Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מה זה אוריאה?

אלעד
שימו לב! השרשור הזה בן 4306 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

ראיתי בהרבה כלי רכב כבדים בעלי מנוע דיזל פתח למילוי אוריאה. מעבר לזה שמדובר בתוצר לוואי של שתן (בעברית החומר נקרא שתנן), לא ממש הצלחתי להבין מה זה קשור לרכב וגם לא נתקלתי באף תחנת דלק שמוכרת את החומר הזה.

תודה מראש לעוזרים.

AUTOBIANCHI A112 JUNIOR '84 | FIAT BRAVO SENSATION '11 | RENAULT CLIO ESTATE '14

לא תמצא רוטס HR במחיר זול יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדר"כ זה הולך היום בכל המשאיות. זה נוזל שקוף ללא ריח וזה מונע זיהום אויר ואם קיים חוסר באוריאה הרכב פשוט לא זז. כך זה במשאיות לפחות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברכב כבד החל מתקן יורו 4 חלק מהיצרנים לא הצליחו לעמוד בתקנות זיהום אוויר באמצעות טכנולוגיות מקובלות (כמו EGR) והחלו להשתמש בשיטה חדשה - הזרקת אוריאה.

יש מיכל אוריאה נפרד ומזרק אוריאה, שמזריק למערכת פליטה.

החומר הזה עוזר לפרק גורמים מזהמים, ומאפשר למנוע לעמוד בתקן הזיהום.

הטכנולוגיה נקראית SCR - SELECTIVE CATALITIC REDUCTION

החומר נקרא באנגלית AD BLUE, וקיימות עמדות מילוי בחלק מתחנות הדלק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה לכולכם על התשובות.

כל כמה זמן/ק"מ צריך למלא את המיכל?

AUTOBIANCHI A112 JUNIOR '84 | FIAT BRAVO SENSATION '11 | RENAULT CLIO ESTATE '14

לא תמצא רוטס HR במחיר זול יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צריכת האוריאיה היא כ 4% מצריכת הסולר ביורו 4, במערכות יורו 5 - הצריכה קצת יותר גדלוה.

כמו שציין מאור, כשנגמרת אוריאה, מחשב המנוע מגביל ביצועי הרכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני יודע שאין עמדות מילוי בתחנות דלק בכלל, כי זה הולך בג'ירקנים של 20 ליטר וזה יש מלא ברוב תחנות הדלק במיוחד בכבישים ראשיים מחוץ לעיר.

היום גם הטנדרים הגדולים כמו שברולט ופורד וגם הסוואנה צריכים אוריאה.

!!!DODGE RAM 3500 HD 6.7 CUMMINS TDI 2013

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא קיים בכל המשאיות. סקניה, למשל, עבדה על טכנולוגיה של scr ומסנן חלקיקים ביורו 4 וביורו 5 ותעבור לאוריאה רק ביורו6. לאוריאה ריח חזק מאוד. חונק ממש. וכשהמערכת לא תקינה יורדים 25-40 אחוז כח מנוע.

ישנן תחנות דלק עם אקדחי מילוי אוריאה ובנוסף נמכרים בתחנות מיכלים של עשרה ליטר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא קיים בכל המשאיות. סקניה, למשל, עבדה על טכנולוגיה של scr ומסנן חלקיקים ביורו 4 וביורו 5 ותעבור לאוריאה רק ביורו6. לאוריאה ריח חזק מאוד. חונק ממש. וכשהמערכת לא תקינה יורדים 25-40 אחוז כח מנוע.

ישנן תחנות דלק עם אקדחי מילוי אוריאה ובנוסף נמכרים בתחנות מיכלים של עשרה ליטר.

מוסכי הרשת של יבואני המשאיות הכבדות שצורכות אוריאה, משמשות גם כתחנות תדלוק בפריסה ארצית.

מעבר לכך ניתן לרכוש גם באריזות של 1000 ליטר(צובר) לרוב חברות הובלה גדולות יעדיפו קנייה של

צובר והעמדתו ליד מיכל תדלוק הסולר שבשימוש החברה.

בחמש שנים האחרונות מחיר האוריאה ירד כמעט ב40% (היום המוצר כבר לא כל כך נדיר והוא נגיש יותר).

כבר לא:sad: HONDA SILVERWING INTERSTATE 82

HARLEY DAVIDSON 1000 1982 :-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדר"כ זה הולך היום בכל המשאיות. זה נוזל שקוף ללא ריח וזה מונע זיהום אויר ואם קיים חוסר באוריאה הרכב פשוט לא זז. כך זה במשאיות לפחות.

מאור - לא מציע לך להריח כמה שזה מסריח

דוחה לגמרי לי אישית זה עושה בחילה אם יוצא לי להוסיף ללקוח לכן בדרך כלל אני לא מתקרב לזה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מאור - לא מציע לך להריח כמה שזה מסריח

דוחה לגמרי לי אישית זה עושה בחילה אם יוצא לי להוסיף ללקוח לכן בדרך כלל אני לא מתקרב לזה

ת'אמת שיצא לי למלאות את זה כמה פעמים במשאית שעליה נסעתי ולא הרחתי מזה כלום. יכול להיות בגלל שהגלונים עמדו בשמש?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4306 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...