Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ניקוי פיח בעזרת התוסף BG-44K - רשמים, תמונות והסברים.

איציק נ.
שימו לב! השרשור הזה בן 5366 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

במנוע, עם הזמן, מצטברת כמות מכובדת של פיח היוצרת תופעה של איבוד כוח במנוע ולעיתים רחוקות גם "צילצולים" (דנוטציות).

הסיבות:

1. הצטברות של פיח על גבי שסתומי היניקה -> גורמת לאובדן כח מנוע עקב אטימה לקוי של הצילינדר בזמן הדחיסה.

2. הצטברות של פיח באיזור תא השריפה -> גורמת לצימצום נפח הצילינדר והעלת יחס הדחיסה -> מוביל להצתות לא מבוקרות -> "צילצולים".

מטרת התוסף הנ"ל הינה הסרת משקעים ופיח שהצטברו במנוע במשך הזמן - מדובר בתוסף שנמצא בשימוש במרבית המוסכים המורשים בישראל ומומלץ למרבית כלי הרכב, אם לא לכולם.

לאחר האינפוזיה ניתן להרגיש בצורה מיידית את ההבדל שהתרחש במנוע כתוצאה מהסרת המשקעים המזיקים: פעולה חלקה יותר של המנוע, יותר מומנט ופחות רעש מהמנוע.

תדירות הביצוע: בהתאם לנסיעות שהרכב עובר.

בטיפול גדול מומלץ לשים פחית 44K למיכל הדלק לצורך שמירה על הניקיון הקיים.

-------------------------------------------------------------------------------------

את הניקוי ניתן לבצע ב ב-2 אופנים:

1. דרך אינפוזיה (תוצאות מיידיות, ניקוי אגרסיבי - מומלץ ביותר)

2. דרך מיכל הדלק (ניקוי עדין מאוד, שמירה על הניקיון + ניקוי קל)

להלן תמונות מאינפוזיה שבוצעה על פולו 16V.

עם הזמן הוספתי ברז וויסות לאינפוזיה עצמה וביצעתי אותה בדרך המסורתית והמקצועית כמו בכל מוסך. את המנוע השארתי על 4000 סל"ד (קבוע), חיברתי את האינפוזיה ופתחתי את ברז הוויסות בצורה מזערית ע"מ לאפשר טיפטוף קל של חומר למנוע. משך זמן הטיפטוף/ניקוי הינו בממוצע כ 5-6 דקות (פלוס מינוס דקה).

להלן תמונות:

6015393.jpg

6015427.jpg

במקרה הזה, לא מצאנו צינור וואקום שיאפשר חיבור ישיר של הצינור מהאינפוזיה לסעת היניקה - לכן פירקנו את הפילטר אויר ושמנו את צינור האינפוזיה ממש מעל פרפר המצערת (שחלילה לא יכנס פנימה !):

6015452.jpg

הטיפול בוצע בהצלחה במעל ל-30 כלי רכב (רנו, סובארו, פג'ו, פולקסווגן, סיטרואן - על שלל גירסאותיהן) והוכיח עצמו כיעיל מאוד.

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 82
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

1. מה כונתך בטיפול גדול?

2. אחרי 80000 בלי תוספים בכלל הייתה ממליץ על אינפוזיה? אם כן איך אני מארגן ברז?

3. שמעתי שחברות הדלק שמות תוספים בדלק. אתה יודע מה תפקידם? מה יעילותם? ובכלל איזה משמעות יש לתוסף כזה במינון הנמוך שהם שמים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל, אני מברך את עצמי על הצטרפותי לפורום. :D

יש מנועים שעלולים לשבוק חיים מטיפול כזה, ואי אפשר לדעת לפני הטיפול באיזה מנוע מדובר.

אתה ודאי מכיר את הנושא. אני ממליץ לך להוסיף הסתייגות להודעה.

היתה לי אלפא אדומה / היתה לי אלפא / היום אני נוסע / בדלתא לבנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלילי. אינני מכיר את הנושא - במקרים שלי שום מנוע לא שבק חיים לאחר הטיפול (מדובר בסה"כ בהסרת פיח משסתומי היניקה).

מנוע שישבוק חיים מטיפול כזה = מנוע שנותן סימנים ואותות בהירים כשמש לקראת החזרת נשמתו לבורא עולם...ה 44K רק יהיה לדעתי תירוץ לכזה דבר (אגב, את הטיפול ניסיתי על לפחות 3 רכבים שעברו 160-170K ק"מ בהצלחה מרובה, אחד מהם כבר נתן אותות וסימנים של חזרה לבורא טרם הטיפול - אך עדיין נוסע מצויין כבר מספר חודשים).

אתה מוזמן לסייג את דברי על פי ניסיונך האישי ולהביא מספר דוגמאות מפורטות.

איציק

1.6
HDi 100Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני ממליץ על הטיפול הנ"ל

מנקה טוב טוב את השסתומים, אחרי הטיפול הרכב נסע חלק יותר בצורה משמעותית

אני חושב, אולי זה פסיכולוגי אבל היה שיפור גם בסחיבה טיפה

Cars roll off the assembly line with a body,It's our mission to give it a soul

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבל לאחר שאיציק ביצע את הטיפול בפולו שלי בשבוע שעבר

(עיין ערך תמונות למעלה)

ישנו שיפור עצום בתגובה של האוטו ביציאה מהמקום

ואין גמגמום כשהמנוע קר יחסית בנסיעה של קלאצ' ברקס....(פקק)

אני מצטרף לערן ומוסיף שישנו שיפור קל בסחיבה.

בנוסף מומלץ לבצע ניקוי אינג'קטורים להשלמת האפקט....

Volvo V40 T5 R-Design

GTI MK6 Premium - SOLD

GTI MK5 - SOLD

GTI MK4 - SOLD

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצטרף ואומר תודה לאיציק ול K44 שבנוסף לכל מה שנאמר גם מוריד את צריכת הדלק.

ואצלי הוא נעשה אחרי 193K (!) והיה אחלה ואני מתכוון לעשות שוב בקרוב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם ייתכן שלאחר שבועיים לא מרגישים יותר את ההשפעה של טיפול ה K44 ??

אולי צריך לעשות שוב ? (לא נעשה אף פעם טיפול כזה במשך 115K ק"מ)

:roll:

Volvo V40 T5 R-Design

GTI MK6 Premium - SOLD

GTI MK5 - SOLD

GTI MK4 - SOLD

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא בריא לעשות ניקוי פיח בתדירות גבוה כל כך

באם הרכב זקוק לזה, המתן לפחות מספר חודשים.

איציק

1.6
HDi 100Hp Automatic

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם ייתכן שלאחר שבועיים לא מרגישים יותר את ההשפעה של טיפול ה K44 ??

אולי צריך לעשות שוב ? (לא נעשה אף פעם טיפול כזה במשך 115K ק"מ)

:roll:

K44 זה לא הפייה הטובה של המנועים ומערכת הדלק.

שים K44 באינפוזיה כל 50-60 אלף ק"מ, וכל 2000 ק"מ שים ליקווי מולי במיכל הדלק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איציק ,

בעבר ,עם ה-BX16 אוט' (קרבורטור WEBBER) - ניסיתי את עניין האינפוזיה. לא ממש הביא לשיפור דרמטי , הבהמה המשיכה לזלול דלק כאמריקאית V8.

היום יש לי בעייה דומה ב-BX 19 ידנית , למרות שהפעם הקרבורטור הוא SOLEX.

טורים בסרק לא יציבים , מדי פעם ה-CO משתגע וטס לערכים בלתי רציונליים (= ענן עשן שחור בכל האצה). עקב כך גם איחרו לי את ההצתה במוסך ,והנבלה לא סוחבת כמו שצריך.

הרכב, שבימים יפים יותר עשה 1:10 ומעלה בבינעירוני בעיקר, ירד ל-1:7 בערך . נכון שמדובר כרגע באופי נסיעה המשלב יותר עירוני ,אבל עדיין...

כרגע אני כבר עם ליקווי-מולי שלישי במיכל ,קשה להגיד שהשיפור דרמטי. כמה נסיונות לכיוון ההצתה/קרבורטור הביאו שיפור קצר מועד (מס. ימים) , ואח"כ חזרה למצב המעושן.

האם לדעתך יש טעם לנסות את ה-K44 שוב? יש מה לדבר על איזה יום שישי במפגש?

הרכב אחרי ניקוי קרבורטור כרגע - טרם הספיקותי לבדוק צריכה מעודכנת ,אבל בכל מקרה לדעתי המשקעים בראש המנוע קיימים.

אה כן ,דלק : 98 נטול , לעבור ל-96?

תודה

שמר. (054-588070)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא הבנתי, אתה משתמש בדלק נטול לרכב ללא ממיר קטליטי

כלומר הרכב שלך אמור להיות ניזון מהעופרת, אתה אמור למלות 96

משהו לא היה ברור לי כאן.....

דלק : 98 נטול , לעבור ל-96?

יובל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הנטול זה מהסיבה הבאה:

לפני כמה שנים הרכבתי לו דלקן - רציתי להיות אליו נחמד אז החלטתי על 98, שבזמנו הכיל עופרת.

עם השנים הוחלף ה-98 לנטול ,אבל כיוון שהתעצלתי להחליף דלקן , והרכב יכול לנסוע על נטול עופרת (דלק כזה אינו בהכרח למכוניות עם ממיר. נכון שמכונית עם ממיר ח-י-י-ב-ת דלק כזה ,אבל בעיקרון ההתאמה של רכב זה או אחר נקבעת לפי החומר ממנו עשויים השסתומים ותושבותיהן,ולא לפי ממיר קטליטי), אז החלטתי להישאר עם הדלק הזה. (ואפילו תרמתי לסביבה - טיפוס חיובי ,חובב אלמרות וסיבובים במהירות מומלצת ע"י מע"צ שכמותי :oops::p ).

כמו כן בעיית הצלצולים לא ממש מעודדת אותי לרדת באוקטן (אוקטן יותר נמוך=נק' הצתה/בעירה מוקדמת יותר בדלק=דטונציה במקרה של אי התאמה=צלצולים).

אבל אם פאנל המומחים ימליץ לי לחזור ל-96 -הריני מודיע קבל עם ועדה -אין לי שום בעייה עם זה.

Ladies & Gentlemen the jury ,please make your call !

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ככל הנראה יש לך בעיה בקרבורטור.

הייתי ממליץ לפתור את הבעיה בקרבורטור (שיפוץ/ניקוי + החלפת אטמים) ורק לאחר מכן לעשות קצת סדר במנוע.

איציק

1.6
HDi 100Hp Automatic

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Already done.

כנ"ל תיאום מנוע ממוחשב ("מנחם" בשונצינו אם אתה מכיר).

לדעתי העניין נובע מפיח בשסתומים ,ועקב אטימה לא מושלמת כל העסק יוצא מכיוון כל הזמן.

ניסיתי כבר כמה פעמים קרבורטור ,הח' חוטים,תיאום הצתה וכו'. גם מודול ההצתה הוחלף עקב סיום חייו המועילים -אין הבדל.

הרכב אצלנו כבר 80,000 ובפירוש לא היה כך בעבר.

המנוע ,על 125,000 הק"מ שלו נראה לי חי ובועט עדיין, לא צריכת שמן בכלל ולא עשן לבן , חוסר כח היסטרי ושאר ירקות - החשד כרגע נופל על השסתומים.

אני לא רואה נזק משמעותי שעלול להיגרם מאינפוזיה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5366 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

Guest
הנושא הזה נעול לתגובות.

• תוכן חדש...