Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

טיול לסלובניה

sperial
שימו לב! השרשור הזה בן 4286 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

טוב, גם אני נסחפתי בקדחת הנסיעות, ואחרי שהצעתי את עזרתי בתכנון כמה טיולים אני מבקש לשמוע טיפים ממי שמעודכן:

הזמנתי כרטיסי טיסה לליובליטאנה, סלובניה. עסקה של טיסה ורכב ל-5 ימים. מלון כבר הזמנתי - בפאתי ליובליאנה.

האם יש טיפים לטיול בסלובניה? אתרים,, כללי נהיגה או כל עצה שימושית אחרת

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כולם נשא הרוח, כולם סחף האור.

לובליאנה עצמה חביבה מאוד ללא פריט מדהים יחד. אפשר לבלות זמן רב אך אפשר גם כמה שעות.

הייתי לפני כמעט עשור, לכן אסייג את המשפט הבא, סלובניה קטנה אך היעדר כבישים מהירים מגדיל מרחקים וזמנים. כשהייתי כביש ראשי היה בראשית דרכו, כנראה התפתח. אטרקציות בשליפה, מחר אשתדל לשפר..מערות שקוציאן במרכז דרום, מערת פוסטוינה צפונה משם ומיבצר קרוב מיספר קילומטרים למערה. אגם בלד יפה, קטן אין צורך לשוט לאי שהוא מלכודת תיירים. אגם בוהיני גדול יותר, פראי יותר ולידו כמדומני הר טריגלאבעם רכבלים. ליד, קניון וינטגר שבו הולכים לאורך נחל ומפלים על גשר עץ. בצפון עמק לוגרסקה שלא הייתי בו, קצת מרוחק וניתן לגלוש מימנו קצת לאוסטריה. אם נחזור לעניין בוהיני, ניתן לגלוש לאיטליה ולאגם פוזינה.

אני נעזר מפות מישלן שמראות כבישי נוף.

אם אזכר אוסיף, אם יש שאלות, בשמחה.

נ.ב באיזור קובריד מוזיאון מלחמה שלא בדקתי ונהר סאוה כמדומני בעל גוון ירוק בהיר יפה.

נ.ב 2לא ראיתי שהמלצתם על גלוקסגלוקנר באוסטריה, בטח פיספסתי.

תהנו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדרך כלל אני מציע מדריכי מישלין, במקרה זה עד לשנים האחרונות לא היה. ישנו מדריך סביר של ליאור בר. מצוי ברשותי, אך אני מהמרכז.מדריכי איי ויטנס סבירים, לא יותר. מדריכי אי אי אי, כנרת בדרך כלל מבולגנים.רוזמרין בסדר אך קצת מבולגן. לונלי פלנט סביר אך מקדיש המון לתחבורה ציבורית אוכל בשקל ועוד.

הערה - יש גם אתרים בדרום מערב בכיוון הים וקרואטיה אך נראה לי סטייה לא מחויבת אלא אם אתה משוגע סוסים, חוות סוסי ליפיצה? כמדומני. אם מענין, אבדוק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

חזרתי הבוקר מהטיול.

את המסלולים ארגנתי לפי אתר האינטרנט של משרד התיירות הסלובני וקצת המלצות מהבנות בקבלה של ה"פנסיון".

מדינה הררית שנתנה אימון טוב לרגליים, כל יום בירכתי את האימון היומי בחדר הכושר. לעומת זאת הקליו 1.1 מחתה כל אימת שניסיתי להביא אותה ל-100 קמ"ש במישור, שלא לדבר על העליות בכבישי ההרים בהילוך ראשון ו-4,000 סל"ד.

והכי חשוב - קצת אוורור ממתחי היום יום ומפגש עם תרבות נפלאה של סדר, ניקיון ותושבים שיוצאים מגדרם כדי לסייע.

מומלץ ביותר לכל מי שמחפש חופשה קצרה בטווח 3 שעות טיסה.

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלושת הימים הראשונים היו קלסיים: יום בלובליאנה, כולל טיפוס רגלי למצוד. 10-15 דקות של מאמץ מרוכז וכמובן בהמשך עוד קצת מדרגות במצודה עצמה, אבל זה כסף קטן.

היום השני היה באיזור בלד - ביקור במצודת בלד, סיור בקניון וינטגאר (קצת מזכיר טיולים בשמורות הטבע בארץ, כמובן עם תפאורה הרבה יותר מרשימה), ביקור ליד אגם בלד (סכריני לגמרי, הסתפקנו בהליכה של 20-30 דקות), ואז נסיעה למפלי סביצ'ה וטיפוס מכובד מאוד אליהם. על הירידה לאגם ויתרנו מפאת החום (טמפרטורות סביב ^30 ויותר).

היום המאמץ ביותר היה יום המערות - תחילה פוסטוינה המתויירת מאוד אבל בכל זאת מרשימה, אח"כ ביקור במצודה של פוסטוינה הבנויה בפתח מערה, וביקור במערה שמנתחת למצודה - רוב המבקרים רואים את הירידה לפתח המערה ונסוגים, הם מפסידים את הטיפוס בתוך המערה (הפרש גובה מהכניסה ליציאה לפחות 50 מ', כמובן בעליה). ולקינוח מערת סקוצ'יאן עם סיור של כ-3 ק"מ בתוכה ואח"כ טיפוס מפרך למדי מסוף המסלול במערה אל מרכז המבקרים. לא ספרתי את המדרגות והמדרונות, אבל אני מעריך שבאותו יום טיפסנו כ-1000-1500 מדרגות בנוסף לכמה קילומטרים של הליכה שחלק נכבד ממנה בעליה.

היומיים האחרונים היו יותר קלים מבחינת מאמץ פיזי - סיורים בכל מיני כפרים ועיירות ציוריים, עיקר המאמץ היה נהיגה של אי אילו מאות קילומטרים וניווט ללא GPS ובעזרת מפות לא מספקותך ושילוט דרכים די בעייתי (שעוזר רק למי שיודע בדיוק מה לחפש - אין ציון של מספרי כבישים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יופי של מסלול. גם אני עשיתי את רובו (אם כי עם פחות הליכה רגלית) בטיול שלי שם. תמונות אפשר לראות בשרשור שלינקקתי אליו למעלה.

המדינה בהחלט מאוד מפתיעה בסדר ובניקיון השורר בה וגם בכל ענייני הכלכלה - לינה, אוכל, תחבורה וכדומה. הבדל של סדרי גודל מבולגריה, לדוגמא.

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין ספק שמדובר במדינה שעשתה קפיצת מדרגה ב-20 השנים האחרונות, התקבלה לא רק לאיחוד האירופי אלא גם לגוש האירו, מה שאומר משהו על מצבה הכלכלי. נכון שראינו גם נקודות קצת מוזרות כגון קציר באמצעות חרמשים, אבל כנראה שזה לא מייצג, ורושם העיקרי הוא של אנשים חמים מאוד מחד שיצאו מגדרם כדי לסייע, ועם זאת סדר וניקיון מופתיים שהיו גורמים שכנים ממרכז אירופה להסמיק מבושה. זה לא אומר שלא נתקלתי גם בערסים על הכביש שעקפו על קו רצוף או הורידו אותי לשולי האוטוסטראדה, אבל סה"כ הנהגים הראו סבלנות רבה.

ויש גם נקודה ישראלית - בכל מקו שבו בקרנו היו אין סוף תיירים - החל מאיטליה ואוסטריה השכנות וכלה בספרד ואנגליה. אבל את הישראלים אפשר לזהות ממרחק עצום, תמיד נראים המאורגנים ביותר לטיול, ולשם שינוי הרושם היה שהתנהגותם לא מביישת אותם ואת המדינה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פוסטוינה- אם זכורתני, שם ישנו הגימיק הטיפשי של הדג האנושי.

מה ביומיים האחרונים? מקווה שראית הנהרות הירוקים- ממינרלים?

לפני כמעט עשור, רוב הכפרים היו מוזנחים, חסר הטיפוח, הנוי והחן ממערב אירופה, אין כמעט אדניות למשל. בכל מקום השיח הלבן והצהוב. מקווה שהשתנה.

אז גם האוטוסטרדה היתה קצרה מאוד, רק בדרום, לכוון קרואטיה ולכן למרות המרחקים הקטנים, הזמנים היו ארוכים. אני מניח שחל שנוי לטובה.

נו, עוד כשבוע תורי ועוד אין כרטיס או יעד ברור. קשה קשה.

שמח שנהנית, בהזדמנות קפוץ למפלי פליטביצה בקרואטיה. היו רחוקים מדי ממך הפעם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בפוסטוינה יש הסיפור על הדו-חי שמישהו קורא לו "הדג האנושי". גרם לילבזבז כמה אירו ו-10 דקות במוזיאון שליד המערה. לא נורא

האוטוסטראדות מצוינות - אני נהגתי בין מאריבור בצפון מזרח לסקוצ'יאן בדרום מערב (בקרבת הגבול האיטלקי) וכן מליובליאנה לכיוון בלד כולל קטעים מהטבעת של ליובליאנה - בהחלט ברמה של כביש איטלקי או גרמני או אוסטרי. הכבישים הקטנים שבין הכפרים בד"כ האיכות פחות טובה, חלקם עם ציפוי מאוד מחוספס וקטעים מפותלים מאוד ותלולים, ולמרות מהירות מותרת רשמית 90 קמ"ש מרבית הקטעים שנהגתימוגבלים ל-50-70 קמ"ש (וכיון שאיני מכיר אותם נהגתי אפילו פחות).

הכפרים עצמם מטופחים מאוד, בתים מרשימים בהופעתם החיצונית עם גינות ואדניות פרחים - תענוג לעיניים. כמובן שלא ראיתי פנים של בית, אבל לפי המבחר והתנועה במרכזי הקניות הם אמורים להיות ברמה מערב אירופית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...