Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

השכרת רכב באיטליה ועוד כמה שאלות בעניין

ytimsit
שימו לב! השרשור הזה בן 4288 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מתוכננת חופשה משפחתית בצפון איטליה ל-10 ימים.

המסלול המתוכנן זה -

מילנו - אגם קומו - אגם גארדה וממנו יציאה למודנה, ורונה וכו' - ונציה - החזרת רכב וחזרה ברכבת למילאנו.

לטיול יש נספחת: הולכת על 2, עם פוטנציאל לנזק בת 3.

ולשאלות -

השכרת רכב:

אילו חברות השכרה מומלצות?

כרגע בדקתי באתרים של- הרץ, אוויס, אופרן(?) ואיסתא.

איסתא כרע נותנים את ההצעה הזולה ביותר ככל הנראה על בסיס הפלטפורמה של אופרן.

עדין לא הבנתי פיזית בשטח ממי אני אוסף את הרכב ולמי אני מחזיר אותו?

תקשורת 3G:

האם יש טעם לקנות כרטיס סים מקומי עבור 10 ימים?

חשבתי להשתמש בניוט של WAZE, השאלה אם יש לו יתרון על מכשיר GPS רגיל כגון מכמונות מהירות מקומיות?

העיר מודנה:

מה האטרקציות שיש בעיר והיכן ניתן לעשות "סיבוב בפרארי" כמו שמספרים?

המלצות נוספות ותקבלו בשמחה.

[CENTER] [/CENTER]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חלפו כ-8 שנים מאז פעם האחרונה בה שכרתי רכב באיטליה, עבל בכל זאת כמה הערות:

1. אתה מתכוון לשכור רכב במילנו ולהשיבו בונציה - בדוק אם הדבר אינו כרוך בעמלה משמעותית. כמוכן בדוק את עלות הרכבת לכל המשפחה - רכבת היא אמצעי תחבורה יקר, קרוב לודאי שמדובר בהוצאה גדולה. אני מעריך שמבחינה כספית יהיה הרבה יותר זול להחזיר את הרכב במילנו (למרות עלות הדלק לנסיעה חזר).

2. בדוק את נושא הביטוחים - לי זכור שבאיטליה ההשתתפות העצמית גבוהה מאוד (סדרי גודל של אפלי אירו) ולפחות במקרה שלי השלשתי 130 אירו נוספים בתחנת ההשכרה על מנת לצמצם את ההשתתפות העצמית לסכום סביר.

3. בהחלט יש טעם לקנות כרטיס SIM מקומי. בדוק כאן ובאתרי החברות הרלונטיות. יש סיפור שרכישת כרטיס SIM מחייבת הצגת תעודת משלם מס (כהוכחת תושבות) - זו אגדה, מספיק להציג דרכון.

4. לא הייתי סומך על WAZE בחו"ל - יש אזורים בהם יש מיפוי טוב ויש אזורים בהם המיפוי ירוד - הכל תלוי בשיתוף הפעולה של הנהגים במקום. לדעתי עדיף GPS ייעודי עם מפות מעודכנות. לגבי מלכודות מהירות - סע כחוק, ממילא המהירות המותרת באוטוסטראדות היא 130 קמ"ש וכנראה שגם חריגה קלה נסלחת ממילא טיול עם המשפחה אינו הדמנות להשתולל. בד"כ גם הרכב הדרוש להובלת משפה אינו מתאים לכך.

5. דובר רבות על היתרונות של שכירת הרכב באמצעות סוכנות ישראלית (כגון אופרן) - אם יש לך בעיות תפעל מול גוף ישראלי ולפי החוק הישראלי. שווה כמה פרוטות בעלות השכירת הרכב.

6. הבעיות המרכזיות בנהגיה באיטליה נגרמות דווקא בתוך הערים (כניסה לאזורים אסורים, חניה וכו'). המנע מנהיגה בתוך הערים עדיף לחנות בשולי העיר או בחניה מוסדרת ולהשתמש ברגליים ובתחבורה ציבורית.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום

אין דמי החזר אם מחזירים את הרכב באותה המדינה.

לגבי פרארי-כמעט כל קיומה של העיירה מרנלו, (שם נמצא מפעל ומוזיאון פרארי), מבוסס על פרארי.

ליד הכניסה למוזיאון יש מגרש חנייה שבו אתה יכול להירשם לסיבוב כאשר אתה הנהג, בליווי איש פרארי.

התענוג יקר- כ 100 יורו לסיבוב של 10 דקות+אופציה לרכוש דיסק בו אתה מצולם נוהג, בעבור עוד כ 20 יורו.

שיהיה לכם טיול מעולה, והוא יהיה.

סלע

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נספחת ונזק זה לא מצחיק.

את המסלול איני מתקן כי לא שאלת.

החברה הזולה ביותר, זה עניין משתנה מעת לעת. עשה בטוח בטול השתתפות עצמית.

גם בעידן האינטרנט כדאי להתקשר. יש הפתעות.

באויס זה אויס בהרץ הרץ, באופרן יורוקאר או מג'ורה בדרך כלל.

ניגשים לדוכן הרלוונטי בטרמינל . יתנו לך מפתח וישלחו אןתך לחנייה. ברר איתם נוהל החזרה.

שים לב, פראי ליד מודנה. במודנה עצמה מרכז עיר חביב. בנוסף מוזיאון רכב סטנגואליני. יש לתאם איתם מראש במייל או טלפון כדי שיהיה מישיארח. ארוח לבבי וחם, יתכן באיטלקית בלבד. תסתדר.

איני רואה מדוע לחזור למילאנו ברכבת.

אם הייתי מבין שנזק היא ילדה, יכולתי להזכיר את גרדה לנד, צפוף בעונה הזו ויקר. את האקווריום הסמוך- נחמד ולא יקר לשעתיים , את גן החיות הסמוך ועוד.

גם באגמים האחרים יש, אך אני תוהה מה היא נזק, ילדה או משהו אחר. אני לא ציני כאן.

תהנה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתרים ליד אגם גארדה שיעסיקו ילדים יומיים: גארדה-לנד (יום שלם), פארק המים ופארק הסרטים (עוד יום ביחד). אתם תהנו מסירמיונה, הרכבל של מאלצ'סינה\מונטה באלדו וכמובן ריבה דל גארדה וארקו בקצה הצפוני. הנהיגה לאורך האגם לא קלה (כביש מפותל ועמוס, קטעים חצובים בסלע) אבל שווה כל דקה.

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה על ההמלצות!

כרגע אני רק יודע היכן אני נוחת (מילנו) ומהיכן אני חוזר (מילנו) ומתי.

מעבר לזה אנחנו מגבשים את הטיול לפי הגיון ובאופן מפתיע גם מעצות של כאלו שכבר היו :wink:

הרעיון לעשות טיול קוי לונציה עם סיום שכירות הרכב שם, 2 לילות בונציה ואז חזרה ברכבת לשהות קצרה במילנו והביתה.

לכן נראה שהכי פשוט וקצר מבחינת זמן ויעילות זה לחזור ברכבת.

לשמחתי גיל-3 (למיטב הבנתי) זה עדין לא גיל של יום מלא בלונה-פארק ופארקי-מים.

במקרה הזה לפעמים שעה בבריכה של המלון עושה את העבודה.

הגן חיות כנראה יותר רלונטי.

(נראה לי שהכי חשוב זה שהקצב של הטיול יתאים לילד, זה בניגוד לטיולים זוגיים שתמיד מסתיימים אצלנו (אצלי)

בתחושה של מיני טירונות חוזרת).

המלצות נוספות יתקבלו בשמחה!

ובנוגע "לנזק", קח את זה בקלות, כל אחד שפוגש את המושג "הורות" בוחר במודע או שלא איך לתאר את הדבר הזה.

אחרי כמה "טיפוסים" שפגשתי אתמול מהגן של הבת שלי אני שוקל להגיש מועמדות לאב השנה :wink:

[CENTER] [/CENTER]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני יכול לספר לך שביליתי שבוע על בסיס וורונה ונהניתי מאוד, חוץ מיום אחד (בסוף יולי!) שבו תפס אותי גשם שגימד את המבול של נוח. לנזלי נרגע לאחר מספר שעות ולא נשנה באותו שבוע.

הניסיון שלי עם בן 3 הוא מלפני הרבה שנים (והיו לו גם אחים בני 7 ו-9) - טטיול של שבוע בפריז, כאשר חצי מהזמן הבחור עם חום ^39.5 ויושב על הכתפיים שלי. תבין, מדובר בילד שלא הכיר עגלה מיום שלמד ללכת בגיל 13 חודש. תאמין לי - גם בתנאים אלה עשיתי טירונות. זה הסגנון של אשתי ושלי, והסיוט הכי גדול של הילדים (גם כיום, כשהצעיר מתקרב לגיל 17) הוא "אמא ראתה פיסטין", כיון שאת הפסגה צריך לכבוש. אז לפני 12 שנה זה היה עם ילד על הכתפיים והיום עם ילדים שמתנשפים יחד אתנו. מה שאני רוצה לומר בפסקה זו הוא שחוץ מהפסקות אוכל\פיפי אתה לא צריך לוותר על שום דבר בטיול בגלל הילדה. בעוד שנתיים שלוש יהיה עליך להקדיש בכל טיול יום-יומיים לגני שעשועים או משהו דומה, פרט לכך - המשך במסורת ותהנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הפוך.. סוף כל סוף זה תרוץ בשבילי להאט את הקצב..

לילדה אני "לא דואג", היא קבלה טמפרמנט כמו האמא :lol:

יש לי תחושה שנצא לדרך עם אוסף המלצות רלונטיות ככל האפשר על מקומות.

ברגע האמת ובהתאם לתנאים נוכל להחליט במקום מה עושים - זה חלק מהכיף לטעמי.

ברוב המקרים מרוב שרצים בסוף כל מה שזוכרים זה כמה כאבו הרגלים ולא את הדברים הקטנים שקורים בדרך.

למרות שאני חייב לציין שלפני שנה וקצת ברומא אני וזוגתי כל כך נהננו (לבד) על אף הטירונות שפספנו את העובדה שהעבירו את השעון שעה אחת קדימה!

במשך יומיים הסתובבנו ברומא עם שעה אחורה ובכל מקום שהגענו אליו כולל מוזיאון MAXI של זהאחה הדיד אמרו לנו שעכשיו 18:00 ותכף המוזיאון נסגר, הסתכלתי על אשתי ואמרתי לה בלי לחשוב - הם מבולבלים עכשיו 17:00. כשאמרו בכריזה לצאת בשעה 19:00 אמרתי לאשתי - בואינה האיטלקים האלו גנבים.. לקחו לנו שעה ככה סתם, אבל לא נורא נהיה מנומסים ונצא בכל זאת :shock: מכאן אפשר להבין שלמטוס חזרה הגענו בפוקס בשניה האחרונה.

אפילו כשנסענו ברכבת לנמל הסתכלתי על השעוני חוץ התלויים ואמרתי לעצמי - עובדי רכבת, מה הבעיה שלהם להזיז את המחוג שעה אחורה?

אגב.. הכי חשוב - יש מקומות שוים לנהיגה על הדרך? - נגיד מאגם קומו הגעה איגוף מצפון לכיון מזרח עד לגארדה?

[CENTER] [/CENTER]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי, לא הבנתי לשם מה שהות נוספת במילאנו, שהות הגורמת לך לותר על הרכב ולחזור ברכבת אבל זה שיקול שלך.

ישנו ספר טיולים ששמו כמדומני, אטליה עם ילדים, בנוי נחמד מאוד. מצוי ברוב חנויות הספרים וגם בספריוות. חלק מהטיפים בספר תמצא באינטרנט, חפש איטליה עם ילדים. גרדה לנד גדול עליה קצת ויקר. עיר הסרטים ופארק המים עוד יותרגן חיות ,אקוריום, אולי שייט באחד האגמים. קנו מיספר הפתעות קטנות לתת לעידוד, אולי אפילו שהיא תמצא אותם במקרה.... כשמשעמם לה.

סרטים לדרך או למלון לילדה, נחמד, מוסיקה כנל. צלון לחלון.אפשר אפילו בריכונת מתנפחת עם משאבה.

הימנע מנסיעות ארוכות מדי ודע לותראו לקצר יעדים כשצריך.ישנו שילוב של גן חיות קטן וגן שעשועים ליד ארונה, מדרום לקומו לזכרוני, שוה לחפש הספר.פה ושם מתקנים קטנים כמוסוס על מטבע, נחמד.

בריבה דל גרדה בצפון גרדה, לא רחוק מהאגם ישנו גן ציבורי קטן וחביב.

אם אינך לוקח מלון מן הארץ, מיטה לילדה נקראת קולה, עם שורוק בוו. בהזדמנות זו סלח לי על חוסר הסדר בדבריי.

על האגמים יש לעיתים גישה לברוזים וברבורים. מעניין ילדים.

מצפון לאגמים אזורי הרים יפים וכבישים מפותלים, לא נעים לעיתים לילדה ומשעמם, אולי עדיף שאחד ההורים ישב לעיתים מאחור.

מעט צפונה מאגם גרדה, מפל וארונה, צפונה מעט יותר קסקטה די נארדיס. כלומר מפל נארדיס.

יש שפע אפשרויות, לא רצוי להעמיס יותר מדי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לחזק את דבריו של [פנדוב.

אני מתנצל - בפוסט הראשון שלי לא שמתי לב שמדובר בילדה בת 3. לכן אתרי השעשוכים הסמוכים לאגם גארדה לא מתאימים לה. גני שעשועים מתחילים להתאים לילדים מגיל 6-10 בהתאם לאופי הגן.

לדעתי כל התכנון שלכם לא מתאים לילדה, אשר תשתעמם בנסיעות הארוכות ותציק לכם כתוצאה מכך - אתה לא תראה את הנוף כי תתרכז בנהיגה ואשתך לא תראה את הנוף כי תצרך להעסיק את הילדה. בגיל כזה צריך תוכנית עם קטעי נסיעה קצרים והרבה הפסקות, או בכלל טיול עירוני שבו יש לילדה כל הזמן גרויים שיעסיקו אותה, וזה בעצם כל מה שקורה סביבה ברחוב.

עוד דבר שכדאי להצטייד בו הוא ריתמה לילדה כדי שלא תאבד בהמון וכן נוהל קשוח לתנועה בתחבורה הציבורית, במיוחד ברכבות תחתיות כאשר הורה אחד מוביל והאחר מאסף, ושניהם אוחזים בילדה (ואם יש יותר מילד אחד - שרשרת) זאת כיון שדלתות של רכבות תחתיות ולעתים גם אחרות נסגרות בהתראה קצרה ובצורה די אלימה ועלול להווצר נתק במשפחה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה לא שמת לב שבת שלוש, אני לאור הגדרת האשה כהולכת על שניים והילדה כנזק, לא הייתי לגמרי בטוח שלא מדובר בבעל חיים.

מתנצל מפותח השרשור, אך אמת דיברתי.

ממליץ גם על גלידהלילדה כנראה שוקו וניל. לכם הכל.

פה ושם ארוחת מקנגטס בבמקדונלדס, זול מהיר וצעצועים טובים מן האוכל. לא בכל מקום יש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על העצות והארות.

מזכרונכם אתם יודעים להגיד מה זמן נסיעה משוער מקומו - לגארדה? ובכלל זמני נסיעה למקומות באזור?

כאמור כרגע דבר עוד לא נסגר, אם יש לכם הצעה למסלול יעיל/טוב/מעניין יותר אשמח לשמוע, כאשר התחלה והחזרה היא ממילאנו.

[CENTER] [/CENTER]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איני זוכר מיספר קילומטרים . מדרום קומו לדרום גארדה הרוב אוטוסטרדה, אך יש גם דרכי גישה אליה, נניח שעתיים אם אין פקקים. קח בחשבון שבעונה זו יש פקקים סביב האגמים לעיתים. פה ושם גם באוטוסטרדה.

ממליץ שוב לחפש ברשת איטליהעם ילדים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמה עצות לאחר שהייתי באיטליה באזור פירנצה למשך כמה ימים:

1. תשתמש ב GOOGLE MAPS כאן בארץ, תכניס נקודת יעד ונקודת מוצא ותוכל לדעת מה המרחק ממקום למקום.

2. שוב, גוגל, תשתמש ב GOGGLE STREET VIEW ותוכל לראות את המקומות שתגיע אליהם, כאשר תגיע לאותו מקום הוא כבר לא יראה כל כך זר ותוכל להתמצא בו ביתר קלות

3. לגבי מקומות ואתרים, תקרא ב TRIP ADVISOR, יש שם המלצות והאם כדאי או לא כדאי

4. לפני הנסיעה התקנתי על האנדרואיד שלי תוכנת ניווט של COPILOT והורדתי את המפות של איטליה, אין לי צורך להדגיש כמה זה עזר לי. באיטליה הגדרתי שלא יכניס אותי לכבישי אגרה וזהו, לא התעסקתי עם מפות, הכנסתי כתובת ויאללה לדרך. עצה, תתקין כמה תוכנות ניווט במידה ואחת לא תעבוד או לא תמצא חן בעיניך. לגבי WAZE, רק אם תקנה כרטיס SIM מקומי. אני אישית העדפתי להתקין תוכנות עם מפות מובנות.

5. אני שכרתי רכב משלמה SIXT, בשדה התעופה בפירנצה יש SHUTTLE שיוצא כל 10 דקות ולוקח אותך לחניון שבו נמצאות כל חברות השכרת הרכבים. הגעתי עם הקבלה שקיבלתי בארץ לסוכנות שם, הבאתי להם וזהו, לקחתי את הרכב ונסעתי. לגבי רישיון בין לאומי, תקרא באתר של משרד התחבורה, כתוב שם שבעיקרון באיטליה אין צורך ברישיון כזה כיוון שיש הסכם בין המדינות, אבל... כתוב גם שיש גופים באיטליה שעדיין לא מודעים לכך, כמו למשל שוטרים / פקחים וכל מיני כאלה. בקיצור, עדיף להוציא רישיון בין לאומי כדי שגם לא יעשו לך בעיות שם בהשכרת הרכב כאשר תצטרך להציג רישיון נהיגה.

6. לגבי ילדים קטנים, אם אתה צריך BOOSTER תבדוק את המחיר שלו בחברת ההשכרה, זה לא בחינם.

7. אל תשכח להחזיר את הרכב עם מיכל דלק מלא. אל תשכח לעבור על הרכב ולבדוק שכל שריטה או דפיקה או חוסר רשומים בחברת ההשכרה, שלא יפילו את זה עליך. אם אתה מחזיר את הרכב בלילה והסוכנות סגורה, תשאל כיצד אתה עושה זאת, בד"כ שמים את המפתח של הרכב בתיבה של חברת ההשכרה.

8. תדלוק: באיטליה יש תחנות עם תדלוק עצמי, יש כמו כספומט, אתה מכניס לשם שטר של למשל 10 יורו, בוחר את מספר המשאבה, ניגש לרכב ומתחיל לתדלק. שים לב שהכספומט הזה לא מחזיר עודף, אז... שלא יעבדו עליך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מניח שאתה מגיע למלפנסה כי בזמן האחרון מעט מגיעים ללינטה וברגמו. מלפנסה זה המקום האחרון ממנו/אליו הייתי מגיע באוטו שכור. ומה תעשה איתו בתוך מילנו ? תנהג ? תחנה ? ותהנה מהחופשה ?

אוטו שכור לטיול בצפון איטליה לוקחים ומחזירים בברגמו(טוב - ממש על כביש ונציה- מילנו) /ורונה (הכי טוב ) /ונציה (אבל רק אחרי הביקור בעיר - לפני יציאה החוצה )/מינכן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...