Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פיאט פונטו איבו אבארט מול אופל קורסה OPC: הלב אומר פונטו, השכל אומר קורסה. ובכל זאת?

stio
שימו לב! השרשור הזה בן 4265 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום רב,

בעוד כחודש וקצת הפאביה האוטומטית תחגוג 4 שנים על הכביש וכ- 50K ק"מ מאז שיצאה מסוכנות צ'מפיון מוטורס בסניף הצפוני, בתקווה לעוד הרבה שנים אצלי. הרכב אמין, יציב על הכביש בעיקר בזכות צמיגי 205/45R16 והאבזור החביב שכולל מושבי ספורט, פנסי ערפל קדמיים ושאר שטויות שכלולות בחבילת הספורט. לכאורה הכל טוב ויפה, אבל כיום נוצר מצב שאני מחפש רכב ספורטיבי אמיתי, ולא אחד בכאילו. אז אם כך, הדרישות:

1. מהנה לנהיגה ספורטיבית על כל המשתמע מכך.

2. מנוע חזק מעל 160 כ"ס.

3. גיר ידני (בלבד!) 6 הילוכים.

4. מרכב 3 דלתות.

5. עיצוב חיצוני ופנימי נאה - ייתרון.

6. חדש.

7. אחיזה גבוהה.

הייעוד של הרכב יהיה בעיקר הנאה מנהיגה, ולא כדי לנסוע לקניות השבועיות בסופר או לעמוד בפקקים (בשביל זה יש את הפאביה האוטומטית), כך שמוגזם לצפות מרכב כזה להיות חסכוני בדלק ולכן לא מדובר בדרישה. גם ירידת ערך לא מעניינת אותי, מכיוון שכל רכב בבעלותי נשאר כזה עשרות שנים משום שלא נוסע הרבה, מטופל בזמן ונשאר במצב מצוין תמיד (בקיצור רכב שמור).

אני עוקב כבר חודשים אחר הפונטו איבו אבארט, למרות שלדעתי הגרנדה פונטו אבארט היתה קצת יותר יפה. הייתי במפגש של מועדון אלפא רומיאו בהרצליה והסתכלתי על המכוניות שהיו שם בחניה, אך עם זאת לא ישבתי ולא נהגתי באחת כזאת. יתרה מכך, כדי לראות את הרכב, לשבת בו או לעשות עליו נסיעת מבחן קצרה צריך לקחת יום חופש ולנסוע לסוכנות הייעודית בת"א (אין בצפון). הרכב הוא 1400 סמ"ק טורבו המפיק 165 כ"ס, גיר ידני 6 הילוכים ונראה מצוין, בעיקר בצבע כהה. מחיר המחירון שלו עומד על כ- 160K ש"ח.

לעומת זאת, יש את האופל קורסה OPC בעלת מנוע 1600 סמ"ק טורבו המפיק 192 כ"ס, וגם היא מצוידת בגיר ידני 6 הילוכים. הרכב חזק בהרבה יותר מהפונטו, ולפי המבחני דרכים שקראתי עושה רושם שמהנה לנהיגה מאוד. אז למה הרכב עולה מעל 10K ש"ח פחות מהפונטו, כך שהצרכן מתבקש לשלם עליו "רק" 149,900 ש"ח?! האם פספסתי פה משהו מלבד שמחירי הפונטו והקורסה לא כוללים אגרת רישוי והתקנות מקומיות (בתקווה שלא יהיו בכלל)?

בכל מקרה כמו שרשום בכותרת: אני מתחבר לפונטו יותר. ההיסטוריה המשפחתית שלנו עם המותג האיטלקי, העיצוב המצוין... אבל מצד שני השכל אומר לרכוש את הקורסה. מצד אחד פחות יפה מהפונטו, אך מצד שני חזקה יותר, וגם זולה בהרבה יותר. אז הפניה שלי היא קודם כל לכל קהל הגולשים: האם כדאי/נכון לשלם עוד 10K לטובת הפונטו לאור הנתונים הנ"ל? אולי כדאי להתעקש על הפונטו אבל לחכות להוזלה במחיר אם תהיה מתישהו? הפניה השניה היא לבעלי המכוניות הנ"ל או לכאלה שנהגו בהם: לפי ניסיונכם ולפני שאני עושה נסיעת מבחן, מהו הרכב שיותר מהנה לנהיגה לדעתכם, ולמה?

אני רוצה להדגיש משהו אחד: לי יש זמן. זה לא יהיה הרכב העיקרי, אז אני ארכוש אותו רק אם אני אהיה בטוח שזאת הרכישה הכי טובה נכון לתקופה בה אנו נמצאים, כך שהסיכוי שאני אעשה החלטה שגויה - נמוכה. אם יש עוד מכוניות שעונות על הדרישות אתם מוזמנים לכתוב.

תודה מראש על כל תגובה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 46
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

מכיוון שמדובר ברכב שני אשר נועד נטו לפאן עלייך לחשוב באופן מעט שונה יותר,קודם כל עם הלב ,לכן עלייך לערוך נסיעת מבחן על 2 האלטרנטיבות(יש סניף של אבארט באזור הקריות לא?)

אולי כדאי לערוך גם נסיעה על ה500 הקטנה והפחות פרקטית וחזקה אך בעלת יחס הספק משקל נהדר ותכונות של קארט שיוציאו ממך המון חיוכים.

מן הסתם הנתונים על הנייר נראים מבטיחים ומקנים יתרון לקורסה אבל במציאות הדברים מרגישים שונה ולכן מתבקשת נסיעת מבחן.

הרנו קליאו RS גם יכולה להיות אפשרות מאחר והיא חדה ונחשבת לספורטיבית הכי מושחזת בקטגוריה,אין לה עיצוב מרהיב חיצונית והיא די אפרורית מבפנים אבל החיוך צריך להיות מהנהיגה במצב הזה ואולי זה בר התפשרות לא?

בהצלחה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יצא לי לנהוג ב-OPC פעמיים.

המנוע חזק אבל לא לינארי כמו המנועים של VAG, הגיר לא הכי מדוייק, הפלסטיקה בפנים הרכב "בינונית" אבל איזה רכב! תענוג לנהוג בו!

ההגה מצויין ויש לו משקל נכון ביד, מושבי הריקארו נראים מצויין וגם עושים את העבודה. מעבר לכך, הרכב דיי הארדקור, המתלים נוקשים מאד ופנים הרכב מאד בסיסי.

זה לא רכב שמתאים לכל אחד, מחייב אותך לבצע נסיעת מבחן. אגב מחירו על הכביש יותר באזור ה-140K.

בפונטו לא נהגתי, מדעות ששמעתי גם לא הפסדתי הרבה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הקורסה חדה יותר במקצת, אבל ביום יום נוראית, הפונטו נעימה יותר וכחבילה לדעתי עדיפה. מה גם שהשירות והיחס ללקוחות באבארט פשוט מעולים.

ממליץ לבצע נסיעות מבחן על שני הרכבים, ובכלל על השאר בקטגוריה, חבל סתם להגביל מראש. רק ככה תוכל לגבש דעה טובה.

!AWDSOME

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

(יש סניף של אבארט באזור הקריות לא?)

אולי כדאי לערוך גם נסיעה על ה500 הקטנה והפחות פרקטית וחזקה אך בעלת יחס הספק משקל נהדר ותכונות של קארט שיוציאו ממך המון חיוכים.

יש סניף קטן של אבארט בצ'ק פוסט, אבל יש שם רק את ה- 500 אבארט ואני לא מתחבר לעיצוב שלה בכלל (הייתי שם ביום חמישי). אגב היחס ללקוח שם מצוין.

זה לא רכב שמתאים לכל אחד, מחייב אותך לבצע נסיעת מבחן. אגב מחירו על הכביש יותר באזור ה-140K.

בפונטו לא נהגתי, מדעות ששמעתי גם לא הפסדתי הרבה.

בעיניין המחיר שיותר מתקרב ל- 140K המידע מבוסס ממישהו שקנה? ומהם הדעות ששמעת על הפונטו אם אפשר לשאול? (אפשר גם בפרטי אם לא נוח לך לכתוב כאן. רלוונטי גם לכולם...)

הקורסה חדה יותר במקצת, אבל ביום יום נוראית, הפונטו נעימה יותר וכחבילה לדעתי עדיפה. מה גם שהשירות והיחס ללקוחות באבארט פשוט מעולים.

ממליץ לבצע נסיעות מבחן על שני הרכבים, ובכלל על השאר בקטגוריה, חבל סתם להגביל מראש. רק ככה תוכל לגבש דעה טובה.

ביום יום נוראית? אתה מתכוון מבחינת נוחות נסיעה? (מחתך 35 לא ניתן לצפות יותר מידי). אילו מכוניות בתצורת סופי מיני 3 דלתות היית ממליץ לבדוק? הפולו והאיביזה לא מגיעות עם גיר ידני וגם סובלות מבעיות במנוע, לא כך?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מבוסס. בזמנו התעניינתי ב-OPC ובסוף רכשתי לאון FR. הייתה לי הצעת מחיר מודפסת אבל כנראה היא כבר במחזור אבל זה המחיר+- כאשר משלמים במזומן. היום יש לך גם את מבצע שופרסל שמקנה 7% הנחה של דגמי אופל השונים.

לגבי הפונטו, אני מכיר את המנוע מהמיטו והוא לא מספיק חזק עבורי(כבר פסל את הרכב). מרשמים של חברים הבנתי שזה לא מה שאני מחפש, ככה שלא טרחתי לבדוק יותר מדיי. בכל מקרה התמחור הזוי(כרגיל בסמל"ת).

ה-OPC באמת עלולה להעיק בנסיעות ארוכות. מבחינת "נוחות" מזכירה את האיביזה קופרה מהדור הקודם, מתרסקת בכל מהמורה.

האיביזה קופרה והפולו GTI אכן מצויידות במנוע ה-1.4 טווין שידוע כבעייתי ובגיר אוט' בלבד. מה גם שאני מכיר את שתיהן והלאון FR עדיפה עליהן.

הקליאו מצויינת וכדאי לך לבדוק גם את הקופר S(ידנית ב-170K למיטב זכרוני).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אשמח לדעת למה התמחור של הפונטו הזוי לדעתך.

ביום יום נוראית? אתה מתכוון מבחינת נוחות נסיעה? (מחתך 35 לא ניתן לצפות יותר מידי). אילו מכוניות בתצורת סופי מיני 3 דלתות היית ממליץ לבדוק? הפולו והאיביזה לא מגיעות עם גיר ידני וגם סובלות מבעיות במנוע, לא כך?

אכן כך. נוקשה מאוד לטעמי. עבורי זו היתה הסיבה למדוע לא קניתי אחת.

אופציות אחרות יכולות להיות ה500 (תן לה סיכוי), הds3, המיני, הקליאו והמיטו (שלמרות שעל הנייר נראית דומה מאוד לפונטו, בפועל היא לא)

!AWDSOME

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני ביצעתי נסיעת מבחן על 2 הרכבים, לבסוף רכשתי את הקורסה OPC.

מבחינת השוואה:

* נוחות נסיעה - הקורסה יותר "מרגישה" את הכביש, הפונטו יותר רכה. ז"א שכל במפר אתה תרגיש יותר בקורסה מאשר בפונטו. אבל לא צריך להגזים שהיא לא נוחה, כבר נסעתי מעל 200KM לכיוון עם הקורסה והגב שלי עדיין שלם.

* מושבים - נוקאוט לקורסה, מושבי ריקארו משולבים עור ובד, בפונטו מושבים ספורטיביים מבד בלבד.

* מנוע - יתרון לקורסה, 192 כ"ס מול 160 כ"ס לפונטו, המנוע של הקורסה בועט יותר טוב לדעתי.

* צריכת דלק - אני משער שהפונטו תהיה יותר חסכונית, נכון לעכשיו לאחר 7200 ק"מ הממוצע הוא 8.8 ליטר ל 100 ק"מ, אבל רב הנסיעות שלי הן בתוך העיר וגם אני לוחץ לא מעט.

* התנהגות כביש - קורסה ללא ספק, הרבה יותר הרדקור.

* מזגן - בשני הרכבים בקרת אקלים דיגיטלית, הדבר המעצבן בקורסה שאין כפתור ייעודי ל AC, אלא צריך להיכנס לתפריט המזגן ואז להפעיל את ה AC.

* פלסטיקה - יתרון קל לפונטו, בקורסה יש נפילות כמו כפתורי חלון מגוחכים, אך אי אפשר לומר שאיכות התא נוסעים של הפונטו איכותי יותר מהקורסה, לדעתי יש יתרון קל לפונטו.

* עזרי נהיגה - בשני הרכבים יש את אותן מערכות, כריות אוויר וכו', יש יתרונות של מס' פיצ'רים בפונטו, בלימת חרום - איתות 4 וינקרים ישר, תוספות כמו משענת יד, קיימות ברמת גימור הגבוהה ועולה יותר.

* תא נוסעים מאחורה - אין דעה, לא מנצל אותו מאחר ושני הרכבים 3 דלתות.

* מחיר? כבר רשמתי את דעתי לא פעם, התמחור של הפונטו שערורייתי, לא בטוח מי אשם, אם זה היבואן או היצרן. בכל מקרה כל עוד הפונטו תעלה 160K, אני לא נותן סיכוי להצלחה של הפונטו.

Skoda Octavia MK III 1.8TSI

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נוראית זו מילה מאוד קשה. בפועל היא סתם לא נוחה במיוחד, כמו מרבית הספורטיביות. מי שרגיל לזה לא יסבול בכלל. כחבילה אין ממש עדיפות לאחת או לשנייה, למעט המחיר הזול יותר של הקורסה (בדוק תשלום במזומן - אפשר לחסוך עוד כמה אחוזים). כמכונית ספורטיבית הקורסה נותנת כאן נוק אאוט לפונטו.

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נתון הכ"ס של הקורסה מטעה לדעתי- נא לשים לב שהמומנט של שתיהם דומה! 25.5 קג"מ לפונטו ו23~26 קג"מ לאופל, והפונטו קלה יותר בכ20 ק"ג.

כך לדעתי ההבדל לא אמור ליהיות כל כך גדול כמו שהמיספרים מראים, ולדעתי האבארט ניראת טוב יותר ומשדרת ערך מוסף, האופל סתם מיני 3 דלתות לדעתי- לא מסובב את הראש, וגם אין את כל הכיף שבמועדון האבארט ....

ודבר חשוב נוסף לדעתי- עלות האחזקה בסוף התקופה תיהיה זולה יותר בפיאט מאשר באופל לא? כך שההפרש המחירים יצטמצם

בזכות הDNA- מצב נורמל לחיסכון בדלק ומצב ספורט לחיוך מאוזן לאוזן :-)

מוכר מארז נייר טואלט איכותי בייבוא אישי מחו"ל של Kirkland, מוכן להחלפה על רכב ספורטיבי יד ראשונה, לרציניים בלבד!.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נתון הכ"ס של הקורסה מטעה לדעתי- נא לשים לב שהמומנט של שתיהם דומה! 25.5 קג"מ לפונטו ו23~26 קג"מ לאופל, והפונטו קלה יותר בכ20 ק"ג.

כך לדעתי ההבדל לא אמור ליהיות כל כך גדול כמו שהמיספרים מראים, ולדעתי האבארט ניראת טוב יותר ומשדרת ערך מוסף, האופל סתם מיני 3 דלתות לדעתי- לא מסובב את הראש, וגם אין את כל הכיף שבמועדון האבארט ....

ודבר חשוב נוסף לדעתי- עלות האחזקה בסוף התקופה תיהיה זולה יותר בפיאט מאשר באופל לא? כך שההפרש המחירים יצטמצם

בזכות הDNA- מצב נורמל לחיסכון בדלק ומצב ספורט לחיוך מאוזן לאוזן :-)

איך הנקודה הכי חשובה היא עלות אחזקה כשהבן אדם ציין במפורש שהפרמטר מספר אחד הוא הנאה מנהיגה ספורטיבית?

emotion of motion

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נכון מאוד- אבל זה לא שהצעתי את הפונטו הרגילה מול הOPC ואמרתי שתיהיה זולה יותר לאחזקה אלא שתי מכוניות שאמורות ליהיות דומות מבחינת הדגש על ההנאה (כל אחד בדרכה שלה - על טעם וריח אין להיתווכח) - וכאן לדעתי גם עלות האחזקה יכול ליהיות כפרמטר- והוספתי את הדגש הזה בהתייחסות להפרש הלא מבוטל בין המחירים של המכוניות !

לא ניכנס לכיסו של אף אחד- אבל העתיד הקרוב לא יהיה וורוד לנהגים ביכלל ולחובבי הרכב ביפרט!

מוכר מארז נייר טואלט איכותי בייבוא אישי מחו"ל של Kirkland, מוכן להחלפה על רכב ספורטיבי יד ראשונה, לרציניים בלבד!.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4265 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...