Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

בעיית גיר -פיאט פנדה רובוטית 04

oshri007
שימו לב! השרשור הזה בן 2289 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

נורת גיר נדלקת בתחילת נסיעה והרכב עובר למצב N ונדלקת נורת gearbox

כאשר אני מכבה את הרכב ומדליק מחדש הכל מסתדרת,זה לא קורה תמיד ושזה לא קורה אז הרכב נוסע מצויין,

למישהו יש פיתרון ?בפורומים ישנים קראתי על איזה משאבה הידראולית שצריך להחליף.

אבל אם המשאבה לא טובה אז הבעיה הייתה אמורה להופיע כל הזמן?

ואצלי זה לסירוגין

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 45
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

בכאלה מקרים צריך להתחבר לסורק התקלות,זה יכול להיות גם חיישן שמזייף.

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חולון

ממליץ לך לגשת למוסך שמשון ביהוד- תדבר עם חיים על הבעיה,

אצלי בגרנדה הייתה גם בעיה עם הגיר שרציתי להניע והוא היה תקוע והיה נורת ביקורת, בסוף הם הצליחו לסדר הבעיה ע"י ניקוי החיישן האחראי על ההילוכים. יכול ליהות אצלך בעיה אחרת.

שים לב- אם אתה מנסה מיד לאחר ההנעה לשלב להילוך ואז אתה מקבל את ההודעה GEAR NOT AVAILABLE ועובר לניוטרל אז זה ביגלל שאתה לא נותן זמן לבניית לחץ במשאבה,

תניעה שאתה על N ותחכה כ20 שניות לפני שילוב להילוך ותיבדוק אם אתה מקבל את ההודעה,

גם אם קיבלת את ההודעה ואתה ממשיך לחקות קצת ואז מעביר הגיר ישלב להילוך וההודעה תעלם- אין צורך בהתנעה מחדש.

מוכר מארז נייר טואלט איכותי בייבוא אישי מחו"ל של Kirkland, מוכן להחלפה על רכב ספורטיבי יד ראשונה, לרציניים בלבד!.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה לא קורה לאחר ההנעה אלא במהלך נסיעה כאשר אני עוצר,לפעמים זה גם לא קורה בכלל,

ולפעמים בנסיעה של 100 מטר זה קורה גם 3 פעמים בגלל זה אני לא יודע אם זה משהו מכני,

כי בזמן שזה לא קורה האוטו נוסע מצויין

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בגיר הרובוטי יש משאבה חשמלית שפועלת כל פעם שהלחץ בצובר הלחץ יורד מתחת לגבול מסויים.

בשלב ראשון צריך להתחבר עם סורק תקלות שיצביע על גובה הלחץ שהיה קיים בזמן התקלה. אני אנחש שהלחץ יהיה נמוך מהתקן, או גבולי.

בד"כ במקרה כזה מחליפים את המשאבה, או את היחידה של הרובוט (שכוללת את הצובר לחץ). לצערך תתכונן להיפרד מכ-6500 ש"ח.

מבצעים את זה במוסך מורשה, ולדעתי רצוי במוסך המרכזי.

מכיוון שלא התלוננת על רעש של גלגלי שיניים נטחנים במהלך העברת הילוכים, סירוב לעבור לרברס בלבד, או קפיצות בתחילת נסיעה (כאילו תלמיד נהיגה נוהג ברכב) אז אני מניח ששאר הרכיבים תקינים.

ניתן להשיג משאבות משופצות (בד"כ מדובר בהחלפת מברשות / פחמים בלבד) במחיר נמוך יותר מחלק חדש כמובן, אבל לצערי רובוט משופץ זה נושא אחר לגמרי.

היהודים עם אופטימי, לפני שיודעים מה הגודל הם חותכים.

גילוי נאות - אני חבר במועדון פיאט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה, זה מה שאובחן לי במוסך ,אמרו

שהמחשב מראה תקלה במשאבה ושאין מספיק

לחץ , צריך להחליף משאבה (עלות משומשת 2000₪).

אבל זה לא נשמע הגיוני , כי אם זה המשאבה אז הבעיה הייתה צריכה

להופיע כל הזמן לא?ולמה כשזה קורה אז אני מכבה את האוטו ומדליק

והכל מסתדר, מישהו יודע?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כי כשהתקלה מתרחשת אז הלחץ נמוך מדי, למרות שהמשאבה פועלת. בד"כ אפשר לשמוע כשפותחים את הדלת שלוקח לה הרבה זמן להפסיק לעבוד, וגם הצליל שהיא עושה נמוך יותר.

רוב הפעמים שהאוטו עובד אז הלחץ יהיה מספיק, ורק כשאתה נופל על הנקודה בתחילת הפעולה שלה התקלה תתרחש. (כמו שאמרתי, זאת משאבה חשמלית שלא פועלת כל הזמן).

המחיר של משאבה חדשה הוא 4000 ש"ח אם אני זוכר נכון, ואני מניח שהם מציעים לך משאבה משופצת, ולא סתם משומשת. השיפוץ בד"כ כולל החלפת מברשות/פחמים בלבד.

אם אתה הולך לכיוון הזה, יכול להיות שיספיק לך להחליף פחמים במשאבה, אבל צריך לבדוק שהצובר לחץ תקין גם הוא.

יש באינטרנט פרוייקטים על המערכת של אלפא 147 (שהיא כמעט זהה) של החלפת המברשות/פחמים, ואני חושב שיש מוסכים בארץ שעושים את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

להחליף את המנוע של המשאבה זה לא סיפור, אבל להביא אחת מפירוק סתם - אין בזה שום יתרון, כי אתה לא יודע מה המצב שלה ואי אפשר לדעת מה המצב שלה בלי לפרק אותה.

לצערך ולצערי הפירוק של המשאבה לא מורכב (גם לא הפירוק המשך שלה), אבל אחרי ההרכבה צריך למלא שמן ולנקז אוויר - ואת זה אי אפשר לעשות בלי הציוד של פיאט.

לגבי הרובוט, זה עוד יותר מורכב כי צריך לכייל אותו ככה שיתאים לקלאצ' ולגיר.

http://www.alfadriver.com/forum/index.php/topic/1180-guide-replacing-selespeed-pump-motor-brushes/

http://www.italiaauto.net/viewtopic.php?t=8948&view=next

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2289 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...