Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שברולט אורלנדו או פיג'ו 5008?

TomMe
שימו לב! השרשור הזה בן 3953 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום

אני מתלבט באיזה רכב לבחור,

חשוב לי האבזור הפנימי, ואני רוצה אוטו גבוה.

בתחילה הלכתי לכיוון הג'פונים, ולאחר התלבטויות החלטתי שאם כבר גבוה עדיף עם 7 מושבים, (אנחנו זוג + 2 ילדים ותינוק).

התקציב שלי הוא כ-170K.

את האורלנדו ראיתי היום, בפנים מצא חן בעיני, בחוץ פחות, אבל זה לא קריטי.

מאזדה 5 וורסו אני לא רוצה (קטן ופשוט מידי) נראה לי שהתלבטות תהיה בין האורלנדו או הפיג'ו 5008.

מה דעתכם?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 43
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

למה שלא תזמין נסיעת מבחן בשני הרכבים ותוכל להתרשם בעצמך? אני אישית הייתי בוחר בפיג'ו בגלל שהיא נראית טוב יותר והמנוע שלה חסכוני ועם ביצועים טובים. השווית מפרטים?

We are the Human Race

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי בחרת כיוון מצויין. שני הרכבים נהדרים, מהטובים בקטגוריה שלהם.

בניגוד למה שנכתב מעלי, מבחינת צריכת דלק היתרון הוא דווקא לאורלנדו ולא ל-5008. האורלנדו מעט יותר חסכונית בדלק אבל חשוב לזכור שהיא מגיעה לארץ עם מנוע טורבו-דיזל ולא עם מנוע טורבו-בנזין כמו ה-5008. שני המנועים טובים, זה של האורלנדו מעט חסכוני יותר וזה של הפיג'ו מעט מעודן יותר.

אם תכניס לרשימה שלך גם את הפורד S-MAX, אתה פחות או יותר מתלבט בין כל הרכבים הטובים של הקבוצה.

מבחן דרך לשברולט אורלנדו תוכל למצוא כאן.

מחפש סוזוקי ג'ימני סטיישן 1,600 סמ"ק אוטומט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום

אני מתלבט באיזה רכב לבחור,

חשוב לי האבזור הפנימי, ואני רוצה אוטו גבוה.

בתחילה הלכתי לכיוון הג'פונים, ולאחר התלבטויות החלטתי שאם כבר גבוה עדיף עם 7 מושבים, (אנחנו זוג + 2 ילדים ותינוק).

התקציב שלי הוא כ-170K.

את האורלנדו ראיתי היום, בפנים מצא חן בעיני, בחוץ פחות, אבל זה לא קריטי.

מאזדה 5 וורסו אני לא רוצה (קטן ופשוט מידי) נראה לי שהתלבטות תהיה בין האורלנדו או הפיג'ו 5008.

מה דעתכם?

היי,

האורלנדו הוא הרכב הכי חסכוני בקטגוריה כתוצאה ממנוע הדיזל בנפח 2,000 סמ"ק,

מה שמעניק איכות נסיעה טובה יותר (5008 של פ'גו מגיעה בנפח מנוע של 1,600 סמ"ק)

הרכב מרווח וגם מקומות 6 ו-7 ברכב זוכים לשבת בנוחות,

אם יש לך עוד שאלות על האורלנדו אני אשמח לענות,

גיא משברולט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אינני טועה ה S MAX טרנד עולה כ 175K. והיא גם כוכבת הקטגוריה.

וְאָהַבְתָּ לְרֵעֲךָ כָּמוֹךָ

מָה שֶׁשָּׂנוּא עָלֶיךָ אַל תַּעֲשֶׂה לַחֲבֵרְךָ

Don't know what I want ; But I know how to get it

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האורלנדו יותר חסכוני באופן משמעותי מה-5008, והמושבים האחוריים מתאימים גם לנערים ואפילו למבוגרים (לנסיעות לא מאוד ארוכות)

אבל כשכל המושבים פתוחים הבגאז' שלו קטן יותר. (טוב, גם הבגאז' של הפג'ו הוא די סמלי)

http://www.netcar.co.il/guide/guidef.asp?group=2&manuf=0&price=0&gear=0&safety=0&rating=0&Bm=%E7%F4%F9

ה-S-max הכי ארוך וחזק, ועם בגאז' קצת יותר מכובד, אבל הוא חסכוני רק כמו ה-5008, ולפורד יש מוניטין של מחירי שחיטה בטיפולים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ה-SMAX יותר יקר משמעותית.

את האורלנדו ניתן להשיג בהנחה בסביבות ב-160K.

אני מעריך שאת מחיר הפיג'ו יהיה אפשר לקרב ל-160K.

האורלנדו קצת יותר מרווחת לנוסעים - על חשבון השטח למטען.

אי אפשר להתייחס לכדאיות של דיזל באורלנדו כי אין לו מקבילה בבנזין.

להערכתי הוצאות התחזוקה של האורלנדו ושל הפיג'ו תהיינה די דומות.

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במקרה של הפורד - טוב יותר = עולה יותר. מי שיכול להרשות לעצמו יקבל תמורה.

היתרון של הפורד הוא לא (רק) בממדים אלא בדרך שהוא מבצע. גם הנהג יהנה ממנה...

וְאָהַבְתָּ לְרֵעֲךָ כָּמוֹךָ

מָה שֶׁשָּׂנוּא עָלֶיךָ אַל תַּעֲשֶׂה לַחֲבֵרְךָ

Don't know what I want ; But I know how to get it

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ביצעתי נסיעת מבחן על האורלנדו. מבחוץ הרכב נאה לטעמי, מבפנים בולט הצבע השחור. איכות החומרים לא מרשימה, כמו גם נוחות המושבים מאחור. הקדמיים דווקא טובים, למעט משענת יד קצרה במיוחד (ורק למושב הנהג יש כזה).

מה שאותי הרשים היה המנוע. כוח זמין כמעט בכל סל"ד, תיבת הילוכים חלקה וצריכת דלק (ע"פ מחשב הדרך) של כ-10 ק"מ/ל' בנסיעת המבחן הקצרה אך תובענית.

לבסוף, אגב, קניתי טוראן TSI..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כנס לאתר "דהמרקר" רכב, ערכו שם לאחרונה מבחן השוואת חמישה מיניואנים לרבות הפיז'ו 5008 והאורלנדו. הפיז'ו ניצח את כולם וגם צריכת הדלק שלה הייתה עדיפה על זו של האולרנדו במקצת ולהזכירך מחיר הבנזין נמוך במקצת ממחיר הסולר כך שהיתרון אפילו גדול יותר.

מהתרשמות שלי אני יכול להגיד לך שאין לי כלל ספק, הפיז'ו טובה יותר בכל פרמטר והאורלנדו די מאכזב.

בראש ובראשונה בפיז'ו יש 3 כסאות נפרדים בשורת המושבים השניה, כאשר כל אחד מהם נע על מסילה ובשלושתם יש עוגוני איזופיקס. תצורה זו מאפשרת ישיבה נוחה של 3 ילדים ואפילו מבוגרים או שילוב של הנ"ל בנוחות ששום רכב אחר לא מסוגל לתת. זה היתרון הגדול של מיניואן על רכב אחר לרבות על ג'יפונים.

בנקודה זו באורלנדו פספסו בגדול, מטעמי חסכון ככל הנראה, שכן שורת המושבים השנייה היא רגילה כמו בכל רכב, דהיינו ספסל עם שני עוגני איזופיקס בלבד. שים שני כסאות איזופיקס ולא יהיה מקום למבוגר נוסף באמצע ואפילו לילד יהיה צפוף, זאת מאחר ועוגני האיזופיקס ממוקמים יחסית במרכז הרכב. כמו כן שורת המושבים האמצעית לא נעה על מסילה ומוקמה יחסית קרוב למושבים הקדמיים בכדי לאפשר מקום לשורת המושבים השלישית, דבר שיוצר צפיפות יחסית לברכיים בשורת המושבים האמצעית שהיא זאת שתהיה בשימוש העיקרי. בשורת המושבים השלישית ממילא לא יהיה לך כמעט שימוש ובכל מקרה לאור הקירבה של המושבים לחלק האחורי של הרכב לא הייתי ממליץ לאפשר הושבת ילדים שם בכל מקרה מבחינה בטיחותית. המרחב בשורה זו מצומצם בכל הקטגוריה.

מעבר לכך הפיז'ו איכותית הרבה יותר ובכלל, תחושת פרימיום הן מבחינת רמת החומרים ועיצובם והן מבחינת איכות הנסיעה.

האורלנדו רמה אחת מתחת, רמת החומרים בינונית, פלסטיקים קשים.

שניהם מוצעים בימי מכירות מיוחדים בהנחותת ותנאים מצויינים.

רק עכשיו ברכישת האורלנדו תקבל טרייד אין במחיר מחירון והאשר בתשלומים ל- 24 תשלומים.

בפיז'ו הציעו רק בסוף החודש שעבר הנחה של עד 17 אלף ש"ח וכן טרייד אין בהפחתה של 6 אחוז בלבד על רכבך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי,

האורלנדו הוא הרכב הכי חסכוני בקטגוריה כתוצאה ממנוע הדיזל בנפח 2,000 סמ"ק,

מה שמעניק איכות נסיעה טובה יותר (5008 של פ'גו מגיעה בנפח מנוע של 1,600 סמ"ק)

הרכב מרווח וגם מקומות 6 ו-7 ברכב זוכים לשבת בנוחות,

אם יש לך עוד שאלות על האורלנדו אני אשמח לענות,

גיא משברולט

...לגיא משברולט: לא ממש הבנתי כיצד בדיוק הפונקציה של חיסכון בדלק משפיעה על איכות נסיעה טובה יותר? איזה קשקוש!

הכלכלה הישראלית אלצה אותי לעלות לארבעה גלגלים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

...לגיא משברולט: לא ממש הבנתי כיצד בדיוק הפונקציה של חיסכון בדלק משפיעה על איכות נסיעה טובה יותר? איזה קשקוש!

תקרא שוב מה שכתבתי,

דיברתי על המנוע עצמו...

גיא משברולט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ראיתי היום באולם תצוגה את הפיג'ו 5008

מה אגיד לכם? קצת התאכזבתי מרמת האבזור

גם בדגם פלטיניום היותר יקר אין מערכת מולטימדיה ואין בלוטוס, ואין חיבור usb רק AUX במקום ממש לא נוח (עמוק בתוך תא האיחסון)

והשליטה מההגה היא בכלל מאחורי ההגה, ולדעתי ממש לא נוח.

גם 2 המושבים האחוריים לא מתאימים למבוגר ולא בגלל המקום הקטן יחסית אלא בגלל הגובה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3953 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...