Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ניקוי אבנית ממגהץ של tefal

מרטין מקפליי
שימו לב! השרשור הזה בן 2050 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

כשקניתי את המגהץ הייתה עליו מדבקה בולטת שאמרה להשתמש במי ברז בלבד

הבעיה היא שיש במגהץ לא מעט אבנית ובכל גיהוץ במהלך הדקות הראשונות המגהץ מוציא אבקת אבנית בכל הפעלה של האדים

איך ניתן לנקות את המגהץ ? ואיזה בעיות עלולות להיווצר משימוש במים מינרלים / מזוקקים ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תריץ מים נטולי אבנית (מסוננים בבריטה / אוסמוזה הפוכה / מזוקקים) יחד עם מלח לימון

עד שהוא יפסיק לפלוט אבנית.

אין לי מושג מדוע המדבקה הזאת מופיעה על מגהצים,

עם המים הקשים שיש בארץ זה פשוט טמטום.

במים מינרלים עדיין יש אבנית.

מגהצים מסתדרים יופי עם מים מזוקקים.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני משתמש רק במים מזוקקים של סנו במגהץ אדים תוצרת TEFAL ובעבר של פיליפס וגם אחרי 4 שנים כמות האבנית היא מזערית.

אני נוהג לנקות את המגהץ לפי הוראות הייצרן בלבד (בדוק במדריך למשתמש).

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם לי יש את אותה בעיה, קניתי את המגהץ הזה שהיה יקר מהאחרים דווקא בגלל הפיצ'ר של שימוש במים רגילים, אחרי שהוא התחיל לירוק כמויות של אבנית לקחתי אותו לנק' שירות, שם ניקו אותו ואמרו לי בפירוש שעדיף להשתמש במים מזוקקים. :x

שום צבא שבעולם לא יעצור אותי מלעשות פרצלציה מהפרצוף של הקונצרטינה הזה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במגהץ הזה חובה להשתמש רק במי ברז.

למגהץ יש אפשרות של ניקוי עצמי, תקרא בחוברת הוראות.

אצלי גם בטפאל צריך למלא במים עד הסוף להדליק אותו שיתחמם ואז להוציא את השסתום.

זה גורם לקח שכול הקיטור יוצא ביחד עם האבנית.

תעשה את זה פעם בחודש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה ? אם תמלא אותו ותיתן לו להתחמם ואז תפתח את הפקק הזה של הניקוי אבנית שנמצא בצד אתה תבלה במח' כוויות באיכילוב.

או שיש שסתום אחר שאתה מדבר עליו

אני מתייחס לזה שמסומן באדום.

tefal.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי הוראות היצרן, כשהמגהץ קר לחלוטין, רק אז יש לפתוח את השסתום הזה ולנקות את האבנית ממנו (אם יש).

רצוי לעשות זאת מעל כיור, כי יצאו משם מים...

בעיקרון, יש נורה כתומה שאמורה להבהב אם הצטברה אבנית ורק אז יש צורך בפעולה הזו (ואז לחיצה על כפתור ה-reset כדי לאפס את האזהרה).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נכון, רק שבפעמיים שניקיתי אותו ע"י ריקון ה"סנן" הזה לאבנית, יצאה כמות זניחה של אבנית ולעומת זאת המגהץ עצמו היה מלא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה ? אם תמלא אותו ותיתן לו להתחמם ואז תפתח את הפקק הזה של הניקוי אבנית שנמצא בצד אתה תבלה במח' כוויות באיכילוב.

או שיש שסתום אחר שאתה מדבר עליו

אני מתייחס לזה שמסומן באדום.

אני לא ידעתי שאצלך המגהץ עם מיכל נפרד.

אצלי המיכל של המים אינטגרלי במגהץ.

אני מציע שתקרא בחוברת הוראות איך מנקים אבנית במגהץ שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 5 שנים מאוחר יותר...

אז חיפשתי בגוגל איך לנקות אבנית ממגהץ קיטור והתוצאה השנייה הביאה אותי לשרור הנ"ל, אקפיץ אותו לכבוד יום הולדת 6 הקרב.

יש ברשותי מגהץ קיטור 5 באר של טפאל (בן 4-5) שצבר לא מעט אבנית והתחיל ללכלך בגדים.

קראתי מספר מדריכים וניסיתי לנקות ע"י הזרמת מים חמים עם מלח לימון דרך המערכת, הרצתי שני מכלים ואז גם מים נקיים, עשה רושם שעזר. לאחר מספר ימים המגהץ התחיל לפלוט מים עכורים עוד יותר וממש לטפטף תוך כדי גיהוץ אופקי.

אני חושבת שהגענו למצב שכדאי לאשפז אותו אצל איש מקצוע במקום להמשיך בניסויים עצמיים בבית.

מישהו התנסה עם שליחה למעבדה? מכיר סדר גודל של עלויות? מקומות שמתעסקים בזה?

תודה רבה לעוזרים.

Mini Cooper S R56 - לכיף

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמעט 10 שנים עם מגהץ של טפאל, משתמשים רק במי ברז, והכל טוב.

פעם בשבועיים ממלא חצי מיכל ומשקשק אותו כהוגן ומרוקן, מבצע מס' פעמים עד שלא יוצאת אבנית.

את משטח הגיהוץ מנקה בעזרת מגבונים שנמצאים על קרש הגיהוץ ואני מעביר את המגהץ עליהם תוך הפעלת לחץ.

אצלי זה עוד הדגם הישן בלי הפטנט של לוכד האבנית מהדגמים החדשים.

ציטוט

יבגניפ כתב:

אוף. למה אני מגיב פה? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה לא לתקן? סה"כ לנקות את המעברים.

מגהץ דומה חדש מתחיל מ800 ש"ח.

אם המגהץ התחיל לנזול וגם המים יוצאים עכורים לדעתי לא שווה לתקן. האמת שאינני מכיר מישהו שמנקה את המעברים.

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...