Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

טיסה בסוכות - כרתים או צפון איטליה?

dorosen
שימו לב! השרשור הזה בן 4305 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• חברי המעגל הראשון

אתמול התבשרתי בעבודה שבגלל שהחגים יוצאים ממש קרובים השנה אז הוחלט לעשות גשר וחופשה ארוכה בין ה25/9 ל8/10, תענוג.

אז חברתי ואני החלטנו לטוס לחו"ל ל5-6 ימים בין ה27 ל2 (ולא יותר כדי שיישארו כמה ימי חופש בארץ וכמה שקלים בכיס..)

אני הייתי נעול על כרתים, והרבה אנשים הציעו דווקא את צפון איטליה ולעשות מעין טיול כוכב.

חשוב לציין ששנינו עם "קוצים בתחת" ויותר מחצי יום בטן גב לא רלוונטי יותר מדי, אנחנו מאוד אוהבים להסתובב ולטייל.

הבנתי שבכרתים מדובר בסוף עונה ולכן המחירים יהיו נמוכים (יחסית), לי נראה שלאיטליה נדרשת הכנה ברמה הרבה יותר גבוהה למיקסום הטיול וגם ההוצאה תהיה כנראה הרבה יותר גבוהה.

מצטער על החפירה.. ותודה מראש לכל מי שיעזור.

דורון

Jeep Grand Cherokee Trailhawk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שאלה טובה, לא בטוח שיש לה תשובה חד-משמעית.

בכל הקשור לכרתים, אפשר להסתובב שם שבוע בלי שום בטן-גב -

יש עתיקות, הרים, מערות, נקיקים, איים, ובעיקר אנשים נחמדים

ששמחים לארח ולקשקש אתך.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כרתים - שבוע של תיזוז לא יספק את תאבונך, אם אתה נהנה מנופים ועתיקות.

צפון איטליה - כנ"ל, אני עשיתי שבוע בוורונה וכאן מדובר בנופים, ערים ויש גם גני שעשועים, אבל ההנאה בהם תלויה מאוד במזג האויר. גם בצפון איטליה וגם בכרתים ספגתי גשם בסוף יולי\תחילת אוגוסט.

בשני המקומות אפשר לעשות יופי של כוכב עם רכב שכור.

לגבי עלויות - כיון שהייתי לפני די הרבה שנים קשה לי לייעץ.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

תודה, אבל אין לי יותר מהזמן שציינתי, איפה מומלץ שיהיה הבסיס בשניי המקומות לפי ניסיונך?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתי בשניהם, בשניהם נהניתי.

לטעמי העתיקות בכרתים (וביוון בכלל) סובלות מ"שחזור יתר", אתה כבר לא רואה כמעט דברים אותנטיים, הכל משוחזר וצבוע ונראה כמעט חדש, אז מה הקטע?

הנופים בצפון איטליה הרבה יותר מרשימים, אבל החוויה כולה יקרה הרבה יותר (מלונות וכלכלה יקרים יותר מאשר ביוון).

אגב, ב-2 הטיולים לא עשינו טיול כוכב, אלא נסיעה עם רכב במסלול מעגלי, כל לילה ישנו במקום אחר.

בכרתים אתה מגיע לכל מיני חורים עם מלונות סופר-זולים ואנשים סופר-ידידותיים שישמחו להעלות לך לחדר כד של יין מקומי, וזה היה פשוט תענוג לשתות אותו על המרפסת של אותו מלון נידח, תוך כדי התבוננות בעוברים ושבים ברחוב.

אחחח... good times...

תהנה.

1f u c4n r34d th1s u r34lly n33d t0 g37 l41d

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בכרתים התיירים מתרכזים ברצועת החוף בין איוס ניקולאוס לחאניה. אני הייתי במלון בכפר כמה ק"מ מזרחית להרקליון, שהיא בירת האי וגם די מרכז גיאוגרפי. מזרחית הגעתי עד איוס ניקולאוס ורמת לסיתי, מערבית עד חאניה ורתימנון. יש אתרים יותר מערביים אבל לא הגעתי אליהם בשבוע שעמד לרשותי. מעבר לעתיקות דווקא נהניתי מנופים ובמיוחד משתי מערות נטיפים (דיקטי המפורסמת וזוניאנה שהיתה אתר חדש לגמרי). גם השיט לאי המצורעים היה שווה את השעות שהושקעו בו.

בצפון איטליה הייתי במלון שנמצא ממש על המחלף בין אוטוסטרדות 4 ו-22,ממש ליד וורונה. מרכזי מאוד - במערב הגעתי עד אגם גארדה (כולל יומיים בגני השעשועים, הייתי עם ילדים צעירים), במזרח עד ונציה, בדרום עד מנטובה. אילו היו לי עוד כמה ימים הייתי מרחיק עד מודנה בדרום ולדולומיטים בצפון.

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

לאחר חישוב עלויות מקיף, אנחנו מעדיפים ללכת על כרתים מאשר איטליה שאותה נשמור לזמן אחר.

לאחר הרבה חיפושים באתרים בארץ ובחו"ל מסתמן המלון המומלץ והבנאלי כרתה/טרה מאריס שקרוב במרחק הליכה למרכז העניינים ועדיין במחירים סבירים ורמה גבוהה.

בכל מקרה הולכים לשכור רכב ולטייל, קיבלתי הצעות לשכירת רכב לשישה ימים : פנדה/גטס - 180 יורו, ג'ימיני פתוח - 300, בהחלט מתלבט בין השניים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא ידוע מה זה "מרכז העניינים". קרטה מאריס נמצא בעיירת הנופש חרסוניסוס. אם אתה רוצה לטבוע בין 100,000 תיירים לך לשם, אבל מדובר באי נופש עם מבחר עצום של מלונות, מרחקי הנסיעה לא גדולים מדי ויש אין סוף חנויות נוחות.

ביוון לא הייתי ממליץ לך לשכור רכב מראש חברות הגדולות. השיטה שם שונה: יש סוכנויות השכרה קטנות בכל פינת רחוב, נכנסים לקרובה ביותר ושוכרים שם. נסיוני }ברודוס) שגם אם אין להם רכב פנוי הם ימצאו לך אחד - הסוכנויות משתפות פעולה זו עם זו. אופציה נוספת היא לפנות לנציג של חברת השכרה הנמצא בלובי המלון, אשר ידאג לך לרכב עד הבית (יותר נכון - עד חניון המלון).

כמובן שאם אתה זקוק לרכב מנמה"ת מדובר בסיפור שונה, אז צריך להזמין מראש.

לגבי נהיגה ברודוס אני חייב להזהיר אותך (מנסיון לפני כ-10 שנים, אבל גם לפני 5 שנים ברודוס): הכבישים גרועים, הנהגים מטורפים והשילוט בעייתי. יש רמזורים אבל קשה לראות אותם מרחוק. היום, בעידן ה-GPS, מצב הניווט אולי קצת יותר טוב. לכן נהג בזהירות וערנות כפולים ומכופלים ממה שאתה רגיל. רוב הכבישים צרים ומפותלים וצריך לצפות לנהגים שיבואו מולך ויחתכו עיקולים עיוורים. יש קטע אחד של כביש כפול (באיזור הרקליון), אבל גם בו המקומיים מכניסים 3 רכבים ויותר לרוחב של 2 נתיבים. ראה הוזהרת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי,אם החלטת על כרתים, ממליץ מאוד לקרוא היהטוריה ומיתולוגיה לפתיחת התיאבון.

באשר לאיטליה ,עלות רכב כשלוש מאות יורו. עלות מזון דומה לארץ, מס כבישיים לא נורא, לילה במלון בסיסי וחביב או פנסיונים, כמו בד אנד ברקפסט ויש הרבה, כשמונים יורו ללילה, מחיר דלק דומה לארץ, אם תזמין רכב ברמת גולף, סביר שתקבל דיזל. אם איטליה עדיין על הפרק אשמח לעזור. היא יפה מאוד אדריכלית, נופית, תרבותית. למי שבא בפעם הראשונה היא פשוט מדהימה, אני ממש מקנא בתחושה שתהיה לך כשתגיע בפעם הראשונה לשם. מדבריך נשמע כאילו זמן הוא משאב נדיר אצלך, לכן שקול שוב יעדך.

בטוח שתהנה בכל בחירה בכל אופן. נסיעה טובה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קבלת עצות טובות ואם כבר בחרתם את כרתים - נותר רק לחפש דיל טוב, ואלו יופיעו סמוך למועד.

אם תרצו לשקול טיול קצר וללא רכב - יהיה יפה ורומנטי לבלות 3-4 ימים ברומא, לקפוץ ברכבת (לא זולה) לפירנצה או לאזור אחר.

תן דעתך שמזג האויר באירופה בסוף ספטמבר הוא לא כמו בישראל - אלא סתווי, וגשם קל מידי פעם לא יהיה הפתעה.

המחירם לא בהכרח יורדים ולפעמים עולים, כי מי שמנוסה מטייל בעונות מעבר, והמלונאים יודעים את זה, וממילא בקיץ חלק מהמקומות מורידים מחיר כדי למשוך תיירים.

שיהיה בכייף.

ילה גבר בא נראה! מר +1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רומא רעיון מצויין, אבל בטיול של 3-4 ימים אין מה לנסוע לפירנצה, זמן זה מספיק בקושי לרומא עצמה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...