Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מה המהירות הכי חסכונית בדלק?

אמיר מהמרכז
שימו לב! השרשור הזה בן 1940 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• תגובות 93
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

קודם כל, הנושא כבר דובר בפורום. תעשה חיפוש. נסה למשל להקליד "מהירות צריכת דלק" בחיפוש.

ולתשובה - זה משתנה בהתאם לסוג הרכב כמובן, ותלוי במנוע ובגיר. בגדול המהירות הכי חסכונית היא זו שדרושה לחיצה מינימלית על הדוושה לצורך שמירתה. אפשר לומר שברוב הרכבים היא כ-80-90 בהילוך אחרון.

רוני

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה שמזכיר לי נשכחות.

בעת מלחמת יום הכיפורים היה ויכוח גדול מהי המהירות בה הרכב הוא הכי חסכוני.

(היה משבר גדול ורצו לחסוך דלק)

אם אינני טועה, היתה המלצה לנסוע ב-70 קמ"ש בדרך בין עירונית.

(אך יש לזכור שמדובר במכוניות שהיו לפני יותר משלושים שנה...)

אז המכוניות הנמכרות ביותר היו פולקסווגן חיפושית, ופורד אסקורט 1100.

המשפחתית הגדולה האולטימטיווית היתה פיג'ו 404

אם היית עולה חדש נסעת בוולוו (המיסוי אז היה לפי משקל...)

ואם היית גביר נסעת בדודג' דארט או בפלימות' וואלינט....

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני שמעתי (ותקנו אותי אם אני טועה) שכאשר מד המהירות מצביע בכיוון אנכי למעלה , אז המהירות היא האידיאלית מבחינת צריכת דלק (וכמובן שההילוך צריך להיות ההילוך הסופי).

truck_speedometer_0mph.jpg

לדוגמא , ברכב עם מד המהירות הנ"ל , המהירות האידיאלית היא 60 MPH.

acura-nsx-speedometer-98.4.jpg

ולדוגמא שנייה , ברכב עם מד המהירות הנ"ל , המהירות האידיאלית היא 110+- MPH !!!!!!

וואלאק אתה!!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני שמעתי (ותקנו אותי אם אני טועה) שכאשר מד המהירות מצביע בכיוון אנכי למעלה , אז המהירות היא האידיאלית מבחינת צריכת דלק (וכמובן שההילוך צריך להיות ההילוך הסופי).

לדוגמא , ברכב עם מד המהירות הנ"ל , המהירות האידיאלית היא 60 MPH.

ולדוגמא שנייה , ברכב עם מד המהירות הנ"ל , המהירות האידיאלית היא 110+- MPH !!!!!!

שטויות! אין כל קשר בין מד המהירות לתצרוכת הדלק.... ככל ההילוך גבוה יותר, והרגל יותר חלשה על הגז (כל זאת כמובן שהספק המנוע בסל"ד הנתון באותו הילוך אינו חלש מדי בכדי "לסחוב" את הרכב במהירות הזאת) כך התצרוכת תהיה נמוכה יותר...

רמי

אהבה באה בזוגות, לנשים ולמכוניות...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אולי לא הבנתם אותי נכון...

כל מה שאני אומר (ואני גם לא בטוח בזה , ככה שמעתי) שמכוניות מקבלות מהמפעל מד מהירות כזה שכאשר המחוג יהיה ניצב אז המהירות תהיה האידיאלית. אם אתה תחליף מד מהירות , אז מן הסתם המנוע לא ישתנה פתאום גם כן ויתפקד אחרת...

אבל אני חוזר ואומר , בסה"כ שמעתי , (ואני מדגיש את זה ומגדיל לגודל 4 , בשביל שגם קצרי הראייה בינינו יראו!!!) אז אנשים יכולים להתחיל להירגע ולקחת בפרופורציה...

וואלאק אתה!!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ככל שהמהירות עולה מרכיב המנוע משפיע פחות ורכיב הגרר או התנגדות האויר עולה...

אם נוסעים ברכב נתון 80 ומגבירים ל88 המהירות עלתה ב10% אבל התנגדות האויר

עולה בריבוע השינוי .לכן התנגדות האויר עולה ב21%.

במהירות 96 הגברנו מהירות ב20% אבל את הגרר ב44%

הגברת הגרר פרושה עליה משמעותית בצריכת הדלק!!

:evil:וולו הנאה אחורית 6 צילינדר 164 960 .
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבל אני חוזר ואומר , בסה"כ שמעתי , (ואני מדגיש את זה ומגדיל לגודל 4 , בשביל שגם קצרי הראייה בינינו יראו!!!) אז אנשים יכולים להתחיל להירגע ולקחת בפרופורציה...

שמעת לא נכון. סוף סיפור.

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כולכם טועים ובגדול:!:

תצרוכת הדלק הנמוכה ביותר, ואין כל קשר לסחיבה, סל"ד וכיוצ"ב, היא במהירות "0"(אפס) קמ"ש, בין שהמנוע מותנע או כבוי.

כמובן כשהוא כבוי התצרוכת היא הנמוכה ביותר.:wink:

עמית

קהילת אוהדי ווסטהאם יונייטד בישראל - https://www.facebook.com/groups/whuil/

'פטישי ישראל' - https://www.facebook.com/WHUIL/

טוויטר - https://twitter.com/AmitDim

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כולכם טועים ובגדול:!:

תצרוכת הדלק הנמוכה ביותר, ואין כל קשר לסחיבה, סל"ד וכיוצ"ב, היא במהירות "0"(אפס) קמ"ש, בין שהמנוע מותנע או כבוי.

כמובן כשהוא כבוי התצרוכת היא הנמוכה ביותר.:wink:

עמית

אם כבר הגענו לכזאת רמה...

גם כשהרכב כבוי אני מניח שיש אחוזון מסוים של אידוי טבעי... מה שאומר שהרכב הכי חסכוני כאשר מיכל הדלק ריק לגמרי... (הוא יכול להיות מלא במים/בוץ/שתן של כלב טועה), אבל עדיין ניצול הדלק (בנזין/דיזל (למחוק המיותר)) תהיה אפסית טוטאלית....

מספיק מוגזם?

רמי

אהבה באה בזוגות, לנשים ולמכוניות...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם כבר הגענו לכזאת רמה...

גם כשהרכב כבוי אני מניח שיש אחוזון מסוים של אידוי טבעי... מה שאומר שהרכב הכי חסכוני כאשר מיכל הדלק ריק לגמרי... (הוא יכול להיות מלא במים/בוץ/שתן של כלב טועה), אבל עדיין ניצול הדלק (בנזין/דיזל (למחוק המיותר)) תהיה אפסית טוטאלית....

מספיק מוגזם?

רמי

כל מה שאמרתה נכון אבל אפשר לחסוך יותר אם בתוספת לדבריך מעמידים את המחוג ניצב!

סאן רוף פתוח וכסאות מחוממים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צריכת הדלק הנמוכה ביותר תתקבל במהירות הגבוהה ביותר אליה תוכל להגיע במינימום לחיצה על דוושת המצערת בהילוכים הגבוהים.

כלומר - אם אתה נוסע על 90 בהילוך חמישי עם מינימום דוושה, זו המהירות החסכונית ביותר לאותו קטע כביש. אם אתה מגיע לעליה, וצריך ללחוץ עוד ועוד על הדוושה כדי להחזיק את אותה מהירות, אז דווקא 70 בהילוך רביעי יכול להיות חסכוני יותר. הכל תלוי בתנאי הדרך.

בכל מקרה, ההמלצה שלי היא להתקין מאחורה גלגלים יותר גדולים, כך שהאוטו תמיד יהיה בירידה ואז הצריכה אפסית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בכל מקרה, ההמלצה שלי היא להתקין מאחורה גלגלים יותר גדולים, כך שהאוטו תמיד יהיה בירידה ואז הצריכה אפסית.

זה חוקי? או שאמרת את זה בצחוק?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1940 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...