Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

בעלות ראשונה מליסינג נהג יחיד - יש דרך לבדוק?

lior990
שימו לב! השרשור הזה בן 4285 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום.

קיימים מקרים בהם אני רואה רכב שכל נתוניו טובים למרות שהבעלות הראשונה הייתה ליסינג.

ראיתי נניח, שביד 2 במחירון. וגם בטקסט החופשי ביד 2 עצמה רושמים בו את מצב הרכב הם מציינים שהרכב מליסינג

נהג יחיד.

השאלה שלי היא:כיצד ניתן לדעת האם הרכב הוא באמת נהג יחיד?

אני נוהג ברכב חברה ואני באמת נהג יחיד אבל ברכב הקודם שלי אני הייתי נהג שלישי עד שקבלתי את החדש כי נגמר הליסיניג?

אז איך בדיוק ניתן לבדוק את זה אם בכלל?

תודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אענה לך בשאלה -

איך אתה יודע שרכב פרטי שאתה קונה הוא אכן רכב נהג יחיד? יכול להיות שהרכב הפרטי שראית רשום על שם האמא, אבל בפועל שימש כרכב המשפחתי ונהגו בו האמא+שני בניה+כמה מהחברים שלהם+האבא. אז זה רכב פרטי מנהג יחיד או שמפחיתים עליו כמו מליסינג?

בשורה התחתונה - אתה אף פעם לא יכול לדעת בוודאות. אבל מה זה משנה?

מחפש סוזוקי ג'ימני סטיישן 1,600 סמ"ק אוטומט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה משנה כי לוי יצחק רשם כל מיני סוגים של הפחתות לכל מיני סוגי ליסינג.

ההמלצה שלי:

אם לא מדובר ברכב סופר מבוקש (קיה פיקנטו, פיאט פנדה וכו'), מורידים סכום מינימלי של 20%, כי יוצאים מתוך הנחה שמדובר בליסינג שבו קרעו את הרכב.

אם זה רכב מבוקש מאוד, אז מה לעשות - זה כבר לא שוק של קונים, ויש למוכר מילה כאן - אז את הרכב תקנה בהנחת ליסינג מינימלית של 10%.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לעולם לא ישנה אם הרכב היה נהג יחיד, רכב של חמולה, רכב של ממשלת ישראל. רכב הליסניג יהיה תמיד קרוע, ושווה ממנו להתרחק ( חרוז :-))

זה פשוט לא נכון ולפי ההיגיון שלך צריך לפסול 80% מהרכבים בישראל. בהצלחה בחיפוש רכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לעולם לא ישנה אם הרכב היה נהג יחיד, רכב של חמולה, רכב של ממשלת ישראל. רכב הליסניג יהיה תמיד קרוע, ושווה ממנו להתרחק ( חרוז :-))

קשקוש אחד גדול !

יש הרבה דוגמאות,לאנשים שקנו רכבים שמורים עם ק"מ נמוך מליסינג.כן ,יש במגרשי הליסינג רכבים,שמורים לא פחות מפרטיות,שנהגו בהם נהגים חדשים,צעירים שחרשו את המכוניות..

אתן לך רק 2- אבי קנה מאזדה 3 ספיריט מאלבר לפני כמעט שנתיים עם 42,500 ק"מ,עכשיו הוא על 73,500 בערך,אני קניתי יונדאי I30 2009 עם 31,130 ק"מ מהרץ לפני 8 חודשים והיום אני על כ-38,000 ק"מ.

שנינו לא קורעים את הרכב,לא בודקים את יכולות המקסימום של המנוע,לא עושים דריפטים עם הרכב וגם כאשר נבוא למכור אני מבטיח לך שלא נוריד 20-30% במכירה,כי הרכבים עדיין יהיו שמורים,מטופלים,שלא נדבר על הביקוש במיוחד של המאזדה (גם היונדאי בעוד 5 שנים כאשר ארצה למכור תיחטף כי כבר אחרי 2012 לא ייצרו יותר את הדגם הישן והשילוב של יד נמוכה+ק"מ נמוך יעשה את שלו).

לכל דבר יש מחיר אבל לא שפגט.

אין איש בעולם שיוכל אותי למחוק אצלך אני קיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה פשוט לא נכון ולפי ההיגיון שלך צריך לפסול 80% מהרכבים בישראל. בהצלחה בחיפוש רכב.

נכון לכן פוסלים הרבה רכבים בדרך לאוטו הנחשק, שייהיה לך אוטו ליסניג תבין, גם אני לא הבנתי עד אז, סלאמת!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בשוק הרכב הקיים כפי שהוא - לא הייתי פוסל רכבים יוצאי ליסינג רק בשל היותם כאלו מהסיבה הפשוטה שבחלק גדול מהסגמנטים בשוק מדובר 75%-80% מהשוק כך שברוב המקרים קשה להמנע מכלי רכב כאלה.

סיפורים אני לא קונה מאף אחד לא מבעלים פרטי ובוודאי שלא מסוחר / מגרש של חברת ליסינג.

הדבר היחיד שעל פיו אני מחליט אם לרכוש רכב או לא, הוא מצבו של הרכב כפי שהוא.

אני בודק את הרכב בעצמי (עד כמה שניתן) ואם נראה לי - אני לוקח לבדיקת קניה במכון שאני בחרתי.

המחיר?

המחירון אינו קדוש - ותלוי רבות גם בהיצע שקיים לדגם הספיציפי בשוק, ובאחריות שהמוכר נותן (אם מדובר בחברת ליסינג)

על "נהג יחיד" לא הייתי מוסיף שקל (אך אולי הייתי מוכן לשלם יותר על רכב שאני יודע אצל מי היה ומה עבר עליו)

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נכון לכן פוסלים הרבה רכבים בדרך לאוטו הנחשק, שייהיה לך אוטו ליסניג תבין, גם אני לא הבנתי עד אז, סלאמת!

מה זה סלמאת? זה כמו יאיר לפיד? טוב ביי?

לצורך העניין - במגרשי הליסינג יש כמויות אדירות של רכבים. חלק טחונים, חלק שחוקים, חלק הרוסים ויש גם כאלה שהם פשוט משומשים - ובין לבין יש גם מציאות במצב מדהים, מבחינה מכנית וקוסמטית. רכשתי כאלה בעבר וארכוש כאלה בעתיד.

e5a3409c-b522-4370-9bf6-e23ecba335f5.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום.

קיימים מקרים בהם אני רואה רכב שכל נתוניו טובים למרות שהבעלות הראשונה הייתה ליסינג.

ראיתי נניח, שביד 2 במחירון. וגם בטקסט החופשי ביד 2 עצמה רושמים בו את מצב הרכב הם מציינים שהרכב מליסינג

נהג יחיד.

השאלה שלי היא:כיצד ניתן לדעת האם הרכב הוא באמת נהג יחיד?

אני נוהג ברכב חברה ואני באמת נהג יחיד אבל ברכב הקודם שלי אני הייתי נהג שלישי עד שקבלתי את החדש כי נגמר הליסיניג?

אז איך בדיוק ניתן לבדוק את זה אם בכלל?

תודה.

היי,

קשה לבדוק. גם כי "נהג יחיד" הוא לא תמיד נהג יחיד, אלא הנהג ובני משפחתו,

ואם במהלך תקופת הליסינג הרכב עבר לעובד אחר – אז גם הוא ובני משפחתו נהגו ברכב.

כשכותבים "נהג יחיד" בד"כ הכוונה היא שהרכב לא שימש כרכב "שירות"

(לדוגמה – בחברות אבטחה או שמירה, שם בכל יום נהגו ברכב מספר אנשים).

גם אם פונים לחברת הליסינג, סביר שהמידע לא ינודב, מטעמי פרטיות המשתמש.

לכן צריך להסתמך על אינדיקציות "נסיבתיות" – לדוגמה: הקילומטרז' של הרכב,

תוצאות בדיקת הקניה (בלאי המנוע) והמצב החיצוני של הרכב.

אם יש לך עוד שאלות אשמח לענות,

גיל מאוויס

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי,

קשה לבדוק. גם כי "נהג יחיד" הוא לא תמיד נהג יחיד, אלא הנהג ובני משפחתו,

ואם במהלך תקופת הליסינג הרכב עבר לעובד אחר – אז גם הוא ובני משפחתו נהגו ברכב.

כשכותבים "נהג יחיד" בד"כ הכוונה היא שהרכב לא שימש כרכב "שירות"

(לדוגמה – בחברות אבטחה או שמירה, שם בכל יום נהגו ברכב מספר אנשים).

גם אם פונים לחברת הליסינג, סביר שהמידע לא ינודב, מטעמי פרטיות המשתמש.

לכן צריך להסתמך על אינדיקציות "נסיבתיות" – לדוגמה: הקילומטרז' של הרכב,

תוצאות בדיקת הקניה (בלאי המנוע) והמצב החיצוני של הרכב.

אם יש לך עוד שאלות אשמח לענות,

גיל מאוויס

גיל, אתה מודע לזה שזו הטעייה ברורה?

הרי בטרייד אין מקבלים רכב כרכב עם נהג יחיד רק אם יש תעודות ביטוח עם נהג ספציפי שהוא בלבד רשאי לנהוג ברכב.

עריכה: גם בחברות הביטוח זה התנאי לפיצוי לפי מחירון לנהג יחיד.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דווקא נראה שמה שגיל כתב מעיד אלף עדים שאין דבר כזה "ליסינג נהג יחיד"

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מכיר רכב שהשימוש בו הוא רק "נהג יחיד" , חוץ מבסרט "קומפוט נעליים".

ובדרך כלל הנהג היחיד היה מנהל בנק ונסע רק מחוץ לעיר ! ככה זה כמעט בכל מגרשי הליסינג.

ערן EMT-P

NISSAN X-trial 2017.

VW GOLF Mk7.5 150 HP

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4285 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...