Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

איך מזהים תרבות נהיגה ???

DanyG
שימו לב! השרשור הזה בן 7880 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

כולם יודעים לבקר נהיגתם של אחרים, להאשים את המערכת, התשתית, מזג האוויר, ומה לא..

אני טוכן שאת התשובות תמצאו עמוק בתוך כל אחד ואחד מכם !!

הנה כמה שאלות מנחות איך לבדוק אם אתם תורמים או מזיקים בכל הנוגע לתרבות נהיגה :

1. שני נתיבים בפקק מתמזגים לנתיב אחד, מה תעשו ?

א. תאתתו ותתמזגו לפני הרכב שלידכם.

ב. תאותתו ותתמזגו מאחורי הרכב שלידכם.

ג. תאותתו ותחכו לראות אם הרכב שלידכם עובר קדימה ואם לא תאיצו ותכנסו אתם.

ד. תאותתו, תחכו לראות אם הרכב שלידכם עובר קדימה ואם לא תסמנו לו עם היד שאתם מאפשרים לו להיכנס.

2. רמזור ירוק מהבהב ועומד להתחלף, מה תעשו ?

א. תאיטו בזהירות במטרה לעצור.

ב. תאיצו בחוזקה במטרה להספיק לעבור.

ג. תמשיכו באותה מהירות, על משקל - או שכן או שלא.

ד. במידה וזה שמאחור אינו בקירבה מסוכנת, תעשו כל הניתן בנסיון לעצור.

3. אתם נוסעים בכביש החוף, 2 נתיבים, אתם בנתיב השמאלי על 130קמ"ש. מאחור מגיע רכב המבקש לעקוף אתכם. מה תעשו ?

א. תסיימו את העקיפה שלכם בקצב שלכם, תאותתו ותעברו לימני.

ב. תאיצו את קצב העקיפה שלכם במטרה לסיימה מהר יותר, תאותתו ותעברו לימני.

ג. אתם נוסעים מספיק מהר בשביל הנתיב השמאלי, לכן זה שמאחור יתאזר בסבלנות עד שאתם תחליטו לעבור לימני או שיעקוף מימין. 130 זה מספיק מהר לכל הדיעות.

ד. לעולם לא יקרה מצב כזה מאחר ואת זה שמתקרב מהר מאחור תראו במראות מבעוד מועד ועד שיגיע אליכם הנתיב השמאלי כבר יהיה פנוי.

4. אתם שומרים מרחק כראוי, רכב אחר מנסה להכנס במרווח ע"ח הבטיחות שלכם, מה תעשו ?

א. תסמנו לו עם האורות / תצפרו לו בכדי לומר לו : "חביבי, המקום הזה תפוס !"

ב. תאיצו על מנת לסגור מרחק, באופן שלא יאפשר לאותו רכב להיכנס.

ג. תפתחו את המרווח כך שלרכב הנכנס יהיה מקום ולכם יהיה מרווח חדש ונכון, ממנו.

ד. תעשו הכל בכדי לעבור נתיב ובלבד שלא להיות מאחוריו.

השאלות לא נכתבו במטרה לסכם את התשובות לכדי מבחן - "בחן את עצמך", אלא בכדי לעשות חשבון עם עצמכם.

עם זאת, אתם מוזמנים לכתוב את התשובות שלכם לשאלות (כלומר מס' השאלה והאות של התשובה).

דני G.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רעיון כביר,אינני יודע אם חדש אך הוא יעיד על אופי הנהג הישראלי.

לקחת את כל הנהגים(את כוווולם),ולפזרם בין המדינות שוחרות התרבות המוטורית/נהיגה לתקופה ארוכה(חצי-שנה,שנה),לעקוב ולראות את דפוסי ההתנגות והנהיגה של כל אחד בנפרד.

שתי התפתחויות יכולות לצמוח:

(1)הנהגים ישנו את דפוסי הנהיגה וההתנהגות.

(2)הם לא ישתנו ובמידה קיצונית אף יגרמו לאחרים(מקומיים) להגרר אחריהם.

עמית

קהילת אוהדי ווסטהאם יונייטד בישראל - https://www.facebook.com/groups/whuil/

'פטישי ישראל' - https://www.facebook.com/WHUIL/

טוויטר - https://twitter.com/AmitDim

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1.ג

- אני חושב שיש חוק במקרה כזה אם כי אני לא ממש זוכר אותו.

2.ג

- זה תלוי במרחק ובמהירות.

3.ד

4.ג

התשובות אמורות להיות זהות אצל כולם הרי יש חוקים לכל המצבים האלה

אך אני בטוח שיהיה שוני בין התשובות כי אנשים כבר רכשו להם דפוסי נהיגה ושכחו

את החוקים.

(דרך אגב דני, בסוף לא חזרת אליי אבל זה כבר לא רלוונטי כי בצעתי את הרכישה ואני מבסוט אז תודה בכל אופן)

גיא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אי אפשר לענות על השאלות האלה בצורה קטגורית.

אני - לכל מקרה אתייחס לגופו של עניין.

חוץ מהמקרה עם ה- 130, שם בכל מקרה לא תמצא אותי בנתיב השמאלי כשאני לא באמצע עקיפה.

כל מקרה גם יושפע ממה שאני יודע על שאר הנהגים - שהרי ברור שכשאני נוהג אני מנסה ללמוד את הנהגים שלידי (בדוגמה עם ההשתלבות), ולעשות מה שיותר כדי שיהיה הכי פחות חיכוך.

כך, למשל, אני יכול להתחיל לאותת מוקדם, כדי שהנהג שמשמאלי ילחץ על הגז ויסיים את העקיפה יותר מהר (עובד כל פעם!)

היתה לי אלפא אדומה / היתה לי אלפא / היום אני נוסע / בדלתא לבנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לצערי אני לא עובר את המבחן בהצלחה ואני נדחף קדימה בכל מצב, לעומת זאת אם מישהו יותר מהיר ממני (נדיר יחסית) אני אהיה הראשון שאפנה לו את הנתיב.

הסיבה שאני נדחף היא יחסית טריוויאלית, אם לא אדחף יש סיכוי גבוה שאמצא את עצמי מאחורי זחל שכל התנועה מתקדמת לפניו והוא ממשיך ב 40 ק"מש - סיטואציה שמטריפה אותי.

אז כן , בתור נהג יש לי נטייה להיות קצת (באמת קצת) עצבני ו Trigger Happy , אבל בשילוב עם מיומנות אני חושב שאני לא גורם לסיכונו של אף נהג אחר.

אולי אני נדחף יותר מכולם אבל לעולם לא אם אני אגרום ע"י זה למישהו לבלום או כל צורך להגיב לפעולותי.

Leon Cupra 2009

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עם יד על הלב ,

חלק מהשאלות ששאלת אני מיישם כחלק מנסיון לשפר את תרבות הנהיגה ,אבל חלק אחר ,בייחוד עניין שמירת המרחק ה,הינו פשוט בלתי אפשרי לביצוע במציאות הישראלית ,כי עוד ועוד נהגים יזהו את ה"טרף" ויידחפו לפניך ועל חשבונך.

מה לעשות -בכביש זה הרבה פעמים מלחמת הישרדות... :cry:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נו אז מה קרה?

אנשים שאתה לא מכיר,וסביר להניח שגם לא תכירם חשבו שאתה פראייר.

חיכית עוד 5-10 דקות בתנועה הזורמת(או לא) בזה מסתכם כל העיניין.

עוד אף אחד לא נפגע מכך שהיה אדיב,וויתר קצת(או הרבה),לא נדחף,השתחל או חסם כניסה למישהו אחר.

ההפך הוא הנכון.בגלל משחקי כח בכביש, כל האסונות מתרחשים(תאונה או פגיעה פיזית).

אדיבות,סבלנות וסובלנות הם שם המשחק.

עמית

לא יפה-נפש,רק רוצה לחיות עם ולצד הזולת.

קהילת אוהדי ווסטהאם יונייטד בישראל - https://www.facebook.com/groups/whuil/

'פטישי ישראל' - https://www.facebook.com/WHUIL/

טוויטר - https://twitter.com/AmitDim

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נו אז מה קרה?

אנשים שאתה לא מכיר,וסביר להניח שגם לא תכירם חשבו שאתה פראייר.

חיכית עוד 5-10 דקות בתנועה הזורמת(או לא) בזה מסתכם כל העיניין.

עוד אף אחד לא נפגע מכך שהיה אדיב,וויתר קצת(או הרבה),לא נדחף,השתחל או חסם כניסה למישהו אחר.

ההפך הוא הנכון.בגלל משחקי כח בכביש, כל האסונות מתרחשים(תאונה או פגיעה פיזית).

אדיבות,סבלנות וסובלנות הם שם המשחק.

עמית

לא יפה-נפש,רק רוצה לחיות עם ולצד הזולת.

:mm_yeah:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מסכים איתכם.

אני , אישית, מאוד קשה לי עם כאלה שחותכים את התור, באים בנתיב שלידך ופתאום נזכרים שהם חייבים לקחת שמאלה, מרגיז, מאוד אפילו.

וכמה שאני מנסה להיות איש נאור, אני משתדל לעשות להם חיים קשים, אולי פעם הבאה הם יוותרו מראש.

אני מניח שאם היית עומד בתור לכספומט או לסופר והיה בא מישהו ונדחף לפניך אחרי שאתה עומד כ 5 דקות בתור, לא היית עובר על זה בשקט נכון ?

הקטע הוא שרוב (99 %) מהאנשים שעושים את זה עושים את זה בכוונת תחילה ותוך כדי זלזול מוחלט בזולת, אישית, זה מטריף אותי.

:mad:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לצערי אני לא עובר את המבחן בהצלחה ואני נדחף קדימה בכל מצב, לעומת זאת אם מישהו יותר מהיר ממני (נדיר יחסית) אני אהיה הראשון שאפנה לו את הנתיב.

הסיבה שאני נדחף היא יחסית טריוויאלית, אם לא אדחף יש סיכוי גבוה שאמצא את עצמי מאחורי זחל שכל התנועה מתקדמת לפניו והוא ממשיך ב 40 ק"מש - סיטואציה שמטריפה אותי.

אז כן , בתור נהג יש לי נטייה להיות קצת (באמת קצת) עצבני ו Trigger Happy , אבל בשילוב עם מיומנות אני חושב שאני לא גורם לסיכונו של אף נהג אחר.

אולי אני נדחף יותר מכולם אבל לעולם לא אם אני אגרום ע"י זה למישהו לבלום או כל צורך להגיב לפעולותי.

ב-ד-י-ו-ק. ככה אני גם מגדיר את עצמי.

בנוגע למבחן:

א, ב, ד, ב הן התשובות שלי, לצערי (-;

אני גם שונא להתקע אחרי נהגים איטיים ומנסה לזהות אותם מראש בשביל להיות לפניהם או לפחות לא מאחוריהם. ולפעמים אני מעט אגרסיבי בגלל זה. אין דבר שאני שונא יותר מאשר להתקע אחרי מישהו יותר מדי איטי שאם הייתי מספיק לעקוף אותו לפני בדיוק שניה הייתי עכשיו מאיץ קדימה אל האופק.

הכי מעצבן אותי שמהבהבים לי באורות מאחור אחרי שאני עוקף, יענו בכעס כי עקפתי אותם, אבל אני כבר לא באותו אזור חיוג אחרי כמה שניות...

רוני

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חבר'ה,

מצטער מאד להגיד לכם, אבל התשובות שנתקבלו עד עתה וכן התגובות המילוליות, אינן אלא ראי של הכביש.

אלא,

שמסתבר שקל יותר לראות את "חוסר התרבות" אצל אחרים, להאשים אחרים, ולמצא אלף ואחד תירוצים וצידוקים לנהיגה לפי "הכללים שלכם" גם אם זה ע"ח אחרים..

תרבות נהיגה אמיתית, מבוססת על העדפת טובת הכלל על טובת הפרט. היכולת הנפשית לוותר (גם במחיר של התקעות מאחורי מישהו) ובכך לעזור לזרימה התקינה של התנועה.

לצערי אני רואה שגם חברינו הטובים לוקים במחלת "חוסר התרבות המוטורית" בכביש הציבורי. :cry::cry: כולכם גיבורים בהשוואות מול הנהגים בחו"ל וחוזרים משם עם תשבוחות לנהגים הללו.

תנסו גם אתם להתנהג כמוהם, לפחות תנסו !!

דני G.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה הטבע האנושי....

כולם פה היו רוצים שבמקרה והם מצאו את עצמם בנתיב הלא נכון במקרה אז שמישהו יהיה אדיב ויתן להם להשתלב, אבל כשהם רואים מישהו מנסה להשתלב אז ישר עולה להם הסנריו הכי גרוע בראש על הישראלי החצוף שנדחף אז עושים לו חיים קשים.

אני תמיד(!) נותן לנהגים כאלה להשתלב כי קרה לי כבר הרבה פעמים שמצאתי את עצמי בנתיב לא נכון והייתי צריך להשתלב בתנועה צפופה שמסביבי עשרות ישראלים עויינים שתוקעים מבטים של "יא מניאק".

הדבר שהכי מעצבן אותי, ולפי דעתי יהיה הסיבה לתאונה איתי זה נהגים איטיים בנתיב שמאלי.

מאותתים, פעם פעמיים שלוש. צפירה קלה ובובקעס.

במצבים כאלה אני שובר ימינה, חזק על הקיקדאון עוקף את הפוץ תוך כדי צפירה ארוכה וחותך אותו שאני חוזר לשמאלי. :evil:

פעם זה יגרום לתאונה, אבל אני לא יכול עם החוצפה הזאת שאני מבקש שיעברו והם מתעלמים, או שהם כ"כ מעופפים שהם לא שמים לב (אז הם צריכים לרדת מהכביש) זה מוציא ממני את הגנים הספרדים שלי! :mad:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תרבות נהיגה אמיתית, מבוססת על העדפת טובת הכלל על טובת הפרט. היכולת הנפשית לוותר (גם במחיר של התקעות מאחורי מישהו) ובכך לעזור לזרימה התקינה של התנועה.

איזה התחסדות, אלוהים ישמור.

אני מניח שאתה לא מהבהב עם האורות לכאלה שנוסעים בשמאלי , אתה תמיד נותן לאנשים להתגנב לפניך, תלית שכולה תכלת.

אז תגיד תאמת, ותהיה כנה עם עצמך, אם שתי מכוניות ייסעו אחת ליד השנייה ב 100 על כביש החוף, לא תהבהב לזו שנוסעת בשמאלי ?

תהבהב, בטוח שתהבהב !

איפה המחיר האישי ? איפה העזרה לתנועה ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7880 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...