רק גחמה אישית שלי.

בסך הכל אני רוצה גם חסכון וגם קצת כח.

כולם פה מתלוננים על בעיית הדלק, ויש הרבה טכנולוגיות שיכולות לחסוך לא מעט.

ונראה שגם הציבור אדיש, וגם הממשלה/החברות שלא דוחפות את כל העסק הרבה יותר קדימה.

אני מחפש עכשיו רכב סופר מיני גם חסכוני וגם קצת סוחב ובקושי מוצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מעניין.

אולי זאת רק גחמה אישית שלי.

בסך הכל אני רוצה גם חסכון וגם קצת כח.

כולם פה מתלוננים על בעיית הדלק, ויש הרבה טכנולוגיות שיכולות לחסוך לא מעט.

ונראה שגם הציבור אדיש, וגם הממשלה/החברות שלא דוחפות את כל העסק הרבה יותר קדימה.

אני מחפש עכשיו רכב סופר מיני גם חסכוני וגם קצת סוחב ובקושי מוצא.

רק צא מהאשליות, אם תנהג חזק לא תחסוך!

אם אתה מחפש מכוניות שברגוע תהיה חסכונית ובעת הצורך מסוגלת לספק את הסחורה, אזי בהחלט המנועים המודרניים הקטנים מוגדשים הם הפתרון.

וְאָהַבְתָּ לְרֵעֲךָ כָּמוֹךָ

מָה שֶׁשָּׂנוּא עָלֶיךָ אַל תַּעֲשֶׂה לַחֲבֵרְךָ

Don't know what I want ; But I know how to get it

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק צא מהאשליות, אם תנהג חזק לא תחסוך!

אם אתה מחפש מכוניות שברגוע תהיה חסכונית ובעת הצורך מסוגלת לספק את הסחורה, אזי בהחלט המנועים המודרניים הקטנים מוגדשים הם הפתרון.

ברור, אני לא מתכוון לנהיגה עצבנית שתהיה חסכונית, זה עדיין לא קיים.

אני מדבר על נסיעה שבשוטף היא בהחלט רגועה

אבל עדיין מכונית שיכולה לשייט בקלות גם בבין עירוני, ואפילו בכביש 6

שהרבה מכוניות היום לא באמת מתמודדות בצורה טובה עם 110-120 קמ"ש

טורים גבוהים, רעש מנוע, ותחושה שהאוטו לא בנוי למהירות הזאת.

וכן גם לצורכי עקיפות וזינוקים.

הנהיגה השוטפת עדיין תהיה רגועה, אבל בעת הצורך האוטו לא ירגיש מוגבל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אולי זה באמת יהיה יקר,כמו למשל ההבדל בין המנוע של הפנדה ה1.2 לעומת ה 0.9 TWIN AIR ואז זה לא משתלם.

אני לא יודע לגבי פיאט, אך לגבי מנוע ה-1.0 אקובוסט, ההפרש במחיר בינו לבין מנוע ה-1.6 עם 125 כ"ס, בפוקוס הנמכרת באירופה הוא זניח עד לא קיים. ואני מדבר על הפרש של 200 אירו למשל בגרמניה, הפרש זניח לעומת החיסכון בצריכת הדלק.

הבעיה היא, שגם בפוקוס וגם בפיאסטה מנוע זה עדיין לא משודך לתיבת הPOWERSHIFT ולא בטוח שזה גם יקרה בקרוב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דלק מוטורס נוהגים בטקטיקה גרועה.

בעוד צ'מפיון דואגים שנהנה מטכנולוגיות חדשות כמעט במקביל לשיווק באירופה, אפילו אם יש בעיות של אמינות, דלק מוטורס קופאים על השמרים.

מונדיאו עם מנוע אקו-בוסט - רק אחרי שהייצור של מנועי ה-2.3 הופסק ורק אחרי שהגיעו מתחרות חזקות (כמו אופל אינסיגנייה).

פוקוס עם מנוע אקו-בוסט - כרגע רק בידני, לפחות בגרסאות הטיטניום היו מביאים את ה-1.6T עם 150 כ"ס ותיבה כפולת מצמדים

מאזדה 3 עם מנוע סקיי-אקטיב - תשכחו מזה בנתיים, הליסינג יותר חשוב להם.

דוקא אצל צ'מפיון מנועי ה-TSI זוכים לעודף ביקוש (בייחוד בסקודה), כבר אף אחד לא מפחד מלקנות משפחתיות ואפילו ג'יפון עם מנוע קטן.

קאליפרים צהובים בגודל של הטוסטר שיש לאמא שלי במטבח

ודיסקים בגודל של מגש פיצה .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדומה לזה שלפני כמה שנים בזמן הדור השני של הפוקום דיברו בארץ על זה שהיא תגיע לאחר מתיחת פנים קטנה עם גיר כפול מצמד, עוד ב 2008 וזה לא קרה עד לדור השלישי, אני מנחש שהמצב יהיה זהה בנוגע לאקובוסט בפיאסטה. הולכים על בטוח פה, גם אם הפיאסטה האוטומטית הנוכחית בארץ כבדה, איטית יחסית ועם גיר אוטומטי מישן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דלק מוטורס נוהגים בטקטיקה גרועה.

בעוד צ'מפיון דואגים שנהנה מטכנולוגיות חדשות כמעט במקביל לשיווק באירופה, אפילו אם יש בעיות של אמינות, דלק מוטורס קופאים על השמרים.

מונדיאו עם מנוע אקו-בוסט - רק אחרי שהייצור של מנועי ה-2.3 הופסק ורק אחרי שהגיעו מתחרות חזקות (כמו אופל אינסיגנייה).

פוקוס עם מנוע אקו-בוסט - כרגע רק בידני, לפחות בגרסאות הטיטניום היו מביאים את ה-1.6T עם 150 כ"ס ותיבה כפולת מצמדים

מאזדה 3 עם מנוע סקיי-אקטיב - תשכחו מזה בנתיים, הליסינג יותר חשוב להם.

דוקא אצל צ'מפיון מנועי ה-TSI זוכים לעודף ביקוש (בייחוד בסקודה), כבר אף אחד לא מפחד מלקנות משפחתיות ואפילו ג'יפון עם מנוע קטן.

זה בדיוק מה שאני גם מרגיש.

לא חשבתי אף פעם מאיזה מניע זה מגיע, כנראה אלה באמת שיקולי ליסינג וציי רכב.

אני מרגיש שהם פשוט כמה שנים מאחורה.

ימי ה 1.6 המסכנים עברו מזמן ועדיין הוא נשאר כל כך פופולארי בארץ פשוט כי אין אלטרנטיבה.

אני מעריך את הגישה של צ'מפיון, אך מאידך מרגיש שהם פשוט מתחמרים גבוה מדי את המכוניות שלהם

פשוט בגלל השם, בדגש על פולקסווגן.

הפולו לדוגמה במחיר שערוריתי, וגם הגולף.

זה לא חוכמה לחסוך בהוצאות הדלק אם המחיר הראשוני, וכן ירידת הערך/ביטוח ופרמטרים נוספים,

יקרים בהרבה מלכתחילה.

בדומה לזה שלפני כמה שנים בזמן הדור השני של הפוקום דיברו בארץ על זה שהיא תגיע לאחר מתיחת פנים קטנה עם גיר כפול מצמד, עוד ב 2008 וזה לא קרה עד לדור השלישי, אני מנחש שהמצב יהיה זהה בנוגע לאקובוסט בפיאסטה. הולכים על בטוח פה, גם אם הפיאסטה האוטומטית הנוכחית בארץ כבדה, איטית יחסית ועם גיר אוטומטי מישן.

זה ממש מבאס, כי הפיאסטה נראת כמו מכונית נמרצת, צעירה, קטנה וכיפית כזאת

מגיעים למנוע ומתאכזבים. כל כך מיושן, הכח מגיע בסל"ד כל כך גבוה

פשוט מרגישים שחזרנו אחורה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 חודשים מאוחר יותר...

שלום לכולם,

לפני מס' ימים חזרתי לאולם פורד בת"א מתוך כוונה רצינית לרכוש לעצמי את הפורד פיאסטה הידנית.

קראתי פה באתר על כוונת היבואן להביא את הדגם החדש לארץ וכשהייתי בסוכנות הם לא רצו בכלל לנדב מידע בעניין ואמרו שככל הנראה יגיע הדגם החדש המהלך 2013.

מסתבר שהפיאסטה האוטומטית כבר לא קיימת במלאי ושבידנית נותרו רק שני צבעים במלאי (כלומר המלאי לא מתחדש...), מה שגרם לי בכלל להרהר מחדש בהחלטה האם לרכוש לעצמי מכונית כזו. למעשה הידנית בדגם הנוכחי החלה להיות מיובאת לארץ במרץ 2013 וכנראה תאזול מהמדפים בחודשים הקרובים (אגב, ללא מבצעי חיסול מלאי או משהו בסגנון כמו שעושות המתחרות).

האם לעובדה שמחזור חייו של הדגם הנוכחי בארץ הוא כה קצר, תהיה השפעה על הביקוש העתידי, על הקושי למכור אותו ועל ירידת ערך גדולה בעקבות כך?

גם בסקודה נפרדים ממנועי ה-1.4 של הפאביה לטובת TSI 1.2. האם רכישה של אחת כזו היא גם צעד שגוי?

אשמח לשמוע את דעתכם

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלשום, אחרי שבמוקד שירות הלקוחות הטלפוני של דלק- מוטורס, לא יכלו לעזור לי (!?!?!) ואמרו לי לדבר עם אחת מסוכנויות המכירה שלהם, יצרתי קשר טלפוני עם הסוכנות של פורד ברעננה ושם נאמר לי שיבוא הפיאסטה המחודשת צפוי "מתישהו בחצי השנה הקרובה".

(חשבתי שיש חוק שאוסר על תשובות מעורפלות שכאלה, במיוחד כאשר נשאלים ישירות; אז חשבתי).

יגאל.

Opel Astra K 2018 1.4T Enjoy

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפותח השירשור ש"מאשים" את דלק מוטורס בכך שלא מביאים לארץ דגמים פופולארים בלי שיקול הגיוני נראה לעין. אני מניח שלאחד היבואנים הגדולים בארץ יש דווקא שיקולים מאוד ענייינים אם ואיזה דגם להביא ואחד מהם הוא מן הסתם כדאיות כלכלית. דלק מוטורוס מוכרת בעיקר לציי רכב ולא בהכרח שווה לה להתעסק עם דגמים שילכו ברובם ללקוחות פרטיים. אולי לנו זה נראה תמוה למה יבואן שיכול למכור כמה עשרות או מאות מכוניות מדגם מסוים מעדיף לוותר על זה אבל כנראה שלהם יש את השיקולים הרלוונטים יותר. לעיתים לא שווה להם להפעיל מערכי שירות וטיפול של דגם מסוים בגלל הכמות הקטנה של הלקוחות שלו והם מעדיפים להפנות ולשמר את מירב המשאבים שלהם לשוק המוסדי. בכל מקרה, לאור ההצלחה שלהם בעשרים השנים האחרונות צא מנקודת הנחה שהם כנראה דווקא כן יודעים מה הם עושים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4149 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...