Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

האם מערכת ה Start-Stop מזיקה?

Notepad
שימו לב! השרשור הזה בן 1955 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

ומה עם הנקודה שהועלתה פה שמצד שני זה חוסך בלאי מהמנוע עצמו שלא צריך לעמוד דקות ארוכות ללא מעש כל כמה מאות מטרים? (בנסיעה עירונית צפופה יחסית)

אתה אישית משתמש במערכת הזו או שאתה מעדיף לנטרל אותה?

בלאי זה דבר שקשה מאוד לאמוד כי אף אחד מאיתנו לא יודע איזה אחוז מהבלאי נגרם מעמידה.

אישית מנטרל אותה רק בפקק שמתקדם מטר ועוצר כי כל הזמן היא מניעה ומדוממת (מזהה כל תזוזה של הרכב לפניי). פרט לזה משאיר אות. והיא ממש לא מפריעה.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 112
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

נדמה לי שהתשובה תלויה גם באיכות המערכת. לפני כמה ימים עצרה לידי ברמזור מכונית (בעוונותי לא זוכר את הדגם) שמערכת הסטארט-סטופ שבה כיבתה והדליקה את המנוע כמה פעמים ברצף בצורה לא הגיונית ושונה משמעותית מרכבים המוכרים לי.

גם לי יצא לראות כזה דבר, זה היה ברכב קצת ישן.

אז אני מאמין שזה המערכת שהייתה בהתחלה לפני ששיפרו אותה ועשו שהיא תתכבה ותדליק באופן רצוף.

------------------

בסיוויק החדשה עם המערכת הרגע כיבתה את המנוע ונגיד אני הדלקתי אותה או שהיא לבד, היא תתכבה עוד פעם ברציפות.

וגם יש כפתור שקל להגיע אליו לכבות את המערכת הזאת בכל נסיעה.

גם המערכת פועלת רק שלוחצים חזק על הברקס, ככה שאפשר לשלוט על זה אבל הרבה םעמים יוצא שלוחצים חזק מידי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Spire מה אופי הנסיעות שלך? אתה מתגורר ונוהג הרבה באזור המרכז?

גר ועובד במרכז, בבוקר בערך 50% מהזמן מבלה בפקק ובערב כ-20% מהזמן. אני חושב שככל שמדובר בניצול מרבי של המערכת, אני די קרוב לשם. אני חייב להגיד שעכשיו במחשבה שניה, הנתון שכתבתי הוא מתקופה שהייתי נוסע בכבישים עמוסים יותר, כיום החסכון פחות רציני אבל עדיין נע בין 5-8%.

לא מדוייק.

מקבל את מה שאתה אומר, כוונתי הייתה ששעות מנוע הן מדד טוב יותר לבלאי של המנוע עצמו, לא של המערכות הנוספות של הרכב. אני מסכים שהייתי צריך להיות יותר מדויק.

מכניסים לצנצנת, סוגרים, לופתים את המכסה כאילו חייך תלויים בזה, ומנערים את הצנצנת עד שהיא מודה ברצח ארלוזורוב.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תיארתי לעצמי שאתה חי ועובד באזור המרכז. אנשים שמבטלים את החסכון והנוחות שמציעה המערכת כנראה לא מתנהלים הרבה באזורים האלה אחרת הם כן היו רואים גם את היתרונות שבה.

אני עברתי למרכז בתחילת השנה וגם אני בעבר נחרתי בבוז רק לאזכור המערכת הזו, ראיתי בה בעיקר מטרד ולא הבנתי מי צריך את זה בכלל אבל עכשיו כשאני כבר כמעט שנה במרכז למדתי להעריך את הנוחות והכיף שבלנסוע בתנועה עירונית צפופה יחסית מרמזור לרמזור ולחסוך את הדקות עמידה הלא מעטות שמצטברות בכביש בכל יום.

המערכת לא תמיד טובה, נהג לילה ואחרים העלו נקודה נכונה שהם מבטלים אותה בפקק עמוס מאוד וזוחל עם עצירות מרובות של כל שנייה, אין ספק שבמצבים כאלו היא מטרד ולא נעימה, אבל בעומס קל עד בינוני עם תנועה רציפה עירונית? וואלה נוח ואם לא פוגע ברכב אז אני אשמח להשתמש בה עוד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מחשב הרכב בסובארו מציג כמה דלק נחסך על ידי המערכת. רוב רובן של הנסיעות שלי הן בינעירוניות ויש נזדמנויות מעטות חמערכת לפעול.

לקראת ההגעה לעבודה יש רמזור בו המנוע כבה ל-2 דקות ועוד אחד בו הוא כבה לכדקה. ביציאה מהעבודה בקיץ המזגן עדיין עבד בכל הכוח אבל עכשיו יש גם שם לעיתים הזדמנויות של כיבוי.

בתנאים האלה המערכת מדווחת על חיסכון של כ-1%.

אני חוסך בממוצע כחצי ליטר למיכל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה משתנה גם בין סוגי הרכבים וטיב המערכת, בקליאו האוטומטית לדוגמא היא בלתי נסבלת - תמיד עובדת בדילאי מטורף וברכב חברה שלי הטקס הקבוע זה לחיצה על הכפתור ביטול אחרי ההתנעה.

Mazda 3 touring 5 doors 2.0 6MT 2014 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה הכוונה עובדת בדיליי? בקליאו הידנית איך שהרכב נמצא בעמידה ועל הצג מופיע 0 קמ״ש ואני בניוטרל המערכת במהירות פועלת ומכבה את המנוע, לא מרגיש איזשהו דיליי חריג.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בקליאו הידנית יש לך קלאצ׳ שאיתו קל יותר לשלוט במערכת - באוטומט הכל דרך הברקס עד שהיא מזהה שהורדתי את הרגל מהברקס ועברתי לגז אני מגיע למצב שאני ״מחכה״ לכבודה שתתניע.

Mazda 3 touring 5 doors 2.0 6MT 2014 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שאלה נוספת - האם המערכת אכן חוסכת בדלק? הרבה פעמים הרכב שלי כבה למספר קטן של שניות ומונע שוב.

האם הנעה לא צורכת יותר דלק מאשר החיסכון של כמה שניות?

[video=youtube_share;dFImHhNwbJo]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל מערכת שנכפית על נהג שאינו מעוניין בה היא תוספת רעה מבחינתי,

אני מנטרל את המערכת ידנית בכל התרעה ומקלל את המהנדסים שאין אופציה קבועה כזו

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בקליאו הידנית יש לך קלאצ׳ שאיתו קל יותר לשלוט במערכת - באוטומט הכל דרך הברקס עד שהיא מזהה שהורדתי את הרגל מהברקס ועברתי לגז אני מגיע למצב שאני ״מחכה״ לכבודה שתתניע.

יש רכבים שזה עובד לפי כמה חזק אתה לחוץ על הברקס, אם תלחץ חלש זה לא יפעל, צריך עוד טיפה ואז זה יפעל.

גם זה לא נוח כי יש מצבים שלוחצים על הברקס חזק מידי וזה מכבה בלי שרצית.

מזל שברכב שלי יש יש כפתור פשוט שמכבה את המערכת מתי שאני לא רוצה אותה.

אני מניח שיש רכבים שזה דרך התפריט של הרכב וזה כבר יותר מעצבן

עריכה אחרונה על ידי FoxLight
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

S&S שמתבססת על 12v היא פתרון עילג ולטעמי כן תורם לבלאי במידה מסויימת על מערכת החשמל של הרכב (בעיקר פנסי הרכב שמתעמעמים להם לרגע בכל פעם שהמנוע מותנע מחדש, זו תופעה שמטריפה אותי).

הפתרון האמיתי (שמיושם כבר ברכבים היברידיים) הוא jump starter שמתבסס על כמה עשרות וולטים לכל הפחות (יש כבר רכבי בנזין עם מערכות 48 וולט במיוחד בשביל העניין הזה) ואז בכל התנעה מנוע הבנזין משתלב באופן שקוף בלי דרמות של סטרטרים קונבנציונליים מבוססי 12 וולט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בפריוס יש את המערכת, כידוע, יוצרו כבר מספר מיליונים, לא ידוע לי על בעיות מיוחדות במערכת עצמה ובכללי באמינות של הרכב.

אצלי לפחות המערכת עובדת נהדר.

מבחינת החוויה, זה תענוג כשהרכב עוצר אתה נהנה משקט מרגיע כשהמנוע כבה. אגב, בפריוס המזגן ממשיך לעבוד כשהמנוע כבוי.

לדעתי, מיותר להיכנס לפרנויות כל עוד לא ידוע על בעיות מיוחדות במערכת.

אגב, הפרנויה קצת מזכירה לי בסיוייק שהייתה לי, המליצו לי לבטל את נעילת החולונות האוטומטי כי הוא גורם לתקלות במנגנון של החלונות החשמליים.

הפריוס זה רכב היברידי שיכול לנוע בכוח חשמלי גם כשהמנוע הבנזין כבוי. כמו כן, הנעת מנוע הבנזין נעשית ע״י מנוע הרבה יותר חזק מסטארטר של רכב קונבנציונלי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1955 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...