Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מבקש המלצה על אתר הררי בשוויץ

ירחמיאל
שימו לב! השרשור הזה בן 4291 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בספטמבר מבקש זוג מבוגר לנסוע בתחבורה ציבורית (רכבת או אוטובוס דואר) מצפון שוויץ (אגם קונשטאנץ) שבו ילונו, לעיר שנמצאת על הר. הזוג המאושר יבקש לראות עיר עתיקה לצד מודרנית ולנוח בבתי קפה. לא צריכה להיות עיר מפורסמת או תיירותית, וכאמור צריכה להיות נגישה לתחבורה ציבורית (איזו עיר לא כך, בשוויץ? 8) ), אבל בהחלט עיר שיש לראות בה דברים יפים.

מרחק נסיעה ממקום הלינה שלהם (כאמור - האגם בצפון) יכול להיות עד שעתיים-שלוש, עדיפות לשעה-שעתיים וכמובן למיעוט החלפת תחבורה באמצע. אני מתאר לעצמי משהו באזור הרומאנטש או האיטלקי.

אשמח לשמוע הצעותיכם, עדיף מבעלי ניסיון :-D .

תודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הממ... אתר הררי בשוויץ... כבר נשמע טוב.

בשווייץ הייתי במרץ, אם כי בעיקר בצד המערבי יותר. באזור הקרוב יותר לקונסטנץ, טיילתי בעיקר סביב אגמים. עליתי לריגי, שלא רחוק מדי מקונסטנץ, לראות את הנוף (אחד מאתרי התצפית המובילים בשווייץ), אבל זו לא ממש עיר - העיר למטה (יש כמה עיירות חמודות בסביבות ההר) למעלה זה רק מסעדה, מלון, חנות או שתיים, ונוף. 360 מעלות נוף. גלויה.

עיירות הרריות ביקרתי יותר בדרום (העיירה הכי יפה אני מניח, ואולי המקום הכי יפה שהייתי בו בכלל, היא העיירה צרמט המשקיפה על המאטרהורן) ובמערב (יותר לכיוון צרפת), אז לא רלבנטי. אם מעניין תשאל. ברכב פרטי הכל קרוב, שווייץ לא גדולה בסה"כ, אבל קשה לי לומר עד כמה המקומות הללו נגישים בטווח של שעתיים-שלוש בתח"צ.

המקום הכי עונה לתיאור שהייתי בו בצפון, דווקא היה כשחציתי לשוורצוואלד (גרמניה), במקרה עצרתי בעיירה הררית בשם Todtmoos. אמנם השלג מוסיף הרבה לקסם, אני לא יודע מה מצב השלג בספטמבר, אבל אם תחבורה ציבורית מגיעה לשם - זו ממש עיירה יפה, המון בתי קפה ומסעדות שמשקיפים על הנוף, מקום נעים ללכת ברגל.

ערן | חבר IAROC - הבית לבעלי וחובבי אלפא רומיאו* - נפגשים כל יום שישי בהרצליה פיתוח!

*וגם אבארט :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הממ... אתר הררי בשוויץ... כבר נשמע טוב.

בין הרים ובין סלעים טסה הרכבת - נשמע כמו תאור התחבורה הציבורית בשויצריה.

שתי עיירות שאהבתי ולא רחוקות מדי מקונשטאנץ (ואכן קונשטאנץ ולא קונסטאנץ) הן סנט גאלן ואפנצל. אולי לא על ראש ההר אבל בהחלט יש מה לטפס בתוך העיירות.

כמובן שיש לבדוק כיצד מגיעים אליהן ברכבת מהמלון של הסבים.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מאזור אגם קנסטאנצ ההרים הרלוונטים עבורם הם האלפים הגרמנים ופחות האלפים השוויצרים.

אולי שיבדקו תחבורה לטירת נוישווינשטיין, יש במקום 2 טירות עם סיורים מודרכים, התחבורה לטירות מהעיירה היא רק ע"י עגלות רתומות לסוסים, העיירה שם ציורית ומקסימה, ניתן להעביר שם יום מקסים ורומנטי להפליא.

הטירה, כמו שישר מזהים, היא הטירה ששימשה השראה לטירה הידועה של וולט דיסני.

אני לא יודע איפה הם יהיו באגם קונסטאנצ אבל מלינדאו (צפון מזרח האגם) ל FUSSEN זה כולה 100 ק"מ.

Neuschwanstein_Castle_Bavaria_Germany_-_mountains.JPG

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קרוב מאוד, על גבול גרמניה, ישנה שטיין אן ריין, עתיקה, בתים מצוירים בכיכר, נחמד אך קטן, כלומר בקור קצר.

קרוב לציריך ישנם מפלי הריין והעיר שפהאוזן, נחמד.

במרכז, דרום ישנה העיר אינטרלקן, היא מצויה במיפגש שני אגמים ומכאן שמה. חביב, לא עתיק. לא רחוק מימנה ישנו קניון אארושלוכט, הליכה בקניון על גשר עץ, לא רחוק, מקום מותו, כביכול של שרלוק הולמס. לא רחוק מאינטרלקן, עירה חביבה בשם גרינדלוולד, מוקפת שלל הרים ואפשרויות עליה יקרות אליהם. במרחק כעשרים קילומטרים משם, מפלי טרומלבך וכן שביל סלול אספלט בן מיספר קילומטרים בו ניתן לצעוד בעמק ולראות משני הצדדים הרים ולא מעט מפלים.

כל אלו מקושרים ברכבות, בהרים עצמם רכבות נוף יקרות מאוד. לא בקיא לגבי זמנים והקשר לאזורך. הייתי ברכב. אם יהיה רלוונטי אשמח לתת פרטים נוספים. ממליץ להתיעץ כאן בפורום, בפורומי מטיילים ואולי עם מישרד התירות השויצי או שרות הרכבות. אולי אף עם המלון שלהם. המדריך הטוב ביותר לשויץ הוא מישלן ירוק בשלל שפות אך לא בעברית. במדריך לונלי פלנט כתוב הרבה על רכבות שכן מיועד לתרמילאים. לא יודע כמה עזרתי, אני ברכב כשאני שם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה דווקא על הר ?

כמו שכתבו לך יש במרחק טיול יומי מהבודנזה המון מקומות יפים בשוויץ, גרמניה ואוסטריה.

זה האיזור הכי לא הררי ומרוחק מהרים בשוויץ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אנשים רוצים הרים, למה לשכנע ההפך?

עדיין ממליץ בחום על נוישווינשטיין.

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אולי תפרט היכן הם ילונו? יש לכך השלכות על חיבורי התחבורה הציבורית הרי מרבית חופי האגם נמצאים בגרמניה, רק קטע קטן יחסית בשויצריה.

ושאלה נוספת - האם שכירת רכב אינה באה בחשבון? כיצד הם מגיעים לאותו בית נופש או מלון שבו הם ילונו?

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ראשית, אני מודה לכולם על הזמן והמאמץ, אבל באמת, יש מה שנקרא "הבנת הנקרא", והיסברתי די ברור מה הם ירצו לעשות. היסברתי גם היכן הם ילונו. רוב התשובות לא קשורות בכלל למה שנישאל, או עסוקות בלתאר חוויות אישיות. לכן גם ביקשתי - עדיפות לבעלי ניסיון. שוב, איני רוצה להיות גס רוח, ואני לא, אבל הכל מופיע שם בשאלה שנשאלה בהתחלה:

הם לא רוצים ללון, הם רוצים לחזור שוב באותו היום לאזור האגם (שם הם לנים, מן הסתם). אין בעיה לחזור גם ב- 22:00 בלילה. הם לא פאדלעות והם מיטיבי לכת. לא, שכירת רכב לא באה בחשבון. בפירוש נאמר 'תחבורה ציבורית'. הם רוצים עיר על הר, לא ליד ולא במרחק מה - אלה על ההר. ירצו לראות עיר עתיקה אבל גם להסתובב בחלק המודרני שלה. על אדמת גרמניה הם עדיין לא מוכנים לדרוך, ובבקשה, בואו לא ניכנס לנושא. ככה זה, זה מה שהם ולא אשפוט אותם (למרות שהיו לי הרבה וויכוחים איתם בנושא...:wink: ). הכיוון הכללי שהם מעונינים בו הוא האזור הדרומי, מסיבה ששם עדיין לא היו מעולם.

שוב תודה לכם על המאמצים ושבת שלום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ראשית, אני מודה לכולם על הזמן והמאמץ, אבל באמת, יש מה שנקרא "הבנת הנקרא", והיסברתי די ברור מה הם ירצו לעשות. היסברתי גם היכן הם ילונו. רוב התשובות לא קשורות בכלל למה שנישאל, או עסוקות בלתאר חוויות אישיות. לכן גם ביקשתי - עדיפות לבעלי ניסיון. שוב, איני רוצה להיות גס רוח, ואני לא, אבל הכל מופיע שם בשאלה שנשאלה בהתחלה:

הם לא רוצים ללון, הם רוצים לחזור שוב באותו היום לאזור האגם (שם הם לנים, מן הסתם). אין בעיה לחזור גם ב- 22:00 בלילה. הם לא פאדלעות והם מיטיבי לכת. לא, שכירת רכב לא באה בחשבון. בפירוש נאמר 'תחבורה ציבורית'. הם רוצים עיר על הר, לא ליד ולא במרחק מה - אלה על ההר. ירצו לראות עיר עתיקה אבל גם להסתובב בחלק המודרני שלה. על אדמת גרמניה הם עדיין לא מוכנים לדרוך, ובבקשה, בואו לא ניכנס לנושא. ככה זה, זה מה שהם ולא אשפוט אותם (למרות שהיו לי הרבה וויכוחים איתם בנושא...:wink: ). הכיוון הכללי שהם מעונינים בו הוא האזור הדרומי, מסיבה ששם עדיין לא היו מעולם.

שוב תודה לכם על המאמצים ושבת שלום.

קרא שנית מה כתבתי, בדוק בגוגל על מה כתבתי ותגיד מה לא מתאים.הכל מתאים ליום טיול להר. מאיזור האגם - רק ברכבת מעשי.

אאלט משם לרכבת הקרחונים הכי טוב להחליף בכור מערבה ה/ח לצרמט (למעשה רק עד תחנה לפני - טש ). גם למזרח בו ביום - אנגדין - לא יספיקו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...