Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ויטרה, גרנד ויטרה או ג'ימני?

adamsand
שימו לב! השרשור הזה בן 4271 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

הי,

אני מחפש לרכוש ויטרה, גרנד ויטרה או ג'ימני משנים 97-02, אבל אין לי מספיק ידע בנושא בכדי לדעת מה מהם לבחור.

הרכב אמור לשמש לנסיעות של האישה (כ-80 ק"מ ביום) באמצע השבוע ולטיולים בסופ"שים.

אני מתלבט בין הרכבים לעיל ומנסה למצוא משהו שיתן איזון בין הצרכים הבאים:

1. צריכת דלק נמוכה (בנזין).

2. בלאי ותיקונים מועטים, חלקים זולים.

3. נסיעה חלקה בכביש (האישה היא הנהגת העיקרית).

4. שימוש עיקרי בשטח: חול ושבילים, אבל רוצה שיעמוד בכבוד בטכני.

אני יודע שאין חיה כזו שתיתן את הכל הכי טוב, לכן אני מבקש עיצה מאנשים מנוסים לגבי הבחירה המאוזנת בין רשימת הרכבים שציינתי.

אשמח גם לדעת מאנשים שיש להם רכבים כאלו את צריכת הדלק הממוצעת בנסיעת כביש סבירה/רגועה.

אם אפשר לדרג את הבחירה (ולנמק למה) - זה יעזור לי מאוד.

תודה רבה על עזרתכם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמה אנשים ייצאו לטייל? אם זה רק אתה ואשתך- המקום לציוד בג'ימני יהיה סביר, אבל עם אנשים/ילדים במושב האחורי- אין מצב לטיול של יותר מיום (אלא אם מוסיפים גגון, וגם אז זה גבולי). על הויטארה הייתי מוותרת, אלא אם התקציב ממש מגביל.

גרנד ויטרה יש 3 דלתות ו-5 דלתות, האחרונות נדירות יותר ויקרות יותר, אבל הן ג'יפון משפחתי נחמד מאוד. ה-3 דלתות מרווח יותר מהג'ימני.

בג'ימני אוטומט 2001 עמדתי על צריכה משולבת של 1:9.5. חסכוני יחסית לג'יפים גדולים, מאוד לא חסכוני יחסית לרכב מיני. המנוע הצנום מתקשה להצפין מעבר ל100 קמ"ש, וגם זה ברעש. לא נוח לנסיעות ארוכות (וגם בקצרות לא משהו...), קופצני, עם איבזור ספרטני ומיכל דלק קטן (סביב ה32 ליטר) שמחייב ביקורים תכופים בתחנות דלק.

לטובתו: כיף חיים איתו בשטח (בעיקר טכני, לא דיונות ודברים שדורשים כח מנוע רב), אמין למדיי, קל וזול יחסית לאחזקה, אגרת רישוי וביטוח כמו לרכב פרטי.

באופן אישי, בתקופה שהיה לי הג'ימני, הצטערתי שלא בחרתי בגרנד ויטארה משלוש סיבות: 1. היא נעימה יותר לנסיעה על אספלט, 2. היא מגיע עם מנוע גדול יותר (1.6, או 2.0 ב-5 דלתות) 2. היא מרווחת יותר בתא המטען ובמושב האחורי. היא גם עדינה יותר בשטח טכני, בעיקר בצורתה הסטנדרטית, אבל לחול, שבילים וטכני קל היא בהחלט טובה מספיק, בעיקר עבור מי שמשתמש בה כרכב יומיומי בעיקרו.

בעיקרון, אם אין בעיה של תקציב, הייתי הולכת על הגרנד ויטארה, 3 או 5 דלתות- לפי מה שמתאים לכם והתקציב מאפשר.

מתניידת בפג'ו 206 1.4 ידנית שנת 2004 ( 1 2 3 4 5 )

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הי,

אני מחפש לרכוש ויטרה, גרנד ויטרה או ג'ימני משנים 97-02, אבל אין לי מספיק ידע בנושא בכדי לדעת מה מהם לבחור.

הרכב אמור לשמש לנסיעות של האישה (כ-80 ק"מ ביום) באמצע השבוע ולטיולים בסופ"שים.

אני מתלבט בין הרכבים לעיל ומנסה למצוא משהו שיתן איזון בין הצרכים הבאים:

1. צריכת דלק נמוכה (בנזין).

2. בלאי ותיקונים מועטים, חלקים זולים.

3. נסיעה חלקה בכביש (האישה היא הנהגת העיקרית).

4. שימוש עיקרי בשטח: חול ושבילים, אבל רוצה שיעמוד בכבוד בטכני.

אני יודע שאין חיה כזו שתיתן את הכל הכי טוב, לכן אני מבקש עיצה מאנשים מנוסים לגבי הבחירה המאוזנת בין רשימת הרכבים שציינתי.

אשמח גם לדעת מאנשים שיש להם רכבים כאלו את צריכת הדלק הממוצעת בנסיעת כביש סבירה/רגועה.

אם אפשר לדרג את הבחירה (ולנמק למה) - זה יעזור לי מאוד.

תודה רבה על עזרתכם.

בדיוק לפני חודש נפרדתי מהגרנד ויטרה שלי.

2003 , 3 דלתות, אוטומט.

מבחינת נסיעה, האוטו לא כל כך חסכוני.. 1:9 זה הממוצע המשולב שהגעתי.

מבחינת נוחות, הכיסאות מאוד נוחים, נסיעה ארוכה עוברת בכיף ואתה יושב יחסית גבוה על הכביש, מזגן מצויין.

מבחינת בטיחות, אין לי מושג מה הנתונים הרשמיים אבל לשלי לפחות לא היה ABS, הגלגלים ננעלים בקלות ויש הרגשה שלאוטו אין אחיזה טובה על הכביש.

מבחינת שטח, אני נוסע אצלנו במושב בשבילים, מדי פעם עולה איזה מדרון קטן אבל מהבחינה הזאת האוטו יחסית קצת חלש ( 1,600 ו80 ומשהו כח סוס אם אני לא טועה) אבל עד היום עוד לא נכשל במשימה. לאט ובטוח.

מבחינת תא מטען, אין כזה. הוא מאוד מאוד צר וגבוה. היתרון הוא שהמושבים מתקפלים ואז נוצר לך חלל יחסית גדול.

בנוסף, הרכב מותאם לארבעה אנשים בוגרים, נסיון לשלב אדם חמישי יוצר אי נוחות באוטו, בנוסף חמישה אנשים מכבידים מאוד על האוטו.

מהירות השיוט של האוטו היא סביב ה95-100 קמ"ש הוא נוסע בכיף 110 אבל צריכת הדלק שלו עולה.

ג'יפ חמוד, לצרכים של אישתך לדעתי הוא מצויין מבחינת הנוחות אבל כדאי שתעשה נסיעת מבחן לבדוק את עניין הבטיחות, ושוב פעם נציין, צריכת דלק לא משהו.

הוא לא מצטיין בכביש , הוא לא מצטיין בשטח אבל בפועל הוא עושה עבודה טוב בשניהם.

2005-2006 Pontiac Grand Prix

2006-2009 Renault 19, 94

2009-2011 Mitsubishi Lancer 2001

2012 Audi A4 2003 Cabriolet

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חברים,

לא יכולתי לבקש תשובות או הסברים טובים יותר מאשר מה שכתבתם. באמת תודה ענקית ואני מעריך זאת מאוווד!!! :-D:-D:-D

האמת שהגרנד ויטרה (5 דלתות) היתה הבחירה המועדפת עלי, אבל פחדתי שלא אבחר בה מהסיבות הנכונות (כי היא הכי קרובה לג'יפ מהקטנות. ואם כסף/תחזוקה לא היה פקטור - הייתי בעליו של טרופר דיזל 99).

אני מאוד שמח על החיזוק שקיבלתי בבחירה. עכשיו רק נותר לי למצוא את הרכב הנכון, כלומר - קילומטראג', שמורה, מצב מכני ו... לבנה!

תודה שוב על העזרה, מאוד שמחתי.

מקווה להצטרף בקרוב (לאחר הקניה) לקבוצת מטיילים באיזור הדרום.

עלו והצליחו!

אוי... ושאלה נוספת שעלתה לי: האם יש עדיפות לדגם של עד 99 לעומת ה-2000 או שאין משמעות מיוחדת?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא ידוע לי על שוני בין השנים, לדעתי מדובר בדיוק באותו רכב, אבל אולי מישהו אחר יתקן אותי.

בכל מקרה, שיהיה בהצלחה, ונשמח לעדכון/תמונות כשתימצא הכלה :)

מתניידת בפג'ו 206 1.4 ידנית שנת 2004 ( 1 2 3 4 5 )

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בעיקרון זה הולך ככה : הויטארה יחסית כבר מיושן ויותר חלש כי הוא דגם ותיק יותר.

הג'ימני קטן אבל טוב בשטח בזכות המשקל הנמוך, ומכלולים כמו של ג'יפ אמיתי.

הגרנד ויטרה יותר מפנק לנוסעים, מרגיש יותר כמו רכב פרטי מאשר הג'ימיני הפשוט והקופצני,אבל טיפה יותר כבד

לשטח רציני ופחות מוצלח מהבחינה הזאת, למרות שאם אתה מחפש שטח, כל השלושה מאד טובים למטרה הזאת בניגוד

לג'יפים אחרים בגודל שלהם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4271 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...