Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אוטו לסטודנט בצפון - סביבות 15K

domino
שימו לב! השרשור הזה בן 4247 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם, קראתי הרבה באתר ואחרי חיפוש מאד ממושך לא מצאתי הודעות שרלוונטיות לשאלתי.

אז ככה, אני בן 24, מתחיל שנה הבאה ללמוד בתל חי ואני צריך המלצה על רכב זול (תקציב של 15k בערך.. ללא יישור קו),

שיצליח להתמודד עם נסיעה מקרית שמונה למרכז פעם בחודש/חודש וחצי, וכמובן התניידות בסיסית בצפון.

אני מעדיף מכונית ממשפחת המיני (מבחינת מחיר וביטוח זול יותר) ואוטומטית.

אין לי יכולת לחרוג מהתקציב יותר מדי, בעיקר חשוב לי שהאוטו יהיה בטיחותי, עם צריכת דלק סבירה (כמובן שעדיף כמה שיותר חיסכוני אבל גם משהו ממוצע זה בסדר) ושיהיה מסוגל להתמודד עם הנסיעות הארוכות האלה.

האם יונדאי גטס/פונטו ספייס בכלל רלוונטיות?

או שעדיף לחפש מכוניות עם נפח מנוע גדול יותר?

אודה לכל מי שיוכל לעזור, לצערי אינני מבין גדול במכונוית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם יונדאי גטס/פונטו ספייס בכלל רלוונטיות?

או שעדיף לחפש מכוניות עם נפח מנוע גדול יותר?

למה גדול יותר?

אמרת שאתה מחפש חסכוני.

תחפש בלוחות למיניהן רכב מהשנתון הכי מתקדם שאתה יכול (בגלל הבטיחות).

חיפוש לדוגמה בלוח

http://www.yad2.co.il/Cars/Car.php?AreaID=&ModelID=&SubModelID=&FromYear=&UntilYear=&Auto=1&chkAuto=Array&fromPrice=13000&untilPrice=16000&Info=&&Order=year&Desc=DESC

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נכון השאלה העיקרית שלי היא האם רכב קטן יהיה מסוגל לעשות נסיעות מתל אביב לקריית שמונה בתדירות גבוהה יחסית.

אחרי התעמקות נוספת נראה לי שאני מכוון לפונטו ספייס ELX, האוטו יעמוד במשימה?

מצאתי ביד 2 שנת 2003, יד שלישית, 170K ק"מ, רשום שטופלה בזמן רק במוסך מורשה.

מכיוון שהאוטו המוצע הוא מאוטו-שי יש אחריות של שנה על הגיר ועל דברים נוספים. המחיר 13K, שווה? או מסוכן מדי?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הספייס ELX מומלצת,היא חסכונית,זאת גם הגירסה הבכירה של הספייס עם 80 כ"ס,לשאר יש 60. 13K מחיר טוב במיוחד אם היא טופלה במורשה,שאת זה אגב אתה יכול לבדוק במוסך עצמו.

בפיאט מאוד חשוב לבדוק שאין מים,ראשי המנוע רגישים לזה,לכן אם הרכב טופל במוסך מורשה,אתה תיראה נוזל קירור כחול,קוראים לו פארפלן לידע כללי.

לא רשמת אם אתה מחפש ידני או אוטומט,אך אם גטס במיוחד לפני מתיחת פנים כדאי עם גיר ידני,נסה למצוא גירסאות איבזור GLS/GLI, ב GLF אין ABS ויש כרית אוויר אחת,האוטו נחשב לאמין ולא יקר לאחזקה,פחות חסכוני מהפונטו.

עוד רכב הוא הפיאסטה,מאחור קצת צפוף,אך נחשב לדי אמין ורכב טוב לסטודנטים.

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מיני אוטומטית לא תמצא בתקציב הזה,אם כבר סופר מיני:

פונטו היא אכן המומלצת ביותר.אם תתפשר על גיר ידני תוכל לקנות שנתון גבוה יותר מ-2003.חפש אחת שמורה.

לגבי פורד פיאסטה לא לקנות אוטומטי (הגיר לא אמין ונוטה לעשות בעיות,ניסיון רע מאוד של חבר) אם תלך עליה,רק ידני אוטו נחמד אם שמרו עליו,טיפלו בו ולא הזניחו.

אין איש בעולם שיוכל אותי למחוק אצלך אני קיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה למגיבים, אבל אף אחד לא ענה לי על השאלה העיקרית שלי!

האם הפונטו ספייס לצורך העניין תהיה מסוגלת לעמוד בנסיעות כאלו ובתדירות הזאתי? האם היא לא תשחק מהר מדי?

ובנוסף לגבי ההודעה שראיתי ביד 2 170K ק"מ זה לא ממש הרבה לאוטו מ2003?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טיפה מעל הממוצע,אך בסדר.

לרכב תקין לא תהיה בעיה עם נסיעות כאלה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא חושב שהדלק זה מה שצריך להטריד אותך כאן.

אני הייתי מחפש את הרכב המטופל ביותר, עם הק"מ הנמוך ביותר.

יכול להיות שדווקא פורד מונדאו 2004 עם 80 אלף ק"מ תהייה יותר מתאימה לך וטובה מבחינת האמינות מאשר יונדאי גטס מהשכרה לשעבר עם 170 אלף ק"מ.

המטרה היא רכב טוב, ולא רכב קטן\גדול.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני היתי במצב שלך בדיוק לפני שנתיים... בסוף נעצרתי על פיאט בראבה שנת 2000 אוטומט (מפני שהיה בעבר כזה רכב במשפחה). לקחתי אותה מבן אדם מבוגר שהוא היה יד 1 (00), אז היא עברה רק 83,000 ק''מ. לקחתי אותה ב11000 ש''ח, אלף מתחת למחירון. לקחתי אותה ישר למוסך מורשה לישור קו... (יצאה בסביבות 3000 ש''ח) היא כבר שנתיים אצלי, האוטו גדול מבפנים וקטן מבחוץ. לכל אלו שאומרים שזה גיר בעייתי (הגיר האוטומטי הבעייתי היה עד לשנת 2000) והדגמים של השנים 2000 ו2001 הם המוצלחים יותר, כל אלה שאומרים שפיאט בראבה זה אוטו מת אני יכול להפוך את דעתם, בשנתיים האלו עשיתי לה טיפולים וכל דבר קטן שלא מוצחן בעיני החלפתי (יצא לשנתיים בסביות 1000 ש''ח ביחד עם הטיפולים). מאוד מרוצה מהאוטו והוא נותן את כולו וגם יותר במחיר כזה.

בכללי תחפש רכב שהק''מ יהיה פחות מ120000 לפחות (כמה שיותר נמוך יותר טוב) ושהידים יהיו גם כמה שיותר נמוכות עד יד 3 זה ניראה לי בסדר... (לא משנה כמה ידיים עם אתה רואה ששמרו על האוטו לא משנה איזו יד). בהצלחה בהמשך הדרך.

CAR: HONDA CIVIC HATCHBACK SPORT 1.5T STAGE 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מצאתי שום פונטו ספייס נורמלית ובאמת שמורה, אני ממשיך לחפש כאלה אבל כבר די מתייאש.

מה דעתכם על פיאט פנדה 2005 גיר רובוטי, 135000 ק"מ שעולה 20K?

זה אוטו שכדאי לי להתאמץ ולחרוג בשבילו מהתקציב?

כי ממה שקראתי עליו הוא מאד חסכוני ואמין וגם יחסית בלי תקלות בגיר הרובוטי השנוא על כל כך הרבה אנשים..

אם מישהו בעל אוטו כזה אשמח להמלצות!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הקמ קצת מעל הממוצע,הרכב עצמו חיסכוני,אמין ולא יקר לאחזקה. הנה הביקורת שלי על הרכב

http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?t=385247

עד דגמי 2011יש לרכב 60 כ״ס.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על הסיקור שעשית אבל הוא השאיר אותי מבולבל מאד לגבי הפנדה.. למרות שאני מאד אוהב אותה ויצא לי

לנהוג עליה מספר פעמים.

אני אחזור לשאלה שלי, האם הפנדה, לצורך העניין, תצליח להחזיק לי נסיעות בצפון, ונסעיות למרכז וחזרה

לצפון בתדירות חודשית? כי מבחינתי זה העיקר בסופו של דבר.. אוטו שיעמוד בנסיעות הארוכות האלה ויתמודד בהצלחה

עם הכבישים בצפון (כי שם בעיקר אני אסתובב).

ד"א איך הגיר הרובוטי שלה? אמין או עושה בעיות?

יש המלצות על עוד רכבים שכדאי להסתכל עליהם? בעיקר מבחינת אמינות..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפנדה אין בעיה לעשות את זה,אני גר בצפון,במעלות ונסיעות שלי בעיקר בכיבישים הררים,אז עליה קשה הרכב יסע 70-80 ואם אתה רוצה ממש לאמץ ניתן גם יותר,אבל זה עליות קשות,במישור אין שום בעיה.

הגיר נחשב לממוצע באמינותו.

אך הרכב מאוד אמין,הוא לוקח מקומות גבוהים גם בסקרי אמינות,פורסם לפני כמה חודשים סקר שהפנדה לקחה בו מקום 2 אם איני טועה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4247 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...