Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הדרכה לתכנון טיול באוסטריה

dany
שימו לב! השרשור הזה בן 4085 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

הוחלט לצאת לטיול משפחתי,סוף ספטמבר תחילת אוקטובר,טיול כוכב באוסטריה,לא סגור עדיין איזה חבל בדיוק.

3 נוסעים,אני,אמא,ואחי.

השתחררתי רק לפני חודש ככה שאני בקושי זוכר איך נראה מטוס שלא לדבר על תכנון טיולים שכאלה.

התיכנון הוא לשכור רכב לשמונה ימים בערך ולטייל באיזור.

אין לי מושג מאיפה מתחילים אפילו,לאן טסים,איך שוכרים רכב?מהארץ או במקום כבר?לינה סוגרים מפה או לסגור במקום?

לישון באותו מקום או להתקדם כל הזמן ולהחזיר את הרכב בסוף הנקודה?

אין לנו יעד ספציפי,אמא שלי הייתה בטיול מאורגן לפני שנה,ראתה איזה מופע נשרים וטירות ועכשיו רוצה לחזור לראות עוד.

רישיון יש לשנינו אך 99% שהנהיגה תהיה כולה עליי.

נכנסתי כבר לכמה אתרי מטייל והכל נראה לי שם סינית.:roll:

כל עזרה,כל פיסת מידע תעזור.

HU:PIONEER 5850MP,COMP:RAINBOW DREAM LINE SLX265,AMP1:JBL 75.4,AMP2:BAZOOKA ELA60.2

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 130
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

1. אוסטריה לא קטנה, אם כי גם לא גדולה מאוד. יעד הטיסה צריך להיות בהתאם לאיזור שברצונך לבקר. אם אתה מדבר על המערב - קרוב לודאי שהשילוב הזול ביותר של טיסה ושכירת רכב יהיה במינכן (מנמה"ת של מינכן נסיעה של כ-250 ק"מ עד זלצבורג) אם למזרח - טיסה לוינה (או לברטיסלבה, אם יש טיסות כאלה - המרחק לוינה קצר מאוד).

2. לינה סגור מהארץ. חקור את המלונות באתרים כמו tripadvisor, שגם יפנה אותך לאתרי ההזמנות. אם אתה בוחר מלון מסויים בדוק מבצעים גם באתר המלון\רשת. בכל מקרה - לפני ביצוע ההזמנה חשוב מאוד לבדוק את תנאי הביטול, למקרה שתשנה מסלול.

3. מספר מקומות להינה תלוי באורך הטיול. ל-8 ימים (לפי הפוסט שלך אני מניח ש-7 לילות) בד"כ יש לבחור מוקד אחד, מכסימום שניים.

4. בד"כ רצוי להחזיר רכב בעיר בה נשכר - עלות החזרה בעיר אחרת גבוהה, ועלות החזרה במדינה אחרת גבוהה מאוד. בשכירה או החזרה בשדה תעופה יש עמלה קטנה (בד"כ כמה עשרות אירו), מצד שני זה נוח ואתה חוסך את עלות התח"צ למרכז העיר.

5. בטיול "עירוני", כלומר שמתרכז בעיר גדולה אחת אין טעם לשכור רכב - התח"צ באוסטריה מעולה, ואם אתה נוסע, נניח, לוינה רכב רק יפריע לך. בטיולים מסוג זה רוצים לפעמים לנסוע לעיר שכנה - בשביל זה יש רכבת (או אוטובוס). יש לשכור רכב כאשר מתכוונים לטייל מחוץ לערים הגדולות. במצב זה, כאשר מגיעים לעיר, מחנים את הרכב בחניון מסודר ומתניידים ברגל או בתח"צ.

6. אם אתם נוסעים לטיול משפחתי בדקו לינה בצימרים, זה יחסית זול ונוח מאוד. קניות עושים בסופר המקומי ומבשלים עצמאית. חסכוני מאוד.

7. בנושא שכירת הרכב בדוק מגבלות גיל על נהיגה. בגרמניה רכב מהסוג שאתם צריכים (כמו גולף או פוקוס) לא יהווה בעיה, אבל במדינות אחרות עלולה להיות מגבלת גיל.

8. אתה יכול לשכור רכב מהארץ או דרך אתרי החברות בחו"ל. יש יתרון לשכירה מהארץ - במקרה של בעיות אתה מתנהל מול חברה ישראלית והחוק הישראלי מגן עליך, אם יש לך בעיה עם חברה אירופית לך תחפש מי שיטפל בענייניך.

9. במדינות דוברות הגרמנית נוהגים כמו ייקים. והכוונה היא לפי החוק כלשונו, עד הקמ"ש המותר. אם בכוונתך לנהוג למד את הכללים באתרים ייעודיים. ולא לשכוח את ה-vignette.

10. לינה סגור מהארץ. לא כדאי להגיע לעיר לא מוכרתב שעות אחה"צ ולהתחיל לחפש מלון. בימים אלה של tripadvisor ואתרים כגון hotels.com, booking.com, venere ועשרות אתרים דומים אין בעיה לבצע חקר שוק ולהזמין מהארץ. אם אתה חושק בצימר חפש ferienvohnung (או פשוט zimmer) ותמצא אתרים המשווקים צימרים. הניסיון שלי באוסטריה לפני שנתיים היה ששלחתי הודעה דרך האתר, בעלת הצימר התקשרה אלי טלפונית וסגרתי אתה את העסקה, וכדי להבטיח אותה העברתי מקדמה באמצעות SWIFT. איני יודע אם כיום אפשר לסגור עסקת צימר ישירות באתר ובאמצעות כרטיס אשראי או שהשיטה שתארתי עדיין שולטת.

בשנים האחרונות הייתי פאמיים באוסטריה (פעם בזלצבורג ואינסברוק ופעם בוינה) - ונהניתי מאוד. לגבי וינה רץ כרגע שרשור מקביל, כדאי שתמצא אותו ותקרא את הפוסטים הרלונטיים.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין כוונה לטייל בערים הגדולות,יותר נופים,ארמונות,מפלים וכו.

אני בן 23,6 שנים רישיון,זה יהווה בעיה או קפיצה ענקית במחיר ההשכרה?

העדיפות היא לשהות בצימרים.

חבל טירול או חבל זלצבורג זה הכיוון.

HU:PIONEER 5850MP,COMP:RAINBOW DREAM LINE SLX265,AMP1:JBL 75.4,AMP2:BAZOOKA ELA60.2

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שנתיים ביליתי 5 ימים בזלצבורג והסביבה (נהניתי מאוד) ועוד יומיים ליד אינסברוק (משעמם - שימש אותי בעיקר כנקודת לינה בדרך לבאזל). בשני המקומות בצימרים שהזכרתי בפוסט הקודם.

אני ממליץ לך לבדוק טיסות למינכן - הן תהיינה זולות וקרוב לודיא שגם שכירת הרכב במינכן תהיה הרבה יותר זולה מאשר באוסטריה. הנהיגה לזלצבורג היא על אוטובאהן כך שלא תהווה בעיה ולא צריכה לקחת יותר מ-3 שעות כולל הפסקות רענון. נראה לי שבמצבך הייתי מבסס את כל הטיול על מלון או צימר בזלצבורג או בקרבתה. זה יכול להיות גם בצד הגרמני של הגבול - הרי באירופה מעברי גבול מתבטאים בכמה תמרורים ותו לא. אחת מבדיחות המשפחה אצלנו נובעת מאותו טיול - פספסתי יציאה מהאוטובאהן והמקום הבא לפרסה היה מעבר לגבול. מאז אנחנו "נוסעים לגרמניה בשביל U-turn".

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נראה לי שנלך על כיוון חבל זלצבורג.

איך אפשר להשוות מחירי השכרת רכב בין שני המדינות?

מה זה VIGNETTE?הכרטיס לכבישי אגרה?

ראיתי באתר של זלצבורג שיש כרטיס שלהם שנותן כניסה ל190 אתרים במחיר של 45 יורו לאדם ו-26 לילד עד גיל 15.כדאי?

האם זה יהיה נוח להתחיל בזלצבורג וללון כל יום במקום אחר במסלול שייקבע?

אנחנו מעדיפים לא לקבוע זמנים מדוייקים לחזרה למלון,פשוט לראות כל יום איך זורם ולהתקדם,לעצור מתי שבא לנו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נראה לי שאתה תהנה בזלצבורג, יש מסביב כפרים והאזור עצמ לא נותן תחושה של עיר תעשייתית, בתוך זלצבורג לא צריך רכב, הכל ברגל (אחלה ספורט). יש מסביב מרכזי קניות ובילוי אם תרצה, המחירים לא ממש מציאה אבל לא רע כלכך, אני עוד אחזור לשם בעתיד ואם הייתי יכול גם הייתי עובר לגור שם.

יש מהארץ טיסה ישירה לוינה עם חברת austrian airlines במידה ותרצה לנחות שם.

בכניסה לאוסטריה אתה תצטרך לעצור בתחנת דלק ולקנות את הויג'ינט הזה שהוא כמו כביש 6, פשוט אגרה ואתה מדביק את המדבקה בשמשה הקדמית של הרכב. אם זכור לי נכון בינואר שנה שעברה זה עלה סביבות 10 יורו.

some people need a high five

in the face

with a chair

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתוך העיר לא צריך רכב אבל כל הטיולים שמסביב?

אני מעדיף ללון באיזה כפר נחמד מאשר בעיר גדולה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למסביב צריך רכב.

אני הייתי במלון קטן מאוד במרכז העיר (מחיר לא יקר בזמנו), חדר אוכל עם ארוחת בוקר בלבד והיתרון למנצלי הזמן זה שחדר האוכל נפתח בשעה 6 וחצי בבוקר וככה אפשר לצאת מוקדם יותר מהמלון אם רוצים. היה גם פינה קטנה עם מחשב וחיבור לאינטרנט למקרה שתרצה לחפש לך שם מידע באינטרנט או סתם לשלוח מייל לבית.

זלצבורג לא מקום גדול במיוחד, ובכל מקרה אתה לא תרגיש שאתה בעיר אני מבטיח לך, זאת אחת הסיבות שכלכך נהנתי במקום הזה!

מה שכן, תדאג לך ל-GPS מעודכן ותכוון אותו על הגעה מהירה ביותר.

some people need a high five

in the face

with a chair

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זלצבורג עצמה די קטנה, תגמור את האתרים בעיר ביומיים שלושה - אבל היא מהווה בסיס טוב לטיולים בסביבה, ועם איכות הכבישים (לא רק האוטובאהנים) אין לך מה לחשוש מנהיגה של כמה מאות ק"מ ביום.

הצימרים בד"כ דורשים שהיה מינימלית של 5 או 7 לילות, אבל לפעמים אפשר להסתדר אתם על פחות.

יש יתרון בשהיה במקום אחד - לא מתעסקים כל הזמן עם אריזה ופריקה של הציוד, ואתה מכיר את הסביבה (כבישי גישה, סופרמרקט וכו').

טיסות יש לוינה עם אוסטריאן ואל-על (בחורף שעבר המחיר היה זהה), למינכן אל-על, לופטהנזה ולפחות חצי תריסר חברות שכר, כך שצריך לבדוק מה מתאים מבחינת התאריכים והמחירים. דווקא עם חברות שכר יצא לי לעשות שילובים, למשל לפני 3 שנים טסתי הלוך בישראייר וחזרתי עם המבורג.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם זלצבורג, אז עדיף לטוס למינכן ולשכור שם את הרכב, הרבה יותר זול מטיסה לווינה.

כמו שאמרו קודמיי, אל תשכח לקנות vingette בתחנת דלק לפני הכניסה לאוסטריה. הקנס על אי רכישה מאוד כואב.

את זלצבורג עצמה אפשר למצות ביומיים - שלושה. אני ממליץ לקפוץ להאנגר של רד-בול, וכמובן לארמון הלברון. גם מערת הקרח שם יפה, אבל כוללת הליכה מתישה של כחצי שעה. הייתי מוסיף עוד גיחה לגרמניה לקן הנשרים של היטלר.

בניגוד לקודמיי אני הייתי מתכנן טיול מעגלי שיתחיל בצלזבורג, ימשיך דרך טירול, יגיע לאינסברוק, ומשם יחזור חזרה לגרמניה לאזור של נוישווינשטיין ומשם הבייתה. יש עוד כמה מפלים בדרך.

עם ספר טיולים טוב, גוגל מאפס וטריפ אדוויזור אין בעיה להרכיב כזה דבר.

היהודים עם אופטימי, לפני שיודעים מה הגודל הם חותכים.

גילוי נאות - אני חבר במועדון פיאט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם זלצבורג, אז עדיף לטוס למינכן ולשכור שם את הרכב, הרבה יותר זול מטיסה לווינה.

כמו שאמרו קודמיי, אל תשכח לקנות vingette בתחנת דלק לפני הכניסה לאוסטריה. הקנס על אי רכישה מאוד כואב.

את זלצבורג עצמה אפשר למצות ביומיים - שלושה. אני ממליץ לקפוץ להאנגר של רד-בול, וכמובן לארמון הלברון. גם מערת הקרח שם יפה, אבל כוללת הליכה מתישה של כחצי שעה. הייתי מוסיף עוד גיחה לגרמניה לקן הנשרים של היטלר.

בניגוד לקודמיי אני הייתי מתכנן טיול מעגלי שיתחיל בצלזבורג, ימשיך דרך טירול, יגיע לאינסברוק, ומשם יחזור חזרה לגרמניה לאזור של נוישווינשטיין ומשם הבייתה. יש עוד כמה מפלים בדרך.

עם ספר טיולים טוב, גוגל מאפס וטריפ אדוויזור אין בעיה להרכיב כזה דבר.

מסכים ומחזק :-)

תומר, המלון היה "Stieglbrau". מלון קטן וחביב, הנמצא במרחק הליכה מגני מירבל והסביבה.

Abarth 595 Turismo BiColor 2017 :twisted:

Seat Ateca XCELLENCE 2017 :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קראתי ההמלצות והן מצוינות, עוד דברים שאולי פיספסתיהם נסיעה במסלול ההרים של גלוסגלוקנר, לנהגים מנוסים וחובבי נוף הררי,

אזור האגמים של זלצגומרט, רובו ממזרח לזלצבורג.

באשר לרכב, הוציאו רשיון נהיגה בינלאומי אבל הביאו גם רשיון ישראלי, לעיתים דורשים דווקא אותו בחברת ההשכרה. באשר לגילך, איני בטוח לגבי משמעותו עבור חברות ההשכרה, אולי אולי עדיף שהשוכרת הראשית תהיה אימך. ברר עוד בפורום.

טיול נעים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי רשיון - ממני מעולם לא דרשו רשיון בינלאומי למרות שאני מקפיד להוציא כזה. לעומת זאת נתקתי בחכמים שהביא רק רשיון בינלאומי ונשארו בלי רכב - זאת כיון שהבינתאומי אינו רשיון אלא רק תרגומו לכמה שפות והוא אינו תקף בלי הרשיון המקורי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התחלתי לבדוק את כל האופציות והבנתי ש"טוס וסע" יהיה הכי משתלם,ונקודת המוצא היא מינכן.

בעיה שצצה היא שלאמי יש רישיון לאוטומט בלבד,ואילו ברוב חברות ההשכרה הישראליות ראיתי שגיל ההשכרה המינימלי הוא 24

ורוב הרכבים הם ידניים.

יורופקאר משכירים מגיל 19 באותם המחירים,איך אני נופל על דיל שיכלול בתוכו חברת השכרה שתשכיר לי את הרכב?

אפשרי לעשות את איזור זצלבורג וטירול בטיול כזה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...