Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

תיקונים בחצר הבית -פסיקת ביהמ"ש המחוזי

matanbenshbat
שימו לב! השרשור הזה בן 7180 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

ראיתי את זה באחד האתרים ממש מצחיק.כתוב בכתבה על כך שמישרד התחבורה טוען שהחלפת שמן והוספת מים לרדיאטור בחצר הבית זה עברה פלילית.

כנסו ותיראו

http://www.medinat-israel.com/bambili_news/katava_main.asp?news_id=7947&sivug_id=1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הנושא בכלל אינו מצחיק וגם טענת משרד התחבורה די מובנת לי.

הנך מתייחס רק לזוטות מבין התיקונים/החלפות ברכב, אז בוא ונקצין קצת:

מה בדבר בלמים? ההיית מתיר לכל בר-בי-דף לתקן זאת בבית?

ומה בדבר תיקונים במערכת ההיגוי?

ולמה להקצין? דבר פעוט ערך שהעלת, הח' שמן מנוע, הידעת כי יש לסלק את השמן השרוף למקומות המיועדים לכך, מה פתאום?! אתה הרי תשפוך את זה בגינה הציבורית או תזרוק זאת לפח הזבל.

כך שלפי עניות דעתי השופט טעה פה ובגדול, אלא אם ישנם סייגים בפס"ד המגבילים אילו תיקונים ניתן לבצע ואילו לא.

אגב, הכתבה המקורית היא מ-Ynet.

עמית

קהילת אוהדי ווסטהאם יונייטד בישראל - https://www.facebook.com/groups/whuil/

'פטישי ישראל' - https://www.facebook.com/WHUIL/

טוויטר - https://twitter.com/AmitDim

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עמית, אתה צודק אם היה מדובר פה על איסור לתקן רכב לבד בחצר על רקע אקולוגי (זיהום הסביבה). אני דווקא הבנתי שמדובר פה יותר על פתיחת עסק לא חוקי.

אני חושב שזה ממש לא צודק לאסור לבנאדם לתקן את הרכב שלו, כי קצת קשה לשים את הגבול בין תיקון קל על מנת להגיע למוסך לבין תיקון גדול.

דבר נוסף הוא שיש מקרים בהם בעל הרכב מבין יותר טוב מהמוסכניק. למשל נגיד שאני חשמלאי רכב ויש תקלה חשמלית ברכב שלי, אז שאני אסע למוסך בשביל לתקן אותה? :shock:

בארה"ב ובאירופה אנשים מרכיבים רכבים ע"י הזמנת חלקים בחצר ביתם ומקבלים גם אישור נסיעה איתם, אם עמדו בכל הדרישות שמשרד התחבורה המקומי דורש.

עד לאן נגיע?! עוד מעט יאסרו לשטוף את הרכב בחצר, באשמת פתיחת עסק לשטיפת רכבים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חברה מה שמבין מה הוא עושה שיטפל לבד כל עוד הוא עושה את זה ברכבו שלו !!!

אף בן אדם שמחזיק מעצמו מכונאי לא יתן 400 שקל לטיפול 10000 מסכמים איתי ?

נכון שמערכות כמו בלמים והיגוי זה קצת רגיש אבל מי שלא מבין לא יעיז להתעסק בזה לדעתי !

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חברה מה שמבין מה הוא עושה שיטפל לבד כל עוד הוא עושה את זה ברכבו שלו !!!

אף בן אדם שמחזיק מעצמו מכונאי לא יתן 400 שקל לטיפול 10000 מסכמים איתי ?

נכון שמערכות כמו בלמים והיגוי זה קצת רגיש אבל מי שלא מבין לא יעיז להתעסק בזה לדעתי !

אתה טועה, הרבה אנשים ש*מחשיבים* את עצמם למכונאים מטפלים גם בבלמים, כמו אחד מהמושב שלי, עדיין בשיקום בבית לוונישטיין אם אני לא טועה. (זה מה שקורה שנוגעים בבלמים בלי לדעת כלום)

אני לא מכונאי, אני מבין בזה אבל לא מכונאי, אבא שלי לעומת זאת מהנדס פיתוח בחברה שבבעלותו ומכיר מכלולים מכניים טוב יותר מרוב האנשים פה, אני עדיין מעדיף לשלם 376 ש"ח כולל מע"מ (זה מה שעלה לי בטיפול האחרון לפני הנחה של 10%) כל 15,000 ק"מ (3 חודשים לערך) בשביל שיחליפו לי שמן ופילטר שמן במוסך מורשה ועל הדרך יחברו את הרכב למחשב לראות אם יש לו בעיה כל שהיא (הרכב באחריות... שרק ימצאו...).

עוד מעט אני בטיפול 30,000 שיעלה יותר (קצת יותר מפי 2), אני עדיין אעשה את זה במוסך ולא בבית.

תקרא לי פראייר, אבל את כל זה למדתי מאבא שלי, הוא בדיוק ההפך ממני... מתקן הכל לבד, לפעמים זה גם נראה ככה.

לגבי רכבי אספנות - את הפורד אנגליה של חברה שלי אנחנו משפצים ביחד, ונכון, היא בחיים לא תראה מוסך, אבל האנגליה היא לא רכב חדש עם מערכות ממוחשבות בכל פינה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בארה"ב ובאירופה אנשים מרכיבים רכבים ע"י הזמנת חלקים בחצר ביתם ומקבלים גם אישור נסיעה איתם, אם עמדו בכל הדרישות שמשרד התחבורה המקומי דורש.
אל תערוך השוואות בין ארה"ב ואירופה לבין ארה"ק.

כאשר נגיע לחומרת העונשים שמקבלים נהגים על נהיגה ברכב לא תיקני/בטיחותי בארצות הנכר, תוכל להרשות גם לל"ו צדיקי ישראל לעסוק ברכביהם ללא חשש.

עמית

קהילת אוהדי ווסטהאם יונייטד בישראל - https://www.facebook.com/groups/whuil/

'פטישי ישראל' - https://www.facebook.com/WHUIL/

טוויטר - https://twitter.com/AmitDim

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כאחד שמתקן מכוניות בחצרו כבר כמעט שלושים שנה, אני יכול רק להעיד שאדם מהישוב יכול לתקן לבד הכל. ברור שזה דורש אחריות אישית והכרת המגבלות, אבל איזה מהדברים הרבים שאדם בוגר עושה לא דורשים את זה? כשהייתי בתיכון, התיקון העצמי היה ההבדל בין להיות מסוגל להחזיק כלי רכב או לסוע באוטובוס. היום זה תחביב נטו, ועדיין לא הייתי רוצה שיקחו אותו ממני.

איסור תיקון עצמי של רכב, שקול לאיסור על בישול ביתי. למה שנאפשר לכל אזרח פשוט לפתוח מטבח בביתו ללא פיקוח של משרד הבריאות? מהיום - רק במסעדה!

הפתרון לענין חוסר המקצוענות הוא בענישה. אם נתפסת נוסע ברכב לא תקין - תשלם.

ולעמית - מצורפת תמונה איך אין כל בעיה להפטר משמן מנוע משומש באופן אקולוגי בבית. את המיכל של השמן החדש ממלאים בישן ותורמים למוסך הקרוב.

נמרוד

שמן משומש2.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אל תערוך השוואות בין ארה"ב ואירופה לבין ארה"ק.

כאשר נגיע לחומרת העונשים שמקבלים נהגים על נהיגה ברכב לא תיקני/בטיחותי בארצות הנכר, תוכל להרשות גם לל"ו צדיקי ישראל לעסוק ברכביהם ללא חשש.

עמית

עמית, אני מסכים אתך אבל אנחנו יכולים להמשיך להתווכח עד מחר.

לפי דעתי בארץ רמת המקצועיות (הממוצעת, אני לא מכליל) של המוסכים היא מאוד נמוכה (לדוגמא, שמן ממכולה וכו'). יש הרבה דברים יותר חמורים שצריך לתקן לפני שאנחנו נכנסים לעניין של טיפול אישי ברכב.

אלעד רוזנקר, טלפון 0524626633.

ניתן להתקשר להתייעץ בכל הקשור ברכבי אספנות ואופל בפרט (בעיקר ישנים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הנושא בכלל אינו מצחיק וגם טענת משרד התחבורה די מובנת לי.

הנך מתייחס רק לזוטות מבין התיקונים/החלפות ברכב, אז בוא ונקצין קצת:

מה בדבר בלמים? ההיית מתיר לכל בר-בי-דף לתקן זאת בבית?

ומה בדבר תיקונים במערכת ההיגוי?

ולמה להקצין? דבר פעוט ערך שהעלת, הח' שמן מנוע, הידעת כי יש לסלק את השמן השרוף למקומות המיועדים לכך, מה פתאום?! אתה הרי תשפוך את זה בגינה הציבורית או תזרוק זאת לפח הזבל.

כך שלפי עניות דעתי השופט טעה פה ובגדול, אלא אם ישנם סייגים בפס"ד המגבילים אילו תיקונים ניתן לבצע ואילו לא.

אגב, הכתבה המקורית היא מ-Ynet.

עמית

הדברים שאמרת נכונים - אבל עדיין לא הגיוני שיאסרו באופן גורף כל טיפול ברכב.

מערכות בטיחות (כלומר בלמים, הגה, וכריות אוויר) - רק במוסך מורשה.

כל היתר - מי שרוצה - שיעשה מה בראש שלו.

מי ששופך שמן לביוב/גינה - מצידי שיקבל קנס ענק מהמשטרה הירוקה. כנ"ל מי שזורק מצבר ישן לפח. אבל לאסור על החלפת שמן רק בגלל שיש מנייאקים ששופכים את השמן לביוב - זה בערך כמו לאסור על לעיסת מסטיק כי יש כאלו שמדביקים אותו לכיסאות.

אילת-מצפה רמון: שעה ורבע. (דרך עובדה)

20 ליטר דלק הכי מהנים ששרפתי עד היום.

צריכה 1:8.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7180 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...