Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

בעיה של שמן מנוע. (בחירת שמן מנוע לרנו לגונה 1.8 2003)

MikMan
שימו לב! השרשור הזה בן 4285 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום

ברשותי רנו לגונה 1800 , כאשר אני מניע את הרכב יש תצוגה שמראה כי חסר קצת שמן,

(למי שמכיר _ _ 0 0 0 0 ). בבדיקה ויזואלית של המדיד ניראה כי באמת חסר קצת. הרכב עשה כבר 145,000 ק"מ ועברה קצת יותר משנה מאז הטיפול האחרון . המלצת יצרן זה או כל שנתיים טיפול או כל 30,000 ק"מ. יש לציין כי הרכב עדין נימצא בטיפול אצל קרסו -עמיגל בב"ש (לא מצליח למצוא מקום אחר שמטפלים בלגונה).

החלטתי להוסיף שמן בעצמי פתחתי את ספר הרכב ושם רשום סוג השמן 10W40 והמלצת יצרן קאסטול או פז.

הלכתי לחנות שמוכרת שמנים ביקשתי 10W40 ואת החברה הנ"ל. שם נתנו לי משהו אחר כי אין להם את מה שביקשתי . סה"כ 5 ליטר שמן 70 שח. אמרו שאין בעיה למלא את הסוג שקיבלתי , השמן מיוצר בארץ ואיני זוכר את שמו.

לשאלתי !!! עדין לא מלאתי ואני קורא פה על סנטטי וחצי סנטטי 10W40 קיים ולא קיים. חברות טובות ולא טובות. האם אני יכול למלא בראש שקט או ללכת ולהחליף את המוצר ולא להתפשר ? האם זה כל כך קריטי ?

תודה

ערן EMT-P

NISSAN X-trial 2017.

VW GOLF Mk7.5 150 HP

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תעשה חיפוש בפורום על השמן הזה, אאל"ט אין קשר לחברת פרסטון של מי הקרור האיכותיים, גם המחיר זול מדי.

אני לא יודע אם מדובר במנוע זהה למנועי PSA, אבל אלה ידועים כצרכני שמן וכדאי לתת להם שמן איכותי למען יאריכון חיים.

כמו"כ ממליץ לך לעבור למוסך מתמחה צרפתיות ולקצר טווחי טיפול ל 15K ק"מ.

אם תמצא מוסך שמסכים לטפל בלגונה שווה לך ליסוע אפילו לת"א (שאפט, אורן בן סימון, אמ הדרך וכדומה).

בהצלחה!

“.You will never reach your destination if you stop and throw stones at every dog that barks"

Winston S. Churchill -

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממליץ לרכב שלך שמנים מחברות ELF או VALVOLINE.

בפרסטון אני לא מציע לך לגעת.

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חברת פרסטון מארה"ב לא מייצרת שמן כי אם נוזלי קירור.(ואולי עוד מוצרים אך לא שמן מנוע).

השמן הנ"ל הוא שמן "מדבקה" של פרומט ,כמו אמריקן איגל.

תעשה חיפוש היו על זה הרבה דיונים בפורום.

הייתי מדלג ושם באוטו שמן סינטטי מחברה מוכרת.(תוצרת חוץ: אג'יפ יורול ELF LM ACDELCO MOTORCRAFT ולווליין ועוד.. או פז ודלקול תוצרת הארץ).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי, מרווח טיפולים של שנתיים או 30000 ק"מ זה מתכון בטוח לקיצור חייו של המנוע והרכב.

אוסיף להמלצתו של הנהג המתחיל-אני ממליץ לך לקצר עוד את מרווח הטיפולים ולבצע החלפת שמן+פילטר כל חצי שנה במידה ואתה יכול להרשות את זה לעצמך, ולהשתמש בשמן חצי סינטטי ולא סינטטי מלא במקרה הנ"ל. כך המנוע יקבל שמן טרי לאורך הפעולה שלו.

בצמיגות 10W40 יש כמה חברות מומלצות כגון agip, valvoline, red line וכו'.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חוזר וטוען שהמלצות על שמני 20, 15 או 10 שייכות לעבר, בימים ששמן סינטטי מלא עולה קצת יותר משמנים חצי סינטטיים אני לא רואה כל סיבה להמליץ על שמנים חצי סינטטיים, גם אם מדובר על קיצור מרווח טיפולים (שמתחילה אני לא מבין מה הקטע של 30,000 ק"מ).

אם היצרן בשנת 2003 המליץ על 10W40 אז אין שום בעייה להשתמש ב 5W40, זה יעשה רק טוב למנוע. אם היצרן המליץ על 10W30 או 5W30 הייתי מציע להשתמש בהם במקום בשמן 40.

בנוסף, חשוב להשתמש בשמן שעומד בתקן הרלוונטי לרכבך, ובמקרה שלך אני ממליץ על שמן מחברה אירופאית מוכרת ובתקן הרלוונטי.

איתמר.

"מדינה מפותחת היא לא מדינה בה העניים נוסעים ברכב פרטי אלא מדינה בה העשירים נוסעים בתחבורה ציבורית"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל לא צריך מוסך שמתמחה בצרפתיות, כל מוסך טוב יכול לעשות טיפולים לכל רכב.

אם אתה רוצה מוסך בב"ש, אני ימליץ לך, אני מטפל בו ב406 1.8 99'.

לגבי הטיפולים, אם אתה אוהב את הרכב, תקזז בערך חצי מהמלצות יצרן, הם אמרו שנתיים\30KKM, תטפל כל שנה\15KKM.

זה אם אתה אוהב את הרכב.

באירופה זה נכון, בחום של הארץ הרכבים עובדים הרבה יותר קשה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• ספונסר פורום

איתמר,אתה צודק,עכשיו נסה לשכנע לקוח ששימוש בשמן 5W40 סינטטי מלא טוב יותר משימוש ב10W40 שהיצרן המליץ עליו,אני בהרבה מקרים מוותר.

אורן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4285 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...