Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רכשתי רנו פלואנס דיזל 2012 - התרשמות ראשונית ושאלות

thrupv10
שימו לב! השרשור הזה בן 4271 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכל חברי הפורום, נרשמתי במיוחד לצורך הודעה זו, בתקווה להיות חבר פעיל ונחמד.

רכשתי בשעה טובה רנו פלואנס, 1,500 דיזל אוטומט, מדגם פריוויליג' (המפואר) הכולל סאנרוף ואבזור נחמד יחסית.

התרשמות כללית לאחר 4 ימי נהיגה על הרכב:

1. הרכב נוח מאוד ומפנק, הן מבחינת רכות המושבים והן מבחינת רכות המתלים שמייצרים נסיעה נעימה ביותר.

2. הגיר (הרובוטי) עושה את העבודה טוב, בעיקר במהירות של מעל 30-40, אבל לא סגור על עצמו במהיריות נמוכות, בעיקר בעליות בתוך העיר או בפקקים, כשההחלפה מתמהמהת. גם בירידות במהירות נמוכה, ההילוך השני לא משתחרר ולא מעביר לשלישי - והרכב נבלם מעבר למצופה.

3. הנסיעה מחוץ לעיר נוחה בהרבה. חציתי אתמול את כביש 6 לאורכו הלוך ושוב (בסיוע קרוז-קונטרול מצוין שתפקד נהדר), וזו הייתה נסיעה נעימה וחווייתית במיוחד.

4. קראתי גם בפורום זה רבות, על בעיית ההגה החשמלי ברכב שאינו מתקשר עם הכביש. אני כנהג ישראלי ממוצע ורגיל, לא מבין על מה יצא הקצף, שכן ההגה נפלא ומגיב במדויק. לא הבחנתי בשום חיסרון בתחום זה לעומת רכבים אחרים שהיו לי.

5. במושבים האחוריים יש מרווח מצוין, והם נוחים מאוד.

6. במבחני הדרכים סופר על כך שתא הנוסעים אטום ושקט, ואין כמעט חדירת רעשים חיצוניים. ובכן, זה לא נכון. רעש הגרגור של מנוע הדיזל נשמע גם נשמע בעת הנסיעה, במיוחד במהירות נמוכה. אם כי, מוזיקה בעוצמה לא גבוהה מחפה על חיסרון זה.

7. סביבת הנהג די נעימה, אם כי חסרים תאי אחסון, וחסרה מאוד תאורה בתוך המאפרה. דווקא עם מערכת ה-cd ה"סבוכה" שממנה הזהירו כל מי שבחן את הרכב, ניתן להסתדר די בקלות.

הדבר החשוב באמת - צריכת דלק

לפני הכל ואחרי הכל, הרכב נרכש בעיקר כדי לספק צריכת דלק נמוכה. אני עוקב אחר הצריכה באופן צמוד, כרגע באמצעות מחשב הדרך של הרכב, שעושה רושם של כלי אמין ומדויק.

ובכן:

בנסיעה במהירות של מעל 70 קמ"ש ועד 130 קמ"ש, מחוץ לעיר, המחשב מצביע על צריכה ממוצעת של כ-5 ליטר ל-100 ק"מ. כלומר: 1:20.

אולם, בנסיעה בתוך העיר (ואני מתגורר בעיר שבנויה על גבעות, ורוב כבישיה עליות וירידות) מחשב הדרך מצביע על צריכה ממוצעת של 10-12 ליטר ל-100 ק"מ - כלומר, בין 1:8.5 ל-1:10.

השאלות

1. האם יש דרך לשפר את צריכת הדלק בתוך העיר?

2. הרכב כנסע עד כה -700 ק"מ בלבד. האם צריכת הדלק עשויה להשתפר אחרי מספר נקוב של ק"מ ראשונים? ואם כן, האם באופן משמעותי?

3. כיצד אוכל לפתור את התחושה הלא נעימה שמעביר הגיר, שלעיתים לא מבין נכון את הכביש? (אדגיש: באזור מישורי אין בעיה. הבעיה נוצרת בעליות וירידות).

חברי ומומחי הפורום, אשמח להתייחסות לדברים.

שמעון

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 34
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

3. כיצד אוכל לפתור את התחושה הלא נעימה שמעביר הגיר, שלעיתים לא מבין נכון את הכביש? (אדגיש: באזור מישורי אין בעיה. הבעיה נוצרת בעליות וירידות).

אני לא יודע, אבל אם תגלה אני בטוח שרנו יישמחו אם תספר להם גם כן :lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום,

קודם כל תתחדש ותהנה!

אחרי כמה אלפי ק״מ (2 או 3, זה יגידו מומחי הפורום) המנוע של הרכב עובר את תקופת ההרצה וצריכת הדלק משתפרת בוודאות. אני רק לא יודע עד כמה.

צריכה גבוהה למנועים חדשים זה דבר אופייני.

יכול להיות שתצטרך להסתגל ללחוץ פחות על הדוושה ולנהוג רגוע יותר ע״מ לקבל את הצריכה הרצויה.

בצע חיפוש בפורום, אני בטוח שתמצא תשובות מדויקות משלי.

תתחדש ושיהיה בהצלחה עם הגיר :D

אלון

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הנתון של מחשב הדרך לגבי הצריכה בתוך העיר ככל הנראה רחוק מלהיות מדוייק ומה שאתה רואה זו צריכת הדלק הרגעית באותו הרגע המומרת לנתון של צריכה ממוצעת.

כדי לקבל נתון מדוייק של הצריכה בתוך העיר בלבד אתה צריך לאפס את מד המרחק, למלא מיכל דלק ולבצע נסיעה רק בתוך העיר ולא נסיעה מעורבת גם מחוץ לעיר. לאחר מכן תמלא את המיכל שוב ותחלק את הק"מ שנסעת במספר הליטרים שמילאת.

לפי דעתי בנסיעה בעיר, גם הררית, באופן רגיל ורגוע יחסית, תגיע לצריכת דלק של 15 ק"מ לליטר ואולי גם יותר טוב מכך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אמנון, תודה על התשובה.

נושא הצריכה כפי שציינתי היה הסיבה לרכישת הרכב, והוא חשוב לי מאוד (אני נוסע בחודש כ-2,000 ק"מ בתוך העיר, וכ-1,000 מחוץ לעיר.

לפי דעתי בנסיעה בעיר, גם הררית, באופן רגיל ורגוע יחסית, תגיע לצריכת דלק של 15 ק"מ לליטר ואולי גם יותר טוב מכך.

האם אתה מדבר מניסיון שלך בנהיגה על הפלואנס?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתחדש 1:20 זה מצוין, אבל אני מדבר על בנזין, לא יודע איך זה ביחס דיזל.

מתוך הניסיון הדל שלי ברכב אוטומטי, בדר"כ לחיצה חזקה יותר מורידה הילוך תמיד - אם צריך. אחרי זה אפשר לעזוב את הגז למצב שמירת מהירות ולא האצה. בקשר לירידות, הגיר אולי בולם אותך בכוונה כדי להגן על הבלמים. לפעמים נגיעה קלה בגז מזכירה לו להחליף הילןך. אני צודק? כמו כן יכול להיות שיש לך כמה מצבים ספורטיבי/אקונומי אז תבדוק מה מתאים לסיטואציה.

שיפור צריכה בתוך העיר - אין הרבה מה לעשות:

- גיר ידני

- המנעות מתאוצות חזקות או עצירות ביניים (עד כמה שאפשר)

- לכבות מנוע לפרקי זמן מעבר לדקה (?)

- מזגן

- להעדיף נסיעה אחת ארוכה מאשר כמה קצרות (מנוע קר צורך יותר דלק)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל תתחדש.

לגבי הגיר, הוא הסיבה שלא הלכתי על הדיזל אלא על ה 2 ליטר (מנוע של ניסאן והגיר הרציף של הקשקאי).

לגבי צריכת דלק, היא תשתפר אחרי כמה אלפי קילומטרים. בבנזין אחרי כ 10,000 ק"מ הצריכה השתפרה פלאים לעומת ההתחלה.

ההגה מדוייק וממושמע אבל לא מעביר שום תחושה. אתה לא תרגיש דרכו כמה עומס יש על הגלגלים ומתי אתה עומד לאבד אחיזה.

בסך הכל אוטו מאוד נוח ומרווח ולדעתי אחת הקניות הטובות כמשפחתית במיוחד עם מדיניות ההנחות והמיקוח בקרסו.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

6. במבחני הדרכים סופר על כך שתא הנוסעים אטום ושקט, ואין כמעט חדירת רעשים חיצוניים. ובכן, זה לא נכון. רעש הגרגור של מנוע הדיזל נשמע גם נשמע בעת הנסיעה, במיוחד במהירות נמוכה. אם כי, מוזיקה בעוצמה לא גבוהה מחפה על חיסרון זה.

במקרה עברו לידי שתי פלואנס דיזל ביומיים האחרונים, כמות הרעש שהמנוע הזה מפיק מבחוץ החזירה אותי למוניות מרצדס של סוף שנות ה-80. לא מפתיע שהוא חודר גם חודר לתא הנוסעים (יש גבול למה שחומרי בידוד יכולים לעשות).

Heaven is where the police are British, the cooks French, the mechanics German, the lovers Italian and it is all organized and run by the Swiss

Hell is where the chefs are British, The mechanics French, the lovers Swiss, the police German, and it is all organized and run by the Italians

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל תתחדש.

לגבי צריכת דלק, היא תשתפר אחרי כמה אלפי קילומטרים. בבנזין אחרי כ 10,000 ק"מ הצריכה השתפרה פלאים לעומת ההתחלה.

בסך הכל אוטו מאוד נוח ומרווח ולדעתי אחת הקניות הטובות כמשפחתית במיוחד עם מדיניות ההנחות והמיקוח בקרסו.

ראשית, תודה.

לגבי צריכת הדלק, האם ידוע לך הסיבה לתופעה ? איזה שינוי מתחולל במנוע אחרי כך וכך קילומטרים?

לגבי "מדיניות ההנחות"... זה נכון. רכשתי את הרכב במחיר נמוך משמעותית מהמחירון, אבל אחרי מו"מ קשה מייגע ומתיש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפעמים נגיעה קלה בגז מזכירה לו להחליף הילןך. אני צודק?

ניסיתי, לא מצליח.

הדבר היחיד שמצליח זה העברה לטיפטרוניק והעלאת ההילוכים ידנית, וזה לא משהו שאמור לפתור לי את הבעיה.

אנסה להגדיר את הבעיה: הגיר מתנהג בדרך כלל יפה, אבל הוא כאילו מנהל חיים מקבילים משלו, וכשלא בא לו - לא מתייחס אליך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל 20% חיסכון בדלק לעומת איזו תיבה?

ברכב שלי התיבה הידנית בזבזנית יותר ואיטית יותר לעומת התיבה האוטומטית (DSG7).

שליטה בהילוך? בגיר טיפרוניק אתה שולט בהילוך מצויין ובזריזות רבה יותר מגיר ידני.

פחות רכיבים להתקלקל? צודק :-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

DSG יא לא תיבה אוטומטית אלא רובוטית.

ה DSG גם בין הרובוטיות היא יוצאת מהכלל בזה שהיא חסכונית יותר ומהירה יותר מהידנית (בכמה אחוזים בודדים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במקרה עברו לידי שתי פלואנס דיזל ביומיים האחרונים, כמות הרעש שהמנוע הזה מפיק מבחוץ החזירה אותי למוניות מרצדס של סוף שנות ה-80.

כספר, בשניה החזרת אותי לילדותי - לוקח מונית מהדר, כזו עם שלוש שורות :-)

מחפש קבריו לא יקרה שתנייד 2+2.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4271 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...