Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

קילומטראז׳ מקסימלי לרכב ( איחוד שרשורים)

bennnn
שימו לב! השרשור הזה בן 2774 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם סתם שאלה שמסקרנת אותי(סליחה על הבורות)

מה הסף של הק"מ ברכבים?

כלומר למשל בגולף עד כמה קמ הרכב יכול להגיע ויסחוב?(מישהו אמר לי חצי מליון-מליון)זה הגיוני?

בהנחה שהרכב מטופל וכו

ןכאשר מחליפים מנוע לרכב אז כאילו הרכב עשה 0 קמ????המנוע למעשה משחק תפקיד הכי חשוב בקילומטראג של הרכב?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 66
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

בטכנולוגיות של היום, עם טיפולים בזמן, עם שמנים איכותיים, ונהיגה שלא מתעללת ברכב, אין בעיה לעשות חצי מיליון ק"מ בדגמים מסויימים.

ברור שדייהטסו קורה, לא תעשה את מה שיכולה לעשות מרצדס.

לגבי החלפת מנוע- כשאתה מחליף למנוע חדש, (לא משופץ), יש לך מנוע חדש, שאמור לתפקד כמו מנוע חדש.

אבל, וזה האבל הגדול ביותר: כל יתר הרכב שלך נשאר ישן, משאבת מים, רדיאטור, מחשב, תיבת הילוכים, מערכת בלמים, מגבר בלם, הגה כוח, מזגן, נעילת דלתות, חלונות חשמל וכל יתר הדברים שברכב כבר עבדו קשה, עבדו אלפי פעמים, אולי עשרות אלפי פעמים (תלוי בגיל הרכב ובעברו הקודם: השכרה/חברה).

כל אחד מהדברים האלה מתקלקל, ועולה הרבה כסף לתקן.

נסעתי ברכב ישן שגמע קילומטרים רבים מאוד לפני. הדבר היחיד שהיה תקין ברכב, זה המנוע. אבל כל דבר מסביבו רק התקלקל כל הזמן.

זה ההבדל בין לקנות רכב עם 250,000 ק"מ, לבין לקנות רכב עם 100,000 ק"מ.

לא המנוע, צריך להטריד אותך, אלא כל היתר.

לפעמים התיקונים של כל היתר עולים הרבה הרבה יותר ממנוע חדש, לפעמים הם עולים יותר מכל הרכב.

קח לדוגמה מחשב לוולוו: רכב בן 10 שנים, יכול לעלות כיום בסביבות ה-30,000 ש"ח, אבל אם רק ילך לך מחשב ברכב, יתכן והחלפה לחדש תגלח לך 10,000 ש"ח.

האמור לעיל הינו לפי מיטב הבנתי ואו מנסיוני ואין הוא במקום יעוץ מבעלי מקצוע בתחומם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כתבתי את זה כבר מיליון פעמים, אבל אחזור על זה עוד פעם .

לא מרכבים במכוניות משומשות מנועים חדשים. הסיבה - מנוע חדש עם 0 ק"מ עולה עשרות אלפי שקלים.

כשאומרים לך, שיש ברכב "מנוע חדש" - פירוש הדבר, שלאחר שהלך מנוע, הרכיבו מנוע אחר, שירד מרכב אחרי תאונה, שכבר עבר הרבה קילומטרים.

המקרים הבודדים, בהם מרכיבים מנוע חדש באמת - כשמנוע נהרס בתקופת האחריות, ויצרן הרכב נושא בעלות ההחלפה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוקי אתה צודק. זה ברור. אני מתייחס למצב התאורטי, שגם אם הוא ירכיב מנוע חדש (אפילו בחינם), כל התיקונים מסביב, יעלו יותר מכל דבר אחר, כי מנוע בדרך כלל הוא בין הדברים הפחות מתקלקלים ברכב.

אגב, אני מכיר אחד, שהחזיק קורטינה שנת 67 או 66 ובשנת 81 כשנגמר המנוע, הוא החליט שהוא לא משפץ ביקש ושילם תבין ותקילין שיביאו לו מנוע חדש בניילון, ואכן הביאו במיוחד מחו"ל.

האמור לעיל הינו לפי מיטב הבנתי ואו מנסיוני ואין הוא במקום יעוץ מבעלי מקצוע בתחומם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באותו העניין , יצא לי לנהוג בדייהו רייסר שנת 93 , אוטומט , יד ראשונה , מנוע מקורי , עבר קצת יותר מ500 אלף קילומטר

לגבי החלקים שהוחלפו לא ידוע לי ( מאמין שהוחלף כנראה כבר הכול ) אבל העניין שהמנוע עבר חצי מיליון ק''מ:)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נכון שמחשב רכב הוא רכיב אלקטרוני, אבל דווקא בגלל זה קל יותר לתכנן לו אורך חיים. כבר שמעתי על חברה (לא מכוניות) שהיתה מכניסה תיכנות לרכיב באיזה תאריך לשבוק חיים.

להזכירך, היום כמעט כל חלק מתוכנן עם אורך חיים מוגדר, כי היצרן צריך להרוויח עלינו חלקי חילוף.

נתתי את מחשב הרכב כדוגמה, לחלק יקר. הרבה יותר זול להחליף משאבת מים או מגבר בלם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היה פעם מבצע של סאאב בשוודיה זה היה ניראה לי שהאדם הראשון שמגיע ל מליון ק''מ אמיתיים עם האוטו והוא עוד נוסע (אחלה פרסומת) שלו מקבל סאאב חדשה מהחברה היה אחד הגיע עם סאאב 9.3 ישנה של שנות ה 80

אבלללל לעומת זאת מנוע וונקל מת אחרי 250000 בערך...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 4 שנים מאוחר יותר...

קילומטרז' ממוצע לרכב פרטי בישראל הוא כ 17000 ק"מ בשנה.

מה שאומר שרכב ב"שימוש ראשי" עושה יותר, מן הסתם.

אילת-מצפה רמון: שעה ורבע. (דרך עובדה)

20 ליטר דלק הכי מהנים ששרפתי עד היום.

צריכה 1:8.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מהו הקילומטראז׳ המקסימלי שאליו יכול להגיע כל רכב לפני שהוא מת? עוד שאלה: מה הקילומטראז׳ הממוצע שרכב פרטי עושה בשנה?

עפ"י הלשכה המרכזית לסטיסטיקה, ממוצע הקילומטראז' השנתי לרכב פרטי היה זהה בכל אחת מהשנים 2008,2009 ו -2010 ועמד על 16,700 ק"מ בשנה. (הנתון לשנת 2011 יתפרסם כנראה בחודש הבא).

לגבי מקסימום אפשרי - אני מניח שכאן אין תשובה אבסולוטית. השאלה כבר נדונה כאן בפורום וכמעט כל אחד "שמע" או "מכיר" מישהו עם ק"מ מופלג במיוחד :shock:.

-----------------------------

אם נוהגים לא מסמסים. אל תצאו בלי מסמס תורן :lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל הכבוד שהגדלת ולהכת לברר בלמ"ס! הייתי קרוב אבל התעצלתי :) ידעתי שזה איפה שהוא שם באזור...

לגבי פותח הפוסט, כמו שנאמר, גם לי יצא לשמוע על רכב שכבר איפס את הקילומטראז' ככה שאין פה אמת מוחלטת

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל הכבוד שהגדלת ולהכת לברר בלמ"ס! הייתי קרוב אבל התעצלתי :) ידעתי שזה איפה שהוא שם באזור...

לגבי פותח הפוסט, כמו שנאמר, גם לי יצא לשמוע על רכב שכבר איפס את הקילומטראז' ככה שאין פה אמת מוחלטת

זה נקרא סיבוב שני...

אוטו זה כמו אישה.היית נותן את האישה שלך למישהו אחר?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2774 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...